удари си главата в масата

  • 1 848
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 940
Синът ми преди малко си удари главата в масата. Реших да го сложа в проходилката и понеже той не можеше да се движи напред, предполагах, че няма да стигне до масата, разсеях се за кратко. Буквално за секунди стигна под масата, подскочи и си удари главата. Стоеше и ме гледаше, не ревна. Но аз започнах да крещя от уплаха и той се разрева. Отидох под масата и като малоумнва взех да си удрям главата, да проверя колко е силен удара, леко замайване усетих. Какво да правя, той сега си кротува и си играе...

# 1
  • Мнения: 5 393
Първо се успокой. Колко е голямо детето?След като не се е разревал, не разбирам защо си почнала да крещиш-точно това го е стреснало,децата реагират според реакцията на родителя.Най-вероятно ти си се ударила доста по-силно от детето.Наблюдавай го, но щом е спокоен и не е изплакал от болка, най-вероятно нищо му няма.Следи за замаяност и повръщане, но не вярвам да се стигне до това.

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 10:47 от Мечо Пух

# 2
  • Мнения: 5 940
На седем месеца, сега кротува. Аз съм голяма паника, пък и за първи път ми се случва да се удря, затова се разкрещях от уплаха. Непрекъснато го наблюдавам, сега само за секунда се разсеях. Просто се отказвам от проходилката, и без това се чудех въобще дали да ползвам.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Щом не е ревнал и сега е спокоен- няма проблем. Стават такива работи. Всички деца се удрят.

# 4
  • Мнения: 1 217
Ти при всяко удряне ли мислиш така да реагираш?
Ми,че ти ще останеш без глава. Mr. Green
Вчера сутринта моя юнак се обърна с проходилката и си одраска бузката.
Но не мисля да не го слагам повече,на него си му харесва.
А пък вечерта,нещо си оплете краката и падна и си ужули челото.
То юнак без рана не може.

# 5
  • Мнения: 5 940
Поуспокоих се вече. Сега спи. Благодаря ви. Просто трябва много да се внимава. Само на мен леко още ми е замаяна главата......

# 6
  • Мнения: 1 371
Той май е плакал заради теб, а не заради удара в масата. А и ти кой знае колко пъти си се удряла, за да получиш такова замайване.....
Майчинството понякога ни кара да вършим странни неща.  Hug

# 7
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Смятам , че не се е ударил силно щом не е ревнал , но твоите писъци са го стреснали !Колкото и да си паника (както казваш сама) не бива да викаш когато се случи да падне или да се удари , а такива моменти от тук нататък ще има много , колкото и да го гледаш не може ежесекундно да си с него!!!Децата опознават света като бутат и опитват  не може от всичко да го предпазиш -ще пада, ще става, ще се удря и така ще порасне!!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 7 173
Тепърва ще се удря детето. В началото човек се паникьосва. После се свиква.
Правило първо: ако детето е добре, не плаче продължително, не е замаяно и не повръща, няма основания за тревога.

Майчинството понякога ни кара да вършим странни неща.  Hug
Напомня ми как когато дъщеря ми беше "похапнала" малко гел за коса (но неясно колко), и аз и съпругът ми ядохме, за видим какъв е вкусът  hahaha
А после диктувах съставките по телефона на лекар от Пирогов.

# 9
  • Мнения: 1 371
...
Майчинството понякога ни кара да вършим странни неща.  Hug
Напомня ми как когато дъщеря ми беше "похапнала" малко гел за коса (но неясно колко), и аз и съпругът ми ядохме, за видим какъв е вкусът  hahaha
А после диктувах съставките по телефона на лекар от Пирогов.
hahaha Joy hahaha Joy hahaha Joy
Не мога да спра да се смея. На момента не е било смешно, ама сега  Joy.

# 10
  • Мнения: 729
...
Майчинството понякога ни кара да вършим странни неща.  Hug
Напомня ми как когато дъщеря ми беше "похапнала" малко гел за коса (но неясно колко), и аз и съпругът ми ядохме, за видим какъв е вкусът  hahaha
А после диктувах съставките по телефона на лекар от Пирогов.
hahaha Joy hahaha Joy hahaha Joy
Не мога да спра да се смея. На момента не е било смешно, ама сега  Joy.
  Joy   Joy   Joy  Не мога да спра да се смея.

# 11
  • Мнения: 537
Нормално е да се паникьосаш първият път като се удари, моята като падна за първи път се разрева точно защото аз я стреснах. Падна от масата за преобличане ама не на земята, а на леглото и аз по  навик викам "Иии" и тя като ревна. Баща й дойде да ми се кара, че не съм я гледала Embarassed И досега той е по стреснатия от двама ни, да не би да му стане нещо на детето, падна и с проходилката, но се е удряла и както си лази, навежда си главата и подхлъзва ли се и аз не знам и се чува тряс, все едно диня се цепи, пък иначе нищо й няма. Гледам да не реагирам мелодраматично, за да не я уплаша и да не се откаже да ходи. Наистина, както са ти казали ако не плаче продължително и не повръща му няма нищо, главите им са много по яки отколкото ни се струва  Peace Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
Според мен нищо му няма Simple Smile
Имай предвид, че това с твоя опит нищо не значи, той има много по-малко сила, така че удара за него със сигурност е бил по-слаб от твоя...не се шашкай толкова, паданията и ударите тепърва ви предстоят.... Wink

# 13
  • Мнения: 959
Миличка,аз малко се посмях със този удар/без лоши чувства ,разбира се/само като си представих как си удряш главата в масата.Всеки удар ли на детето си ще изпробваш?То накрая ти ще си с контузия, те децата като малки са гумени така се изрази лекарката  ми когато синът ми падна от спалнята.Наблюдавай детето ,но недей да изпробваш всеки негов удар.  Wink

# 14
  • Мнения: 5 940
Миличка,аз малко се посмях със този удар/без лоши чувства ,разбира се/само като си представих как си удряш главата в масата.Всеки удар ли на детето си ще изпробваш?То накрая ти ще си с контузия, те децата като малки са гумени така се изрази лекарката  ми когато синът ми падна от спалнята.Наблюдавай детето ,но недей да изпробваш всеки негов удар.  Wink
После и аз си се смях на себе си, ама ......   Sad 

Общи условия

Активация на акаунт