Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 апр. 2005, 10:31 ч.

Постоянен плач?

• 668
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте! От известно време Михаил ми създава доста грижи- не мога да го оставя за минутка сам да се занимава с някоя играчка, постоянно реве и подава ръчички да го вдигна , и да го разнасям. Най нетърпимо е положението когато му се доспи или е гладен. Тогава започва такъв рев, че не мога нито да го накърмя, нито да го нахраня с шише- захласва се от плач и вече съм се видяла в ужас. Току що заспа гладен след двучасова истерия. До третия месец беше много спокойно бебе . Само да спомена , че истерията се повтаря всеки ден като излезем на разходка- рев докато го облека, рев докато го сложа в количката (целия блок ни чува , че излизаме) и така докато заспи. За съжаление спи по няколко минути и се събужда от най-малкия шум и пак започва един рев, едно чудо. Просто нямам думи да го опиша. Със сигурност няма колики, няма признаци на зъб, наддава прекалено добре (т.е. не е недохранен). Аз направо полудявам, изпадам в паника и нямам представа как да се справя и как да му помогна. Понякога не помага нито гушкане, нито разнасяне , нито песен -НИЩО...

# 1
Е все едно си описала моята хубавица. Ама същата е... Вчера ми е скъсала нервите. Тя не реве толкова, а по-скоро мрънка... ееееее цял ден не спря да мрънка, не спи, не ще пюре, не ще навън, реве като я обличам и като я возя в количката... Абе ужас направо. Накрая като откърти в 8 часа вечерта тази сутрин се събуди в 7.30. Не си спомням от кога не е спала така.

Но иначе от 1-2 седмици я забелязвам, че е доста по-нервна. Все гледам да не е нещо зъб, ама не е. И аз се чудя кво й става. Ама по някое време я зарязвам да си мрънка, щото и аз откачам иначе.

Айде успех и не се шашкай толкова  Grinning  Ние нали сме съкилийнички още от болницата  Wink

# 2
Явно е такава днешната "младеж". И моя е същия. Не реве само когато спи.А спането се случва рядко. И той не знае какво иска. Мрън-мрън, уа-уа.Иди го разбери.Сменила съм памперс, проверила съм дали е сложен правилно, да не му убива някъде, нахранен, напоен, еми продължава да си реве, и т`ва е.
 Поне се успокоявам, че не е единствения. Има и други такива.

# 3
  • София
Цитат на: albenadi
Е все едно си описала моята хубавица. Ама същата е... Вчера ми е скъсала нервите. Тя не реве толкова, а по-скоро мрънка... ееееее цял ден не спря да мрънка, не спи, не ще пюре, не ще навън, реве като я обличам и като я возя в количката... Абе ужас направо. Накрая като откърти в 8 часа вечерта тази сутрин се събуди в 7.30. Не си спомням от кога не е спала така.

Но иначе от 1-2 седмици я забелязвам, че е доста по-нервна. Все гледам да не е нещо зъб, ама не е. И аз се чудя кво й става. Ама по някое време я зарязвам да си мрънка, щото и аз откачам иначе.

Айде успех и не се шашкай толкова  Grinning  

Ох, той по-скоро крещи и ръмжи ! Тъкмо го кърмих спящ-иначе ми е невъзможно. Вчера баща му беше с нас на разходка и се видя в чудо Embarassed , а аз по цял ден обикалям с количката  само и само да мълчи, а Рошко пак не е доволен. Веднъж го оставих да плаче няколко минути, а после толкова се беше навил да реве, че с часове не успях да го успокоя, на всичко отгоре се самообвинявах , че съм лоша майка. Ама и на мен нервите ми не издържат. Дано мине този период, защото вече полудявам.
Бени,  като се срещнем по Стамболийски ще се познаем по ревящите буби  Embarassed

# 4
  • София
Цитат на: magi99
Явно е такава днешната "младеж". И моя е същия. Не реве само когато спи.А спането се случва рядко. И той не знае какво иска. Мрън-мрън, уа-уа.Иди го разбери.Сменила съм памперс, проверила съм дали е сложен правилно, да не му убива някъде, нахранен, напоен, еми продължава да си реве, и т`ва е.
 Поне се успокоявам, че не е единствения. Има и други такива.

Мен ме е страх да не би да е нещо болен ( постоянно мисля  , че така правеше бебата на една приятелка и след време установиха  , че има аутизъм  Imp ) Ако са само "НЕРВИ" все някак ще се справим

# 5
Цитат на: doroty02
Цитат на: albenadi

Айде успех и не се шашкай толкова  Grinning  

Ох, той по-скоро крещи и ръмжи ! Тъкмо го кърмих спящ-иначе ми е невъзможно. Вчера баща му беше с нас на разходка и се видя в чудо Embarassed , а аз по цял ден обикалям с количката  само и само да мълчи, а Рошко пак не е доволен. Веднъж го оставих да плаче няколко минути, а после толкова се беше навил да реве, че с часове не успях да го успокоя, на всичко отгоре се самообвинявах , че съм лоша майка. Ама и на мен нервите ми не издържат. Дано мине този период, защото вече полудявам.
Бени,  като се срещнем по Стамболийски ще се познаем по ревящите буби  Embarassed

Абе добре щеше да е да съм си в къщи и да си я разхождам, ама аз работя  #Puppy dog  И като се прибера в къщи, скапана от работа, бебешорката вечерно време е по-извервена, докато заспи, докато я оправим и всичко и някъде към 10 часа вече съм е така  #Silly  И се почва миене на шишета, простиране, варене на вода за другия ден....

Иначе ще се засичаш с майка ми. Видиш ли червена количка с мрънкащо същество - това е Анна  Mr. Green

# 6
  • София
Боже,от два дни сме така,рев постоянен,на ръце постояно и пак реве....Сега съм я зарязала в леглото си да реве сама,така и така реве и в мене....ужас някакъв е!Не издържам вече!

# 7
Да ви се оплача!Моята Елица спазваше добро поведение само в родилния дом.Щом се прибрахме и започнаха едни среднощни концерти...вече седем месеца.Най-странното е,че през деня е засмяна и кротка,но стане ли 23 часа,сякаш някой с карфица я боцва по малкото дупе и се съдира от рев.Какво ли не опитах:кърмя,давам чай,вода,гушкам я ,пея ,друсам,сменям памперс (за всеки случай),но не млъква.Изпъва се като струна и пищи с цяло гърло.Добре,казвах си ,може да са колики преди,сега -зъби,ама тъй ли един ден не пропусна да ревне точно в 23 часа?И как разбира  колко е часа?!Кошмар голям ви казвам!Случвало се е и аз да ревна с нея от нерви и безсъние.
 Като чета във форума как другите бебета спят по цяла нощ ,направо ми звучи като научна фантастика.
 Кураж и здрави нерви на всички мами!Дано и на нашата улица изгрее слънце!

# 8
  • София
Здравейте,

Спряха ли да плачат дълго дечицата Ви?
Тъкмо мислех да пусна нова тема и изрових тази с търсачката.

Моята кукла от около седмица като стане 10 часа и ревва с пълно гърло, почервенява, посинява чак, но реве около час и половина два. Нищо не я успокоява. Изпада в истерия и чак потреперва с ръчички.
Притеснявам се да не е болна, но незнам какво да й изследвам. 

Как успокоявате дечицата си?

# 9
Ела да ни видиш. При нас е денонощно. Започва няколко минути след ядене. Ние имаме силни колики и аз стигнах до извода че след ядене тя очаква да я заболи и започва да плаче превантивно. Всъщност бебетата са доста по-умни и разбиращи отколкото предполагаме.

И както каза една майка: дано и на нашата улица изгрее слънце скоро Simple Smile

# 10
  • густо майна Филибето
Мен ме е страх да не би да е нещо болен ( постоянно мисля  , че така правеше бебата на една приятелка и след време установиха  , че има аутизъм  Imp ) Ако са само "НЕРВИ" все някак ще се справим
Има тема аутизъм във форум "Деца с увреждания...",но във вашия случай можеш да се притесняваш  ако при детето има някакви сериозни проблеми около раждането или забавяне във психомоторното развитие.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт