РАХИТ И D-2

  • 819
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте, читатели!

Първото си дете родих в края на месец септември /зимно бебе/ и имаше рахит-огромна глава, късно затворена фунтанела и много късно израстнали зъби. Спомням си, че по време на бременността не ми бяха изписани никакви лекарства /това беше преди 14 г./ и зъбите ми се разваляха един след друг. Сега отново съм бременна и пия Матерна-центрум, но не зная дали е достатъчно за да избегна предишния проблем. А и сирене не обичам много и се тъпча с мляко. 
Очаквам съвет.
Благодаря!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Гитца, не се насилвай сега да ядеш неща, които не обичаш. Гледай да се разхождаш по-често на свеж въздух и на слънце. После, когато се роди бебето е важно него да го извеждаш редовно навън. Вероятно лекарят на детето ще ти каже да му даваш витамин Д на капки и така. Недей отсега да се притесняваш.
А на първото ти дете кога му израстнаха зъбките? И за всичките ли става въпрос или само някои зъбки закъсняват?

# 2
  • Мнения: 1 984
Здравейте, читатели!

Първото си дете родих в края на месец септември /зимно бебе/ и имаше рахит-огромна глава, късно затворена фунтанела и много късно израстнали зъби. Спомням си, че по време на бременността не ми бяха изписани никакви лекарства /това беше преди 14 г./ и зъбите ми се разваляха един след друг. Сега отново съм бременна и пия Матерна-центрум, но не зная дали е достатъчно за да избегна предишния проблем. А и сирене не обичам много и се тъпча с мляко. 
Очаквам съвет.
Благодаря!
това не са признаци на рахит....

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
аз пък знам, че витамини по време на бременност се пият само, ако гинекологът е препоръчал и то за определен период, защото може да постигнеш много ранно затваряне на фонтанелата и вкостяване на костите на бебето още в утробата Naughty Това никак не е безобидно. Рахит може да се докаже единствено със кръвна проба. Зъби може да почнат да излизат и на 1 година и това не е никакъв проблем. Тогава по всяка вероятност не са диагностицирали правилно детето.

# 4
  • Мнения: 423
Споменатите от теб признаци не означават рахит. Рахит се доказва с кръвни изследвания и снимка на китката, другото са празни приказки, а ако са казани от лекар си е чист не професионализъм.
От витамините е задължително да пиеш фолиева киселина - доказано е, че намалява значително риска от спина бифида. За другите витамини за бременни и аз съм чувала, че могат и да навредят (има и противоположни мнения), но не знам дали е научно доказано или просто "така се говори". По принцип съм против химиите в храната ни като цяло, за това според мен е по-добре витамините да се набавят по естествен начин от плодовете и зеленчуците.

# 5
  • Мнения: 46 508
Не се притеснявай излишно, Рахитът почти не се среща в днешно време.

... Рахит се доказва с кръвни изследвания и снимка на китката, другото са празни приказки ...

 Peace

# 6
  • Мнения: 65
Благодаря на всички! След като не е било рахит, тогава тези признаци за какво говорят? Главата и, като я гледам милата по снимките, беше като на извънземно. Спомням си хората как се обръщаха по улиците. Помня само, че четири майки си гледахме момиченцата заедно, родени в един месец и ние все бяхме последни-фонтанела, зъби ... А сега, след 13-14 г. /да ви се похваля/, моето е с най-добри оценки в у-ще и по олимпиади, въпреки ежедневните тренировки, явява по републикански състезания, съответно е и с най-добра фигура. Но, ако някой знае изброените признаци на какво са симптоми?   

# 7
  • Мнения: 1 984
на нормално дете. ако няма отклонения. затова си има стандартни криви за обиколка на главата например. иначе би могло да е хидроцефалия но не е! просто вариация на нормата.

Общи условия

Активация на акаунт