Тротоарите

  • 1 856
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 481
Във връзка със скованата ни от сняг държавица, по новините казват "...всички собственици/наематели на магазини, както и такива на блокове и къщи са ДЛЪЖНИ да снегопочистват тротоарите-в противен случай-глоба от общината.."
Същевременно снегорините избутват снега не къде да е, ами на същите тези тротоари...
И ако си сложиш каквато и да е табелка пак на споменатите тротоари /или лепенка на стъклото на магазинчето или прозореца на блока/ си ДЛЪЖЕН да ПЛАТИШ "тротоарно право"....демек все сме си прецакани и глобени Mr. Green
Само че, ако си счупя крака пред нечий магазин, трябва да съдя собственика, а не общината, ама останалите таксички тя ги прибира!
И това ако е държава #2gunfire

# 1
  • Мнения: 7 837
Според подписа ти, две са безкрайните неща. Добавям и трето - повсеместното и постоянно недоволство на българина към държавата.

# 2
  • Мнения: 25 562
Не си права, Кейси!
В случая е точно така - снегоринът засипва тротоарите, а никой не извозва снега. Къде да го дянат собствениците на домовете и фирмите от другата страна на тротоара? Да го наринат пак на улицата ли?
Цялата ни работа е такава - ако някой прави нещо, все е недоправено...

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
При нас дори и снегорин не мина...поледицата е страшна...днес като и росна леко сега съм на шена до магазина. Добре, че имам подплънки, че иначе незнам  Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 2 070
Не си права, Кейси!
В случая е точно така - снегоринът засипва тротоарите, а никой не извозва снега. Къде да го дянат собствениците на домовете и фирмите от другата страна на тротоара? Да го наринат пак на улицата ли?
Цялата ни работа е такава - ако някой прави нещо, все е недоправено...

Да, права е Сия...къде да го сложим тоя сняг.
Дойде ми една еко идея - с лопатите пълним кофите и топим за вода за кенефа. Аз съм добре на първия етаж, ами тия дето качват до четвъртия и няма асансьор? Баш до еко идеи ще им е.  Grinning

# 5
  • Мнения: 17 407
Преди 2 зими, когато беше пак бедствено положение, снегът се извозваше. Ама сега е по- малко и не си струва усилията, сигурно... Mr. Green

# 6
  • Мнения: 7 837
Общината не е държавата.

Сега някой ще напише гордо, че плаща данъци. Всичко е навързано. На такива данъци, толкова обслужване.
В моя роден град няма такова нещо. А и кмета е турчин, нещо ужасно за повечето тук...

# 7
  • Мнения: 4 585
При нас си почистихме, а където няма сгради, е почистено с някаква машинка тротоара.
Има следи от грайфери със зимен протектор, а снегът го няма.

# 8
  • Мнения: 2 070
При нас си почистихме, а където няма сгради, е почистено с някаква машинка тротоара.
Има следи от грайфери със зимен протектор, а снегът го няма.

Добре де, ама къде сложихте снега??? При положение, че и двата тротоара за затрупани от снега, който е навалял и този, който снегорините са изринали от шосето.  newsm78 Представи си блок до блок и шосе по средата, а от двете му страни сняг по повече от метър... Не става да го сложиш от другата страна на тротояра. Освен да се организираме по съседски и да наемем камион да го натовари...

# 9
  • Мнения: 1 002
тук ще се съсипете от превземки -
 снегът се избутва на частта м/у платното  и тротоара , сега дори няма толкова сняг ....а и Кейси е права за данъците , които в България са символични и дори не ги броим за разход ...

# 10
  • София
  • Мнения: 3 099
В моя роден град няма такова нещо. А и кмета е турчин, нещо ужасно за повечето тук...
Мда, Кърджалйеро... Хубав, хубав град!

# 11
  • Мнения: 25 562
тук ще се съсипете от превземки -
 снегът се избутва на частта м/у платното  и тротоара , сега дори няма толкова сняг ....а и Кейси е права за данъците , които в България са символични и дори не ги броим за разход ...

Хм, според доходите ми, данъците които плащам никак не са символични!
А цяла седмица кьорав снегорин не видях. Няма, бе, няма!  Hug

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Хм, според доходите ми, данъците които плащам никак не са символични!
А цяла седмица кьорав снегорин не видях. Няма, бе, няма!  Hug
Ама гази девствения сняг и се кефеше нали  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 9 481
Общината не е държавата.

Сега някой ще напише гордо, че плаща данъци. Всичко е навързано. На такива данъци, толкова обслужване.
В моя роден град няма такова нещо. А и кмета е турчин, нещо ужасно за повечето тук...

Чак горда от това че плащам данъци, които апропо не са чак толкова малко колкото се опитваш да ги изкараш, щото не плащам само аз Wink, не съм...ама щом аз си изпълнявам задълженията, редното е и обратното Naughty
Относно турците нямам нищо против..виж циганите #2gunfire, ама това е др. тема Stop

# 14
  • Мнения: 25 562
Ама гази девствения сняг и се кефеше нали  Mr. Green

Че се кефех, кефех се!  Peace
Ама пък и не ме глобяваха, все пак.  Wink Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт