Пак за бабините деветини.

  • 10 295
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 414
Има неща, които наистина са глупост.
но има и много други, които помагат и вършат работа.
Едно време хората да не са се лекували само с антибиотици?

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз съм за бабаините рецепти. В много случаи са помагали.

# 32
  • Мнения: 14 654
Мъчения като сок от чесън в носа никога няма да приложа, нито пък компрес с ракия, варено яйце, черен пипер, вестник, найлон и най-отгоре шал също. Просто помня колко гадно ми е било, но може да е имало ефект. Такива спомени все пак не ме карат да отрека цяло учение, каквото е билкарството  Wink

# 33
  • Мнения: 824
Как говорите за антибиотиците,все едно за всяко кихане ви ги изписват.Ант...се пият когато се налага,например големия ми син ,като направи пневмония,с бабини рецепти ли да го лекувам?Но когато само кашлят или са хремави и няма Т  не пием АНТ...,пием и чайчета и т.н.И никога не давам на своя глава каквото и да е ,когато се разболеят.Винаги се консултирам с педиатър, за състоянието на децата ,тогава с него решаваме как да се лекуваме.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
С мъчението сок от чесън незнайно как съм се разминала. Ракията едва ли има някой на когото да му е била спестена. Но пък меда със содата за хляб намазани върху сливиците, познавам много добре. Ама толкова добре, че само от миризмата на мед ми се гади. Но и днес си прилагам един такъв бабешки илач с мед и лимони когато усетя, че настивам. Еми помага пущината. Мразя го, но ми помага, не мога да си кривя душата.

# 35
  • Мнения: 183
С две ръце за народната медицина и бабините методи  Peace
Когато децата ми се родиха се бях запасила с бебешко олио Джонсън, със зелен етикет- тогава да видиш как се лекува обрив по цялата кожа  Sick
Майка ми им направи точно тази премита мас и всичко стана ок. Педиатъра ни беше страхотен  Hugи много тачеше точно тези методи и съобразно неговите съвети съм си отгледала децата - грешка не е имало никога. По негови предписания сме правили мед с клей и прашец за подсилване на организма /страх ме е да се похваля от ефекта, да не чуе дявола/ вместо да пием мулти саностол например, разстройството сме лекували с чайчета, както и кашлици и още много примери мога да дам.....Страхотен лекар! Жалко, че има много малко като него, повечето просто изписват поредното лекарство, което са им рекламирали и на което са им раздали брошури! Жалко също, че се наложи да го сменим  Cry

# 36
  • София
  • Мнения: 6 360
Позволи ми да се усъмня в твърдението ти! В противен случай нямаше да е пълно в болниците с деца на системи именно заради обезводняване.
Да не говорим, че преди 14 години въпросният съвременен лекар най-вероятно е бил пъпчив тийнейджър.  Mr. Green

как Сийке, ако се съмняваш - проучи въпроса, Интернет дава достатъчно ресурси. повръщането и диарията са средства на организма да се изчисти от токсините на инфекцията и не се спират тези природни процеси. рехидратирането е съвсем друга процедура, тя не е отречена, а напротив - само и единствено рехидратиране с водно-солеви разтвори се препоръчва при тези състояния. пълно е с обезводнени деца, защото не са хидратирани.
а аргументът за пъпчивия тийнейджър е несъстоятелен, сама го знаеш. медицината и изобщо науката напредва, не назадва.

# 37
  • Мнения: 25 571
Добре, срази ме.  Laughing
И въпреки това, ако утре синът ми се оплаче, че му е лошо или пак почне да повръща, щом вдигне температура, ще предпочета да му направя чай от джоджен или мента, за да му успокои стомаха и да мога да му дам лекарството, което лекарят му е предписал, отколкото да го оставя да повръща всеки опит за лечение.
Пък нека да съм най-назадничавата майка на света.  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 587
Абе аз ли не се изразявам правилно или някой хора четат само първите два-три поста и си отговарят наслуки ...........  newsm78
Хич и НЕ МЕ Е ГРИЖА кой Е за бабини рецепти и кой НЕ.
На всяко лекарство има листовка на която пише:
-за какво помага
-противопоказания
-странични ефекти
Само че на бабините деветини не слагат листовки и именно това исках да разбера АКО НЯКОЙ СЛУЧАЙНО ЗНАЕ.И не кое за какво помага,а по-скоро противопоказания и странични ефекти.

# 39
   Мен пък ме убиват като тъпчат малки бебета с мед под всякаква форма, защото бабите им така правели.Аз до две годишна на моята щерка  не й давах да близне и с право.Тази есен боледува и  я лекувах с каквото  личната й предписа.Тя започна да се поправя, но аз да подсиля ефекта взех , че й дадох и медец, от  домашния ни.Детето щеше да умре от задушаване.Започна отново да кашля и само за една нощ се влоши.Спрях меда- оправи се моментално.А държа да подчертая, че тя  не е алергична към нищо.След 2-та година от същата партида мед е яла , затова  знам, че и към него не е.
  Идеята е такава.Меда е страхотно полезен за големите и децата над 2-3г.Обаче , понякога в него попадат такива /сега незнам дали са бактерии или други гадини/, които са в цветния прашец.Те са безвредни за големите, но при децата /бебетата/ предизвикват грипоподобни състояния и др. такива.Знаех го , а и вече го изпитах на гърба си.Дано да не съм права, но...

   А по принцип не прилагам бабини  лечения, с изключение на чайчетата и оцета с вода за Т., когато е найстина много зле.

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 22:22 от gerik

# 40
  • Мнения: 25 571
Абе аз ли не се изразявам правилно или някой хора четат само първите два-три поста и си отговарят наслуки ...........  newsm78
Хич и НЕ МЕ Е ГРИЖА кой Е за бабини рецепти и кой НЕ.
На всяко лекарство има листовка на която пише:
-за какво помага
-противопоказания
-странични ефекти
Само че на бабините деветини не слагат листовки и именно това исках да разбера АКО НЯКОЙ СЛУЧАЙНО ЗНАЕ.И не кое за какво помага,а по-скоро противопоказания и странични ефекти.
Малко по-спокойно, а?  Wink Ако НЕ ТЕ Е ГРИЖА, ЗАЩО ПУСНА ТЕМАТА?  newsm78
Понеже аз продължавам да говоря за билколечението, а не за мазане с мас, газ или праз, отговарям конкретно на въпроса ти.
За всяка билка, която съм дала на детето си съм се постарала и съм намерила информация, в която е упоменато:
- за какво помага
- противопоказания
- странични ефекти
Който търси - намира.

ПП Ти, скъпа, случайно да знаеш, че мащерката например в големи количества може да предизвика спонтанен аборт? Аз знам и съм се съобразявала с това.  Peace

# 41
  • Мнения: 148
Струва ми се, че бабините девитини могат да предизвикат по-малко пакости от антибиотиците като цяло, като имам предвид разумните и оправдани опити за лечение по този начин. Лично аз практикувам по някоя бабина рецепта всеки път, когато се разболеем.
И не само подобен род лечение може да доведе до хронични заболявания, антибиотиците също имат свойството да подтискат болестта.
Затова с две ръце за ХОМЕОПАТИЯТА

# 42
  • Мнения: 14 654
Само че на бабините деветини не слагат листовки и именно това исках да разбера АКО НЯКОЙ СЛУЧАЙНО ЗНАЕ.И не кое за какво помага,а по-скоро противопоказания и странични ефекти.
На бабините рецепти няма листовки, но ако случайно си купиш билките в картонена кутийка от аптека, там си пише в какви случаи се употребява, как се приготвя и нежелани реакции.

# 43
  • Мнения: 27
Ще споделя с вас собствения си опит (върху мен) и прилаган от мен.
Като малка много мразех вкуса на мед + хардал (смлян синап) - за загряване на болно гърло и против кашлица - вярно е - помагаше ми!!! Не е за малки деца, а за над 5 години например. На моите деца не съм се опитвала да давам заради личните си спомени сигурно Rolling Eyes.
Към отварата от джоджен против разстройство ще прибавя и такава от кори на нар или от кората на дървото. Повярвайте ми - след второто пийване ефекта е осезателен. През есента задължително купувам нар, почиствам го и го разделяме - вътрешността се изяжда, кората се суши и прибира в добре затворено бурканче.
От майка си зная, а и лекари са ми го потвърдили, че най добрата тактика за хидратиране при разстройство е следната: Приготвят се 3 чаши вода по 200 мл. В първата се слага 1 с. л. захар, във втората - 1 ч. л. сол и в третата - 1 ч. л. сода. През деня трябва да се изпият и трите - през 15 мин. по една лъжица от трите. Това е дозата за дете до 10 г.
А за охлаждане при температура ползвам настъргани картофи. Увиват се около голите ходила като компрес. Държат се около 15-20 мин. Процедурата може да се повтори колкото пъти искате. Няма противопоказания и ограничение във възрастта. Това е най-ползваната от мен "бабина дивитина" Laughing, защото синът ми прави ларингити и миризмана на оцет не му се отразява добре, а когато вдигне температура - сваляне няма Sick
Все пак обръщам внимание да не държите детето с температура дълго без лечение.

# 44
  • Мнения: 2 587
Малко по-спокойно, а?  Wink Ако НЕ ТЕ Е ГРИЖА, ЗАЩО ПУСНА ТЕМАТА?  newsm78


Аз пуснах темата със съвсем друго запитване.Има достатъчно теми от сорта на "Използвате ли бабини рецепти" и "Бихте ли причинили това на детето си".В моята тема исках съвсем други отговори.

Само че на бабините деветини не слагат листовки и именно това исках да разбера АКО НЯКОЙ СЛУЧАЙНО ЗНАЕ.И не кое за какво помага,а по-скоро противопоказания и странични ефекти.
На бабините рецепти няма листовки, но ако случайно си купиш билките в картонена кутийка от аптека, там си пише в какви случаи се употребява, как се приготвя и нежелани реакции.

Пак повтарям - не става въпрос за чайчета,билки и всякаква народна медицина.Става въпрос за бабини деветини като къпане със сол или яйце,мазане с мас,даване на червено вино за червени бузки,по лъжичка мед за здраве,червено вино с черен пипер за настинка,за мазане с мас и аспирин за настинка и такива подобни.Имам позната която даваше на едногодишната си дъщеричка по 50 грама ракийка на ден за "дезинфекция". Shocked
Освен това не става въпрос дали биха помогнали на възрастен,а дали биха помогнали на дете и евентуално как биха му навредили.


Относно народната медицина - не ми се е налагало-не съм търсила.




ПП Ти, скъпа, случайно да знаеш, че мащерката например в големи количества може да предизвика спонтанен аборт? Аз знам и съм се съобразявала с това.  Peace

Това не го знаех и може би би било интересно да се пусне друга тема от сорта на "Рецепти и противопоказания от народната медицина".Може да е полезна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт