бременност и лазерна операция на очите

  • 4 635
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 723
И още по-странно им е как голяма част от раждащите са под 18 ,да не каже ли и по-малко

Това е така, но пък няма нищо общо с проблема с очните дъна и раждането.

# 31
  • Мнения: 3 216
Не няма,но има общо с по-горния ти вьпрос
 

А и какво общо има сексуалната култура тук?

# 32
  • Мнения: 2 723
Не бе жена, защото темата е за очите и раждането

# 33
  • Мнения: 3 216
С теб направо на чат го обьрнахме. Последно ще кажа само,е ми се срува странно в цял сят да не е проблем нормалното раждане при някой  очни заболявания.  нашите лекари се презастраховат май. Иначе не виждам логика.

# 34
  • Мнения: 2 723
Ми чат стана, щото никой друг не иска да участва  Naughty
А раждането с очни заболявания не е проблем. Само при едно. И аз лично смятам, че това е похвално за нашите лекари. По-добре да се презастраховат, отколкото после да се окаже, че си ослепяла, щото гинекологът ти не те е пратил на очен лекар. Никой нищо не губи.

# 35
  • Мнения: 3 216
Ми то хубаво ,ама аз не сьм чула за ослепяла американка или пьк наше момиче ,което да е родила там така?! Ти чувала ли си?

# 36
  • Мнения: 2 723
Ми не съм, ама аз и не познавам много жени, които да раждат в щатите.
Абе предпочитам да ида да се прегледам, отколкото да ми се случи нещо на очичките.
После кел файда къде съм раждала.

# 37
  • Мнения: 991
Ми чат стана, щото никой друг не иска да участва  Naughty
А раждането с очни заболявания не е проблем. Само при едно. И аз лично смятам, че това е похвално за нашите лекари. По-добре да се презастраховат, отколкото после да се окаже, че си ослепяла, щото гинекологът ти не те е пратил на очен лекар. Никой нищо не губи.
Апропо - по-големи любители на презастраховането от американските лекари НЯМА. Съдят ги за щяло и не щяло. От любимото ми "Ами той така ме погледна, пък така ме пипна и аз се почувствах сексуално тормозена." до всякакви грешки, проявена грубост или причинено по тяхна вина страдание. Във формуляра, който попълваш като нов пациент на даден лекар има възможност да поискаш (ако лекаря е от другия пол) на прегледите винаги да присъства сестра през цялото време. Ако ида на гинеколог и той направи вагинален преглед малко по-грубо и ме заболи повече отколкото ми се струва приемливо - мога да го осъдя.  Да не говорим за груби грешки завършили със сериозни последствия - мога да разоря цялата болница, ако намеря точния адвокат.

Тук напоследък упрекват гинеколозите, че в желанието си да се презастрраховат правят много ненужни цезарови сечния. Защото лекарите са прочели статистиката, че има много повече осъдени за неизвършено цезарово, в резултат на което са възникнали проблеми, отколкото за извършено цезарово, оказало се ненужно.

Във връзка с обсъжданата разлика в практиката в БГ и САЩ по отношение на проблеми с очите и за незвимането на мерки при прокървяване до 12 седмица (че и по-натам), според мен нашата медицина и тяхната просто следват малко по-различни школи. В БГ още има много силно влияние руската школа, а тук имат малко други постулати. Относно прокървяването - американският лекар ще ти извади сума статистики и ще ти покаже, че дали той ще вземе някакви мерки или не - резултатът ще е абсолютно един и същ. Нямало доказателства, че който и да е от прилаганите методи дава положителен резултат. Единственото, което някои лекари правят - следят нивата на хормоните и ако сметнат за необходимо може да ти дадат допълнително синтетични хормони. Дори и това се води, че не дава резултат, освен ако не става дума за инвитро.

За очите - изобщо не са чували, освен от пациенти имигранти от Източна Европа.

Общи условия

Активация на акаунт