Гадна кашлица и темепература

  • 5 179
  • 11
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 260
Здравейте момичета, в начална бременност съм, но имам "леко" притеснение да не кажа, че се паткоснаа вече. Снощи вдигнах 38 градуса температура. Пих течен аналгин, фервекс и я свалих. Но сега се притеснявам, че пак почва да се покачва. На всичкото отгоре имам отвратителна кашлица, като на пушачка, гърлото ме боли. След малко ще ходя на GP-то. А и от оня ден, нищо немога да поема нищо. Всичко връщам, дори и водата  Cry
Моля ако някоя се е сблъсквала с подобен проблем, да ми пише какво да правя. Страх ме е от температурата да не се увреди бебенцето.
Благодаря ви   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Хванал те е гадния грип. Но за сваляне на температурата пий само парацетамол! Нищо друго! Другите лекарства за вредни за бебето. Разстоянието между 2-та приема трябва да е поне 3 часа. И тичай на лекар! Не е шега работа. Бързо оздравяване и лека бременност Hug

# 2
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
За кашлицата смучи Стрепсилс, ама от най-лекия вариант - с мед и лимон.
Докато бях бременна имах няколко настинки, затова си бях направила и една настойка за кашлицата - 2-3 лимона, обелени и нарязани, поляти обилно с мед. Хапвах по 1 супена лъжица на 3-4 часа.
Иначе за температурата, Лея ти го е написала - съвета на моята лична беш да взимам от разтворимите таблетки на Панадол (това също е парацетамол), защото се усвоявали по-добре от организма.

# 3
  • Мнения: 274
Силвано, ще те убия!!! Никакъв аналгин бе жена! Само парацетамол взимай, най-добре е през 2 часа, но за теб тези два часа ги направи поне 4! Нали знаеш, че аз като бях "бременна" бях и  с бронхит!? Е, изкарах си бронхита на крак заради бебето. Никакви лекарства освен хомеопатия и парацетамол! Вземи си Осцилококцинум (Oscillococcinum), Коризария и Хомеожен!!! На една и съща фирма са - "Боарон", френски са. Първите са за грип и настинки и представляват гранулки, които си изсипваш под езика и смучеш, а другите две за кашлица, хрема, болки в гърлото! Всички са безвредни. Веднага ги взимай и то всичките. АЗ с тях се оправих. Гаранция, че са безвредни и действат. Смучат се! Аз по цял ден си ги смучех. И НИКАКЪВ АНАЛГИН ЕЙ!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 260
Аз не че се оправдавам, ама гинеколожката ми каза за аналгина и фервекса.
Иначе мерси много, сега ще пратя мъжа ми да ми купи лекарствата.

# 5
  • Мнения: 274
почвай ги веднага  Hug

# 6
  • Мнения: 3
az sim v 38-39 sedmica a dnes me hvana gadna ka6lica dali e opasna za bebeto ako niakoi znae neka mi otgovori 6te mu bida mnogo blagodarna

# 7
  • Мнения: 740
Пиши на кирилица.
Ами то не останало, съвсем си на финала. Успех!

# 8
  • Мнения: 1 062
Можеш да пиеш и Стодал или Мукоплант на д-р Тайс, за кашлицата.
За стрепсилса са ти казали - да е от този с мед и лимон.
Панадол за сваляне на температурата - Panadol soluble ,от разтворимия.
За хрема - капки Мукосептонекс Е.
Много чай, мед, лимони.  Heart Eyes
  bouquet

# 9
  • Мнения: 547
Аз бях много зле точно в дните около инплантацията.Не знаех че съм бременна,но за да не навредя ако има нещо само веднъж си позволих парацетамол и се борех с температурата като се наливах с огромни количества вода и си слагах кърпи натопени в разтвор от вода и оцет.Пиех аспирин протект за АФС и не знам той как е действал на болестта.С лук и чесън в носа се борех с хремата,а за кашлицата си взех Проспан еферисцентните таблетки,но не в обичайната доза по 3 на ден,а 1 или 2 и съответно правен сироп от лукчета,локум,индрише и орехи.Аз по принцип съм с хроничен бронхит,астма и алергии които се проявяват с дълбоки пристъпи на кашлица.Така че щом успях да оздравея без хапчета и ти ще се справиш.Хомеопатичните не съм ги пробвала,но щом момичетата казват че може-пробвай.От аптекарката,която беше много съпричастна към моята борба за бебе и сега ми е като приятелка знам че фервекса не става при бременност и трябва на всяка цена да свалиш температурата поне до 37.5.Тогава няма опастност за бебето.Успех ти желая.Оздравявай бързо! Hug

Анита,ти си на финала,защо не говориш с лекаря си Бебо да се роди по-рано от термина,за да можеш да се лекуваш.Кашлицата според мен ще предизвика контракции,но по-важно е да се знае какво я предизвиква.Защото ако е грип или друга инфекция тогава струва ми се не е добре за детето.И на теб пожелавам успех и здраво бебче!

# 10
  • Мнения: 2 423
Един бабин илач много е полезен и бързо действа сваля температура и на другия ден си нов човек, става и за малки деца и бебета също. Hug

Прави се кашичка от мед и нормална сол едно към едно примерно по лъжица супена е достатъчно ръзбърква се добре и се мажат ходилата хубаво обилно- слага се найлон и после чорап- стегнат и дебел и така се приспива цяла нощ. На сутринта няма и спомен от меда и солта и от настинката./по възможност когато намажете меда и сложите найлона не стъпвайте а направо в леглото за да остане меда по ходилата/

# 11
  • Мнения: 7 718
Хе, Мая, тази рецепта звучи доста добре. Дано не се налага да я правя де, но има резон в тези неща. Аз много вярвам в лечебните свойства на меда.

Общи условия

Активация на акаунт