Колко време след приема на дадена храна..........?

  • 603
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 315
Ако детето има алергия към дадна храна,колко време след приема и ще има алергична реакция?Моето дете го водеха с АБКМ,но не бях съвсем сигурна в диагнозата(много модерна на последък)няколко дена нямаше обриви и реших да и дам млечна каша и вече 4 ден след приема и няма нищо,пу-пу да не чуе дявола. Praynig

# 1
  • Мнения: 1 371
Веднага би трябвало да прояви алергична реакция. Но съм сигурна, че има и други случаи.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Моя син получи около 15 мин. след приема на храната.
Така и не разбрахме от какво се зачерви и поду целия  Confused
Но бях много внимателна със захранването и някой храни му въведох чак на скоро.


Имам приятелка с дете с атопичен дерматит, което получи алергичен ревматизъм на 1г. и 6м. от някаква комбинация храни. Така и не разбраха от какво.

Но всяка алергия може да отключи друга, а ако има семейна обремененост (както при нас), трябва да си внимателна.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Щом 4 дни я хапва без проблеми мисля 4е диагнозата нещо не е както трябва...Моя съвет е да потърсиш и друго мнение,пък ще видиш тогава.Заведи де4ко на друг лекар и обсъди проблема с него.
 newsm78 Stop

# 4
  • София
  • Мнения: 39 755
Мисля, че най-късно до 20-30 мин след приема би трябвало да се прояви алергията. ПОнякога може и по-бързо. При вас са минали 4 дена, най-вероятно не става дума за алергия.

# 5
  • Мнения: 27 524
Мисля, че най-късно до 20-30 мин след приема би трябвало да се прояви алергията. ПОнякога може и по-бързо. При вас са минали 4 дена, най-вероятно не става дума за алергия.

И аз така мисля.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 078
Аз имам чувството, че в последни години лекрите взеха да злоупотребяват с диагнозата АБКМ. При всяко обривче или неразположение поставят тази диагноза. Почти всички познати дечица я имат, а дали винаги има основание за това? Thinking

# 7
  • Мнения: 9 973
предполагам 2-3 дни Peace

# 8
  • Мнения: 864
Мисля, че най-късно до 20-30 мин след приема би трябвало да се прояви алергията. ПОнякога може и по-бързо. При вас са минали 4 дена, най-вероятно не става дума за алергия.

И аз така мисля.

На второто ми детенце се появи точно за 20 минути.

# 9
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Ако има алергична реакция обикновено се проявява до 20 мин след приема на храна,но някой път може да минат и часове.За това аз лично бих ти препоръчала да даваш на детето нова храна не по късно от16-17 часа.Но след като са минали 4 дни значи ви няма нищо

Общи условия

Активация на акаунт