Ще споделите ли мнения за ски училищата в градините?

  • 5 591
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 607
И от нашата градина организират такова ски училище. Синът ми е в първа група и мисля да не го пускам тази зима....Струва ми се малък за ски все още. А и като чета все повече се убеждавам, че съм права. Цената е 270 лв, обаче не съм сигурна за колко дни беше  Embarassed

# 16
  • София
  • Мнения: 2 530
Роси Пенева, страшно успокои майките, вярвай ми.
Да се изкажа по въпроса- миналата година сина ми ходи на ски училище, беше на 3.5г, почти нищо не научи и не запомни. Абсолютно разбираемо- пет дни наистина са недостатъчни. Освен това беше и много малък, освен ски училището почти всяка седмица го качвахме и с нас. Тази година го записах за две поредни седмици в ски училище Мачирски. Надявам се да е по- добре от миналата.
Колкото до облеклото, екипа трябва да е качествен, за да е сухо детето. Моето ходи с чорапогащник под скиорски панталон, тениска, блуза с дълъг ръкав/ трико/ и от горе с яке, на което подплатата - полар се маха. Така че съобразно времето може да кара само по полара, или само с горната част на якето или с двете заедно. Мажа го със слънцезащитен крем, както носи и слънчеви очила и каска. В раница се носят допълнително чифт чорапо, ръкавици, шапка.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 530
Но при всички случай е по- добре децата да дишат чист въздух на Витоша, отколкото в миризлива и мъглима София.

# 18
  • София
  • Мнения: 607
bifana, а ти с него ли ходиш на ски училище, когато е организирано от градината? Извинявай, но не разбрах. Защото едва ли госпожите ще ги мажат с крем или ще ги събличат и обличат...
Взех да се разколебавам, защото искам да е на чист въздух наистина, но като не научи нищо - какъв е смисъла?

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Явно другата седмица Витоша ще е пълна с хлапета Simple Smile
И дъщеря ми е на ски-училище тогава. В тяхната детска градина се организира по 2 пъти през зимата. Второто училище ще е в началото на Март.
Миналата година моето диване ревеше всеки ден, че иска на ски, но още беше с памперс и аз й отказах с този довод. Не ми се виждаше добра идея някой освен всичко друго да се грижи и за нейния памперс.

Аз вече съм купила панталон и яке за ски, както и две поларени блузи. Ще й сложа и чорапогащник. чудя се обаче какво да е бельото под дрехите? Има ли и купувате ли специално такова за ски на децата си? Аз ползвам само специално, когато карам ски.

При нас искат и каска. Учителката в градината ми каза да взема 1 номер по-голяма да я носело детето повече, бившият ми мъж обаче каза - "Абсурд, трябва да й е точен размерът." И сега се колебая каква да взема в крайна сметка.  Thinking

Дъщеря ми носи слънчеви очила, но ако й намеря малки за ски ще й купя - очите са много важни.

А как ги водите сутрин - направо екипирани или облечени с нещо по-леко, а те се обличат горе?

# 20
  • Мнения: 3 506
Аз много се чудя за каска. Мислех, че им ги дават със ските Embarassed Оказа се обаче, че не е така. При нас не е задължително, но който иска, можел да си вземе.

Някаква идея къде се продават и колко струват. А и дали наистина си заслужава? Там, където карат малчовците, има ли риск някой да ги връхлети? Ако е само за падането, нали падат на меко newsm78 Не съм карала ски и хич не са ми ясни нещата...

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Maria.St, като една работеща майка току що открих всички липсващи аксесоари на едно място - в това число и каска.  Crazy Каските са от 100 лева нагоре. В магазина на Росиньол - новият, голям, с паркинг отпред и довечера ще се опитам да стигна до там, за да снабдя детето с това, което му липсва.

Каските са си задължителни. Поне според мен... и не, не се пада на меко  Laughing

# 22
  • Мнения: 3 506
Isa, благодаря за информацията!

А това ме изненада много неприятно, все си мислех, че снегът е сравнително мекичък Embarassed

... и не, не се пада на меко  Laughing

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В нашата ДГ е 190 лв. за 5 дена. Но аз няма да ги записвам- много са капризни, злояди и несамостоятелни.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
... много са капризни, злояди и несамостоятелни.

Точно момент да станат по-малко капризни и несамостоятелни. За по-малко злояди със сигурност мога да се подпиша. Спомням си, като супер злоядо дете, как ме гледаха с блясък в очите родителите ми, след ски-ден да ям гадни супи с пилешки кожи и подобни  Sick Sick Sick

# 25
  • Мнения: 639
Според мен каската е абсолютно задължителна - добре е да свикне с тази мисъл от самото начало. А колкото до цената - в ТСМ има съвсем прилични и детските са по около 50 лева. Добре е да е точен размер, макар че отзад има едно кръгче, с което се свива и отпуска, но все пак трябва да е съобразена с възрастта на детето. Дъщеря ми е на 13 години, кара ски от 5 годишна и винаги е била с каска. Доста пъти е падала или са я бутали и сме се убеждавали в полезността на каската, но тази година беше върхът - при едно падане си ударила главата и каската й отхвърчала извън пистата - представете си, ако беше без каска, какво щеше да й се случи. След като порева малко нещастно на пистата за загубената си каска, от другия ден вече беше с нова. По отношение на сигурността компромис не съм склонна да правя!
По темата - С две ръце съм ЗА ски училищата от градината и съм много нещастна, че сега в градината на сина ми няма такава практика. Явно не им се занимава да преобуват и преобличат дребосъци, но пък аз съм решила да го запиша на съботно-неделно ски училище и ще се качва на Витоша с баща си и сестра си.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
... А колкото до цената - в ТСМ има съвсем прилични и детските са по около 50 лева...

Нищо лично, но когато става въпрос за сигурност не бих си купила нещо от ТСМ.  Peace

Оказа се, че каски за малки деца не са останали никъде... Аз купих последната от магазин Head, марката е Карера, а цената 75 лева, от там купих й очила пак на Карера. Дариа толкова хареса каската, че отказа да я свали и се вози в колата с каска - пълна сигурност Simple Smile

Всичко останало /два чифта ръкавици, апрески, шапка, уиндстопер/ купих от SLS.

# 27
  • София
  • Мнения: 8 932
За мен лично не е необходимо за 5 дена в годината да купувам каски и очила за още толкова пари, колкото ще дам за ските. Аз не карам ски, а мъжът ми няма време да го води, така че ще си спестя този разход. Разбира се за по редовните скиори е добре.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
За мен лично не е необходимо за 5 дена в годината да купувам каски и очила...

Какво значение има дали е за 5 или за 50 дни? И в двата случая каската предпазва от удар. Имаш ли гаранции, че като е само за 5 дни нищо няма да се случи? Същото е и за очилата. Отблясъците от снега са доста по-опасни от греенето на плажа да речем. Може да се увреди окото - вярно за 5 дни по-малко, но... Thinking

# 29
  • София
  • Мнения: 8 932
За мен лично не е необходимо за 5 дена в годината да купувам каски и очила...

Какво значение има дали е за 5 или за 50 дни? И в двата случая каската предпазва от удар. Имаш ли гаранции, че като е само за 5 дни нищо няма да се случи? Същото е и за очилата. Отблясъците от снега са доста по-опасни от греенето на плажа да речем. Може да се увреди окото - вярно за 5 дни по-малко, но... Thinking
Моля без драми. Все пак детето може и вкъщи да се нарани по същата логика. Колко от децата карат колело с какска. За мен лично е неоправдана от финансова гледна точка една такава инвестиция, пак казвам за редовните скиори- да, но за едноседмично посещение в годината-не Naughty Всеки сам си решава, досега две години е ходил не съм видяла деца с каски и инциденти не е имало. Така че всеки си решава сам. Нека да не лишаваме децата от забавления, само защото не можем да си позволим каска, а съгласете се, че цената и никак не е малка.
А всъщност миналата година Монката преживя един инцидент на ските. Удари си главата...в автобуса. Сбутали се децата и той беше паднал точно на един болт. Стана му дупка, но това не го спря да ходи на другият ден.
Лек ден.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт