Помощ имам много пъпки по лицето-как да ги премахна

  • 33 494
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте ,имам много пъпки по лицето все едно съм в пубертета Sad как мога да ги махна кажете ми нещо ефикасно,чух от една приятелка че лицето може да се изчисти с лазер но не знам на козметик ли се ходи или при дерматолог и колко пъти се ходи ,колко струва една такава процедура Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 4 916
Може би е по-добре да отидеш на дерматолог  newsm78 преди лазера

# 2
  • Мнения: 3 830
Може би е по-добре да отидеш на дерматолог  newsm78 преди лазера

 Peace

# 3
  • Мнения: 678
При всички положения отиди на дерматолог!
Препоръчвам ти д-р Лиляна Маркова! newsm10
Аз отидох при нея миналата зима, защото имах пъпчици. Прочетох в някакъв форум за нея. Наистина е невероятен специалист. Не лекува като останалите дерматолози с конвенционалните и актуални лосиони ,с които кожата ти свиква и след време започват да не ти действат. Изписва индивидуалини маски за лице, които се правят в аптека по рецепта-с хума и други лековити съставки. На мен страшно ми помогна. Сега нямам проблеми, но въпреки това от време на време ползвам маската, за да ми се чисти кожата. Laughing
Успех!
кабинета е на Фр.Нансен-мисля,че на номер 15

# 4
  • Мнения: 1 679
Потърси инфо за най-новата технология за лечение на акне - PTF - консултирай се с дерматолог

# 5
  • Мнения: 117
   Задължително  се  консултирай  с  дерматолог ,  който  да  те  насочи  и  към  други   мед.  специалисти .
Вероятно  трябва  първо  да  се  определи  от  какво  естество  са  ти  пъпките  и  тогава  да  се  лекуват .
В  никакъв  случай  не  рискувай  с  козметик .

# 6
  • Мнения: 2 498
Защо не пробваш със Зинерит-върши чудеса.....

# 7
  • Мнения: 7 947
Зинерите е добър наистина! Peace
За др Маркова - преди време бях ходила при нея - и ефекта беше само докато ползвах мазилата й, след няколко месеца - пак старото положение. Честно казано и аз се интересувам напосредък от лазерните терапии за лице, но още не съм се ориентирала конкретно, защото има доста и различни процедури...

# 8
  • Мнения: 3 376
Както съм писала и преди и аз имах такъв проблем преди няколко години.
Не ми помогна нито дерматолог,нито козметик,нито всичките мазила и лекарства от аптеката и медицинската козметика.
След много лутане единственото,което оправи кожата ми бяха трите стъпки на Клиник+още едно тяхно мазило в малка тубичка специално за пъпки/с него се капва съвсем малко върху всяка пъпка,ама моите бяха толкова много,че си го нанасях върху лицето направо/.

Не е много евтин вариант,но си струва/всъщност като се замисля колко пари бях хвърлила преди това за лекарства и други козметики,които ми бяха предписани едва ли е толкова скъпо/.Съветвам те ако все решиш да се спреш на това да си ги поръчаш от Ягодката,защото козметика Клиник,която ползвах след това,но беше купена от БГ ми се стори ...как да кажа...не толкова добра,колкото тази,която имах от Щатите.Пак имаше ефект,но аз лично откривах разлики.
Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 7 766
Съвсем наскоро и аз имах проблем с пъпчици по лицето, ходих при дерматолог, изписа ми - Zineryt, а след него да мажа с Diacneal на Avene. Много бързо ми се изчисти лицето от пъпчиците.

Но все пак всичко си е индивидуално, по- добре отиди на дерматолог, отколкото да купуваш на посоки разни мазила.

# 10
  • Мнения: 812
консултация с дерматолог!

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да нямаш проблеми с хормоните ?

# 12
  • София
  • Мнения: 238
Вече повече от 3 месеца се лекувам при докотр Маркова, но няма никъкъв ефект/ама аз нали съм си упорита/. В момента издирвам друг дерматолог. Моля да препоръчате някой, от който сте доволни! Мерси предварително!

# 13
  • Мнения: 5 647
Съвсем наскоро и аз имах проблем с пъпчици по лицето, ходих при дерматолог, изписа ми - Zineryt

А какъв е този препарат. Предполагам се продава в аптеките?

# 14
  • София
  • Мнения: 7 766
Съвсем наскоро и аз имах проблем с пъпчици по лицето, ходих при дерматолог, изписа ми - Zineryt

А какъв е този препарат. Предполагам се продава в аптеките?

Това е разтвор със съдържание на антибиотик и цинк, който подтиска растежа на бактериите, които предизвикват появата на пъпки.

Има го в аптеките и като чета доста дерматолози го изписват за пъпки, може би е някакво стандартно лечение.

# 15
  • Мнения: 7 947
Вече повече от 3 месеца се лекувам при докотр Маркова, но няма никъкъв ефект/ама аз нали съм си упорита/. В момента издирвам друг дерматолог. Моля да препоръчате някой, от който сте доволни! Мерси предварително!
Ами аз също бях споделила, че не съм очарована от Маркова!
Зинерита - имайте впредвид, че не е подходящ за продължително и постоянно лечение! Ползва се не повече от 3 седмици след смесване на съставките, като повече от две опаковки не се препоръчва! Иначе действа добре - намалява омазняването определено, избистря лицето! Слага се дори под грим! Антибиотично средство е, цената му е около 15 лв.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 766
Зинерита - имайте впредвид, че не е подходящ за продължително и постоянно лечение! Ползва се не повече от 3 седмици след смесване на съставките, като повече от две опаковки не се препоръчва!

Да, на мен ми го предписаха само за 2 седмици, но още след първата нямах вече пъпчици и го спрях.

# 17
за всякакъв тип кожа ли е

# 18
сестра ми имаше такъв проблем наскоро...отиде при специялист и и изписаха лосион и кремче на BIODERMA и ефекта беше поразителен няма и следа от тях...а иначе диагнозата и беше мисля че ерецит или нещо такова
аз нямам такъв проблем с кожата но също си взех лосиона но моя е за мазна кожа и е много добър почиства перфектно взех си и това дето го рекламират за VICHY дето реорганизира епидермиса и от него съм много доволна той елиминира натрупалите се мъртви клетки и ограничава бактериалното развитие
мисля че и за твоя случай са подходящи но естествено трябва мнение на специялист. просто като отидеш там я попитай за нещата които ти е казала всяка от нас но в никакаж случай не ги взимай преди да те прегледат защото всяка кожа е различна
а иначе за цената лосиона на BIODERMA  беше маи 17 или 19 лв там някаде а кремчето на VICHY 25 лв
стискам палци да ти мине бързо

# 19
  • Мнения: 7 947
Не зная дали е за всякакъв, но тъй като мазната кожа е предразположена към акне, а продукта е против акне - ме навежда на мисълта, че е за мазна...А и действително има разлика от пъпки до пъпки и аз лично не бих експериментирала да купувам каквото и да е без преглед!
За Биодерма - доста съм писала, но определено не е най-добрия продукт! Гела за измиване - не е лош, но не е нещо особено. Кремовете - матиращия дневен за мазна кожа - въобще не матира, а напротив, лъсва, оцветения също опитах, но е ужасен - след час, два лицето си лъсва, все едно не си го слагал! Лечебния за пъпки - никакъв ефект! Виши - подобна история, дори бих казала че Биодерма са по-добри! Явно е въпрос на кожа...Да не говорим, че това са преди всичко козметични средства, а не лечебни!

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 16:54 от viliko

# 20
  • Мнения: X
Здравей, и на мен ми излизат пъпки. Не много, но има.
Кожата ми е смесена, даже съм мазничка отива.
Не е акне.
Предимно подкожни мазнини, които често излизат около носа или бузите. Не стават за изстискване, не излиза връхче или нещо подобно, просто си стоят няколко седмици, като подутини по лицето.  #Cussing out

Лошото е, че дори и да не ги стискам, пак пората се разширява, или остава червено петънце, което трудно избледнява.

Скоро ходих при дерматолог и ми изписа цинк на таблетки (eто това спокойно можеш да си го вземеш, пие се по едно хапченце на ден, витамини със съдържание на цинк също стават) и Lysanel Active, 22 лева го взех- слага се само на проблемните участъци. Първите няколко пъти щипе ужасно, но после кожата привиква.

След първото нанасяне вечерта, на сутринта вече пъпките бяха станали на коричка.  Grinning
Иначе би отнело седмици, ако ги чакам сами да се развият. Така че съм много доволна.

Но ти наистина е най-добре да се прегледаш при дерматолог. Не при козметик. Козметика стиска, дерматолога изписва лекарства.

Ако си без направление, както бях аз, ще ти вземе 20 лева да речем. Плюс 20-30 лева за нещата, които ще ти изпише.... 50 лева не са много, това е лицето ти все пак.
Все пак няма гаранция, че и дерматолога ще те "улучи", но според мен си струва риска.

Добре е и хормоните да се изследват. И аз мисля да се изследвам за всеки случай, но може и да е наследствено.

А иначе и мен лазера нещо ме влече, но не съм пробвала още. Химическият пилинг ме ужасява.
Мисля да пробвам в студио "Пикасо", цената е около 60 лева на процедура, но какво точно се прави и колко процедури са необходими- не знам.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 18:54 от Анонимен

# 21
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Голямата ми дъщеря има акне, което предполагам е от пубертета. Имам записана рецепта, която не съм изпраобвала и не мога да кажа какъва е резултата. Ето рецептата: 50 мл. етилов спирт, 20 мл камфоров спирт, 1 блистер  хлорнитромицин.

# 22
  • Мнения: 764
"Акнедерм" препоръчвам аз!

# 23
  • Mонтана
  • Мнения: 413
ексфолиак,на мен мн ми помогна.за по малко от месец из4езнаха сега имам само малки белези,а като видя 4е пак излизат си правя маска с мед ,стоя 20мин ,и на другия ден лицето ми сияе,пробваи!!!!

# 24
  • Мнения: 289
Аз водих доста упорита война с пъпките (май няма дерматолог, който да не съм посетила и мазило, с което да не съм се мазала). В крайна сметка единственото, което при мен има по-траен ефект е билков пилинг. Вече трета година правя по две-три процедури (зимата) и ефекта е поразителен (имах и белези, които почти напълно изчезнаха). След процедурите кожата се омазнява значително по-малко, порите се свиват и не се запушват толкова интензивно. Но не е евтино - една процедура е около 100-120 лв. Лазер вероятно също е добро решение, но мен лично леко ме е страх да се подложа на подобна процедура - доста агресивно ми се струва. 
Иначе определено добър ефект за поддържане на кожата имат трите стъпки на Клиник  Peace

# 25
  • Мнения: X
В крайна сметка единственото, което при мен има по-траен ефект е билков пилинг
Хей, и аз се интересувам от билков пилинг!  Simple Smile
Боли ли? Има ли рани?
Знам само, че не е толкова агресивен, колкото химическия. Една козметичка миго предлагаше за 35 лева преди една година или май това беше цената на продуктите. Но като видях твоите цени, доста евтино излиза, че да се доверя.
Ако някой си е правил билков пилинг във Варна, ще съм благодарна, ако сподели.

Лазер вероятно също е добро решение, но мен лично леко ме е страх да се подложа на подобна процедура - доста агресивно ми се струва. 
Ами аз последно към лазер се бях насочила, но някъде четох, че много боляло.
Ако има добър ефект, бих се жертвала де...  Joy
Никъде не прочетох какъв е резултата от лазера.

# 26
Не зная дали е за всякакъв, но тъй като мазната кожа е предразположена към акне, а продукта е против акне - ме навежда на мисълта, че е за мазна...А и действително има разлика от пъпки до пъпки и аз лично не бих експериментирала да купувам каквото и да е без преглед!
За Биодерма - доста съм писала, но определено не е най-добрия продукт! Гела за измиване - не е лош, но не е нещо особено. Кремовете - матиращия дневен за мазна кожа - въобще не матира, а напротив, лъсва, оцветения също опитах, но е ужасен - след час, два лицето си лъсва, все едно не си го слагал! Лечебния за пъпки - никакъв ефект! Виши - подобна история, дори бих казала че Биодерма са по-добри! Явно е въпрос на кожа...Да не говорим, че това са преди всичко козметични средства, а не лечебни!

пиленце всеки тип кожа е различен аз лично съм доволна от това което ползвам ... лосиона който е за почистване незнам дали си го ползвала но смятай щом след измиване с пяна и после като мина с него по памучето има черно...представи си за какво почистване говорим...а на нея и трябва освен лечебните работи и трябва и точно такъв почистващ лосион...
а за крема не на виши а на биодерма дето го ползваше сестра ми беше един розов спец за ерецид който и помогна много повече от разни други по-скъпи марки...
така че си зависи много ...

# 27
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
ползвала съм , какво ли не...без никакъв ефект...единственото , което действа при мен  е Акне Аут Peace...на третия - четвъртия ден , пъпките се изсушават , а нови не излизат...естествено следя изкъсо и ако почнат пак - пак мажа...

# 28
  • Мнения: 7 947
Не зная дали е за всякакъв, но тъй като мазната кожа е предразположена към акне, а продукта е против акне - ме навежда на мисълта, че е за мазна...А и действително има разлика от пъпки до пъпки и аз лично не бих експериментирала да купувам каквото и да е без преглед!
За Биодерма - доста съм писала, но определено не е най-добрия продукт! Гела за измиване - не е лош, но не е нещо особено. Кремовете - матиращия дневен за мазна кожа - въобще не матира, а напротив, лъсва, оцветения също опитах, но е ужасен - след час, два лицето си лъсва, все едно не си го слагал! Лечебния за пъпки - никакъв ефект! Виши - подобна история, дори бих казала че Биодерма са по-добри! Явно е въпрос на кожа...Да не говорим, че това са преди всичко козметични средства, а не лечебни!

пиленце всеки тип кожа е различен аз лично съм доволна от това което ползвам ... лосиона който е за почистване незнам дали си го ползвала но смятай щом след измиване с пяна и после като мина с него по памучето има черно...представи си за какво почистване говорим...а на нея и трябва освен лечебните работи и трябва и точно такъв почистващ лосион...
а за крема не на виши а на биодерма дето го ползваше сестра ми беше един розов спец за ерецид който и помогна много повече от разни други по-скъпи марки...
така че си зависи много ...
Ами честно казано, щом след измиване с гела пак има черно по памука - значи не е особено добър - както и казах своето мнение. Иначе, разбира се че си зависи от кожата, аз просто не съм доволна.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 060
Zinerit. Купува се от аптеките и в листовките пише как се използва. Най-ефикасното лекарство. Аз го ползвам от две години при появата на някоя пъпчица веднага намазвам и веднага завяхва, да не говорим, че кожата се възстановява много бързо след това. Моята е много светла и най-дребната пъпчица си личи. Zinerit-a действа безотказно.

# 30
  • Мнения: 1 027
Аз ходих при Д-р Борислав Димитров - дерматолог във ВМА, много ми помогна  Peace

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Според мен това си е проблем с хормоните, все пак си на 28 не ми се вярва да е акне.. аз съм на 21 и аз имам пъпки,които не могат да се изтискват.. и много ме дразнят ама аз си имам хормонални проблеми и си мисля че е от това... а кожата ми е мазна.. ама би трябвало да съм излезнала вече от пубертета  Wink  Grinning

# 32
  • София
  • Мнения: 7 766
Според мен това си е проблем с хормоните, все пак си на 28 не ми се вярва да е акне.. аз съм на 21 и аз имам пъпки,които не могат да се изтискват.. и много ме дразнят ама аз си имам хормонални проблеми и си мисля че е от това... а кожата ми е мазна.. ама би трябвало да съм излезнала вече от пубертета  Wink  Grinning

Аз съм на 31г.  и като ми се появиха пъпчици, козметичката установи, че може причината да е агресивна, прекалено силна за мен козметика.

А иначе съм чувала, че появята на акне в по- зряла възраст се нарича " късен пубертет", щом си има и научен термин, значи е нещо нормално.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Иля ок щом казваш....  Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 7 766

elisaveta, не съм спорила, права си за хормоните, аз само изброявам и други възможни причини за появата на пъпки.  Peace

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
няма проблем  Wink не съм си помислила че спориш  Peace

# 36
  • Мнения: 289
Цитат
Хей, и аз се интересувам от билков пилинг!  Simple Smile
Боли ли? Има ли рани?
Знам само, че не е толкова агресивен, колкото химическия. Една козметичка миго предлагаше за 35 лева преди една година или май това беше цената на продуктите. Но като видях твоите цени, доста евтино излиза, че да се доверя.
Ако някой си е правил билков пилинг във Варна, ще съм благодарна, ако сподели.


Ами според мен цената зависи от продукта, който се ползва. Аз правя на Неодерма и съм супер доволна. Има известен дисконфорт когато се третира, защото се прави масаж с леко грапава консистенция - но не е като чак да боли Naughty Процедурата с третирането е еднократна, след това лицето постепенно започва да се бели - все едно си изгоряла повече на слънце. Това е за около 5 дни - единственото неудобство е, че не може много активно да се излиза навън, защото лицето е малко на люспи Simple Smile. След като се обели - кожата отдолу е супер! Аз лично имам чувството, че действието на пилинга продължава и малко след като се обели основната кожа  Peace Аз си купувам и поддържаща козметика на Неодерма, която ползвам по време и малко след процедурата - но май може и без нея Simple Smile.

Иначе аз съм правила и химичен пилинг, но имам супер неприятни спомени от процедурите, да не говорим, че кожата ми даде и реакция и едва се оправих  #2gunfire
За лазера - доколкото знам, лицето след процедурата е на рани, пък и много зависи от това доколко добър специалист го прилага.
 

# 37
  • Мнения: X
lalique, благодаря ти за инфото.  Hug

Определено към билков пилинг ще се насоча. Още като чух за него, ми беше харесала идеята. Но докато се начудя- дали химичен, дали билков, дали лазер... голям е избора... пък и беше лято.

А дали билковия може да си прилага при бременни?  Embarassed

Сега остава и някой да ми каже къде правят добре билков пилинг във Варна и...  smile3535

# 38
  • Мнения: X
единственото неудобство е, че не може много активно да се излиза навън, защото лицето е малко на люспи Simple Smile

Ще излизам само вечер, с черно наметало, като вампир.  nuts

# 39
  • София
  • Мнения: 570
Zinerit! Peace
Аз имах този проблем до преди 7-8 години. От Zinerit пъпките се повлияха много бързо. След като свърши Zinerit-а продължих с парна баня на лицето със смрадлика, а след парната баня покривах лицето с памук натопен във водата, където е вряла смрадликата, и стоях по около 30 мин. Резултата е страхотен. Вече 7-8 г. нямам проблем с пъпките.

# 40
  • Мнения: 7 947
Ще споделя каквото знам за лечението с лазер:
В клиники Борекс, където ходех до преди няколко месеца /сега престанах след един неприятен съботен ден, бях писала преди.../ имат лазер за лечение на белези и всякакви проблеми с кожата на лицето, вкл. акне! Процедурата доколкото ми обясниха докато ме навиваха да си я направя - не боли ни най-малко, не оставя никакви следи, рани или люспене! Цената е височка - между 200-400 лв в зависимост от използваните импулси и големината на зоните, където ще се прави. Наложително е повторение след няколко месеца. Отделно трябва и специалните мазила и общо взето сумата не е малка никак! Добре че се отказах обаче да ходя точно там, защото тук една мама във форума сподели, че си е направила едната процедура и резултат - нулев!!!
Разбира се, може би зависи от кожата, от специфичния проблем и...от мястото и специалиста който ти го прави!
И аз продължавам да събирам инфо и мнения Laughing

# 41
  • Мнения: 1 027
Сега прочетох отзивите за Зинерит, на мен също ми го предписаха, но не го ползвах, а си го купих. Мерси, ще го пробвам.

# 42
  • там някъде
  • Мнения: 234
за всякакъв тип кожа ли е

Писах и в една друга тема за Зинерита, но ще се разпиша и тук. Не е за всякакъв тип кожа. Моята е чувствителна и от употребата на Зинерит  се сдобих с контактен дерматит, после лечение с кортикостероиди и т.н... Така че преди да започнем да се мажем с каквото и да лекарствено средство е хубаво да се консултираме със специалисти.

# 43
  • Мнения: 1 027
за всякакъв тип кожа ли е

Писах и в една друга тема за Зинерита, но ще се разпиша и тук. Не е за всякакъв тип кожа. Моята е чувствителна и от употребата на Зинерит  се сдобих с контактен дерматит, после лечение с кортикостероиди и т.н... Така че преди да започнем да се мажем с каквото и да лекарствено средство е хубаво да се консултираме със специалисти.

Много съм съгласна с това  Peace

# 44
  • Мнения: 2 489
Момичета да ви похваля едно кремче на Д-р Тайс за пъпки. Много съм доволна от него пъпките много бързо завяхват и изчезват.

# 45
Здравейте хора!  smile3547  Ровя се аз из интернет, чудя се какво да правя. Имам същия проблем като вас  smile3518 smile3518 Четох на няколко различни места коментари и мнения и така като гледам от д-р Лиляна Маркова има положителни отзиви! хмм някой ще се наеме ли да ми обясни ... такам... по-подробно за нея, ако може? newsm03  newsm17 Благодаря! smile3523

# 46
  • Мнения: 556
естествено първо препоръчвам консултация с дерматолог,особено ако не ти е известна причината за появата на пъпките-дали са от мазна кожа,или алергия,или пък друго.Ако просто ти е мазна кожата,аз бих препоръчала да изпробваш маската на Талодерма против пъпки с няколко вида киселини.Има страхотен охлаждащ ефект и изгаря пъпките.Аз съм доволна-евтино и практично.За тези,които я имат,искам да вметна-ако ви се стори,че се разтечнява маската,просто я разтръскайте добре,за да стане отново хомогенна.Не се е развалила Peace

# 47
  • Мнения: 7 430
lalique, мерси за обяснението Peace ама в нашия град не съм чувала да правят билков пилинг  Tired
Аз вече нямам пъпки, но пък белези Cry

# 48
  • Мнения: 7 947
Здравейте хора!  smile3547  Ровя се аз из интернет, чудя се какво да правя. Имам същия проблем като вас  smile3518 smile3518 Четох на няколко различни места коментари и мнения и така като гледам от д-р Лиляна Маркова има положителни отзиви! хмм някой ще се наеме ли да ми обясни ... такам... по-подробно за нея, ако може? newsm03  newsm17 Благодаря! smile3523
Действително доста се е писало за Маркова...но аз определено не мога да я препоръчам! Тя изписва едни мазила, които се правят в определени аптеки по поръчка, които не са лоши, но ефекта им е толкова мимолетен...че не си заслужава. Докато ги ползваш - има подобрение, кожата се поизчиства, но много бързо привиква към тях и на втория месец ефекта започва да намалява. Ако пък спреш да ги ползваш - бързо бързо си става предишното положение на кожата - тоест нямат дълготраен ефект. Това е личното ми наблюдение, но се оказа, че и една позната е ходила при Маркова и сподели същото - подобрение за кратко , но без траен ефект. Възможно е и сигурно е така, че всяка кожа е индивидуална и при едни ще помогне може би повече, при други по-малко, но лично аз не съм доволна. А и честно казано, не съм била тежък случай - по една две пъпки са ми излизали и имам много мазна кожа, но ето...Сега и аз като Дидка - имам неравна кожа и някой и друг белег, пъпки вече не, и продължавам да търся отзиви, защото май и аз на билковия пилинг се насочвам. Единствено ме притеснява последващото белене и изнежване на кожата, затова и не съм на 100% сигурна. Бих се радвала, ако тези от вас, които са си го правили този билков пилинг - да споделят повечко и да кажат къде са го правили, защото е пълно вече с козметици и салони, които го предлагат, но не бих се решила, ако нямам препоръка от някого, затова  Praynigсподелете.

# 49
  • Мнения: 289
lalique, мерси за обяснението Peace ама в нашия град не съм чувала да правят билков пилинг  Tired
Аз вече нямам пъпки, но пък белези Cry



Дидка, и при мен основният проблем са белезите  Cry За тях освен освен пилинга (който определено има най-бърз и най-добър ефект) бих препоръчала и използването на хубава козметика с пилинг ефект - аз лично ползвам Total Turnaround + 3-те стъпки на Клиник - ефектът е по-бавен, но определено е налице Peace Една приятелка ползва Idealist на Ести Лаудер и също има ефект.

# 50
  • Мнения: 7 430
Благодаря   bouquet аз сега се мажа с един  ексфолиращ гел за мазна и акнетична кожа на Неострата - миналата година едно момиче от форума ми го препоръча, каза, че при нея е имало ефект - правих процедури зимата няколко седмици, но уви резултат при мен нямаше Tired'

Сега ще потърся някъде да прочета за 3-те стъпки на Клиник Wink

# 51
  • Мнения: 7 947
 Naughty NaughtyЕксфолиращия гел е за дълбоко почистване на кожата, ти какво очакваш от него? За да се премахнат белези и да се заглади кожата по-добре си вземи пилинга на Неострата, за който съм чувала добри отзиви, но лично не съм пробвала. Но този екс.гел - не е за тая работа!

# 52
  • Мнения: 7 430
...това ме посъветваха да взема и без много да се замисля го поръчах
Благодаря ти за препоръката Peace

# 53
  • Мнения: 7 947
Няма нищо Wink, но къде поръчваш? Аз Неострата съм купувала от аптека... newsm78

# 54
  • Мнения: 420
естествено първо препоръчвам консултация с дерматолог,особено ако не ти е известна причината за появата на пъпките-дали са от мазна кожа,или алергия,или пък друго.Ако просто ти е мазна кожата,аз бих препоръчала да изпробваш маската на Талодерма против пъпки с няколко вида киселини.Има страхотен охлаждащ ефект и изгаря пъпките.Аз съм доволна-евтино и практично.За тези,които я имат,искам да вметна-ако ви се стори,че се разтечнява маската,просто я разтръскайте добре,за да стане отново хомогенна.Не се е развалила Peace

абе аз реших че ще си я купя,питах в една аптека и уж ми казаха на другия ден че ще дойде,след тва ми казаха че нямало в складовете да не я спряха тази маска..  Sad скоро някой взимал ли си е от нея.. newsm78

# 55
И аз да се включа по темата, изпробвала съм много продукти във времето, доволна съм от:
Лосион - зинерит и далмацин - кожата привиква и спира да помага така че, ползвайте месец едното после сменете с другото - 10-15лв са. Също за мазане - скинорен, кремчето акнеаут на биотрейд е невероятно (ползвах и другите - лосион и т.н. но бяха прекалено агресивни) около 5-10лв последно като взимах. По принцип добър ефект има цинка върху кожата - в аптеките има цинкова маз известно време пробвах помага, но внимавайте защото мазта е мн гъста и запушва порите..след време може да има обратен ефект. Пила съм и цинк на таблетки, но не забелязах промяна. Пила съм и сяра на прах (в малки количества) - може би помага, но само с нея не става.
 Освен това си имам няколко "хитринки" ако не мога да изтърпя някоя пъпка стискам внимателно слагам спирт на мястото, и после плътно крем "бочко" - от него веднага хваща коричка и зараства - уникално просто..слагам бочко и като ми е възпалено лицето (но не с пъпки а просто зачервено) и пак внимавам, че е доста гъст.  Друга хитринка по-горе са споменали - маска с мед - страхотна е стига да не сте алергични към меда. Друго, след дълга нощ -  диско и т.н. след много грим и други мръсотии почиствам хубаво и си слагам герикапс (това го има в аптеките - 3лв - всъщност е комбинация вит а + е) много освежава и предотвратява появата на пъпчици..създала съм си и други навици - грим на приятелка не давам, гъбичката на пудрата след всяко нанасяне я мия.. и т.н. - доста често именно грима е причината. Другото, което СТРАШНО много ми е  помогнало са билките - маточина и зелен чай. Сварявам си чай от пакетче и щом изстине си обтривам лицето с памуче. Става и вместо лосион да се ползва - наистина много е добро.  За почистване (винаги измивам тоалетното мляко) ползвала съм серията на лореал - средно доволна, и на мерк ексфолиак - крема ми беше мн силен и черните точки станаха на пъпки ?!? но гела за измиване е супер, ако пък усетя че ми е много суха кожата се мия с линола фет - масло за баня. Кожата не трябва да се оставя да изсъхне - попаднах на перфектния крем - с урея е - ексипиал хидрокрем на фирма спириг - много е лек и може да се ползва заедно с лекарства. Излагането на слънце лятото е много вредно!! Предполагам се отнася и за солариума - пъпките се спичат, кожата се изсушава - временно изглежда ок после става много по-лошо. 
Хубаво е да се направи изследване за стафилококова инфекция -  лекува се с антибиотик. Друго - може и да е на хормонална основа и с противозачатъчни да се оправи.
Пила съм и ревалид(комбин. за коса, кожа и нокти) и подобни - но от тях пък ми се отвори апетит - иначе помагаха.
Изпробвала съм страшно много неща, това е най-доброто на което съм попадала. Продуктите трябва да се сменят за да не свиква кожата.
И така , надявам се да съм полезна, наистина какво ли не ми е минало през ръцете (лицето) вече.

# 56
От пубертета, та чак до сега(30 г.) си имам пъпки. Мазах се с какво ли не, посещавах дерматолози и т. н. Докато не прочетох, в една книга - "Лечение чрез хранене", че за някои случаи помага селен. На мен във всеки случай помогна. Взех си първия попаднал препарат със селен (Триовит). След няколко дни употреба пъпките и омазняването силно намаляха. Ползвала съм и други, в които количеството на селена е 50(единици? микрограма? забравих в какво го измерват). Докато ги ползвах, проблемите бяха силно редуцирани. Засега съм спряла селена за няколко месеца, защото не е безобиден за продължително време.
На моя приятелка, обаче, не й действа. Така че, явно е важна причината за пъпките - при мен се оказа вътрешна и свързана с това вещество.

# 57
  • Мнения: 55
Здравейте хора!  smile3547  Ровя се аз из интернет, чудя се какво да правя. Имам същия проблем като вас  smile3518 smile3518 Четох на няколко различни места коментари и мнения и така като гледам от д-р Лиляна Маркова има положителни отзиви! хмм някой ще се наеме ли да ми обясни ... такам... по-подробно за нея, ако може? newsm03  newsm17 Благодаря! smile3523
Действително доста се е писало за Маркова...но аз определено не мога да я препоръчам! Тя изписва едни мазила, които се правят в определени аптеки по поръчка, които не са лоши, но ефекта им е толкова мимолетен...че не си заслужава. Докато ги ползваш - има подобрение, кожата се поизчиства, но много бързо привиква към тях и на втория месец ефекта започва да намалява. Ако пък спреш да ги ползваш - бързо бързо си става предишното положение на кожата - тоест нямат дълготраен ефект. Това е личното ми наблюдение, но се оказа, че и една позната е ходила при Маркова и сподели същото - подобрение за кратко , но без траен ефект. Възможно е и сигурно е така, че всяка кожа е индивидуална и при едни ще помогне може би повече, при други по-малко, но лично аз не съм доволна. А и честно казано, не съм била тежък случай - по една две пъпки са ми излизали и имам много мазна кожа, но ето...Сега и аз като Дидка - имам неравна кожа и някой и друг белег, пъпки вече не, и продължавам да търся отзиви, защото май и аз на билковия пилинг се насочвам. Единствено ме притеснява последващото белене и изнежване на кожата, затова и не съм на 100% сигурна. Бих се радвала, ако тези от вас, които са си го правили този билков пилинг - да споделят повечко и да кажат къде са го правили, защото е пълно вече с козметици и салони, които го предлагат, но не бих се решила, ако нямам препоръка от някого, затова  Praynigсподелете.
[/size]
Оше едно отрицателно мнение за Маркова-ползвах нейните мазила много старателно в продължение на 3 месеца без особен ефект!

# 58
  • Мнения: 78
мисля,че медицинската козметика може да помогне. Моята сестра е много доволна от серията за мазна кожа Rurif-ac  на ROC. Но ако се чудиш,по-добре отиди на дерматолог.

# 59
  • Мнения: 764
Защо давате по 200 лв.за пилинг.като Акнедерма върши същата работа,само че в домашни условия и е доказано лекарство в борбата с акне,петна и лоша кожа?В темата за борба със стриите съм писала как действа.

# 60
  • Мнения: 47 963
при мен акнето и мазната кожа са на хормонална основа, и се повлияват супер от противозачатъчни, а от маски, кремове и лосиони почти няма разлика
при братовчедката след курсове антибиотици, противозачатъчни и какволи не, отиде при кадурина в ма и й изписа едно супер токсично лекарство- роакутан, което е за лечение на тежко акне (момичето действително се обезобрази направо), след приключване на лечението ще се прави евентуално пилинг илилазер за заличаване на белезите по лицето и гърба
някои само с почистване и мазане се оправят
всяка кожа е различна и причините са различни, така че трябва да се намери добър специалист и да се постави правилна диагноза преди изписването на мазилца

# 61
  • Мнения: 7 947
Защо давате по 200 лв.за пилинг.като Акнедерма върши същата работа,само че в домашни условия и е доказано лекарство в борбата с акне,петна и лоша кожа?В темата за борба със стриите съм писала как действа.
А би ли ни препратила на темата, защото не мога да я открия?

# 62
  • Мнения: 7 430
Пипилота, мерси   bouquet
А каква е цената на Акнедерма Thinking и чрез поръчка ли става?

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 13:46 от Дидка КОДЖАБАШЕВА

# 63
иди на козметик и ще си решиш проблема

# 64
  • Мнения: 5 647
Защо давате по 200 лв.за пилинг.като Акнедерма върши същата работа,само че в домашни условия и е доказано лекарство в борбата с акне,петна и лоша кожа?В темата за борба със стриите съм писала как действа.
А би ли ни препратила на темата, защото не мога да я открия?

И аз нищо не откривам.

# 65
  • Мнения: 7 430
Защо давате по 200 лв.за пилинг.като Акнедерма върши същата работа,само че в домашни условия и е доказано лекарство в борбата с акне,петна и лоша кожа?В темата за борба със стриите съм писала как действа.
А би ли ни препратила на темата, защото не мога да я открия?

И аз нищо не откривам.

Заповядайте   Wink

# 66
  • Мнения: 5 647
Защо давате по 200 лв.за пилинг.като Акнедерма върши същата работа,само че в домашни условия и е доказано лекарство в борбата с акне,петна и лоша кожа?В темата за борба със стриите съм писала как действа.
А би ли ни препратила на темата, защото не мога да я открия?

И аз нищо не откривам.

Заповядайте   Wink


Мерси!   bouquet

# 67
  • Мнения: 764
Ще напиша наново,което зная за крема Ретин А (българския вариант е Акнедерм).Това е лекарство,което съдържа вит.А под формата на третиноин (ампули вит.А не вършат работа).Използва се за лечение на акне,пигментни петна,заличаване на белези и стрии,като за стрии съдържанието на третиноина трябва да е повече- 0,1 %,а за лице -0,05%.Действието му е такова-излющва горния слой на кожата,тя се бели,има зачервявания,започва възпроизвеждане на колаген,това пък съдейства за изглаждане на бръчките,всичко,което прави един хим.пилинг.отделно пък самия третиноин действа лековито върху самото акне.Аз вече 2-ра зима ползвам Ретин А,но ми го носят от Франция, струва 13,90 евро.Не съм ползвала Акнедерм,но съм гледала съставките,същите са.Прилага се през зимата,пазенето от слънце е задължително.Аз лично го ползвам "за младост" дет' се вика,но поне 3 години си трябва мазане.И друг път съм препоръчвала този крем,но не срещна интерес,не е лошо да го пробвате,но е силничък,има зачервяване и т.н,ползва се внимателно.И ако се обелите добре,после цяло лято крем с фактор,ей... NaughtyВ гугъл също прочетете,щото все пак не съм доктор.

# 68
  • Мнения: 452
мани мани - тоя крем Ретин А едно време го рекламираха по телевизията всеки ден- тогава бях в пубертета с пъпки - купих го струваше около 100 лева- доста височка за времето си цена и хубаво се обмазах .......излязоха ми страшно много пъпки - всеки комедон изби в пъпка ....професорката ми щеше да му убие ,защото точно преди изпит бях заприличала на маймуна ,а специалността ми беше с изяви на сцена ........ужас ........оттогава не ща да чуя за него !

# 69
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз имах такив проблем преди едно година. Първо направих 15 процедури с ултразвук и най различни ампули успокояващи кожата. След това продължих с третиране вечер с Акне аут (зинерит според мен е доста силен и може да ти докара в последствие друг проблем с кожата). Вечер мажех с АКне аут и не слагах нищо друго. Сутрин първо някакъв успокояващ тоник и след това нанасях крем. Аз съм доволна от Колин 5 и от кремовете на Кларанс. Всичките ми се отразяват страхотно на кожата. Важно е  какъв крем ползваш, аз не бих се доверила на такива като Виши, Лореал, Гарние и общо взето такива подобни, които може да намериш в супермаркетите. По едно време си слагах и един детски крем на сина ми (между другите кремове които ползвам) на Бюбхен и също доста ми успокояваше възпалените зони.

# 70
  • Мнения: 764
мани мани - тоя крем Ретин А едно време го рекламираха по телевизията всеки ден- тогава бях в пубертета с пъпки - купих го струваше около 100 лева- доста височка за времето си цена и хубаво се обмазах .......излязоха ми страшно много пъпки - всеки комедон изби в пъпка ....професорката ми щеше да му убие ,защото точно преди изпит бях заприличала на маймуна ,а специалността ми беше с изяви на сцена ........ужас ........оттогава не ща да чуя за него !
Спомням си навремето имаше такъв,аз бях доста малка,мисля,че нямаше реклами тогава,само зная,че продаваха някакъв такъв козметичен крем.Този,който ползвам е на Янсен-Цилаг,медицински е и мисля,че не е същият.

# 71
  • Мнения: 452
абсолютно същия е - от аптека го купих - даже аптекарката много ми го похвали - но той не се маже по цялото лице - понеже предизвиква развитието на комедоните в пъпки ,а само върху пъпката .......ама аз отде да знам ,наплесках се яко навсякъде и .....се обезобразих
скинорена е на същия принцип и той се маже само върху пъпката !

# 72
  • Мнения: 764
абсолютно същия е - от аптека го купих - даже аптекарката много ми го похвали - но той не се маже по цялото лице - понеже предизвиква развитието на комедоните в пъпки ,а само върху пъпката .......ама аз отде да знам ,наплесках се яко навсякъде и .....се обезобразих
скинорена е на същия принцип и той се маже само върху пъпката !
на упътването на Ретин А,което е на френски,пише да се размаже на тънък слой по цялото лице.На мен трънчетата ми ги изсушава и те се обелват.Ти преди колко време си го купувала ?

# 73
  • Мнения: 742
На мен ми помогна Имекс. Препоръча ми го козметик.
Мазах се около 10 дена и за сега нямам проблеми както преди (пу пу) пак имам, но не като беше Flushed.

# 74
  • Мнения: 779
На мен ми помогна Имекс. Препоръча ми го козметик.
Мазах се около 10 дена и за сега нямам проблеми както преди (пу пу) пак имам, но не като беше Flushed.
не мен Имекс не ми помогна..въобще не ми повлия по никакъв на4ин Thinking

# 75
  • Мнения: 289
абсолютно същия е - от аптека го купих - даже аптекарката много ми го похвали - но той не се маже по цялото лице - понеже предизвиква развитието на комедоните в пъпки ,а само върху пъпката .......ама аз отде да знам ,наплесках се яко навсякъде и .....се обезобразих
скинорена е на същия принцип и той се маже само върху пъпката !

М-да, и аз от скинорена имам подобен неприятен спомен #2gunfire

# 76
  • Мнения: 125
Преди няколко години и аз имах подобен проблем. Скинорена и при мен не подейства добре. Спомням си,че най-добре бях със серията за мазна кожа на RoC. Аз и оттогава станах фен на тази марка. Тя е на растителна основа,и с по-малко химия въттре (или поне така се надявам).

# 77
  • Мнения: 556
за РоК не искам и да помислям.Такава жестока алергия направих от него,че месеци след това си лекувах лицето.което за сетен път доказва,че е много трудно да се препоръча козметика-на всеки действа различно

# 78
  • Мнения: 1 165
Най-добре отиди на дерматолог-в зависимост от състоянието на кожата ти, ще ти препоръча адекватно лечение и подходящи грижи.

# 79
  • Мнения: 556
http://www.vitalityclub.bg/index.php?page=products&id=6&itemid=54 вижте и това

офф,съжалявам,но не мога да си обясня защо след известно време с линка се отваря началната страница,а не продукта,който исках да ви покажа,затова ще ви копирам информацията за него


LACTO-CALAMINE
ЛАКТО - КАЛАМИН

К№:VR08403 / 30.80 лв.
125 ml   

   
Уникален трифазен лосион за "първа помощ" при появата на пъпки, който лекува кожата, регулира производството на себум и действа антисептично. Каламинът (цинков силикат) стяга и затваря порите. Сярата има антибактериално и почистващо действие. Камфорът почиства и лекува. Есенцията от иланг-иланг омекотява и действа антбактериално. Млечната киселина ексфолира и хидратира. Титаниевият двуокис изсветлява и матира кожата.

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 12:13 от ДЕЗИРЕ

# 80
Аз съм точно в тази възраст (18г.) дето боренето с пъпки е ежедневие, но тази тема супер мн ми помогна.Ще се възползвам от всичко писано.Аз също съм мн доволна от Зинерит, но също така и от козметиката на AVENE те са по-скъпи но са страхотни, също така и козметиката на ELEA gel и cream за мазнакожа, добре я матира.И жече други маски си права в домашна обстановка, знам една с крем за бръснене "Каро", настургана кората на лимон и сока от лимона, също мн помага.И билки също си слагам.Най-важното кожата да се почиства мн хубаво за да не се запушват порите др вече сие  допълнителна грижа  Thinking Naughty

# 81
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
Мацки аз в петък си правих билков пилинг на Анеси.Втората процедура ми предстои след три седмици,моята козметичка ми каза да внимавам да не мокря лицето Rolling Eyes някои правил ли си е билков пилинг и моля да каже докога да не мокря лицето си. newsm78    междо другото пилинга на тази марка е точно за акнеитична кожа и белези.

# 82
Аз моите белези от пъпки ги махнах с "Шведска горчивка крем класик" Имах такива едни гадни, червени.. по целите бузи. За 1 месец нямаше спомен от тях
 Hug

# 83
  • Мнения: 219
АКО СИ ХАПВАШ СЛАДИЧКО - СПИРАЙ ГО ТОТАЛНО! ЩЕ ВИДИШ РЕЗУЛТАТА СЛЕД СЕДМИЦА!

# 84
  • Мнения: 2 386
Кои хормони трябва да се изследват за целта (извинете за отклонението)?

# 85
  • София
  • Мнения: 3 825
Три хормона се изследват, единият със сигурност е тестостерон.

# 86
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
На мен ми изследваха 4 хормона,от които точно този който е за отделяне на мазнините в тялото е много над нормата.Тази седмица ще ходя при ендокринолога и да видим какво ще каже newsm78.Освен това се прави и изследване на пустула на пъпката,за да се види каква е бактерията.Някой ходил ли е при Каварджикова-гинеколог-ендокринолог?Тя ми назначи хормоналните но нещо не ми вдъхва доверие  Thinking

# 87
  • Мнения: 5 647
Три хормона се изследват, единият със сигурност е тестостерон.

Да. В момента и аз си правя такива изследвания- тестостерон, прогестерон и още 2-3 хормона, ама не мога в момента да се сетя кои са.

# 88
  • Мнения: 7 947
Аз моите белези от пъпки ги махнах с "Шведска горчивка крем класик" Имах такива едни гадни, червени.. по целите бузи. За 1 месец нямаше спомен от тях
 Hug
Би ли дала малко повече инфо за това нещо... Wink

# 89
  • Мнения: 7 430
Аз моите белези от пъпки ги махнах с "Шведска горчивка крем класик" Имах такива едни гадни, червени.. по целите бузи. За 1 месец нямаше спомен от тях
 Hug
Би ли дала малко повече инфо за това нещо... Wink

 newsm78

# 90
На всички с този проблем(пъпки) препоръчвам по-високия клас козметика, и то медицинска. Все пак лицето е едно, трябва да се внимава какво се слага. И не се доверявайте на сляпо на съвети-потърсете компетентна помощ!

# 91
  • Mонтана
  • Мнения: 413
видях 4е тук се коментира за акнето,за да не създавам нова тема,да питам тези които са ползвали акне аут.Аз си го взех онзи ден и жсеки пат като се мажа с него много ме сърби лицето,дали е нормално и много ми е изсушил лицето,което досега неставаше с никакъв продукт,кожата ми е свръх мазна по принцип.

# 92
  • Мнения: 2 386
Изследвах си хормоните, мацки, в норма са. Обаче имам ужасни пъпки..дори по рамената и гърба, ще откача! Rolling Eyes Какво предлагате?..

# 93
  • Мнения: 2 188
Изследвах си хормоните, мацки, в норма са. Обаче имам ужасни пъпки..дори по рамената и гърба, ще откача! Rolling Eyes Какво предлагате?..

Най-добре посещение първо при дерматолог и после добър козметик.
А също, евентуално да пробваш с Далацин Т, антибиотик за локално третиране на пъпките.
А иначе - измиване с гел подходящ за типа кожа, след него тоник или розова вода и леко кремче, пак според типа кожа.
Също и 2-3 пъти седмично маска, на основата на глина, или най-обикновена хума.
Аз в момента за през нощта ползвам едно лосионче - Акне аут, никак не е лошо, но доста изсушава кожата, и при по малко мазна кожа, ще трябва и някакъв крем да се слага.

# 94
  • Мнения: 2 386
Много благодаря, но аз това го върша ежедневно..
Остава дерматолога, но дотогава как ще си трая раменцата, не знам. Confused

# 95
  • Мнения: 5 362
Почистване при козметик,пилинг,медицинска козметика-това е моето предложение.
Както са ти писали и др. мами може да си искаш и едни изследвания за нивото на хормоните,да посетиш дерматолог.
Има оправия,горе главата Peace

# 96
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Само с козметика ,няма да постигнеш добър резултат.....

# 97
  • Мнения: 1 629
За Лиляна Маркова

И аз ходих при тази докторка доста време- към година и нещо. Наистина е добра, само че като престанеш да ходиш и ставаш на решето отново! Правеше ми едни манипулации, които боляха ужасно много- за почистване на кисти! Каза ми, че като се махне една киста не излиза повече и аз така се израдвах, защото мойте пъпки бяха доста и ходих доста време боля ме, ръсих си пари и ми се наложи да прекъсна за месец два и гледай какво става, пъпките наново се появиха и цялата работа и пари отидоха на кино.Така че наистина има резултат, но в никаъв случай не мога да кажа, че е толкова траен! Адреса е на Фр. Нансен. 20лв е прегледа. Но често не я препоръчвам, резултата е кратък не си заслужава!

Последна редакция: нд, 02 мар 2008, 12:54 от Dai4eto

# 98
  • Мнения: 1 629
За билковия пилинг:

Аз съм си правила два пъти в Дивна Медик на Иван Асен 1 се намира,но там е доста скъпичко!Персонала е наистина много мил,но с тези цени как няма да е мил... Първия път като си направих ме боля доста то не е болка ами боцкане,почти нищо не може да ти се доближи до лицето,също не може и да се мокри 5 дена мисля че беше,миеш си очите с тампон и ей такива.Лицето не се мокри за да може пилинга да проникне по надълбоко,защото когато кожата се намокри и той започва да действа иначе започва след 3-4 дена.Лющенето не беше много при мене и първия път не забелязах никакви резултати.Втория ми билков пилинг беше по безболезнен,то след като мине първия се свиква.Виж от него забелязах ефект.Не се стряскайте толкова много от тоя пилинг.Още с нанасянето боцка много,но кожата е приятно зачервена,поне при мен беше.Много сладко ми стоеше ако мога така да кажа Simple Smile Сега гледах,че в Дивна Медик вече е 170лв пилинга така че потърсете си някъде ако има по-евтино,но и там добре го правят Simple Smile  Успех!

# 99
  • Мнения: 2 229
Аз принципно нямам проблем с пъпките, със суха кожа съм и мнооого рядко ми излизат. Само че като ми излезе някоя, маха се за 1 седмица, но след това седи червено петънце на това място със седмици?! #Crazy Shocked  Какво мога да направя по въпроса? Thinking Освен да се мацам с коректор...

# 100
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
много съм доволна от билковия пилинг Hug няма и следа от пъпки и разширени пори.Казаха ми,че даряването на кръв изчиствало пъпките,тъй като кръвта се обновява и пречиства. newsm78

# 101
  • Мнения: 375
Аз имах проблем, излизаха ми пъпчици, но не беше хормонален проблем просто кожата ми е доста чувствителна. Много неща съм ползвала, ефект - нулев. Помогна ми само Зинерит, ползвах две опаковки една след друга, вече трети месец не го ползвала и нямам проблем с пъпките. Другото което много ми помага е антибактериалната серия на Манхатън, тя е с цинк и много добре регулира мастната секреция на кожата и не я изсушава.  Peace

# 102
  • Мнения: 47 963
Изследвах си хормоните, мацки, в норма са. Обаче имам ужасни пъпки..дори по рамената и гърба, ще откача! Rolling Eyes Какво предлагате?..
отиди при доц кадурина от военна болница, ама лично при нея, много я бива по акнета и пъпки

# 103
  • София
  • Мнения: 3 825
Не е много по темата, но д-р Кадурина майката на Ники Илиев ли беше?

# 104
  • Мнения: 47 963
не знам, и е доцентка
знам че мъжът й е режисьор или нещо подобно, свързано с театър и също е известен

# 105
  • Мнения: 444
Здравейте! И аз да се впиша при вас...  Crazy
Аз имам проблеми с пъпки по лицето - оказа се акне, след консултация с дерматолог.
Тя ми предписа антибиотик за 3 месеца през ден по 1 капсула - Azatril 250мг, и още 3 лосиона за лице, единия от които е антибиотик и също така една маска за дълбоко почистване.
Някой подлагал ли се е на подобно лечение?
Всичко това трябва да го правя в течение на 3 месеца  #Crazy

 Hug

# 106
  • Мнения: 5 362
Здравейте! И аз да се впиша при вас...  Crazy
Аз имам проблеми с пъпки по лицето - оказа се акне, след консултация с дерматолог.
Тя ми предписа антибиотик за 3 месеца през ден по 1 капсула - Azatril 250мг, и още 3 лосиона за лице, единия от които е антибиотик и също така една маска за дълбоко почистване.
Някой подлагал ли се е на подобно лечение?
Всичко това трябва да го правя в течение на 3 месеца  #Crazy

 Hug
Sad Толкова ли е зле положението миличка?Много антибиотик,много време... А гледам профила ти бебче ще си правите... Не знам какво да ти кажа,освен,че ако не си с толкова тежко акне не се заемай с пиенето на антибиотици Rolling Eyes

# 107
  • София
  • Мнения: 1 508
Снуки,това лечение да не са ти го предписали в 29поликлиника-кожния диспансер?Аз бях на същата схема, със същия антибиотик.В началото се притесних, защото не обичам да пия антибиотик, притеснявах се за странични реакции.Пих го три месеца като се надявах да го спирам, а то се оказа, че това било минималното време за приемането на това лекарство.Така продължих да го пия още два месеца като накрая го спрях без да питам никой.Резултат от лекарството определени имаше, изчисти ми се лицето, проясни ми се тена, макар че все си мисля, че появата на мойте пъпки е следствие на хранителна алергия.Препоръчвам ти да не ядеш сладко, ще видиш, че ще има ефект, стига да имаш воля, аз за съжаление нямам такава.Имай предвид, че борбата с акнето е тежка и продължителна.Пожелавам ти успех!

# 108
  • Мнения: 7 947
Пак ще напомня /писала съм за него и в други теми, но определено е много ефикасен/  опитай със Зинерит Peace
Локален антибиотик - маже се по лицето, представлява течност / от две съставки, които ти смесваш и не се използва една опаковка по-дълга от 3 седмици!/ - точно за борба с акнето е - пъпките изсъхват, кожата не се омазняма толкова много, изчиства тена и т.н. Купува се без рецепта, цената е около 14 лв.
Онова, което са ти предписали ми изглежда направо страшно - такова количество антибиотик, поне 3 месеца  Naughty аз не бих опитала!
Разбира се зависи и в какво състояние е кожата ти, но определено е агресивно това лечение, така че помисли да започваш ли!

# 109
  • София
  • Мнения: 3 825
12 лева е Зинеритът, и аз тия дни си взех, че нещо се изринах от едни противозачатъчни.

# 110
  • Мнения: 274
Не е много по темата, но д-р Кадурина майката на Ники Илиев ли беше?

Да, тя е майката на Ники Илиев. Брат ми ходи при нея, но не му каза нищо ново, всичко, което му изписа той си го ползваше и преди. Иначе при нея часове се записват с месеци напред, явно много хора са доволни и ходят.

# 111
  • Мнения: 3 423
Ползвай Клеразил или пий подходящи
противозачатъчни, напр. Валете!

# 112
  • Мнения: 7
Леле, 3 месеца антибиотик?! Защо не пробвате серията Microsilver с микрочастици сребро на немската козметика LR ? Тoчно за такива кожни проблеми е...

# 113
  • Мнения: 47 963
аз се оправям с противозачатъчни, една позната с антибиотик, а на братовчедка ми нищо не й помагаше, докато кадурина не й изписа едно лекарство за подтискане на мастната секреция, и направо се преобрази- все едно от звяра да станеш красавицата! причините за акне са различни, така че на всеки различни неща помагат
наистина записването става трудно и за месеци напред

# 114
  • Мнения: 444
Снуки,това лечение да не са ти го предписали в 29поликлиника-кожния диспансер?

Не е от 29-а поликлиника, в Военна болница ми го предписаха....  Tired Аз обичам ужасно много сладко, но напоследък не съм прекалявала, а и не съм имала апетит за него, но за всеки случай ще се пробвам да се въздържам  Crazy А дали мазните храни също предизвикват поява на акне??? най - вероятно да...  newsm78

Благодаря ви момичета, другата седмица съм на контролен преглед при кожната - вече мина месец и половина от лечението и ще разбера тя какво ще каже, малко странно ми се видя че ми направи диагнозата без никакви изследвания, само с поглед...  Thinking ooooh! Ако не  - ще пробвам с Зинерит!
  bouquet

# 115
Здравейте, искам да ми помогнете и да ми дадете съвет! Имам голям проблем с акнетата. Пробвах много маски, кремове, общо взето всичко, но нищо не помага. Някои казват, че е заради пубертера и организма ми така е устроен, но искам поне да ги намаля по някакъв начин. Посъветвайте ме нещо, защото съм много отчаяна и много ме е срам, когато излизам. Голям проблем ми е! Моля ви се, помогнете ми!

# 116
  • Мнения: 1 336
Много ми бяхте полезни, мерси!   bouquet
В пубертета имах страшно много пъпки, след 20 години доста по-малко, но редовно ми излизаха по 1-2. В момента обаче заради бременността лицето ми е ужасно чисто, даже и черни точки нямам!
Което ме води на мисълта, че всичко е на хормонална основа. И аз като вас съм ползвала всякакви продукти, всъщност половината от изброените досега. Не съм ползвала Zinerit - може да го пробвам, защото подозирам, че след като родя кожата ми пак ще се развали. Ще мина и на противозачатъчни. Според мен трябва да се приемат медикаменти, които са предписани от лекар - акнето не е просто козметичен проблем, а кожно заболяване.  Външното третиране с много силни продукти е опасно (много често се получава обратен ефект).
Но това си е лично мое мнение  Simple Smile

# 117
Zdraveite!Ot mnogo godini po4istvsm lizeto si samo s toaletni trizi.Krem za lize polzvam samo,kogato izlizam ot banq.Nqmam bra4ki,nqma 4erni to4ki.Kozmeti4ki sa mi otkazvali da me priemat.Tova e saveta mi-obiknoveni toaletni trizi za 60 stotinki.Dashterq mi e na 14 godini.Ot godina gi polzva i e mnogo dovolna.No i neprekalqvaite s shokolada.Mnogo se otrazqva.Dano sam vi bila ot polza

# 118
  • Мнения: 444
Благодаря на всички за съветите  Hug
Спрях преди време всички хапчета, моя гинеколог ми предписа направо Диане 35, при положение че искам бебе, просто защото според него пъпките са ми от повишен тестостерон, без да са ми правени изследвания...

А сега ми закъснява и вече ми е 37 ден, което е необичайно за мен  Hug Утре мисля да правя кръвен тест  Hug /ако има нещо, то ще е напук на моя док, според него на този етап не мога да забременея Rolling Eyes /

Пожелавам ви прекрасни празници!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт