Де ми е чука, де ми е пирона...

  • 3 436
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Скъпи дами, накратко въпросът ми е - как успявате да убедите благоверния в необходимостта от ремонт у дома?
То ясно, че не очаквам от него да запретне ръкави, но поне да възприеме идеята, че жилището не винаги е дом и наличието на печка тип "Раховец" и шкаф един брой съвсем не е достатъчно условие да се чувства една жена във вихъра си в "кабинета". Разбирам, че нещата трябва да си идват отвътре, но така заспивайки или правейки други работи мога ли да не гледам ужасните пукнатини по тавана в спалнята? Да не прекалявам с мрънкането, само да отбележа, че финансови проблеми няма, но парите семейни не управлявам аз. Иначе 50 инчовата плазма в хола и уредбата като за малка зала в НДК са налице. Но а ревнах за нещо "невидимо" за гостите ни, а си изслушах лекцията за където-къде по-важни неща необходими за бизнеса или "тоя блок така или иначе ще пада, ква дограма ся ти се е прищяла".
Моля да ме извините, ако повтарям тема, отскоро съм тук и се опитвам много да чета  Flutter, но вече не се издържа, та питам... Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 5 074
Е, този проблем го имам цял живот. Какво ли не се опитвах да правя, и не , и не #2gunfire Та и личен пример давах, сама ремонти правех, гипсови замазки даже, ама човека не се светка. Е, сега вече съм спокойна. Като имам някаква заръка, само подшушна на зетя и проблем няма. Изюрка го и нещата се оправят.
Мисля, че има и друг начин - викаш майстори в къщи, правят ремонта и на въпроса защо, отговаряш - Ами беше наложително  bowuu

# 2
  • Мнения: 171
Благодаря ти хулиганке  Simple Smile
Ама пустите пари... ще ми рекне викнала си ги, плащай им. Отвреме на време правя нещо подобно - едно гардеробче в нишата в коридора /откога мечтаех да затворя циганията там/ така го проимах. Преди това теглих заем от дскаса за да пооправим хола и още го плащам. Притеснява ме и факта /затова и темата е тук, а не в другия раздел/ защо прави нещата така, че околните да видят и да цъкат. А като стане реч за собственото му семейство да се чувства удобно настава уфлянкване. За детската стая... ами около 4 години се борих за нея - имахме помещението, но се ползваше за склад, а синковеца стана ученик ега ти.
Много неща правя сама, но и аз работя, може ли такива работи?... Tired

# 3
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Аз сама си правя ремонтите или викам строителна фирма. При теб обаче е много сложна ситуацията. Трябвало е да държиш ти парата и превъзпитание малко. Аз постигнах това без никакви усилия и така вече 24 год. Не ми побира русата главица , к'во да те посъветвам..... за хората ли живеее твоя мАж?!!! Ако измисля нещо смислено и в твоя полза ще драсна някой ред.  Hug Успех все пак.  Peace

# 4
  • Мнения: 171
  Не ми побира русата главица , к'во да те посъветвам..... за хората ли живеее твоя мАж?!!! Ако измисля нещо смислено и в твоя полза ще драсна някой ред.  Hug Успех все пак.  Peace
Трябвало е, ама на... След 15 години късно ли е да хвана юздите? НЕ искам много, но явно да - впечатлението, което правим навън май е по-важно. Макар че лесно се вижда какво има под повърхността. Очаквам съветче и благодаря  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 172
Ти работиш ли? Имаш ли собствени доходи? Можеш ли да подпишеш договор за кухня на изплащане , например? Ако можеш, действай.

# 6
  • Мнения: 171
Ти работиш ли? Имаш ли собствени доходи? Можеш ли да подпишеш договор за кухня на изплащане , например? Ако можеш, действай.
Мога, както казах теглих заем веднъж. Но да взема 5 бона, да върна 7 200 /така беше тогава/ при положение, че парите иначе ги има на разположение ми се струва малко нерентабилно. Но ако само това е начина пак ще го направя.

# 7
  • Мнения: 1 172
Ти работиш ли? Имаш ли собствени доходи? Можеш ли да подпишеш договор за кухня на изплащане , например? Ако можеш, действай.
Мога, както казах теглих заем веднъж. Но да взема 5 бона, да върна 7 200 /така беше тогава/ при положение, че парите иначе ги има на разположение ми се струва малко нерентабилно. Но ако само това е начина пак ще го направя.

Идеята ми беше да сключиш договор директно с фирмата,която ще ти направи кухнята, за разсрочено плащане. Пък мъжа ти като види, че и без него действаш, може и да отпусне кранчето Wink Явно чакайки благословията му, не напредваш с твоите планове.

# 8
  • Мнения: 17 546
Малеее, само тази тема ми трябваше! ooooh! У дома сме в ремонт... Banghead Rage smile3511 Rage Започна преди Коледа. Какво да ви кажа... тапетите за спалнята са купени през март миналата година (2007) латекс, матрак за новата спалня (добре че е още на руло), мебелите са поръчани, платени и това беше краен ход от моя страна, за да започне ремонта! Трябваше да пристигнат в края на януари, но... да им се не надяваш на поляците - секцията за хола пристигна! Всеки момен ще дойде и спалнята. А у дома... НИЩО! Утре, евентуално ще се сложат част от тапетите в спалнята, защото и ламината трябва да дойде всеки момент... Абе, иде ми да се гръмна! Мъжо разправя, че е така защото е все зает, но миговете, в които е свободен се размазва да си почива. Не че няма нужда... ама ремонта няма да се свърши сам! Пък по Коледа, от 24.12  до 2.01 почива, нооо неприятностите не идват сами и търча за брони, фарове и нам си кво, защото 2 дни преди Коледа ни удариха колата... Ами това е! Ако оживея след като свърши ремонта ще ви разкажа Tired

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Ремонта не е процес, а състояние ...

# 10
  • Мнения: 17 546
Ремонта не е процес, а състояние ...
newsm45

# 11
  • Мнения: 3 674
Скъпи дами, накратко въпросът ми е - как успявате да убедите благоверния в необходимостта от ремонт у дома?
То ясно, че не очаквам от него да запретне ръкави, но поне да възприеме идеята, че жилището не винаги е дом и наличието на печка тип "Раховец" и шкаф един брой съвсем не е достатъчно условие да се чувства една жена във вихъра си в "кабинета". Разбирам, че нещата трябва да си идват отвътре, но така заспивайки или правейки други работи мога ли да не гледам ужасните пукнатини по тавана в спалнята? Да не прекалявам с мрънкането, само да отбележа, че финансови проблеми няма, но парите семейни не управлявам аз. Иначе 50 инчовата плазма в хола и уредбата като за малка зала в НДК са налице. Но а ревнах за нещо "невидимо" за гостите ни, а си изслушах лекцията за където-къде по-важни неща необходими за бизнеса или "тоя блок така или иначе ще пада, ква дограма ся ти се е прищяла".
Моля да ме извините, ако повтарям тема, отскоро съм тук и се опитвам много да чета  Flutter, но вече не се издържа, та питам... Rolling Eyes


Виж сИга.... Rolling Eyes  Значи, докато твоя е на работа,взимаш най-големия чук който имаш у вас и почваш да "доукрасвяш" с него пукнатините  дето ги имате  у вас.  Блъскай яко  докато  пукнатините не заприличат на кратери, ама ха ....пукнатини Crossing Arms
 Е тогава вече мисля че твоя няма да има  друг избор, освен да започне  спешено  ремонт... Mr. Green Иначе тази 50 инчова плазма хич не  се връзва на апартамент пълен с пукнатини.... Thinking Друго нИ сЪ сещам /жестока тема/ Mr. Green

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 02:54 от redwine

# 12
  • Мнения: 4 380
Това е от мързел. Имам си ги такива мъже около мен, та положението ми е пределно ясно. Баща ми почваше ремонт чак когато няма вече накъде. Брат ми и той...едно помещение по 2 години го прави. Но поне правят нещо сами със собствени ръце. Моят мъж ръцете му растат от едно място. Laughing Каквото мога правя сама, което не мога, си викам хора да ми го направят. Някак за толкова много години, се примирих донякъде с мързела му. Confused Кво да го правиш... Sad Има си мъже и мъжленца. Воювай! Не знам какво друго да те посъветвам. newsm78 Знаеш ли кое им е хубавото на такива мъже? (Нали все трябва да видим и позитивното... Laughing) Поне не ти се месят с идиотски идеи относно дизайна. Моят със всичко се съгласява защото грам не отбира пък и не го вълнува особенно. Била съм свидетел на такива войни между съпрузи за дизайна, че не е за разправяне.

# 13
  • Мнения: 98
При нас беше същата история. В един момент, не знам как и защо, спря да ми пука и да ми прави впечатление. Тогава мъжо ме изненада, че почваме ремонт, да си взема отпуска и за 2 седмици ще свършим. Почна се един ужас в къщи - 2 месеца основен ремонт-смяна на дограма,  гипс картон, нов паркет и т.н., апартамента беше станал строителна площатка. Една седмица нямаше къде да спим, после 1 седмица къде да ядем  и детето беше на 3 годинки и се чудех на къде да го пращам. Оттогава нищо не е пипнал, вчера го накарах да направи един контакт Twisted Evil
Та така извода поне за мен - остави го сам да подеме инициативата, но важното е ти да не се ядосваш. А и повечето мъже са такива, не им е на дневен ред ремонта, виж ако се развали колата е друга работа Naughty Ако има и чудния пример на баща си, че да се грижиш за дома си е едва ли не престапление, работата е сериозна, но не е необратимо. Само не се ядосвай! Не мисля, че е добра идея да изплащаш ти заеми, при положение, че парите ги има, а той да си се вее и да си угажда. Тая плазма си е чист негов гевезелък/така ли се пише Embarassed/, едва ли е помислил за детето или за теб.

# 14
  • Мнения: 274
Няма по гадно и досадно нещо от дребните (и едрите) ремонти вкъщи. Аз си признавам - нищо не разбирам и затова нищо не пипам. Жена ми полудява, но кво да се прави Simple Smile Казъл съм и - аз разбирам само от жени и неща които не се правят с ръце Simple Smile За това не ме търси. Като трябва нещо да се оправи, викам някой приятел който разбира. Тва е. Аз да не съм майстор Тричко..Simple Smile Дето осрал накрая всичко Simple Smile Човек не трябва да се занимава с неща, които не разбира и не са му присърце. Аз дори и крушките не сменям, защото ме е страх от тока. КАто ученик си спомням, че по физика учихме за тока и в учебника определението беше: "Тока е невидима сила тайна! Бутнеш ли го - е.ава ти п...та майна!" Затова и там не пипам ! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт