Де ми е чука, де ми е пирона...

  • 3 439
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 953
спираш да готвиш на раховеца,държиш продуктите отвън,щом има само един шкаф.направи пукнатините както са те посъветвали - по-големи.и като попита какво става- кажи му че при тези условия това можеш.пък и нека хората му завидят на плазмата с дупките около нея.и че хората виждат и това че не е оправена къщата,не само какво има в нея.щом за него е важно чуждото мнение,да извика хората да му кажат.

# 16
  • Мнения: 2 161
А моят мъж е в другата крайност.И това не е добре.В този студ той е наел майстори на вилата да правят ремонта на едно помещение,което уж щеше да се прави през лятото.Два калорифера работят и майсторите чукат ли чукат.

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Търся курсове по разни ремонтни дейности, които да са по силите на жени  Mr. Green Ако някой знае къде има, да казва. Искам да изкарам такива, да се науча как става всичко и сама да се заема с довършителните работи у нас. И ще спра да юркам благоверния, че вече нямам нерви. Нито сам ги довършва, нито дава да повикам майстори. Парите за това не са проблем, той щял да го направи сам като му дойдело времето. Да ви е познато?
Оплаках се и аз.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Моят мъж ръцете му растат от едно място. Laughing

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Голям смях.

Аз какво да споделя... 50:50 е положението. Да ми е жив и здрав баща ми, дето всичко може и всичко прави (но трудно купува) и мъж ми, които за останалите всичко прави, а за нас - само купува. И нещата се балансират.  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 008
 Ами ние след два дни започваме ремонт и какви скандали има... Аз не съм от претенциозните и само си отворих устата за едно пано, и от там какво ми чу главата... Снобка съм била, грандоманка, елате ме вижте и т.н и т.н. Сега не взимам отношение за нищо- да прави каквото ще, за да ми е мирна главата. А иначе и той се чуди защо ще правиме ремонт, като си имаме всичко(всичко,ама по неговите представи)...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 103
 А къде отиде напоследък прословутото : "Българинът всичко може и от всичко разбира". Моят също е доста труден на домашни ремонтни дейности, след доста врънкане от моя страна и съответното поощрение, че е достатъчно добър и ще се справи, върши нещата на час по лъжичка. Струва ми се, че разсъждава малко като Селинджър - като не разбира от нещо да не пипа. Да де ама аз много се дразня на тая философия. Ами като не разбираш - ще се научиш, нали за себе си и за собствения си дом го правиш, да ти е по хубаво и по-уютно. Все му повторям, че ако ние не си го направим хубаво няма кой да ни го направи. Вече година след големия ремонт при който майсторите ни си пооставиха ръцете още не можем да оправим творенията им.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 529
Ние пък всяка зима като седнем с младите на чашка правим планове за ремонтите през лятото.Имаме къща близо до София,където зетя и дъщерята искат да направят по добра за живеене.Вече не знам ,коя по ред зима... Добре ,че зетя е оправен и започна сам да се оправя и нае майстор. Мъжът ми  може много неща да прави има златни ръце,ама трудно започва...Дребните ремонти латекси тапети тавани, боядисване,Ел.ремонти и водопровод оправя ,но много пъти повтарям и потретвам. Иначе за пари,ако има дава .Щом при вас парите не са проблем действай  пък той няма къде да ходи -ще плати.

# 22
  • Мнения: 2 161
А къде отиде напоследък прословутото : "Българинът всичко може и от всичко разбира". Моят също е доста труден на домашни ремонтни дейности, след доста врънкане от моя страна и съответното поощрение, че е достатъчно добър и ще се справи, върши нещата на час по лъжичка. Струва ми се, че разсъждава малко като Селинджър - като не разбира от нещо да не пипа. Да де ама аз много се дразня на тая философия. Ами като не разбираш - ще се научиш, нали за себе си и за собствения си дом го правиш, да ти е по хубаво и по-уютно. Все му повторям, че ако ние не си го направим хубаво няма кой да ни го направи. Вече година след големия ремонт при който майсторите ни си пооставиха ръцете още не можем да оправим творенията им.
E,как може така?То е ясно,че ако сам си правиш ремонта ще ти струва много повече.Първо,отделяш време,което струва пари и после рискуваш да правиш едно нещо два пъти.Аз не всеки майстор харесвам,какво остава някой аматьор да ми се прави на майстор.Примерно си купила скъпи плочки,чакала си ги един месец да ти ги доставят и накрая мъжа ти се учи на занаят с тях в банята.Няма ли да ти разбие сърцето като го гледаш да експериментира със скъпата керамика?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 103
Цитат
E,как може така?То е ясно,че ако сам си правиш ремонта ще ти струва много повече.Първо,отделяш време,което струва пари и после рискуваш да правиш едно нещо два пъти.Аз не всеки майстор харесвам,какво остава някой аматьор да ми се прави на майстор.Примерно си купила скъпи плочки,чакала си ги един месец да ти ги доставят и накрая мъжа ти се учи на занаят с тях в банята.Няма ли да ти разбие сърцето като го гледаш да експериментира със скъпата керамика?

Тук си права, съгласна съм. Но нали поне дотолкова трябва да отбираш, че като ти влязат майстори в къщата да знаеш какво да гледаш и как да ги следиш дали вършат качествено работата. А не като нашия случай - дадохме им материали, ключ от вкъщи, плащахме им когато и по колкото си поискат, от време навреме минавахме и гледаме - да, става нещо и определено е по-добре от преди. И така след като се нанесохме почнаха да изникват - тук накриво поставена плочка, там неравност на стената и такива дразнещи работи. А майсторите даже вече си бяха сменили телефоните.

# 24
  • Мнения: 2 161
Мила мирамар,вие сте си виновни.Плаща се само на свършена работа и всеки ден,преди майсторът да си тръгне отиваш и оглеждаш работата.Карала съм ги да махат парченце,колкото нокът.Давала съм пари като аванс,но все пак пресмятам колко горе долу са завършили и на базата на свършеното е и аванса.Питам ги постоянно това как ще стане,онова как ще стане.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 103
Да, определно ние сме си виновни. Майсторите бяха препоръчани и не очаквах, че така ще се изложат. С две думи гласувахме им повече доверие отколкото заслужаваха. Ама за следващия път ще си знаем.

# 26
  • Мнения: 2 161
Да, определно ние сме си виновни. Майсторите бяха препоръчани и не очаквах, че така ще се изложат. С две думи гласувахме им повече доверие отколкото заслужаваха. Ама за следващия път ще си знаем.
Да,сега сме вече на едно мнение.Нека всеки прави това,което най-умее.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 103
 Шанел, не знам кога сме били на различни мнения. Моята идея е, че у нас човек трябва от всичко да разбира и да поназнайва, защото явно не може да се довери на специалистите да си вършат тяхната работа, а ти да си вършиш твоята и така всички да са доволни. Вярно е че подходих наивно като си мислих, че като осигуря добри условия за работа и плащам редовно, ще бъде свършено качествено. Не че нямаше никакъв контрол просто явно не сме гледали каквото трябва и не сме видели някои неща навреме. Просто и двамата тогава бяхме много боси в тая област - ремонтите, а сега вече не е така. Просто неволята учи.

# 28
  • Мнения: 171

Виж сИга.... Rolling Eyes  Значи, докато твоя е на работа,взимаш най-големия чук който имаш у вас и почваш да "доукрасвяш" с него пукнатините  дето ги имате  у вас.  Блъскай яко  докато  пукнатините не заприличат на кратери, ама ха ....пукнатини Crossing Arms
 Е тогава вече мисля че твоя няма да има  друг избор, освен да започне  спешено  ремонт... Mr. Green Иначе тази 50 инчова плазма хич не  се връзва на апартамент пълен с пукнатини.... Thinking Друго нИ сЪ сещам /жестока тема/ Mr. Green

Да ти кажа и на мен са ми идвали подобни мисли и настроения в главата, но не мисля че ще има ефект. Искам да кажа, че като им дойдЕ времето на мазилките на таваните в кухнята и трапезарията да си паднат и си паднаха, бая време мина докато кандиса да ги оправим. Той като си се зазяпа в тв-то, ако ще около него да е бомбоубежище, все му е тая.
/Само да вметна, че година и нещо се борих да купим мека мебел за хола - след като беше ремонтиран - щели сме да запълним хола с дивани и видиш ли, немало къде да танцуват гостите  newsm78/ Направо ми идеше да се метна отнякъде. Sad
То и неговите ръце са набутани там и удобно не ги вади, пък и баща му беше същата картинка. Съгласна съм, че не може от всичко да отбира, аз и не искам, но трудно се отвързва кесията за нещо, което не допринася директно за личния му кофморт /както правилно забеляза gogolina/. Иначе xenia е абсолютно права - имам ли спечелена битка, какво и как ще се прави е само и единствено мое решение - за добро или за лошо.
Ае, страшна работа.

# 29
 Cryи у нас е тъй...уви...Вече без коса останах , да се скубе и да мисля как да го склоня.Ми няма начин...

Общи условия

Активация на акаунт