Отговори
# 30
  • Мнения: 14
Ще помисля, може и да се реша да ида на ФМ. Макар, че ми се  струва леко излишно... Ще се посъветвам и доктора. А има ли краен момент, до който може да се направи ФМ? Да не би докато се чудя, да изпусна срока?

# 31
  • Мнения: 37
Ще помисля, може и да се реша да ида на ФМ. Макар, че ми се  струва леко излишно... Ще се посъветвам и доктора. А има ли краен момент, до който може да се направи ФМ? Да не би докато се чудя, да изпусна срока?
Здр kontesa_Аз също като теб си направих само БХС и там ми казаха че нямам повод за притеснение и не съм ходила на ФМ значи от това което знам се ходи на ФМ 3 пъти първият е между 16 и 18 г с вторият е 22 г с а третият е в 32 г с аз също си мисля че е малко излишно но повечето майки ходят за сигорност аз се притеснявам с тези видиозони 3д и 4 д не е ги ли облъчваме тези бебоци като постоянно ходим  newsm78и Фм е нещо такова:)

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 16:07 от nelesita

# 32
  • Мнения: 84
Записах се аз в новата темичка и се чудя какво имаше да пиша.
В края на миналата темичка едно мамче,ама не помня коя  Embarassed питаше за болничните.
Да всеки път се ходи на консултация и от там на ЛКК комисия.Поне с мен е така.А за изплащането нямам никаква идея,всеки път ми превеждат различно.Не можеш да им сханеш спатиите.Може да си ни меткат как си искат.Много глупав начин за изплащане.

А и някоя мама има налепи на сливиците.Това си е за сериозно лечение.За мен не е за самолечение.Това е гноен налеп.
Аз от една хрема която ме влачи 15 дни ми стана синузит и секрета ми стана жълт.Ходих на УНГ и каза антибиотик,защото това е гной разнасяща се в кръвта и отива при бебка.А антибиотика е с по-големи молекули и плацентата го спира,не вреди на бебето.

Другооо имаше ли да пиша?   newsm78
Ако се сетя днес ,ако не утре  Crazy

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 969
записвам се и аз в новата тема , мушмороче   bouquet
Камелия, аз се лекувам с Хомеожен (хомеопатични са и дори на млкия като бебе ги давах за гърло).
Аз утре съм на ФМ при Балев и нямам търпение да дойде утре 15,30 Grinning
kontesa, като ходих първият път ми каза да отида пак 20-та и 32-ра седмица.Доколкото знам се ходи между 20 и 22 но нека и по- осведомените да се изкажат Peace
Най- високо съм усещала беба около и малко над пъпа Rolling Eyes, но забелязвам, че е оновно ниско долу и все още ме срязва в дясно или ляво, дано всичко да е наред Praynig
Тъкмо казах на мъжо, че утре ще ми снима тумбака да пусна и аз снимчици малко.
Лек ден на всички Hug

# 34
  • Мнения: 14
Nelesita, може би има резон в това, което казваш - вероятно се отразява дори и минималнпо да е облъчването върху бебоците. За това съм склонна да предприемам манипулации и наблюдения, само ако се налага. Няма нищо лошо в това, да се възползваме от възможностите, които медицината ни дава, но пък да не е нож с две остриета? Ти в "Майчин дом" ли си заведена?

# 35
  • Варна
  • Мнения: 175
Kontesa, доколкото съм чела в лекарските препоръки, ФМ се прави най-малко 2-даже 3 !!!пътИ/:
1.Около 11 седмица - тогава се казва нухална морфология/гледа се някаква гънка на врата, за да се определи риск към Даун/ - това се вижда от добър специалист на 2д ехограф и може да са те гледали без да ти кажат /както беше при мен/
2.Между 18 - 22 седмица - когато се оформят всички органи. Обикновено се преви от специалист по 3д/4д ехограф, но всъщност най-добрите специалисти си го правят и на 2д Wink
3.Около 28-32 седмица пак.
Това казват докитата по нета.Във Варна най-известният по ФМ е д-р Балев - той е прочут направо и преглежда в "Темелков".Масово ходят там.Записването става в петък много рано - от 7.30 нататък се чака ред,а прегледите са май в понеделник и сряда - не съм съвсем сигурна.Искам да ти кажа предварително, че той е СПЕЦИАЛИСТ ЕХОГРАФИСТ ПО ВЪТРЕШНИ БОЛЕСТИ /И ОРГАНИ/, т.е.изобщо,ама изобщо не е акушер-гинеколог.Знам,че ако има някакви съмнения,винаги казва:консултирайте се и с гинеколога си.Е, и?
Аз съм при Яков в МДом- той си ме гледа ,на 3д -най-важното е че му имам доверие и нямам намерение да ходя при великия Балев.Има и още един- Давидков- който също е известен,но от това което прочетох за него ,а то не беше малко,оставам с впечатлението, че има проблеми с общуването или с "горната глава".
Товае,дано да съм ти била полезна. Laughing

# 36
  • Мнения: 37
Не аз си правих ФМ във терапията и мисля да родя в окръжна болница за сега така съм се ориентирала:)имам познати който скоро родиха и ми препоръчват освен това скоро било провено ремонт на родилното там и лекар ми препоръчаха даже newsm03 абе раничко ама  Wink
А ти във майчин дом ли си се ориентирала Flutter

# 37
  • Мнения: 559
Nelesita, може би има резон в това, което казваш - вероятно се отразява дори и минималнпо да е облъчването върху бебоците. За това съм склонна да предприемам манипулации и наблюдения, само ако се налага. Няма нищо лошо в това, да се възползваме от възможностите, които медицината ни дава, но пък да не е нож с две остриета? Ти в "Майчин дом" ли си заведена?

Момичета недейте така! Naughty
Информирайте се от интернет - има всякаква информация и това е невероятна възможност за нас!
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/744/53/
Никое изследване не е излишно! Питайте майчетата, чиито бебчета са преживели или дори не са някои такива болести само защото са разсъждавали като вас.
Първо ФМ не се прави на 3Д! Прави се на достатъчно модерен ефограф, за да може да се види в подробности плода. На тези в поликлиниките и болниците нищо не се вижда!
Второ на каквото и да ви гледат 2Д, 3Д, 4Д - няма абсолютно никаква вреда за бебето!
Попитайте докторите как работят тези апарати и ще се убедите!

# 38
  • Мнения: 14
Ха ха..
Много ти балгодаря, Heliana71! Информацията ми бе полезна. Смешно ми е, тъй като за Давидков съм чувала точно това, което и ти. От доки, която ме наблюдава, получих обяснения, че техниката, с която разполага - 2D е от висок клас, и това съчетано с "тренираното й око", й даде възможност да ме увери, че в 11-та седмица плода няма вродени дефекти и аномалии. Може би е имала предвид въпросната гънка-показател за наличие на синдрома на Даун....Поясни също, че някои  неща на 2D дори се виждат по-ясно, в сравнение с 3D  технологиите, и самите опериращи с 3D превключвали на 2D, за да се уверят в състоянието на плода.
За ФМ разбирам, че ще я ползвам в периода между 28-32 седмица, т.к. сега съм в 23-та. А ценичките при Балев как варират?

# 39
  • Мнения: 14
Mu6muro4e, искрено се надявам да си права.Така или иначе ежедневно се подлагаме на какви ли не облъчвания, които са не по-малко вредни от видеозоните - компютри, GSM-и, скенери и копирни машини-те също облъчват и при тях това е сигурно....
Да, Nelesita, в "Майчин дом" съм решила да раждам, поне за сега, близо е до дома. Не зная какви условия предлагат останалите учреждения - АГ и Окръжна болница...

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 969
За Балев :Час се записва всеки петък  за следващата седмица ( понеделник или сряда следобяд 15-19ч.). Телефоните на регистратура в клиника Темелков са:600126, 600127. Часовете свършват доста бързо, аз започвам да звъня от 8 без10 , а като си записвах час за утре момичето явно беше закъсняло (заради снеговете предполагам) и ми вдигна чак в 8,30 замалко да се откажа Peace
Аз смятам да раждам на ВИП етажа в АГ при доктор Николов или Танев, но клоня към Николов.Миналият път раждах при него, случайно той ме прие като влязох в болницата , и въпреки,ч е стоях 5 дена пак той си ми беше и на контракциите и той ме оперира.Занимавал се е и със срастванията в корема ми по време на секциото, без да съм му дала една стотинка а и после си ми каза" Такъв шев съм ти направил, че след месец ще можеш да ходиш и по монокини и без тях" Laughing и наистина белег не ми остана никакъв, а и съм много доволна от отношението му.Виж анестезиологът ме ядоса, че като ме сложиха на масата и те си миеха ръцете( а аз се гърча от болки) той вика "  ся кво аз да не съм длъжен да я оперирам, ще си изтърва часът за фризьор" аз   #Crazy ама не можех да реагирам.МъжО после ми се скара що не съм му казала по- рано Crazy

kontesa, прегледа при Балев е 35лв

# 41
  • Мнения: 37
Хха ха и аз за др Давидков съм чувала и чела много странни работи май наистина има проблем човека съгластна съм с Heliana Hug
Mu6moro4e- да ти си права за себе си всеки си има право на избор разбире се специялно в моят случай  ме гледат на 3д от лекарката ми съм много доволна и според мен ,че тя миказва че бебето е добре мисля че не е необходима да се ходи на ФМ апарата и нов и  се вижда много ястно бебчо:) а отностно облъчването  няма апарат който да не облъчва да верно сега апаратурата е нова и по съвършенна но за да ти дава цветна картина на детето мисля че има та дори и малък процент но много ястно че ще никажат че не облъчва нали трябва да се дават пари при прегледа Money но това си е лично мое мнение разбира се  Hug

# 42
  • Мнения: 53
mu6muro4e  и аз мисля че е добре да се направи ФМ, аз лично след БХС 1:10 000 си направих ФМ 2 пъти, първият преглед беше при доц.Томова, беше много  мила и всичко обясняваше , вторият при Мазнейкова и не останах доволна от нея,много бързаше и само 5 минути ме гледа, но важното е че за бебо каза че е добре.А направих си по възрастова причина , на 34 съм.Успех  момичета Hug

# 43
  • Варна
  • Мнения: 30
kontesa при Балев цената на прегледа е 35.00лв. Аз ходих преди Коледа при него.

# 44
  • Мнения: 728
А ценичките при Балев как варират?

От 21.01.2008 първичният преглед при Балев за бременни става 45 лв., а вторичният 30 или 35 не помня точно.

Общи условия

Активация на акаунт