Въпросче?

  • 575
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 348
 newsm78 Извинявам се, че питам в нова тема, но просто не открих никаде информация! Та работата е там, че напоследък ми се налага да давам кърма от шише на бебока, но след това 3 от четирите шишета, които имам остават мазни. Мия ги по няколко пъти с веро и ги варя по 5-10 мин. но мазното си остава. Единствено шишето от помпата на чико не остава мазна и без изваряване. Само, че искам да използвам другите шишета, а не него.
 Предварително благодаря и отново се извинявам, че се налага да пускам тема.

# 1
  • Мнения: 9 481
Пробвай с обезмаслител Peace /лично аз съм нямала такъв проблем, но това би следвало да ти свърши работа/

# 2
  • София
  • Мнения: 6 265
Пробвай с обезмаслител Peace /лично аз съм нямала такъв проблем, но това би следвало да ти свърши работа/

Не бих ползвала обезмаслител за бебешки принадлежности, според мен е ужасно силен препарат, ръцете ми стават ужасно сухи и се белят като чистя с него (нямам навика д аползвам домакински ръкавици, за което съм си за бой  Embarassed)

Странно ми е, че остават мазни след миене с препарат за съдове... Но пък като се замисля, по принцип пласмасови съдове трудно се измиват от мазно. Аз лично слагам дирекктно върху тях препарат и търкам с гъба.

# 3
  • Мнения: 1 173
аз ги мия с гела с който си го къпя, с четка и доста топла вода-не ми се е случвало да остават мазни.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 348
И аз използвам четка, но интересното е, че след горещата вода и верото мазнината устоява и на 10мин.варене. Пластмасата на шишето на чико доста лесно се отмива и с хладка вода, но бебчето не може да пие от шишета без приспособление за вкарване на въздух. А и не ми се ще да се окаже, че съм хвърлила на вятъра пари за другите.

# 5
  • Мнения: 172
А пробвала ли си с дезифектанта на примерно Чико.
Мисля че с него може би трябва да стане. А и може да се използва многократно.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 348
В онлайн магазините не намирам такова нещо. Ще пратя таткото да търси в бебешките магазини. Дезифектант малко ми звучи като спирт или риванол Laughing. Да не е нещо такова? Абе то не е болка за умирана, но откъде да знам какви бактерии виреят по тия мазнини. Аз не стерилизирам съдовете на детето, но чак пък и с мазнина да се примирявам... newsm12

# 7
  • София
  • Мнения: 6 265
В онлайн магазините не намирам такова нещо. Ще пратя таткото да търси в бебешките магазини. Дезифектант малко ми звучи като спирт или риванол Laughing. Да не е нещо такова? Абе то не е болка за умирана, но откъде да знам какви бактерии виреят по тия мазнини. Аз не стерилизирам съдовете на детето, но чак пък и с мазнина да се примирявам... newsm12

Може би Мама Дидка на бебе Влади има предвид хапчетата и течността на Чико за студена стерилизация.

# 8
  • Мнения: 1 691
Пробвай да ги измиеш с гореща вода и сода бикарбонат. Аз обикновено така се справям с мазнините.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 658
ами аз ползвах на Авент като миех с четка и бебешки сапун и не съм имала такъв проблем.

# 10
  • Мнения: 172
В онлайн магазините не намирам такова нещо. Ще пратя таткото да търси в бебешките магазини. Дезифектант малко ми звучи като спирт или риванол Laughing. Да не е нещо такова? Абе то не е болка за умирана, но откъде да знам какви бактерии виреят по тия мазнини. Аз не стерилизирам съдовете на детето, но чак пък и с мазнина да се примирявам... newsm12

Може би Мама Дидка на бебе Влади има предвид хапчетата и течността на Чико за студена стерилизация.

да точно така

# 11
  • Мнения: 65
Пробвай със стъклени шишета, също е вариант. Аз лично не бих ползвала обезмаслител.

Общи условия

Активация на акаунт