Температура при 2-месечно бебе

  • 994
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте, д-р Слънчева!
Нашето бебе е на 2 месеца и 5 кг и вече трети ден поддържа температура 37-37.2, а днес достигна и до 37.4 . Даваме Панадол по 2 мл, при което температурата спада за известно време. Детската лекарка я прегледа и установи, че гърдичките са чисти, само гърлото е леко зачервено. Бих казала, че не кашля и не киха, най-много 2-3 пъти на ден. Днес лекарката настоява да започнем приема на антибиотик Сумамед - първи ден 2 мл и още по 1 мл за 2 до 5 дни. Притеснява ме даването на антибиотик на толкова малко бебе при тази ниска температура, но пък се притеснявам и да не се влоши състоянието й. Какво ще ме посъветвате Вие?
Решихме да пробваме с Нурофен, но на кутията пише, че е за деца на 3 месеца. Имаме и свещички Ефералган от 80 мг, но и на тях пише, че са за бебета над 3 месеца. Какво Ви е мнението за хомеопатичното лекарскво Беладона? Панадол вече би трябвало да не даваме.
Благодаря предварително!
Здрава и успешна 2008 година!

# 1
  • Мнения: 5 760
Тази температура е много ниска и мисля, че при липса на хрема и кашлица антибиотикът не е оправдан. Можете да давате все пак панадол 3 х 2мл и витамин С по 2мл. дневно и да изчакате още 2-3 дни. За хомеопатичното лекарства беладона нямам опит със него.

Общи условия

Активация на акаунт