До мамите раждали със секцио в чужбина

  • 964
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 325
Момичета другата седмица ми предстои секцио и ще ми бъдете много полезни ако споделите как е протекло вашето секцио, един ден по рано ли ви приеха в болница?правиха ли ви клизма ? а катетър?Кога е раздвижването?Благодаря за отговорите ви предварително Hug

# 1
  • Мнения: 1 178
Относно деня, в който ще те приемат в болницата ще го уточните с лекаря. При мен 1_я път бе един ден предварително, 2_я (планово секцио) отидох сутринта в 7ч. и в 8 бях в операционната. Клиzмата не е zадължителна, но тя не е страшна можеш да си я направиш вкъщи, ако те притеснява да е в болницата, виж катетъра е zадължителен. Малко е неприятно поставянето му, дори и болеzнено, но става бърzо и се zабравя. След това следва упойката, можеш да иzбереш спинална и да гушнеш първа бебчо, при пълната упойка ще го видиш вече иzмит и облечен.
Има много теми във форума, относно секциото и упойките, потърси с търсачката и съм сигурна, че и zа седмица няма да успееш да иzчетеш темите, които ще ти иzлеzат  Wink
Успешно секцио и zдраво бебче  Hug

# 2
  • Мнения: 1 147
Моето секцио беше по спешност, и едва ли ще съм ти от голяма полза. При нас клизма правят, ако си поискаш, но мисля, че само при вагинално раждане. Катетър слагат още като сложат упойката ( аз бях с епидурална), свалят го на следващия ден. Раздвижването беше в деня след операцията, може би около  15 - 16 часа след секциото. Колкото по-рано започнеш с раздвижването, толкова по-добре ще се чувстваш и ще се възстановиш по-бързо.

# 3
  • Мнения: 4 399
Раждах със секцио по спешност, тъй че не са ме приемали предварително. Клизма не ми правиха, катетър ми сложиха. Мисля че без катетър не може да мине. Той остава около 12 часа след операцията. След това го махат и можеш да ставаш. Леко и успешно секцио!

# 4
Az imax planovo sekcio, edna sedmica predi tova imax sreshta s anestiziologa da obsadim operaciata, izbor na ypoika, kak she proteche samata operacia. Izbrax epidyrel, otidox sutrinta v 8h, operaciata beshe za 11h i v 12h veche gushkax bybka, klizma ne sa mi pravili, katetara go slojixa sled opoikata i ne sam osetila nishto, podgotovkata za operaciata beshe okolo 30-40min. sled koeto sapruga mi vleze v operacinnata i sled 20min se poiavi malkata,sled parvia pregled toi si a vse u otidoxa v staiata dokato mene me doopraviat, ne sa me shili, imax lepenka, koito maxnax na 7 den imache na drugata sutrin mi maxnaxa sistemite i katetara i stanax da se izkapia , razdvija..Prez noshta sestrata beshe okolo mene da mi dava malkata kogato izkam , da ia xrania i gushkam..mai dvete si spaxme zaedno .Vsichko beshe Ok., niama nishto strashno, to mai pritesnenieto predi tova beshe poveche..
Uspex i nai vajno ne se pritesniavai..

# 5
  • Мнения: 2 149
Аз родих секцио по спешност поради започналите по- рано контракции.
Направиха ми клизма,поставиха ми катетър(не е кои знай какво),родих с пълна упойка.
Всичко мина за 10 мин.качиха ме в стаята,24 часа не трябваше да ям и пия нищо,само няколко глътки чай си позволявах(това заради евентуални повръщания).
На другия ден се раздвижих и дори слязох сама да си видя бебчето Heart Eyes
Така и не разбрах какво е родилна болка,пожелавам и на теб едно леко раждане и да си гушнеш прекрасното бебче.
Когато го видиш за първи път насълзена ще разбереш,че всичко си е струвало и леката опъваща болка в стомаха няма да ти попречи да се усмихваш и да се чувстваш най-щастливата жена на света.
След 4 дена ме изписаха и веднага се заех с всичко сама,без никакъв проблем(разбирай къщната работа и отглеждането на бебка).

# 6
  • Мнения: 1 194
Здравей! Аз не съм раждала секцио, но една приятелка роди така преди две седмици в клиника тук близо до Париж. Отишла е сутринта в деня на операцията, настанили са я в стаята и след съответните административни работи и след два часа е била в операционната. За клизма не знам дали са и правили Laughing, но тук по принцип не правят, изписват на последната консултация едни глицеринови свещички да си направиш сам. (suppositoires de glycerine), вземат се без рецепта или Микролакс. Катетърът и са го махнали още на сутринта на другия ден, също така и се е раздвижила. Аз с цялото си нахалство ходих да я видя с бебката още на другия ден:тя си ходеше, беба беше с нея и даже се опитваха да се кърмят, а за смяна тикаше количката до нурсерито...така че все едно не беше оперирана. Каза, че и дават Долипран за болките, не я болеше чак толкова.
Хайде, малко остана! Кураж! Hug

# 7
  • Мнения: 337
Родих секцио преди двайсетина дена .Да чукна на дърво всичко мина много леко и изобщо не съжалявам , че родих по този начин.По принцип уговорката беше да отида в болницата два часа преди секциото , но така стана , че предната нощ ми почнаха контракциите и бях там малко по рано , та и секциото ми го преместиха за по ранен час. Клизма не са ми правили .Сложиха ми епидурална след това катетъра (нищо не усетих) и след 15 минути бебка се появи .Всичко беше за около половин час. Родих сутринта , на другата сутрин станах от леглото , а по обяд вече обикалях коридорите на болницата .
От мен успех и леко раждане Simple Smile

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Секцио № 1 по спешност - клизма ми беше направена още преди да започне нормалното раждане, след цялата дандания ми сложиха епидурална, затова и не съм усетила слагането на катетъра;
Секцио №2 - планирано, приеха ме 1 ден предварително, прегледи, разговор с анестезиолог, щателно обезкосмяване на предишния белег, беше ми разрешено да пия течности, но за ядене само пудинг и супа. (Такъв глад ме гонеше после)
На другата сутрин ми обуха белите чорапки, хич не са секси, но са задължителни и ...сложиха катетъра. Времето от слагането на катетър и пътя до ОП го изкарах в мрънкане и пуфтене. После се обясних в любов на анестезиолога, като пусна упойките.
След ОД прекарваш известно време в реанимация, следят ти кръвно и сърдечна дейност. През това време бебето е почистено и облечено, направени са му първите тестове и са го дали или на таткото или е сложено в подобие на кувьоз.
В родилното ти дават веднага бебето, ако искаш, катетъра го махат на другата сутрин и ти помагат да станеш и разтъпчеш. Кърменето го започнах веднага след като ме качиха при бебето. Редовно ми вливаха разни медикаменти и електролити newsm78 през първите 2 дни. Оперираното място беше "скачено" с нещо като телбод, и махната кламерите 10 дни след операцията.
Накратко:
пиеш много вода (негазирана),
избягваш плодов чай и кафе по възможност, за да няма колики;
раздвижваш се щом имаш сили, колкото може по-изправена;
ако евентуално те мъчи кашлица търси навреме подходящ сироп или таблетки. Точно кихането и кашлицата ми причиняваха болките в оперираното.
ако си решила да кърмиш - слагай да суче възможно най-рано и най-често; така си подпомагаш по естествен начин лактацията и следродилните контракции, това контрахиране помага на матката да се прибере по-бързо, да се изчистят лохиите и да нямаш ядове със запек.
Кураж и леки следродилни дни!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт