40 is the new 18 или как на US дамите не им личи, че го докараха до 40

  • 13 706
  • 289
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 351
Бистра, мерси за линка

# 211
  • Мнения: 1 593
Като сте зачоплили данъците, я ми кажете каква е разликата в данъците на тези дето са на работни визи и тези дето са със зелени карти?  newsm78

Ми никаква  Thinking... или нещо друго имаш предвид...

Juturna, тъкмо в пуб. 519 пише, че нон-ресидент spouse може да избере да бъде третиран като ресидент, ако другата половинка е ресидент. Ама за $100 май не си заслужава вниманието...

вратичките в такс-законите са главно (да не кажа единствено) за тези дето itemize-ват, а те са в огромен процент само такива, които плащат моргидж. Аз например посмъртно не мога да докарам до размера на standard deduction-а.

# 212
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
А, това са пре-такс парите за градина, които са до $5000 на семейство.. да де, спестява се нещо. Мерси!

# 213
  • Мнения: 1 147
вратичките в такс-законите са главно (да не кажа единствено) за тези дето itemize-ват, а те са в огромен процент само такива, които плащат моргидж. Аз например посмъртно не мога да докарам до размера на standard deduction-а.

Jenna, кажи с пет думи за какво точно става въпрос, че да съм подготвена. Тази година за първи път ще подаваме данъци откакто сме взели къщата и ми е интересно как стоят нещата и какво да чакам.

Ние тез дни имаме колики пак. Тъкмо си мислех, че този период мина и замина, и от три дни е някакъв ужас. Дребната така пищи, че ми къса сърцето, почти не спи, страшно е уморена и пренапрегната. Вчера след цялата патаклама явно вече й беше минал момента да спи, и се приспивахме три часа, колкото пъти я оставя в леглото, толкова пъти се събуди. Много се радвам, че вече започвам да се ориентирам какво й е, като започнеш да си познаваш детето е толкова по-спокойно, не се стряскаш за глупости и му посрещаш нуждите по-лесно. Помня Джена беше казвала нещо такова за Ноли, май и при нас дойде този момент. Започна да се усмихва. Сутрин, ако се е наспала е в чудесно настроение, усмихва се, играе си, спокойна е. Като й говориш гледа една такава ококорена и от време на време пусна едни плахи усмивки. Голям кеф.
Мина при нас доста време и майка ми скоро ще си ходи. Къса ми се сърцето. Толкова рядко я виждам. Преди да дойда тук живеехме заедно, много сме свикнали една с друга, голяма опора ми е тя, а и аз на нея. Сега, като гледам за тези три години колко се е променила, дали от това, че живее сама. Не я виждам да живее тук, иначе аз имам право след няколко месеца да кандидатствам за зелена карта за нея, ама не виждам голям смисъл. Тя има и здравословни проблеми, финансово няма как да смогна със застраховки и лекарства, тук за едни тъпи лекарства за кръвно ще изхарчим цяло състояние.
Другата драма е, че се подготвям психически да се връщам на работа. Честно, добре че ще тръгва отрано, че иначе не знам как ще ми се откъсне от сърцето.
Ох, айде изревах си. Хубав ден на всички. Едно време петъка ми беше любимия ден от седмицата.  Simple Smile


# 214
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Тъкмо се връщам от консултация и ми се реве. Първо го бодаха 3 пъти, после изследванията за слд годинка... милият ми малък мъж спираше да плаче веднага като извадеха иглата. Май съм по-голяма лигла от него. Освен това педиатърката ми се накара, че съм го оставила да върти къщата и трябвало малко tough love. Вика ми "хвърляш шишетата още днес, и толкова, като огладнее и като види че няма друго ще яде." Трябва и да го отделя вече вдруга стая и да не ходя да го успокоявам като се разреве през нощта baby_neutral Е как ще стане този номер викам си, аз нали на другата сутрин трябва да стана в 6, как ще спя той като реве? И вчера, какъвто ми е инат за пръв път ми се посини, спря да диша и само пляскане през лицето помогна. За това не се притеснявам много, ама какво да правя с режима? Помагайте Cry не е ли прекалено травмиращо да го оставям да гладува? и да не го успокоявам през нощта? ми той още си суче нощем. Не знам какво да правя, чувствам се толкова провалена като родител. Едно шише не мога да махна, как ще го възпитавам това дете като порастне?

# 215
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Руми, не се спичай. Моят Калпазанчо до преди месец-два се приспиваше гушнат, и искаше (и получаваше) мляко през нощта. И аз си мислех, че ще е за смях на всички в първи клас, като иска мялко, но се отказа. И сам вече си заспива. Има някои деца (моето е от тях), на които не можеш да налагаш - режим на кърмене сам си направи, от биберон се отказа, отби се също сам. Междувременно ние само тормозехме себе си и него, като се опитвахме да го накараме да спи сам, преди да му е дошло времето (рев, рев и рев, и после пак мляко и гушкане  Embarassed)

Я пък каква педиатърка, съвети по отглеждане ще ти дава!

# 216
  • Мнения: 7 837
Всичко е на периоди. почват да спят спокойно, после се будят и пак и пак. Самуил сега е във фаза на страх, понякога се събужда нощем с писъци. Как да го оставя? Абсурд.

# 217
  • Мнения: 2 254
Руми,ти си преценяваш колко любов и каква любов да му даваш.Ще го гушкаш я,след някоя и друга година,ще се бършат като ги целуваме:)
  Чак пък да "върти къщата",твоята педиатърка е от отворените,ша знайш,тук по принцип лицемерно се въздържат от такива забележки:)Поне тези ,с които съм се сблъсквала,де.

# 218
  • Мнения: 558
sipirumi,
и ние тъй с боденето- като му махнаха иглата- спря да реве и гледаше много лошо сестрите въпреки лепенките и близалката, които получи... Даже на излизане се обърна и още един път ги изгледа подозрително, дали няма да го изненадат в гръб  Crazy Laughing.

До деветия месец опитвах да го уча да спи сам Данни и вече съм се отказала. Не става с добро, не става с лошо...
Много зле се чувствах и аз след подобни съвети от педиатъра и накрая реших да сменя педиатъра... и да не им давам подробности къде и как спи... и хич не се чувствам провалена като майка, защото това, което правя работи за всички ни и всички спим, за което мечтаех цели 9-10 месеца след раждането му...

За бутилката... Виж колко деца има със шишета насам и натам... Едва ли сте единствените с този  "проблем".  newsm78 Wink

Ако искаш не ми обръщай внимание, ама не се самообвинявай излишно... 

И аз не мога да махна нощното кърмене в 4ам... ама не се и боря, надявам се да отпадне скоро от самосебе си... щото как да кажа, мисля, че може със всичко да бъркам, но давайки му да суче съм сигурна, че не бъркам....

Другата неделя планувам прощъпулник, бтв!!!

П.С. виждам и други отговори в тоя дух, така че не се спичай Wink

# 219
  • Мнения: 1 593
Руми, моят опит е нулев и не мога да кажа нищо  Confused, но дано се наредят нещата при вас безболезнено

Зоре, и ние по това време имахме някакъв свиреп рев период и после изведнъж свършиха коликите. А да ти кажа, 3тия месец края започнах вече да се чувствам човек - мисля, че най-накрая свикнах с малкия и започнах да се чувствам като родител, а не като random caretaker. Сега 4тия месец изведнъж започна всеки ден нещо ново да прави и е много забавно, вече наистина се чувствам щастлива, че имам дете (че доскоро имах някакви съмнения, че млада и зелена "си отидох"  Mr. Green)

мацки, аз се отказах от далечните дестинации за Април месец, защото е вероятно да си помъкнем Ноли с нас и сега чертая пътешествия из Скандинавието. Ще се похваля като замисля нещо...

# 220
  • Мнения: 940
Зорка...много гаден момент е раздялата с мама, и моята като беше тук 6м и като си затръгва направо все едно света се сгомоляса пред мен.Страшно кофти го изживях .И ние сме много близки и ни е много фън заедно.В случая обаче се успокоявам че са 2мата с баща ми и си помагат взаимно,а твоята като е сама е кофти ,сигурна съм че много я мислиш.Да ти кажа всички ние които сме толкова далече от родителите ни чакат трудни дни,в един момент те ще грохнат и как ще се грижим за тях от разстояние...незнам Sad.Само се моля тези дни да не дойдат скоро,затова непрекъснатоя им натяквам да се грижат за здравето и уж слушат пък да видим.


Дженна...браво че ще си водите Нолката с вас ,и Дан натиска за  трип през Март но аз не отстъпвам,не искам да оставям Елла и това е ,и особенно напоследък така се е привързала към мен-и аз замислям дали да не я вземем с нас....въпреки че това си носи и огромите минуси де  ooooh!

# 221
  • Мнения: 1 593
Вики, какъв си такъв стрелец - отказваш екскурзии  Laughing

Взимам Ноли с нас, главно заради кърменето, иначе да си призная, с кеф щях да го оставя  Crazy... ама да свиквам, че приберем ли се у ЮСА, като ходим по пътешествия, ще е все с него... но по-добре с дете да пътувам, отколкото да не пътувам...

# 222
  • Мнения: 2 381
....Сега, като гледам за тези три години колко се е променила, дали от това, че живее сама. ....


Нашите са двама и се изплаших от същото като ги видях. Говорим по телефон често, но някои неща са тотално различни в действителност.
Пазя хубавите мигове с тях.

Весела и успешна нова 2008 на всички Simple Smile

# 223
  • Мнения: 7 837
Някой да има отзиви за този уред за ушните инфекции?
http://www.earcheck.com/
Няма да давам повече антибиотици. Писна ми.

Тандури, ти с какво гледаше  ушите на Калин?

# 224
  • Мнения: 3 367
Keйси,близки наши го купиха от костко и са много доволни; дава фолс + ,но никога фолс -,та не можеш да изпуснеш инфекция ако има ;  казват че го ползват повече от термометър и за са спестили маса пари и време от не-ходене до лекар през ден..
*
sipirumi ,в духа на науките ти/ни-нали знаеш че на това ми се вика overgeneralization,не добър адаптац.механизъм в automatic thinking ..децата са много по-държеливи отколкото си мислим,режимът като те чета е по-скоро на теб проблем отколкото на него..решете кое ви е важно и защо и така си гледайте детето споко,няма гимназист дето смуче от бутилка и спи при мама

Общи условия

Активация на акаунт