Десерт в чаша

  • 2 871
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 290
Здравейте, реших да си позволя да споделя и моят вариант на мини тортички в чаша. Като новачка в кулинарията - мисля, че е лесно и бързо, а резултата - доста вкусен.
Необходими продукти: (за ок. 6 десерта)
1 л. прясно мляко
2 кремчета на Д-р Йоткер (ванилия и шоколад)
7-8 супени лъжици захар
1/2 банан
част от  руло с шоколадов, какаов пълнеж(аз използвам най-често на Севън дейз)
смлени ядки за поръсване отгоре
Начин на приготвяне:
На дъното на чашата поставям надробено 1 парче от рулото, малко пасиран банан и го напоявам с прясно мляко, докато се получи пюре.
Десертчетата на д-р Йоткер ги приготвям съгласно указанието на гърба. Необходимо е по 500 мл. прясно мляко и 4 суп. лъжици захар за всяко кремче.
Първо приготвям крема Ванилия - разливам го в чашките.
След това крем Шоколад - разливам го отгоре.
Поръсвам със смлени ядки - орехи, лешници, бадеми и др.
Снощи изядох 4 Mr. Green
Днес ще правя пак Mr. Green

# 1
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Нещо подобно направих и аз, но използвах кремчетата, които са без варене, втечниха ми се след няколко часа и развалиха вида на десерта Sick

# 2
  • Мнения: 1 505
На това аз му казвам бързо лесно и предполагам вкусно.Обещавам,че в най-скоро време ще го приготвя.Вече си копнах рецептата.Благодаря.

# 3
  • Мнения: 3 312
ау колко вкусно

# 4
  • Мнения: 290
За кремчетата на Йоткер - използвам тези, които са с варене. Има едни с бадеми вътре Peace
Иначе тези без варене и на мен не ми се получават и са въздух само.
Тази рецептичка е за новаци лакомници. Като мен Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 622
И аз правя десерт в чаши, но си приготвям крем ванилия и го редя в чашите с бисквити "Еверест" и най отгоре слагам плодове, които заливам с желатин

# 6
  • Мнения: 2 584
и аз правя нещо подобно Zupe in glesse  рецептата е от един приятел сладкар в италиянски ресторан, но ползва блат за торта който се слага между двата крема и става мммм...

# 7
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Мммммммммм,много вкусно изглежда,с бишкотки също ще се получи добре. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт