след родилна депресия

  • 1 152
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 378
здравейте,аз имам бебенце на 2 месеца а ме е обхванала такава депресия че не издържам вече,трябва да споделя и да ви питам вие така ли бяхте?Разплаквам се от най малкото нещо понякога даже не знам за какво плача ей така да си поплача,никога не сам се чувствала така по принцип сам винаги щастлива и весела,смея се много,а сега не мога да се позная,когато сам сред приятели сам си старата Дени,като се прибера и пак така по цял ден сам сама а аз сам свикнала сред хора явно това ми действа зле,не ми е тежко да си гледам бебето много ми яко даже но това мое настроени. Cry Вече аз самата не се издаржам.Имали ли сте такав проблем?Нямам тЪрпение да се стопли времето и да почна да излизам с малката.Ако някои е имал сащия проблем кажете как по барзо да изляза от тая депресия.

# 1
  • Мнения: 2 131
Здравей
Аз бих те посъветвала, ако имаш на кого да оставяш бебето, излизай, виждай се с приятели. Някоя вечер, например, с половинката, ако имате баба наблизо да гледа бебето. А иначе това настроение е нормално - съществена промяна в живота ти, хормони, лошо време, липса на възможност за разходки и т.н. Ако бебето е кротко и ти остава време, възобнови си някое хоби. Аз, например, обичам да бродирам възглавници и сега се метнах наново. Отдавна не го бях правила - преди защото работех на две места, а след раждането - ясно е защо.
И аз изпадам в подобни настроения, така че те разбирам. Предполагам, че и други мами ще се включат, защото със сигурност не сме единствените. Аз обожавам снега, обаче на моменти и на мен ми действа депресиращо.
Усмивки!!!!!  smile3525

# 2
  • Мнения: 865
Повечето жени минават през това!Успокоението е ,че е временно!Миналата година по това време бях в твоето положение, с почти 2мес. бебе,кака второкласничка,домакинство което мен чака....Спасението?Не оставяй без нещо за вършене,излизай сама когата имаш възможност,поглези се с някоя разкрасяваща процедура или шопинг!Поговори с близък човек,който ще те разбере и ще ти вдъхне сили!

# 3
  • Мнения: 4 784
И аз съм изпадала в такива настроения и състояния. За щастие, имам страхотна майка, на която винаги мога да разчитам. Дори и за половин час да е, оставям и бебо, отивам на маникюр примерно и това ми действа ободряващо. Понякога грабвам малкия и отиваме да пазарим в Билла /за съжаление си нямаме мол и тем подобни магазини/. Разхождаме се там максимално дълго време. Ако нямам възможност да излезна си го изкарвам на мъжа ми като се прибере и като се поцупя два часа и ми минава.
Споделяла съм с приятелки за тези ми състояния и ако те успокоява - почти всички сме ги преживели. Имай търпение, радвай се и на малките неща и скоро пролетта ще дойде, ще подновите разходките и настроението  Wink

# 4
  • Мнения: 1 586
Не се притеснявай, всичко ще се оправи.При мен също имаше такъв период и то доста дълъг.Не обвинявай себе си за това състояние - всичко е от хормоните.Излизай повече ако имаш възможност. Flutter

# 5
  • Мнения: 884
Ще следя темата...
 За съжаление нямам основния "лек" срещу тази депресия-помощник , който да ме сменя при бебето поне за час на няколко дни. Обява за бебегледачка вече пуснах, но за сега се обаждат само кукумицини... Whistling

# 6
  • Мнения: 378
И майка ми много ми помага,когато почива е тук, ама мъжа ми почива само събота и неделя,иначе излизам,но тези плачове за глупости ми писнаха мога да се разстроя от най малката глупост,направо чувствата в мен бликат-бликат.Благодаря ви много добре,че са тези компютри иначе какво щяхме да правим незнам

# 7
  • Мнения: 668
ами мога да те посъветвам да си каните повече гости или излзай на някъде дори ако това е само до магазина.намери човек от блока с бебе или просто сподели с приятелките си че имаш нужда от тях.аз го направих и те са във възторг 4е могат по някакъв начин да споделят с мен тази ми депресия.

# 8
  • Мнения: 1 334
При мен това състояние беше първите 1-2 седмици ... а сега не плача, но съм си нервна и това е от седенето вкъщи. Не че ми е кой знае какъв проблем... ама по цял ден сама с бебчо, чакам с нетърпение мъжа ми да се прибере, а той си идва уморен и нервен и сяда пред компа или пред телевизора...  но това е, още няколко месеца и като се затопли всичко ще е доста по-добре Simple Smile
А като терапия бих ти препоръчала да си намираш ... работа. Аз като гладя се успокоявам... чистя доста напоследък, даже готвя по-често Simple Smile Опитай се да си доставиш някакви радости - маска за лице, прическа, грим, дълъг душ.... абе каквото тамм си действа успокояващо Simple Smile

# 9
  • Мнения: 745
тежък период ,но отминава!много е лошо,че е зима и няма къде да излезе човек с бебешока!сняг и студ!!!искам да ти кажа,че и аз бях така.плачех за най-малкото нещо.много обичам детето си ,но ми беше трудно да си седя и да го гледам!!!понякога съм се депресирала и от разходката,като гледам как си живеят хората,пък аз да бързам да се прибера,че малкия какво ли прави?трябва да го нахраня(тогава все още го кърмих).съветите,който са ти написали другите момичета и аз бих ти ги препоръчала.и горе главата,скоро това състояние ще премине.тези хормони си правят с нас само шегички!!!

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За момента нямам подобен проблем.
Дано и за вбъдеще да е так.
Послушай по опитните мами и бързо се възстановявай Peace

# 11
  • Мнения: 71
Всичко е на хормоналана основа!Не се притеснявай!Послушай съветите на др мами...аз мога да допълня , но няма нужда. Важното е някой да ти помага, за да се разсейваш и разнообразяваш. Наистина зимата е малко депресивно относно стоене в къщи с дете, но тя ще мине и замине. Радвай се на бебче и спокйно си изразявай емоциите!Ще се оправиш!Аз обаче не съм, а минаха 3 години от раждането...имам чувството, че депресията не ме е пускала, но при мен е комплексно...Sad(((((((((((((

# 12
  • Мнения: 668
ей Ади недей така!ние я успокояваме,но май не е само тя в това зимно време!Не му се давайте-остана още малко и ще се затопли.на мен като ми стане гадно си мисля за морето Simple Smile как симо ще цопка за първи път тази година и ми става весело!

# 13
  • Мнения: 2 960
при раждане на първото ми дете ,ме тресеше яка депресия..ама яка....изведнъж изчузна.Сега си мислих ,че няма да ми се случи...но пак стана така.....плачеше ми се ,нищо сякаш не ме радваше истински, беше ми тъжно дори в най-лънчевото и ведро време. Имаше моменти в които дори ме е втрисало от някакви необясними нерви.....за какво ли...бебето ми беше супер спокойно и добро,послушно....то и сега е така. С времето като че нещата се оправиха...с една огромна крачка ,която направих.....майка ми се зае да гледа бебо четири часа преди обяд ,а аз се върнах на работа.Така хем малко се разведрих сред хора ,хем парички допълнително.Това беше при мен.Ще следя темичката

# 14
  • Мнения: 2 000
И аз съм имала депресии, и то не само следродилни, ами и най-обикновени. И не съм забелязала да има някаква причина за тях. Просто тогава гледам да си намеря някакво занимание, което да ме разсее и постепенно депресията отшумява. Разходките също много помагат, но в това лошо време е невъзможно. Нужно е време. За един ден не може да изчезне.

Общи условия

Активация на акаунт