Вече 5 месеца се чувствам несигурна

  • 1 436
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Кърмя вече 5 месеца, но имам усещането, че го правя не както трябва.
Тази несигурност идва от следното. Още от болницата синът ми е със страшни колики. В коремчето му се събират много газове, подува се , бълбука. Когато го слагам на гърдата се чува постоянно цъкащ звук, гълта въздух. Докато суче извива цялото си тяло и главата назад. Изпъва се като лък и все се напъва. Докато дърпа главата назад естествено се чува цък и аз знам, че пак е глътнал въздух.   Имам чувството, че тримесечните колики минаха, а целия проблем с газовете идва от начина му на сукане. Много рядко суче спокойно. Получава се омагьосан кръг- напъва се да изкара въздуха, а докато се опитва да го направи нагълтва нов и пак отначало. Повръща като го прекъсна и го вдигна да го оригна. Какво ли не ми минава през главата- да не би да е от това, че имам много малки зърна. Те на практика не се уголемиха много. Колкото царевични зърна са. Кърмя го на една страна. Преди се кърмехме в легнало положение, но вече не го правя, защото гълта още повече въздух.  До скоро не ми беше ясно, че трябва да е на една страна с корем към моя корем и го кърмех легнал по гръб с глава обърната на страни към гърдата. Тогава беше направо отчайващо всяко кърмене. Давеше се постоянно докато се сетя, че не трябва да лежи по гръб. Някак си ми беше убягнал този момент, въпреки всичко,което бях чела за кърменето. Може би защото се набляга повече на това да се захапе добре ареола. Моят син това го прави.
Как да го накарам да не прави това "цък" докато яде и да не се пълни с въздух?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Разбираемо е, че ако кърменето не върви 'по вода', можеш да се чувстваш неуверена, но погледни го от другата страна - ти на практика кърмиш успешно вече цели 5 месеца! Grinning

Опитвала ли си да го кърмиш, легнал върху теб? Ти облегната удобно (полулегнала, не нацяло), той по корем върху теб? Така хем е поизправен (въздухът ще излиза по-лесно), хем собственото му тегло помага газовете да не се задържат.
Когато пишеш 'повръща' - колко? Малко, много? Как наддава? А вечер/нощем как се храни?

# 2
  • Мнения: 147
Трябва да намериш приятната за бебето поза,ако можеш да изнамериш в нета пози като снимки или нарисувани за правилното положение на майката и бебето!Ето нещо тукhttp://breastfeeding.org.ua/how/position.html Потърси съвет от доктора който следи за развитието на бебето ,при нас имаше специалисти от болницата които идваха всяка седмица за съвети при проблеми с храненето на бебето- може и при вас да има такава услуга абсолютно безплатна е  Wink  По чести кърмения с по чести оригвания за да не го боли коремчето, бъди спокойна и уверена- кураж  Hug

# 3
  • Мнения: 9 466
Освен позите за което са те посъветвали по-горе мамите, обърни внимание и какво хапваш ти...да не би и това да допринася за дискомфорта на бебо...
Предвид зимния сезон и по-често употребяваните-зеле, ряпа, бобови-които са силно газоотделящи, евентуално ако хапваш повече пр.мляко..

# 4
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 201
И  ние имаме същите проблеми! newsm78Но аз си мисля, че това ,,цъкане" идва от лакомо сукане.Поне при нас е така и е в началото на кърменето.Газове също имаме ,но се облекчаваме със Саб Симплекс(много ни помагат).

# 5
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
И при нас го имаше това цъкане. Четох една статия, че не би трябвало да се чуват звуци по време на кърмене и се заех да се отучваме. Махах от гърдата, поставях наново, махах, поставях и така след известно време спря да цъка. Дали я "научих" да сучи както трябва или се оправи с времето не разбрах обаче.

# 6
  • Canada
  • Мнения: 231
elfljo, много ми хареса отговора, който ти е дала БуSimple Smile от тази гледна точка звучи по-добре.
На сайта, предложен от sea-fr, виждам много нови за мен пози на кърмене (най-вече ме озадачиха позите, в които бебто е изправено). Мерси!
Моето бебе цъка основно когато много бърза.
Кураж!

# 7
  • Мнения: 957
Благодаря за съветите! Ще пробвам някои от позите.

"Опитвала ли си да го кърмиш, легнал върху теб?"
- само като новороден. Сега не мога да го накарам да стои по корем. Като го сложа отгоре си се разпищява.

" Ти облегната удобно (полулегнала, не нацяло), той по корем върху теб? Така хем е поизправен (въздухът ще излиза по-лесно), хем собственото му тегло помага газовете да не се задържат."

- Като позата на снимката ли? ами , да пробвах, но не мога да му разкрача толкова краката както на снимката. Някак си не се получи.

"Когато пишеш 'повръща' - колко? Малко, много? Как наддава? А вечер/нощем как се храни?"
- повръща не на фонтан, но доста често напоследък повърнатото е кисело.  като количество , горе долу една щепичка , понякога по-малко. Обикновено се оригва и бълва кисело.
Нощем се буди от болки в коремчето, гледам да го храня само веднъж. Като заспи в 9 го храня към 3 и после я издържи до 6, я не, но се буди не от глад, а от болки. Като го вдигна къркори целия.

Между другото днес го тестваха за алергия, но не стандартен тест, а един по-особен. Не мога да го обясня. Докторът, който го тества се занимава с биорезонантна терапия. Оказа се,че има алергия към пщеница. Ще внимавам какво ям да видим дали положението няма да се пооправи и да започне да суче по-спокойно.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Но въпреки повръщането наддава добре?

# 9
  • Мнения: 957
Да, добре наддава. Миналия месец по-малко, но мисля, че е нормално, тъй като се движи повече.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Казват, че бебетата, които връщат, наддават добре Simple Smile Това явно е вярно и за Даниел.
Ясно е, че има по-чувствителен стомах и ще трябва да се справиш с това, както можеш - може би една по-умерена твоя диета, освен с изключването на пшеницата, ще помогне, както и различни пози за кърмене - опитвай, докато намериш такава, която ви е удобна.
Но поне знаеш, че бебето яде добре, щом наддава хубаво (и има големи бузи Grinning)

# 11
  • Мнения: 168
Аз имах същия проблем и не можах да се преборя и вече пием кърмата от шише.
Липсва ми кърменето, но чесно казано сме по-спокойни и двете така.
Прибягнах до шишето, когато установих, че за 4 седмици наддаде само 350 грама във третия месец.



# 12
  • Мнения: 700
Кърмя вече 5 месеца, но имам усещането, че го правя не както трябва.
Тази несигурност идва от следното. Още от болницата синът ми е със страшни колики. В коремчето му се събират много газове, подува се , бълбука. Когато го слагам на гърдата се чува постоянно цъкащ звук, гълта въздух. Докато суче извива цялото си тяло и главата назад. Изпъва се като лък и все се напъва. Докато дърпа главата назад естествено се чува цък и аз знам, че пак е глътнал въздух.   Имам чувството, че тримесечните колики минаха, а целия проблем с газовете идва от начина му на сукане. Много рядко суче спокойно. Получава се омагьосан кръг- напъва се да изкара въздуха, а докато се опитва да го направи нагълтва нов и пак отначало. Повръща като го прекъсна и го вдигна да го оригна. Какво ли не ми минава през главата- да не би да е от това, че имам много малки зърна. Те на практика не се уголемиха много. Колкото царевични зърна са. Кърмя го на една страна. Преди се кърмехме в легнало положение, но вече не го правя, защото гълта още повече въздух.  До скоро не ми беше ясно, че трябва да е на една страна с корем към моя корем и го кърмех легнал по гръб с глава обърната на страни към гърдата. Тогава беше направо отчайващо всяко кърмене. Давеше се постоянно докато се сетя, че не трябва да лежи по гръб. Някак си ми беше убягнал този момент, въпреки всичко,което бях чела за кърменето. Може би защото се набляга повече на това да се захапе добре ареола. Моят син това го прави.
Как да го накарам да не прави това "цък" докато яде и да не се пълни с въздух?
Някъде бях чела че цъкащият звук може да означава, че в гърдата /или  гърдите/ се развива гъбична инфекция. Това води до газове в детското стомахме и червата, а може и разтройство. с първият син имах подобен проблем, но детето имаше и разтройство. Подейства му добре лечебната Хумана. Тогава можех да му давам понеже започнах захранване след 6 месец, а той беше на 8-9 мес. Продължихме да се кърмим спокойно до  1 г и 3 м.   Simple Smile
Не се отказвай от кърменето, търси начина или причината. Успех!  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 114
И при нас го имаше цъкащия звук, и се оказа, че има къса юздичка, неможе да направи хубав вакум и изпуска зърното.

# 14
  • Мнения: 957
И при нас го имаше цъкащия звук, и се оказа, че има къса юздичка, неможе да направи хубав вакум и изпуска зърното.

И какво направихте?
Аз като му гледам езика, няма проблеми да го изплези. Как да разбера дали му е къза юздичката?

Общи условия

Активация на акаунт