Реве и пищи на сън..помогнете!!!

  • 5 570
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте мами.Моето бебче е на 4 месеца.Напоследък(около 3 седмици)е много неспокойно.Реве и пищи на сън...Някоя мама имала ли е такъв проблем?

# 1
  • Мнения: 4 915
Не съм имала такъв проблем...
Само нощем ли реве и пищи? Като от болка ли? Силно, остро и продължително? Или по-скоро протяжно и мрънкащо?


Захранваш ли го? Да не са се върнали някакви колики?

Самичко ли спи в негово си легълце? Нервната система на бебетата е несъвършена още, възможно е насън да преживява емоциите и впечатленията от деня и да реагира с плач.

Аз бих спала с него в едно легло, ако имате възможност и ще си го гушкам нощем.
(всъщност аз и без това спя с малката щерка в едно легло и при размрънкване си я гушкам  Heart Eyes).

# 2
  • Мнения: 566
при нас  момента е така, защото го мъчат кътниците. но при вас е още рано за тях.
може да е от зъбите или колики, може и да е гладно

# 3
  • Мнения: 74
Не е от глад,прави го по-скоро през деня..много е неспокоен,плачът е пронизващ и продължителен,сякаш сънува кошмари....

# 4
  • Мнения: 4 915
Възможно е да е от нервната система. Период трябва да е. Гушкай го.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 166
И моето бебче 3 дена подред се будеше със силен и пронизителен рев, все едно е сънувала нещо лошо. Набори сме ви.
Това беше преди 2 седмици. После всичко си се върна постарому. И аз се бях притеснила, но се нормализираха нещата. Дано и при вас скоро отмине това чудо  Hug

# 6
  • Мнения: 9 973
ние сме така от 1-2седм.,отдавам го на зъбки Thinking

# 7
  • Мнения: 409
Самичко ли спи в негово си легълце? Нервната система на бебетата е несъвършена още, възможно е насън да преживява емоциите и впечатленията от деня и да реагира с плач.

Сънува, нещо Peace

# 8
  • Мнения: 206
Според мен може да е рефлукс. Има т. нар. скрит рефлукс ,който се изразява с повдигане на стомашното съдържимо до гърлото без да има повръщане, това предизвиква плача. Повдигането се получава най-вече докато спи бебето и е в хоризонтално положение. На нас дълго не можеха да ни поставят точната диагноза ГЕР ,защото в началото нямахме много повръщане ,а безпокойство ,рев и често събуждане със силен плач. Ето ти една статия ,която ще ти разясни повече нещата относно рефлукса: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0

# 9
  • Мнения: 223
нашият бебок е на почти 10 мес. и все още реве безутешно нощем, буди се през 30 мин, тръшка се....
Дано този период при вас отмине скоро Peace

Ние също имаме съмнения за скрит рефлукс и по препоръка на педиатър му слагаме оризово брашно в яденето вечер преди лягане, но резултат няма Cry...но твоето бебе е на 4 мес и още не е захранено..

"Iva_l"  на вас точно какви изследвания ви правиха за да устанояват ГЕР и какво предприехте след това?

# 10
  • Мнения: 151
Извинете за невежеството ама може ли да ми кажете какво е ГЕР? И още нещо-за какво е оризовото брашно вечер-за да не повръща ли ?Ние също имаме проблем вечер с плаченето на сън.Ако трябва и аз да давам оризово брашно? newsm78

# 11
  • Мнения: 74
Той,че с ГЕР си е..повдигнала съм матрака на 30 градуса и е на Фризовом,но ми е странно че го прави единсвено през деня това с писъците и ревовете.Нямам вече идея какво може да е....

# 12
  • Мнения: 4 915
Извинете за невежеството ама може ли да ми кажете какво е ГЕР? И още нещо-за какво е оризовото брашно вечер-за да не повръща ли ?Ние също имаме проблем вечер с плаченето на сън.Ако трябва и аз да давам оризово брашно? newsm78

Е, как ще започваш така без лекарска преценка и препоръка?  Naughty
За плачене насън не се дава оризово брашно.  Naughty

ГЕР е: Гастроезофагеален рефлукс /ГЕР/


И дори при него даването на оризово брашно не винаги е наложително, а ако бебето не е захранено, още е на мляко и спира да наддава поради повръщането. Брашното сгъстява млякото и то не се "връща" така лесно.

Малката ми щерка бе с рефлукс, но брашно не съм й давала, нито специално АМ - беше си на кърма. Рефлуксът обикновено се израства към 3-тия месец. Не е пищяла и ревала на сън, въпреки че сериозно си връщаше мляко 2-3 месеца.

# 13
  • Мнения: 9 973
и ние сме така-с рефлукс Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 672
На нас ни се случи няколко пъти за последната седмица-преди никога.
Първият път беше малко след като заспа нощем, а другите 2 пъти по време на следобедният си сън(но заспиваше докато ядеше и не можеше да уригне). Това означава ли, че имаме ГЕР?

Общи условия

Активация на акаунт