Какво мислите за чужбиснкия наплив в Бг?

  • 2 608
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Цитат на: miravmbd
Ами няма ли такава опастност като се наводни пазара от имоти дадени под наем, наемите да се понижат? Neutral Face


Ами теоретически има. Но за момента напливът на провинциалисти в София е горе долу равен на предлагането, така че цените са стабилни. По-скоро се чудя както всички се юрнаха да купуват, дали поради тази причина няма да паднат наемите.

# 16
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Adriana
Ние им разрешаваме да купуват-те на нас не /визирам будалите като мене с виза Twisted Evil / и ни налагат всякакви предпазни клаузи,а същевременно драпат за бг имот!

Е,кой е прецакания?

Проблемът ви не беше ли в това, че не ви отпуснаха кредит. Не помня...

# 17
  • Мнения: 3 394
Цитат на: rosa
Цитат на: Adriana
Ние им разрешаваме да купуват-те на нас не /визирам будалите като мене с виза Twisted Evil / и ни налагат всякакви предпазни клаузи,а същевременно драпат за бг имот!

Е,кой е прецакания?

Проблемът ви не беше ли в това, че не ви отпуснаха кредит. Не помня...


не ни отпуснаха, защото сме с визи, демек не сме им сигурни.
Сега сме си още "богати",но под наем.

А иначе ни отпуснаха едни, тоест имаме заема,но лихвата е прекалено обирджийска Imp Е,никъде не е казано,че трябва да ни е лесно.

Респективно с англичаните-те също имат визи за Бг,но това не е пречка да си купуват евтини къщурки

# 18
Цитат на: Adriana
Цитат на: rosa
Цитат на: Adriana
Ние им разрешаваме да купуват-те на нас не /визирам будалите като мене с виза Twisted Evil / и ни налагат всякакви предпазни клаузи,а същевременно драпат за бг имот!

Е,кой е прецакания?

Проблемът ви не беше ли в това, че не ви отпуснаха кредит. Не помня...


не ни отпуснаха, защото сме с визи, демек не сме им сигурни.
Сега сме си още "богати",но под наем.

А иначе ни отпуснаха едни, тоест имаме заема,но лихвата е прекалено обирджийска Imp Е,никъде не е казано,че трябва да ни е лесно.

Респективно с англичаните-те също имат визи за Бг,но това не е пречка да си купуват евтини къщурки

Ами вложете си парите в България.Тъкмо ще "подпомогнете" икономиката - свежи пари.

# 19
  • Мнения: 978
Ади, ами нали точно за това говорим. Има някакъв ред тук, въпреки, че като гледам и вие сте му намерили цаката. Wink

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
На мен ми е много тъжно по този повод. Не заради факта, че Мистър и Мисис Х ще инвестират, след време ще продадат и ще са на печалба. А факта, че българина е готов да зареже всичко за малко пари. Знам, че хората нямат, но и в много случай продават, защото "ще сме на печалба". След това купуват една панелка нейде и една по- модерна кола, една част от парите изпиват или профукват за "виж, аз имам пари"и те....свършили.

  Всички, които продадоха в Арбанаси преди години свършиха точно по този начин. Никой не инвестира, никой не спечели. А купилите? Те изсякоха де що имаше в градините, построиха
зандани, ама все още са на септични ями и без улично нормално водоснабдяване. Иначе: Леле , колко туристи ни идват в хотелите! А, че са унищожили векове история. Ама на кой му пука историята и културата. Нали парата е важна..

  Та мисълта ми, че ние сме  царе по унищожението- сечем на поразия, събаряме на поразия и...ама на кой ли му пука? За съжаление, това ме навежда на мисълта, че просто ще се претопим. Защото не сме като някои други нации, които всичко правят,за да си запазят националните черти. А ние?....

# 21
  • Мнения: 3 394
Цитат на: maria_maria
Цитат на: Adriana
Цитат на: rosa
Цитат на: Adriana
Ние им разрешаваме да купуват-те на нас не /визирам будалите като мене с виза Twisted Evil / и ни налагат всякакви предпазни клаузи,а същевременно драпат за бг имот!

Е,кой е прецакания?

Проблемът ви не беше ли в това, че не ви отпуснаха кредит. Не помня...


не ни отпуснаха, защото сме с визи, демек не сме им сигурни.
Сега сме си още "богати",но под наем.

А иначе ни отпуснаха едни, тоест имаме заема,но лихвата е прекалено обирджийска Imp Е,никъде не е казано,че трябва да ни е лесно.

Респективно с англичаните-те също имат визи за Бг,но това не е пречка да си купуват евтини къщурки

Ами вложете си парите в България.Тъкмо ще "подпомогнете" икономиката - свежи пари.


Инвестиция в България не храни дете в Англия. За сега сме се отказали от това, по натам обаче не се знае.

# 22
  • Мнения: 978
Калинка, нещо подобно имах предвид. А колкото до това кога ще се научим да ценим нещо. Нали знаеш как е в живота? Когато го загубим. Иначе добре че имаме богата история и дето копнеш все нещо излиза, та ще закърпим туризЪма де.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: miravmbd
Ами няма ли такава опастност като се наводни пазара от имоти дадени под наем, наемите да се понижат? Neutral Face

Ситуацията е по-различна. Наемите изостанаха като ръст спрямо цените на жилищата, което намали възвръщаемостта за хората, които инвестираха, за да отдават под наем. Пазарът на наеми има доста сегменти, а процентно малко хора живеят под наем и е трудно да се говори в тенденции.

Иначе по темата - нищо емоционално не виждам в това чужденци да купуват имоти в България. Щом им е изгодно и им харесва ще го правят. Аз лично предполагам, че до момента повече пари на новобогаташи са изтекли от България за покупка на имоти в чужбина от колкото са влезли. Кога ли ще спрем да мислим в клишета?

# 24
  • Мнения: 713
Adriana, англичаните не искат заеми от български банки, там е разликата в случая Wink .

# 25
  • Мнения: 4 399
Цитат на: anan
Adriana, англичаните не искат заеми от български банки, там е разликата в случая Wink .


И аз си помислих същото ако трябва да съм Честна. както разбирам проблемът при вас е заемът, а не правото на покупка и собственост.

Ами и аз да съм банка и аз няма да отпусна заем на някой дето не го знам утре тука ли е, има ли работа и доходи. Визата ти е вид гаранция.

# 26
  • Мнения: 234
Според мен нашата България е една от най9красивите страни по света.Надарена изключително природно.И естествено е хората да бъдът привлечени от това.Аз не виждам нищо лошо да се купуват къщи особено в изостанали райони с цел тяхното облагородяване.Има изоставени къщи и места ,за които е добре дошло някой да се погрижи.Това съм го виждала с очите си .Не искам никого да обидя ,но от чужбина трудно можете да коментирате всичко това.И като се замисля май това е практика и в други държави.А защо да не си харчат парите в България чужденците пък било то и пенсионери.По важното е да се развиваме и да вървим напред, защото в България има потенциал има и останали доста умни и интелигентни хора .А снощи по телевизията една американка каза ,че България е по-хубава и от швейцария дори.И аз съм на същото мнение /видяно лично/.

# 27
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Vjara
Цитат на: anan
Adriana, англичаните не искат заеми от български банки, там е разликата в случая Wink .


И аз си помислих същото ако трябва да съм Честна. както разбирам проблемът при вас е заемът, а не правото на покупка и собственост.

Ами и аз да съм банка и аз няма да отпусна заем на някой дето не го знам утре тука ли е, има ли работа и доходи. Визата ти е вид гаранция.


Не е така Вяра, при условие,че фактическия купувач е банката, а ти си платеца на лихвата, банката при най-малък намек за неплатежоспособност продава имота и си взима парите.
Това може да стане дори и да си праволинеен англичанин, от фалит никой не е презастрахован.
Нито ,че работата му е гарантирана вечно.

Точно за право на покупка става въпрос,защото от миналата година са приели изрично правило евентуален купувач на недвижима собственост да е ЧЛЕН НА СТРАНА ОТ ЕС!

А гаранция за банката са доходите на купувача.

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Bell, права си , но чужденеца пенсионер трудно ще купи в някое малко забутано село. Нали все пак ще иска медицинско обслужване, добре снабдени магазини, кабелна, интернет и тем подобни удобства на цивилизацията. Тук масово ги съветват, когато купуват за живеене в БГ да се купува в или до голям град. Ако е просто лятна къща тогава може и в по-диви райони. Но пък нали знаеш, че в тези диви райони зимата, ако няма кой да наглежда къщата все ще се намери някой бездомник да поживее в нея и да я отараши.
Така, че най изгодно си остава София, Варна, Пловдив и туристическите курорти, които обаче не са за целогодишно ползване.
Процедурата по закупуване на имот от чужденец не е никак облекчена в БГ. Да не говорим агентите за недвижими имоти как надуват цените като чуят чужда реч. Така, че чужденците плащат доста завишена цена в сравнение с нас, за самия имот и за адвокатските услуги.
На Острова цените са еднакви няма деление британски гражданин или чужденец. Проблемът е кредитът, но ако кандидатсваш за кредит в БГ може и да вземеш. Аз обаче не съм навита да плащам 12% лихва. Crazy

# 29
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: meri_ark

Процедурата по закупуване на имот от чужденец не е никак облекчена в БГ....

Но нали чужденците нямат право да притежават zемя?

Общи условия

Активация на акаунт