Как е българското посолство / консулство при вас?

  • 27 399
  • 121
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 142
Само да спомена, че телефоните на консулската служба към посолството ни във Великобритания дава всеки ден заето от 13-15 (приемните им часове), през останалото време не отговарят на телефона.
Посланикът ни там е напълно наясно с това, но изглежда нищо не може да направи

# 106
  • Мнения: 4
ooohh...i tezi tuk v kuwait sa s takav konkurs.prdi 2 godini moi priatel otide za visa i az s nego da mu pomogna kakto moga.prieha ni v edna sti4ka 2x2 i zad bronirano stuklo edna devoika mu vika6e i kre6te6e prez cialoto vreme.vse edno toi e dlajen da znae BG zakonite.prosta....ograni4ena....ama sas samo4uvstvie.a puk da gi pita6 ne6to po telefona...!!!mi te se ne znaiat ili ne davat info i barzat da zatvoriat.a za kakvo vsa6nost sa tam??!!uujjjsssssssss....
hodih v Livan s muja mi v posolstvoto ili konsulstvo ne znam.mi te horata parvo sa obrazovani,intelegntni ,priatni i te razbirat na momenta.strahotni sa.ama tia v kuwait....ne znam ot kade sa gi namerili.no....skoro mi predstoi hodene tam i tozi pat ako pak se darjat taka 6te se obadia vav Van6no.

# 107
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Посолството тук е под всякаква критика.Не вдигат телефоните,когато ти трябват,отношението към хората е ужасно и работят много бавно.Да не говорим,че пред самото посолство няма къде да седнеш да си изчакаш документите,а стърчиш прав в една градинка.Два пъти съм ходила и се надявам да не ми се налага трети път. Crossing Arms

# 108
Zdraveite, vav vrazka s posolstvoto v Atina tam taz godi6nite slujiteli /2009/ sa minali konkursa v Parij pak sa vzeli i parvo miasto napravo sa varhat. Dnes 09.01.2009 se obadi do konsulskiat otdel i sled kato si zadadoh vaprosa slujitelkata mi zaiavi da napravia tova koeto smetna za nai-dobre i mi zatvori telefona Shocked. Tova be6e obslujvaneto mi ot kompetentnite lica tam. Ne mi se e nalagolo da hodia do tam i se nadiavam da ne mi se i nalaga, no po telefona sa neopisuemi. Naloji se da zvania do ministerstvoto na van6nite raboti kadeto naistina biaha mnogo lubezni, za koeto im blagodaria iskrenno!  bouquet Shocked

# 109
  • Мнения: 3 394
преди беше зле, после въведоха едни телефони за записване на часове и стана добре.
Не съм ходила там от повече от 3 год и не искам да ходя Whistling

# 110
  • Мнения: 3 394
Само да спомена, че телефоните на консулската служба към посолството ни във Великобритания дава всеки ден заето от 13-15 (приемните им часове), през останалото време не отговарят на телефона.
Посланикът ни там е напълно наясно с това, но изглежда нищо не може да направи

Трябва да се търси в случая консулът, а не посланикът!
Преди доста години му написах един единствен и-мейл за среща извън приемните им часове, защото би било непосилчно да отиден и да се редим на опашки с бебето и човекът взе,че ми отговори, че няма проблем! Излезе добра душа, пък и от него се искаше само подпис и нищо повече за паспорта на детето.
Но сега не знам кой е

# 111
  • Мнения: 1
Вав Атина е под всякаква критика!Те са сърдити че живеят!Как може такова нещо ?Това е нечовешко!!!!Да вземат да си ходят на село всички да пасат овцете.Само за тази работа стават........ smile3515 smile3515 smile3515

# 112
В Дубай ни свършиха работа, защото въпросът беше безкрайно рутинен за тях (вадене на пълномощно), но ме изуми тоталната им некомпетентност по един изключително прост въпрос - когато ги запитахме за най-близкото посолство/консулство на ОАЕ до България (понеже в родината няма), служителката ни "прати" в Атина...
Който знае за дипломатическа служба на Емиратите там, нека им се обади да ги поздрави (консулата в Дубай) и от мое име за чудесния професионализъм!!

Явно са тотално отвеяни и откъснати и индеферентни за всичко ново под слънцето, което не касае визи, пълномощни и прочее рутинни неща.

В Шанхай консулатът беше перфектен, само с няколко служители и точно толкова пъти са ни оказвали съдействие, точно колкото пъти и сме ги молили за това. Плюс това ни уведомяваха по имейл за разни закони, разпоредби, здравни сигнали, проблемни ситуации, събирания и прочее събития, които могат да касаят пряко живота ни там.
От това си вадя изводи, че колкото по-малко хора имат там за "подопечни", толкова по-съвестно си гледат работата. Защото в Дубай българите са несметно пълчище, но в Китай са малцина безумците, които дръзват да стъпят...

# 113
  • Мнения: 191
В нашия град няма българско консулство/посолство. Два-три пъти в годината се организират консулски дни и консулът идва тук. Всеки, който има нужда от някаква услуга се записва и после по пощата се пращат новите документи. 

# 114
  • Мнения: 494
По- добре да ги няма, не знам защо стоят тук, след като никаква работа не вършат ooooh!. Става въпрос за Австралия

# 115
  • Мнения: 110
В Мароко - моите впечатления: Посланичката е любезна и дейна дама, дори тя търси по телефона, когато има нужда, но г-н Консулът е на моменти неучтив и преднамерен към местните. Това не е правилно, защото той все пак работи в тази страна и ако не му харесва ... да си тръгне.

На и-мейли не отговарят, понякога по телефона казват, "бързо, че не сте единствените"...     

# 116
  • Мнения: 334
Да добавя към написаното от evaki, не знаят елементарни неща като документите на какъв език да се носят, накараха ме да ги преведа в България, "защо да им даваме парите на тези тук" и в крайна сметка не само дадохме пари в България, ами и на "тези тук", защото не ми признаха превода.
И още, една тоалетна нямат, да им се изчишкаш на обслужването Mr. Green Хората идват от цяла Атина, висят отпред и има една био в парка отсреща, която е мамма миа

# 117
  • Мнения: 2
имам рлиятел в алжир който иска да посети България. Как може да го направи? Трябва ли му виза и от къде може да я получи?

# 118
  • Мнения: 2
Ще бъда много благодарна ако някой ми помогне с информация. Трябва ли да му изпращам покана или не ?

# 119
  • Мнения: 3 804
Мария-писах ти на лични,ела в тази тема-иначе-да,поканата е задължителна.

Общи условия

Активация на акаунт