Токуда, ДИКОВ или ДОМИТРОВ?

  • 2 407
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Здравейте, мами Simple Smile
 Поредния въпрос на чудеща се бъдеща майка Simple Smile
Болницата е Токуда. Колебанията ми са между двама лекари - Диков или Димитров, става дума за нормално раждане (казвам го, в случай, че имате информация, че някой от тях е привържаник по-скоро на оперативния метод  - това автоматично го изключва от избора ми), стига да не се наложи нещо друго - по медицински причини в последния момент.
  Предварително много Ви благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 409
Димитров  newsm10,въпреки,че Диков е по-препоръчван,аз не бих раждала при него

# 2
  • Мнения: 318
Берни, благодаря ти за отговора, вече си мислих, че никой  няма да пише мнение по темата ми. Ще се радвам, ако се включат още мами Simple Smile
Би ли споделила защо не би - при Диков, опитвам се да си направя някаква селекция...от опита на запознатите като вас   bouquet

# 3
  • Мнения: 43
Здравей!
Родих моя син при д-р Диков миналия месец, нормално раждане. Моите лични впечатления са, че той е невероятен професионалист и човек преди всичко!! През цялото време- от предродилна зала до края- той не се отдели от леглото ми, направи всичко възможно да ме успокои, да ми вдъхне кураж. Родих сина си бързо, без усложнения, изключително съм му благодарна за това, че водеше раждането със сигурна ръка и за положените грижи и след това. Ако имам други деца, живот и здраве, пак бих родила при него, без съмнение!
Успех ти пожелавам и леко раждане!

P.S. Много родилки го предпочитат, когато раждането ще е секцио, понеже е много добър професионалист, но самия той е ЗА нормално раждане!

# 4
Zdraveite,mili skapi mami/nastoqshti i badeshti/Az sam bremenna 7-mi m hodq na jenska konsultaciq v Tokuda i bih iskala i sashto taka i tam d arajadam po medicinski [ri4ini 6te bada sekcio.Imam edna molba kam vas -tezi koito sa rajdali tam d ami dadete pove4e informacia-adski sam obarkana ot vsi4ko koeto 4uvam a da ne govorim i za parite-kazaha mi 4e rajdaneto tam moje da stigne do 2000lv?!:-( Istina li e?! Az sam zdravnop osigurena!Molq pomognete mi s tazi informaciq!Pritesnqvam se tova sa mnogo pari za edno rajadane-a i o6et pove4e za 4ovek koito e zdravnoosiguren!Blagodarq predvaritelno

# 5
  • София
  • Мнения: 211
Поли, аз до колкото знам Димитров е повече ЗА секцио (за 3 дена в болницата в стаята ми се смениха 3 родилки- и трите секцио при него).
Диков е ЗА нормално, но е изключително търсен и за двете раждания (все пак е най-голямото "светило" в Токуда), поради което да се доредиш до него става доста трудно...А другото което чух от престоя си в болницата е, че д-р Диков за "пореден път" е изкарал 24часова смяна...незнам как организма му издържа да е адекватен след толкова работни часа...Факт е, че е отдаден на работата си, което му прави чест!
И аз съм пред същата дилема като теб - искам да е там, нормално- и след "проучваниятя" ми най-вече Диков и Лазарова се "навиват" за нормални раждания. И така се записах при Лазарова- биографията й е доста внишителна, а от кратката ми среща с нея останах доволна. Дано остана доволна и накрая  Peace Успех!

# 6
  • Мнения: 1 409
Поли,изчисти си кутията,че не мога да ти пратя ЛС

# 7
  • Мнения: 76
Аз съм ходила и при двамата. Избрах Димитров, който безпроблемно се съгласи на нормално раждане. Това беше преди два месеца. Сега обаче в последния момент ми се появи проблем и трябва да се замисля сериозно за секцио. Димитров ми назначи консултации с уролог и съдов хирург, защото не иска да взима решение за секцио преди да чул и мнението на колегите. Думите му буквално бяха - ако може нормално да го родиш е много по-добре отколкото секцио, но ако колегите считат че е рисково ще мислим за другия вариант. Налага ми се два пъти да го търся по спешност вечер и е изключително любезен и откликва веднага. Лично се ангажира и говори с докторите с които трябва да правя консултация. Всеки път е подготвен за прегледа, което при Диков не ми се случи нито веднъж - имам предвид води си досие на всяка жена, с чието раждане се е ангажирал. Определно ти го препоръчвам.

# 8
И двамата са добри специалисти.Аз раждах при Димитров и съм много доволна!!

# 9
  • Мнения: 4
Да отговоря и аз макар, че не съм била пациентка на нито един от двамата лекари. Аз раждах в Токуда средата на октомври при д-р Кирякова - нормално раждане с епидурална. Излишно е да споменавам, че съм адски доволна от всичко - лекар/и, акушерки и условия.

За Кирякова бях чувала доста противоречиви мнения, но ми я препоръча жена раждала в Токуда при нея през юни и аз се доверих на мнението и не съжалявам.

Иначе в Токуда всеки от лекарите си стои до пациентката през цялото време на раждането и идва да си я вижда ежедневно, независимо от редовната визитация на съответния дежурен лекар за деня.

Моя приятелка ще ражда при Диков през февруари нормално с епидурална и казва, че е много симпатичен и внимателен, но и отнема адски много време да ходи на консултация, понеже той е много зает и всеки път го чака дълго време.

Относно цените, ами попитай на рецепция какви са цените на различните манипулации и бъди сигурна, че точно толкова ще платиш. Когато аз раждах нормално раждане беше 800 лв., секцио 1000 лв., епидурална (само за нормално се плаща допълнително, а при секцио е в пакета) 150 лв. и ако искаш допълнителен пакет изследвания на бебето 200 лв. Аз останах един ден повече в болница заради високи левкоцити на беба и не съм платила и стотинка повече от посочените цени.   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 627
Аз раждах секцио при Димитров,но по време на самата операция му асистираше Диков. И двамата са много внимателни и професионалисти. Който и да избереш нама да сбъркаш. При мен се наложи секцио заради голям плод - 4.700 кг. и 56 см.

# 11
  • Мнения: 453
Здравей!
Родих моя син при д-р Диков миналия месец, нормално раждане. Моите лични впечатления са, че той е невероятен професионалист и човек преди всичко!! През цялото време- от предродилна зала до края- той не се отдели от леглото ми, направи всичко възможно да ме успокои, да ми вдъхне кураж. Родих сина си бързо, без усложнения, изключително съм му благодарна за това, че водеше раждането със сигурна ръка и за положените грижи и след това. Ако имам други деца, живот и здраве, пак бих родила при него, без съмнение!
Успех ти пожелавам и леко раждане!

P.S. Много родилки го предпочитат, когато раждането ще е секцио, понеже е много добър професионалист, но самия той е ЗА нормално раждане!



И аз казвам същото, защото при него родих сина си! Нормално раждане беше и не се отдели от мен! Препоръчвам го горещо!

# 12
  • Мнения: 453
А другото което чух от престоя си в болницата е, че д-р Диков за "пореден път" е изкарал 24часова смяна...незнам как организма му издържа да е адекватен след толкова работни часа...Факт е, че е отдаден на работата си, което му прави чест!


Точно така е! Когато аз раждах, той беше в отпуск, но ми каза, че имал да си върши административна работа и затова е там! Все пак аз го бях избрала и без проблем родих! Тогава беше в МД още.
Той прави консултации на Дондуков, в центъра по семейно планиране и в "Св. Димитър" до Пирогов. Знам, че дори и  нощем като му звънне телефона, става и тръгва...

# 13

Общи условия

Активация на акаунт