Скъпи магазини- лошо обслужване

  • 21 089
  • 224
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 2 840
в Emporio Armani на Витошка...след мен тръгва някакъв мъж, явно "консултант", и ...ми задава следния въпрос: "Какво си търсите - нещо по-скъпо, или по-евтино?"  Joy

Нещо на Версаче, мноо ясно Mr. Green

# 211
  • Мнения: 15 520
Горният пост е моят!На обърнах внимание,че пиша от акаунта на колежката. Embarassed

включвам се малко не по темата, но ако това, което си написала в горния си пост е вярно, занчи ти свалям шапка за всичко, което си успяла да направиш и продължаваш да правиш - такива хора наистина са голяма рядкост  Peace

# 212
  • Мнения: 824
включвам се малко не по темата, но ако това, което си написала в горния си пост е вярно, занчи ти свалям шапка за всичко, което си успяла да направиш и продължаваш да правиш - такива хора наистина са голяма рядкост  Peace
Vembi,благодаря ти от сърце!Да, всичко,което написах е истина.
Вече изтрих поста,за да поправя акаунта,но видях,че това,което ме провокира да го напиша,също е изтрито.

# 213
  • Мнения: 1 541
Eee....аз точно се заинтригувах какъв е бил поста ти. Пиши пак с две думи, че все пак сме жени- лУбопитството си ни е в кръвта  Wink

# 214
  • Мнения: 2 309
Колкото и да се пънете,винаги ще има доволни и НЕдоволни! Peace

# 215
  • Мнения: 824
Eee....аз точно се заинтригувах какъв е бил поста ти. Пиши пак с две думи, че все пак сме жени- лУбопитството си ни е в кръвта  Wink
  Wink Joy

Колкото и да се пънете,винаги ще има доволни и НЕдоволни! Peace

Иначе няма да е интересно. Peace

Та в поста,който сега го няма цитирах една дама,която казваше,че в един друг мой пост съм избивала комплекси като съм казала,че ботушите ми струват 320лв.Но сега по незнайни причини и нейния пост го няма.Та така.
Тя беше написала,че сигурно живея при мама и тате и че не е възможно продавачка да си купува скъпи вещи,ако някой не й помага,и едва ли имам спестени пари в банки,а за инвестиция да не говорела.Беше се изразила доста грубо и признавам си,много се обидих,даже и се насълзих.Последното не е типично за човек като мен.Ще се радвам,ако тя пак се включи в темата със същото мнение,защото не е коректно да  чуете само едната страна.
Сега ще пиша така,както одеве,т.е.,адресирано към нея.

Simon_el ,баща ми почина като бях на 7 години.Майка ми изгледа 4 деца без баща и без любовник.За това сега й помагам,защото така го чувствам.Започнах да работя като бях в 5 клас,поради горе посочените причини нямам висше образование.Но сега и това предстои.Няма да ти давам подробна информация за сметката ми в банката,само ще ти кажа,че вчера се наложи да изтегля не малка сума,за да направя услуга на шефа ми,който трябваше да плати нещо,но беше в провинцията.
Аз и мъжът ми си купихме чисто нов апартамент в Южния парк,без заем-не знам за теб дали това е инвестиция?
И повярвай ми, не ми е нужно да си купувам скъпи дрехи и обувки,за да изпъквам пред някого.
Беше написала,че продавачките си купуват скъпи дрехи,за да могат да изпъкват пред хората,защото нямало с какво друго!

"Пази Боже ,сляпо да прогледа" е написал един знаменит български автор.

# 216
  • Мнения: 130
Вестник "Лична драма" ряпа да яде.Отговорила съм ти на лични няма нужда да караш хората да те съжаляват коментара не беше за теб.
"И продавачките също плачат" беше написал един знаменит автор ама не се сещам кой   Simple Smile

# 217
  • Мнения: 1 312
Вестник "Лична драма" ряпа да яде.Отговорила съм ти на лични няма нужда да караш хората да те съжаляват коментара не беше за теб.
"И продавачките също плачат" беше написал един знаменит автор ама не се сещам кой   Simple Smile
И за богатите се носят такива слухове Wink
Симон_ел,това не е място за лични драми и всеки има глава на раменете си за да си направи нужните изводи.
Защо не можеш да приемеш,че има продавачки,които съвестно и с желание си вършат работата?
Нещо много им се набираш на упражняващите тази професия Thinking

# 218
  • Мнения: 130
Съгласна съм че има момичета и жени които си вършат перфектно работата и те не са малко,не умаловажавам ничий труд  Peace  даже някаде го писах по предни страници.Ама тука темата много се изкриви вече...

# 219
  • Мнения: 5 539
Егати цирка в тази тема! ooooh! Излагате се като кифладжии - и продавачите, и купувачите!
На който не му харесва в скъпите магазини, да пазарува в евтините такива!
Край, закривам темата Mr. Green

# 220
  • Мнения: 130
Егати цирка в тази тема! ooooh! Излагате се като кифладжии - и продавачите, и купувачите!
На който не му харесва в скъпите магазини, да пазарува в евтините такива!
Край, закривам темата Mr. Green

Добре казано и на място    bouquet

# 221
  • Мнения: 994
Ох момичета тук наистина само лични въпроси се разискват. Не иска да обиждам продавачките или тяхната професия като такава, а само недоволстваме тук от лошо обслужване.Не твърдя, че обслужването е лошо само в скъпите магазини, но все пак в тях трябва да е най- добро и затова прави впечатление. Без лоши чувства  Hug

# 222
  • Мнения: 1 520
Абе Стела...това не е нормално бе жена. На твое място бих се обърнала към полицията- това е МОШЕННИЧЕСТВО, ИЗМАМА. Чл.209 НК. Wink Едно тестерче НЕ Е парфюм и в никакъв случай не може да е награда от томбола. Sick Обърни се към полицията и подай оплакване! След като си спечелила, имаш право да си получиш наистина спечеленото. А за подобно мошенничество, магазинът трябва да си понесе наказание за да не се правят на интересни друг път.
Laughing Не полицията, а Комисията за защита на потребителя (КЗП) е компетентна по случая. Доколкото знам, оплаквания могат да се подават и виртуално чрез официалния сайт на КЗП, което още повече улеснява нещата за потребителката.

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 13:13 от krem-karamel

# 223
  • Варна
  • Мнения: 192
Лошото е че когато започнат работа в скъп магазин с времето тези момичета(продавачките)неусетно започват да се мислят за голяма работа...започват да си мислят че са на нивото на клиентите   Joy  и имат право да се цупят или да показват неразположение,а те всъщност си остават обслужващ персонал като жената която събира стотинките на входа на градската тоалетна или сервитьорката която забърсва масата преди да си хапнете....Така че не виждам защо им се дразните не е приятно наистина,но следващият път когато някоя такава ви ядоса просто се сетете  че тя не е на нивото ви и я подминете с надсмешка защото реално тя това заслужава.Човек трябва да работи това което му се отдава и което му доставя удоволствие за да не натоварва околните и себе си.
Не можеш да разделяш така генерално "ниво на клиентите", "ниво на продавачките". Нивото на един човек се опредля от редица други фактори, но не и от това дали е обслужваш персонал или не. Както има и изключително нетърпими продавачки, така има и изключително нетърпими клиенти. Аз съм от продавачките и самата аз много, ама мнооого се дразня от разглезените си "колежки". НО!!!! Човекът, който събира стотинките оът тоалетната няма да те консултира и посъветва как да прикриеш повечето килограми или бръчките. Няма да те консултира какво да подариш на приятелката си, няма да те ориентира кое по какъв начин стои или да ти посочи подходяща комбинация. Няма да те изслушва внимателно и с разбиране, когато просто ти се приказва. Няма да те изтърпява тактично ако цяла шумна компания обсадите магазина и се хилите като пияни идиоти. Да не говорим да ти говрои на "Вие" когато ти му съскаш на "ти".
 Аз лично правя огромна разлика между "консултанти" и "тъпи магазинерки". За съжаление последните са много повече.  Когато обслужвам възпитани клиенти никога не се затормозявам от работата си и наистина искам максимално да им бъда полезна. На мен - продавачката също ми е приятно да общувам с дами, а не с новозабогатели келеши. А за това дали клиентът ще си купи или не - ами аз ги разделям на "дами" и "нетърпими", а не според това ще си купят ли или не. Много, ама наистина много клиетни, изглеждащи по-бедно облечени съм обслужвала с голямо удоволствие и с искрена усмивка. Бъдете сигурни, че отношението или по-скоро презрението към "обслужващия персонал" от страна на клиетнтите се разбира почти веднага. И ако и при това държание, персоналът остане вежлив и услужлив, тогава можем да говорим за професионализъм. Аз за 6 години работа в тази свера общо 2 пъти съм излизала извън нерви и съм гонила клиетни.

# 224
  • Мнения: 2 037
Лошото е че когато започнат работа в скъп магазин с времето тези момичета(продавачките)неусетно започват да се мислят за голяма работа...започват да си мислят че са на нивото на клиентите   Joy  и имат право да се цупят или да показват неразположение,а те всъщност си остават обслужващ персонал като жената която събира стотинките на входа на градската тоалетна или сервитьорката която забърсва масата преди да си хапнете....Така че не виждам защо им се дразните не е приятно наистина,но следващият път когато някоя такава ви ядоса просто се сетете  че тя не е на нивото ви и я подминете с надсмешка защото реално тя това заслужава.Човек трябва да работи това което му се отдава и което му доставя удоволствие за да не натоварва околните и себе си.
===

Simon El, не заслужаваш никакво обслужване.

Lаzy Lady, браво!

Общи условия

Активация на акаунт