Пак за пишоците, но...

  • 5 799
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 769
А пък аз, да ви кажа честно, съвсем се обърках. То това е като захранването и даването на вода-едни казват може, трябва, други-не, в никакъв случай Rolling Eyes  #Crazy Станах разногледа. Прави ми впечатление, че повечето мами от чужбина (независимо в коя държава са) не пипат пишоците, а мамите в БГ са на обратното мнение (следвайки съветите на педиатрите). Тук-там се прокрадват мнения, че уролозите били на мнението на колегите си в чужбина...И на кого да вярвам? Какво да го правя моя Убавец като му дойде времето? Thinking  Crazy

# 46
  • Мнения: 4 629
И аз не пипам Sign Exclamation Покрепям, че природата си знае работата Grinning
Педиатрите ни и в България и тук ни съвесват да не пипаме. А като гледам на сина ми почти му се е забелила от само себе си пишчицата. Опасност от замръсяване, ако не се забелва НЯМА. Но всеки избира сам за децата си Wink

# 47
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Мен пьк ме предупредиха оЩе на 5 ден след ,като се роди бебко,4е трябvа да му заголvам пишлето.На vсяка консултация ми се напомня да не спирам да го праvя.
Даже ,понякога ме карат да го праvя пред тях ,4е да vидят дали го праvя добре.Много дьржат тук на тоvа.Казvат ,4е може да се полу4и инфекция ,ако не се заголvа или не се 4исти по скоро.
Пишлето се заголvа сьvсем леки4ко,колкото може ,не се дьрпа или пьк натиска с голяма сила.

# 48
  • Мнения: 436
Аз където съм не се забелва. Като станат децата на около 5 годинки и  е все още тесен препуциума се изписва специална естрогенна паста за мазане. Разширява  го много добре. Това бялото не е смегма. Това си е съвсем естествено вещество подобно на лепило което с израстване на детето изчезва. Защото и аз питах педиатара ми и тои така ми обясни.

# 49
  • Мнения: 1 734
Не съм чела всички отговори по темата, просто нямам време, но само ще допълня: Ние започнахме процедурата около забелването в 3-тия месец. Заведох бебо при детски хирург, познат, който свърши тази работа бързо, безболезнено и без кървища и други работи. Та той каза, че е МНОГО важно забелването (и аз не обичам тази дума) да  се идвършва всеки ден защото в противен случай се натрупва мръсотия. Ако не се изчисти хубаво може да се възпалят пикочните пътища и дори пиелонефрит (извинявам се ако не изписвам правилно думата) да се получи. А понякога намесата може и да е оперативна - той каза че не са малко случаите които е имал именно заради незабелване. Така че е много важна хигиената в тази област. Нека всеки си направи сметката за себе си

# 50
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цитат на: sia
Не съм чела всички отговори по темата, просто нямам време, но само ще допълня: Ние започнахме процедурата около забелването в 3-тия месец. Заведох бебо при детски хирург, познат, който свърши тази работа бързо, безболезнено и без кървища и други работи. Та той каза, че е МНОГО важно забелването (и аз не обичам тази дума) да  се идвършва всеки ден защото в противен случай се натрупва мръсотия. Ако не се изчисти хубаво може да се възпалят пикочните пътища и дори пиелонефрит (извинявам се ако не изписвам правилно думата) да се получи. А понякога намесата може и да е оперативна - той каза че не са малко случаите които е имал именно заради незабелване. Така че е много важна хигиената в тази област. Нека всеки си направи сметката за себе си

Абсолютно си права!!!! Като майка на тиинейджър го казвам. На тази възраст са толкова чувствителни към пениса си че не дай си боже сега да го накарам нещо да прави по въпроса или пък да го оставя така и да има проблеми.
А пък като майка на две момчета мога да кажа че това дето се събира си е за миене, защото ми се е случвало и при двамата да се възпали пишата ако по някакви причини не съм го измила 2-3 дни. Да не говорим че като се събере повече започва да си намирисва.

# 51
  • Мнения: 779
А, я, аз да питам нещо, майките,които забелват, макар, че не знам тачно как да си задам въпроса, дано ме раберете. Като се опитам да забеля и дръпна кожата надолу, пишката (нали е мека) и тя също се "смъква" надолу и в крайна сметка си мисля, че е фектът е никакъв. В смисъл, че все пак трябва да има някакво" съпротивление" за да слезе кажата надолу. Уф, много тъпо го обясни, ако не сте го разбрали, се извинявам.

# 52
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Mal4o
А, я, аз да питам нещо, майките,които забелват, макар, че не знам тачно как да си задам въпроса, дано ме раберете. Като се опитам да забеля и дръпна кожата надолу, пишката (нали е мека) и тя също се "смъква" надолу и в крайна сметка си мисля, че е фектът е никакъв. В смисъл, че все пак трябва да има някакво" съпротивление" за да слезе кажата надолу. Уф, много тъпо го обясни, ако не сте го разбрали, се извинявам.

Абе ти щото само надървени дърти пишки си забелвала до сега и затова, но аз те разбрах. Laughing
Та значи ти сама няма да успееш да я забелиш докрай, защото е срастнало там. Нашата педи го забели нашия на 2 пъти на консултации с термомртър. Хваща пишата и я забелва до където може. С другата ръка в която е термометъра ( острата страна) натиска точно там дето е срастналото и то сеотлепва. Бебето малко проплаква, но само за миг. После мажа с "дентинокс" обезболяващия гел за зъби пишата след всяко къпане, като я  забеля, за да не зарастне наново. Мажа така 2-3 месеца.
Забелването при нас започна на 3 м, като второто забелване беше някъде към 5 м.
Та на въпроса ти по-конкретно да кажа. Да пишката когато е отлепена се забелва, въпреки че е малка и мекичка. забелваш във ваната при къпане с две ръце.
Ама и аз как обясних...но ти  ще ме разбереш.

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Mamica

Абе ти щото само надървени дърти пишки си забелвала до сега и затова, но аз те разбрах. Laughing...


 rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo  hahaha  rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo

та по тоз повод и едно друго питане:
Вашите мъже, мили мами - какво споделят? Ето - едно време не е било "модно" да се забелват и все пак е оцелял органът!


 Arrow хайде -> питайте и пишете  Bulb

# 54
  • Мнения: 823
Аз съм от забелващите мами.На големия ми син му забелвах пишето всяка ве4ер по време на къпане и ве4е е забелена напълно.Така процедирам и с малкия.Но не дърпам силно,само колкото позволява кожичката за да се почисти.А забелването става постепенно.Кожичката сама се отлепва. Забелязах, 4е на малкия от едната страна е залепнала повече .Консултирах се и хирурга ми каза, че ако не се отлепи сама  кожичката ,ще се наложи оперативно.Но манипулацията била лека.Дано все пак  не се наложи. Praynig

# 55
  • Мнения: 514
Цитат на: vesi1
Да си кажа и аз...
По моя преценка (и няколко консултации с мами и доктори) започнах да го оголвам (беше на 2 месеца). В коритото като се е разкиснало и съвсем леко придърпване, никаква сила и така постепенно се оголи (на 8 месеца). Бебо изобщо не разбра от процедурите. Промивала съм само с риванол.

И аз правя така. Без да го насилвам - само придърпвам колкото ми дава пишлето и промивам с риванол. И като гледам лека полека е започнала да се разширява.

# 56
  • Мнения: 6 206
А, на мъжът ми му е забелвана. Въпреки това на 2 години когато са били на море е получил възпаление.
С брат ми не сме си говорили на тази тема. Laughing Пък и не върви сега да вдигна телефона и да го питам "братче, имаш ли спомен каква е историята с твойта пишка"  Laughing

# 57
  • Мнения: 3 777
За техниката на забелване - моя мъж я прави след баня с клечка за уши натопена в риванол. Кожата как да кажа се избутва надолу и тя сама много лесно се отлепя. За 3 месеца бяхме готови. ако на някой не му е ясно ще го пратя да показва. Иначе един приятел сподели, че има адски неприятни спомени че е оставен сам да си забелва достойнството на 8 години и сега сам забелва малкия за да не изживее неговия стрес.

# 58
  • Мнения: 255
Твърдо не заголвам богатството Wink

# 59
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И на мъжа ми и на брат ми са им забелени. Те спомени нямат защото са им забелени като бебета. Обаче и свеки и майка ми като се роди големия ми син ми обясниха как се забелва докато е във ваната. Аз обаче бях много страхлива и не успях да свърша работата докрай затова я свърши педито на 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт