Хранене на кърмачка мама вегетарианка?

  • 585
  • 5
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Здравете предстои ми раждане на трето бебче!Много искам да го кърмя,досега другите си две деца съм ги кърмила броени дни за съжаление Sad   Кърмата ми спираше.
Сега имам повече информация и се надявям да имам възможност да кърмя повече   Praynig
Интересувам се при положение,че не ям месо от години,как да се храня така,че да предпазя бебо от колики и храни които предизвикват алергии.  Thinking 
С другите си дечица залагах на пресни плодове и зеленчуци,сирена,но сега е зима и не бих могла да си го позволя пък и не са от най-полезните пресните зеленчуци през този сезон.

Благодаря на всички,които се включат по темата .    bouquet

# 1
  • Мнения: 745
мисля,че месото няма никакво значение в случая.за кърма знам,че се употребяват повече течности.и се избягват бобови храни,който образуват газове.за сега друго не се сещам.но ти трябва да ги знаеш тези работи.повече спокойствие !!!успех!!! Grinning

# 2
  • Мнения: 11 003
Вече са ти писали, че месото не е задължителна храна за образуване на кърма. През първите месеци докато ти се установи лактацията пий много течности и избягвай газообразуващите храни и прясното мляко. Зимните свежи зеленчуци с пластмасов вкус също не ми вдъхват доверие. Овесените ядки и вареното жито се препоръчват за увеличаване на кърмата.
Най-добре е да се храниш нормално и да се водиш по бебето. Peace
Успех и леко раждане! Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 431
Здравей, kloie!
Аз също не ям месо, но от време на време (1-2 пъти в месеца) ям риба. Все още кърмя Макси. Като цяло си ям това, което си ядях и преди да родя - т.е. всичко, което ми се яде, включително бобови от време на време, зеле, кисело зеле, сирене, кашкавал, кисело мляко, орехи и т.н.
В първите месеци след раждането си ядях без притеснения и шоколад, яйца, всякакви ядки, просто всичко.
Но към 7-8 месец на детето му откриха атопичен дерматит и ми наложиха диета за 2-3 седмици (доста строга - горе-долу само хляб, картофи, ориз, чушки, ябълки и круши). След това започнах пак да въвеждам храните, но сега продължавам да избягвам какао, прясно мляко и ядки и рибата (ям, ама още по-рядко).
Не се притеснявай излишно, храни се както преди, само с млечните не прекалявай (доколкото знам млечният протеин може да премине в кърмата и да алергизира). Леко раждане и успешно кърмене!

# 4
  • София
  • Мнения: 431
Сега видях и другата ти тема в кърмаческия.
Според мен можеш да ядеш всичко, стига да не прекаляваш с дадена храна. Аз лично ям и кисело мляко, и овесени ядки, и ръжени ядки, и орехи, и цитруси, но по малко.
Ето, мисля, че тази тема ще ти бъде от полза:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188569.0

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Благодаря момичета   bouquet

Джурджи на теб специални благодарности   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт