На планина?

  • 1 550
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
Искам да попитам от каква въздраст и на каква надморска височина може да се качи бебе?
Естественно че ще отидем като се затопли..... Simple Smile
Едва ще дочакам,ние с мъжа  сме планинарчета и мислим и бебо да го водим с нас! Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 39 744
Чистият въздух няма да навреди. За надморската височина... нал няма да качвате бебо на Хималаите Simple Smile
Бих ти препоръчала шапка и очила. По оптиките има хубави бебешки очила.
Аз съм със светли очи, и особено зимата ако съм без очила на планина... ставам като електроженист в очите.

# 2
  • Мнения: 351
Задължително ще екипираме дребния! PeaceИ да ти кажа много ми се ще да отида до Хималаите ама няма спонсориии! Laughing Laughing Laughing

# 3
  • Мнения: 134
Искам да попитам от каква въздраст и на каква надморска височина може да се качи бебе?
Естественно че ще отидем като се затопли..... Simple Smile
Едва ще дочакам,ние с мъжа  сме планинарчета и мислим и бебо да го водим с нас! Wink


и аз съм съгласна с  AnMary ако няма да го качвате на Алпите,Хималайте и т.н. го заведете детето още тези дни да подиша въздух ,още повече че щом сте планинари ..........опаковате малкото пъшкулче и айде
Моя фъстъчко и днес е на планина , само аз си седя в нас .........

# 4
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Дъщеря ни беше на 5 месеца, когато я качихме на вр. Ботев, през зимата. Предварително се бях подплатила с информация.      Надморската височина не е проблем. От бебешки очила също нямате нужда, очите на децата имат свойството да се нагаждат по светлината,  разходът е напълно излишен. Добре е детето да не се излага на студ и да не стои в бебешкия самар повече от 2-3 часа. Естествено, при температури под минус 10 е по-добре да не тръгвате на дълъг преход. При вятър и дъжд - също. Има специални кремчета против измръзване, слънцезащитен продукт също е задължителен. Колкото по - малко е бебето, толкова по-лесно се разнася и по-малко багаж му трябва. Ние носехме (на 5 месеца) само памперси, един кат дрешки и спално чувалче. Тогава беше само на кърма, така че не съм мъкнала буркани и шишета.
 Супер е, че ще ходите по планините всички заедно, успех и да разкажеш после! А ако имаш още питания - заповядай  Grinning

# 5
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Ние ходихме с малкия на планина лятото,тогава беше на 7 месеца и му се отрази добре(като имаш предвид тукашните жеги).Не мисля че има проблем да го заведете дори и сега ,тъкмо ще подиша чист въздух

# 6
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=82222&view=1&photo=177
Тук сме на 7-8 месеца.
Първо ходихме на Витоша, за да видим как ще седи в самара. После Ботев, Вихрен, Мусала...
Много й хареса на София, "разреденият въздух" изобщо не беше пречка, дори пляскаше на хората под Вихрен, голям майтап беше Grinning.
Много е хубаво, че искате да водите бебето на чист въздух Peace!

# 7
  • Мнения: 547
Няма никакъв проблем. Ходихме за пръв път на планина, когато Марти беше на 4 месеца, на море на 6 месеца. Чувстваше се прекрасно.

# 8
  • Мнения: 2 829
Малкия беше на 4 месеца когато го водих за първи път на Бъндеришка поляна на зимна планина (иначе през лятото сме го качвали още като съвсем малък), много добре му се отразява!

# 9
  • Мнения: 11 003
Дребос я качихме на 1500 м, когато беше на 1 месец. Много й хареса и спа през цялото време.
Вашето щом е на 5 месеца, спокойно можете да си го водите с вас - екипирано и намазано с подходящ крем. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 228
Ми наш Ивайло ей сега по Коледа и НГ беше в Говедарци (1200 м.) и Мальовица (2000 м.). На 3 месеца беше. Ето снимки, да не кажете, че е майтап:
http://images22.snimka.bg/004881327.jpg
http://images22.snimka.bg/004845322.jpg
http://images22.snimka.bg/004881495.jpg
Имаше много бебенца, времето, за разлика от софийското, беше прекрасно  Heart Eyes На бечо му се отрази много добре  Party Не забравяйте слънцезащитен крем  Peace

# 11
  • Мнения: 134
Дано няма сърдити ама ми е чудно има майки дето не биха се замислили да идат на кафе с детето си обаче не биха го завели на планина ,  пак казвам не се отнася за нито една от присъстващите тук ,просто се замислих колко бебета сте виждали по- заведения ? МНОГООООО  а в планината? newsm78

# 12
  • Мнения: 1 584
На 4м беше за първи път на 3000м - екипирана и в количката, където е добре защитена - не виждам проблем.

На 1г и 3м се качва на 4000м - беше забранено за деца под 3г, ама ни пуснаха по наше настояване Embarassed

# 13
  • Мнения: 116
Здравей tantra!  Simple Smile
Вече са ти отговорили - спокойно може да ходите с малкото човече навсякъде из нашите планини. Аз само ще допълня малко информация ако наистина искате да ходите, а не просто да го качите някъде, докъдето се стига с кола:
1. Трябва да помислите как ще носите бебето. Количката не върши голяма работа, защото дори и да е "високопроходима" пак не е особено подходяща за планински пътеки. Количката те ограничава до планинските курорти и алеите около тях. Кенгуруто и слингът за нас бяха единствените възможности. Ние носим Никола в слинг. Носенето в слинг има и друго голямо преидмство - детето не е изолирано от теб, а усеща твоята топлина. Аз слагам термобельо, слинг-ът и после слагам полар и яке и ги закопчавам върху двама ни - така че със сигурност не му е студено.
2. Ядене - от собствения ми опит мога да ти кажа, че е много лесно, ако се кърмите. Не се разправяш със шишета, затопляния и т.н. Просто намираш подходящо място - хижа или слънчева пейка и предлагаш гърдата. Между другото аз използвам слинга и като шал, с който се намятам, когато кърмя, така че мога спокойно да си храня детето и в претъпкана столова без никой да заподозре какво става Smile.
3. Височина. Доста попрочетох по въпроса и из материалите които намерих пише, че за бебето височина до 3000м не е проблем (т.е. може да ходиш навсякъде из нашите планини), обаче е хубаво то постепенно да привиква към височината. Затова ние започнахме постепенно с разходки драгалевци - бай-кръстьо, после драгалевци - голи връх, бай-кръстьо - разходка по платото, и чак след това тръгнахме към Черни връх.
При тази схема не съм забелязвала Никола да е имал каквито и да било проблеми. През повечето време спеше Smile...
4. Очила - докато не падна снега го носихме без слънчеви очила, защото и без това той през повечето време спеше. Откакто стана на 4 месеца започнахме да се оглеждаме за очила и преди 2 седмици му купихме едно моделче на Polaroid, което е с ластик и му става, а и той като че ли няма нещо много против него Wink.
Та така... Никола след няколко дена ще стане на 5 месеца, вече е ходил на Витоша, Рила и Пирин на по 6 часови преходи (с почивка по средата за кърмене). Сега през зимата ходим със ски и открихме, че и спусканията (с умерена скорост и не по пренаселени писти) са ОК.
Успех!!! Ако мога с нещо да помогна - пиши Wink.

# 14
  • Мнения: 5 940
В Чепеларе, с най-високата надморска височина град в България, също се раждат бебета. Планината само може да е в полза на бебока.

Общи условия

Активация на акаунт