За "заразните" болести

  • 12 826
  • 141
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 506
Трудно нещо се оказва човек да освободи съзнанието си от теорията за лошите болестотворни микроорганизми и за това как се заразяваме с разните му инфекциозни болести, само като някой кихне срещу нас примерно.

От доста време прехвърлям разни четива по темата, убеждавам се колко по-логично звучат и въпреки това ми става неприятно и ми се свива сърцето, когато някой сополив и кашлящ възрастен налети да ми целува децата... А ако се случи така, че няколко дена след това и те се разкашлят, ме обзема силен яд, въпреки всичко...

Чудех се само аз ли съм така? Какво мислите и как се чувствате по отношение на "заразяването"? Успяли ли сте да се отървете съвсем от неприятното чувство, че някой може да зарази детенце, дотолкова, че да не се притеснявате да го заведете да поиграе с кашлящото или повръщащото му другарче? Как?



Ето и един простичък не-теоретичен, а по-скоро практичен "материал" от темата на Ню "Заразихме я с варицела", която случайно ми попадна. Извадила съм описаните случаи, в които човек НЕ се заразява от варицела, въпреки близки (в много случай семейни) контакти с болен/болни. Хората, споделили подобни случаи, са около 1/3 от писалите в темата. В същото време те са повече от хората, които твърдят, че са се заразили още при първия си контакт с болен. А според официалните статистики варицелата е силно заразна - до 90%:

Аз лично бих си заразила децата... Даже съм и пробвала Wink.Не стана. Едно време растяхме четири деца в една къща и бяхме постоянно заедно-всички карахме шарка по различно време и макар че никога не ни делиха,като някой от нас е болен-факт е,че все се зарязявахме в градината,съвсем отделно един от друг.

Дъщеря ми премина няколко карантини в яслата без да се зарази. Е, на 4-5-тата карантина, накрая прихвана.

Пък и той нещо не ще да прихваща де. Миналата зима в яслата имаха 2 пъти-болните му спаха от двете страни на леглото-нищо не лепна Rolling Eyes
 

Не съм карала варицела.Не можаха да ме заразят нито когато половината клас, включително и другарчето, което седеше до мен се разболяха, нито когато спах в една стая с момиче, което на следващия ден и избиха обривите.

По миналата година карах варицела … исках дъщеря ми  да я хване ,но не стана .

не съм я заразявала зорлем, но я пусках на градина по време на три карантини - е, не и не! Последния път бяха останали само тя и едно момченце, което не се беше засичало с болните деца. И други шарки не е карала -уф, кога ли ще ми се стоварят.

Дариа миналата година мина само с 10-тина пъпки... Слава Богу мен не успя да ме зарази.

…  аз я изкарах на 26 год. на крак... Но незнам дали бих заразила детето си зорлем, надявам се да има природен имунитет като баща си - нито той (независимо от близките контакти с мен по време на болестта), нито майка му са боледували от варицела.

Като бях малка ме пращаха непрекъснато на шарка парти - особено рубеола партитата за момиченца бяха популярни  Mr. Green, но нищо не стана.

моята дъщеря се разболя през май, а още от ноември имаше варицела в групата, така че няма гаранция, че ще зарази

моята щерка кара на 4 годинки, ама се опъпчи яко... Постоянно се вреше в мен, а аз също не съм я карала. Така че не е задължително ти да се разболееш...

Аз не съм карала нито една шарка като малка, майка ми ме е пускала и водила нарочно при болни деца , аз така и не съм прихванала, а сестра ми е изкарала всичките... Скоро в групата на баткото имаше варицела, аз се прежалих и не го спрях, така и така трябва да ги изкара ConfusedТой обаче не прихвана.....

Имам брат с 1г. разлика сме. Той е карал 2 вида шарки + заушка. Аз - Нищо (пу, пу).

Лятото на 2007г. след като минаха 5-7 карантини в ДГ, най-накрая и синчето я хвана.... И викам си - това е. ИДЕ мигът  Tired Изминаха близо 3 седмици и тъкмо да почерпя и се изрина щерката. Айде нови 3 седмици треперене...
И иху-аху, минаха и те и аз пак суха от водата.  bowuu

не съм карал никаква шарка, при все, че сестра ми е изкарала 2-3.

Сестра ми години наред се опитвахме да я "заразим" - е не става - до ден днешен не е карала варицела, а е на 23! Ходила е и на градина и на училище....
 

Миналата пролет изкарах варицела. Изключително леко. Имах три пъпки на лицето и още толкова на врата. И един подут лимфен възел.
Спях с децата си. Нито едно от тях не се зарази.
За сметка на това, в края на м. юни тази година бяха на рожден ден на приятелче. Беше изкарало варицела и му бяха паднали вече коричките. 17 дни по-късно Дени се разболя. След още десет дена и малкия

И аз исках Сиси да я изкара като по-малка, не съм я водила да я заразявам но пък и не я спирах от градина. А там всяка година ранна пролет с месеци бяха в карантина докато се изредят всички деца. Разболя се последна от групата миналия май.
Брат и не е боледувал и бях в ужас да не се ошари, че тогава света щеше да ми отеснее. Ама пак го подмина.

И аз исках да се зарази, но когато имаха в яслата, само тя и още 1 детенце от 20 не я изкараха. Ама че имунитет!  Mr. Green

Когато щерката преболедува варицелата,една приятелка нарочно си доведе детето-да го зарази.Нищо такова не стана.

Преди известно време имаше вероятност синковецът да се е заразил с варицела. Изкара цял уикенд в компанията на роднина, която още не знаеше че се е заразила. Но е била заразна през времето, в което са били заедно.

Синът ми изкара варицелата на 1 годинка и няма да забравя как една приятелка довеждаше сина си всеки ден да прихване ама не стана.

Синът ми беше с варицела точно на първия си рожден ден. Повече от поканените казаха,че ще дойдат с децата си и няма нужда да отменям празника.Цял ден играха заедно децата и нито едно нямаше заразено,а една от майките беше дошла освен с голямата си дъщеря и с малкото си бебе на 2 месеца.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мария и аз побеснявам когато някой болен се завира в лицето на детето ми. Не я водя да си играе с кашлящи  и болни деца. Закакво да я разболявам насила. Макар , че в детската градина има всякъкви  деца и сополиви и кашлящи и т.н.

# 2
  • Мнения: 3 506
Всъщност според това, което напоследък чета, включително темата за ГНМ (мислех там да пусна този постинг, но се отказах - много дълга е станала) изобщо няма заразяване. И всичко ми звучи много логично, докато някой не вземе зорлем да се завира болен при децата...

# 3
  • Мнения: 455
Мария, страхотна тема Hug Благодаря ти за труда, който си си направила да извадиш всичките тези цитати.
И един пример от мен - по време на синузита ми установиха стрептококи пневмоникал в носа. Имаше подобна тема в здравния и Бърди беше писал, че цялото семейство трябвало да пие антибиотици, защото скоро целия вход щял да се разболее. Не цитирам точно, но изказването беше в този смисъл.   Е, нито аз, нито двете ми деца, нито мъжа ми не прихвана нищо...Дори и да съм им прехвърлила тези пневмококи, нямаха симптоми- т.е. не се разболяха.

# 4
  • София
  • Мнения: 630
Цитат
изобщо няма заразяване
Много отдавна споделям това твърдение. Не съм чела нищо по въпроса, но може би сега ще се поинтересувам  Laughing.
Не пазя детето си от болни деца и възрастни. Нямам логично обяснение за това си поведение, по-скоро е интуиция, отколкото рационално обяснение.
Когато възрастен, който киха и кашля има близки контакти с детето ми (гушка го, целува го) по-скоро ме е яд на това, че този човек обикновено споделя стандартното мнение за заразите и въпреки това постъпва по този начин. Някак си в друга светлина го виждам тогава и може би затова се дразня.

# 5
  • Мнения: 3 506
Albena9, благодаря Hug Темата наистина е интересна и провокативна. Мен ме вълнува отдавна, но май ще се окаже, че още и е рано за тук. Въпреки това ще ми е любопитно да прочета има ли някой в този подфорум, напълно прегърнал идеята, че заразяването не съществува? Има ли други, които клонят в тази посока, но на моменти се разколебават и започват да се чудят дали все пак няма нещо-като-заразяване (аз май съм в тази категория)?
И изобщо всякакви мнения и материали, различни от добре познатото ни традиционно схващане, ще са ми много интересни.

пп Специално за стрептококите, предполагам си срещала постингите на Christian, че около 50% от хората са колонизирани. И ние имаме "челен" опит с едни тежки и неспиращи отити, когато щерката беше бебе, без малко да влезем в болница. Но всяко зло за добро - може да се каже, че именно благодарение на тях ми преля чашата съвсем и се отлъчих от традиционното педиатрично лечение.

Darra, радвам се да го прочета. Надявам се нямаш нищо напротив да те питам нещо - случвало ли се е детето ти да "прихване" и да се усъмниш в интуицията си?
Мисля, че закованата тема за Германската нова медицина би била една чудесна отправна точка, ако решиш да четеш Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 630
Цитат
Мисля, че закованата тема за Германската нова медицина би била една чудесна отправна точка, ако решиш да четеш

Maria.St, изчетох цялата тема преди известно време, но ме вълнуваше друг въпрос и затова не съм обърнала внимание, но ще се върна да го открия. Признавам, че още отлагам статиите. Трябва ми малко време.

Цитат
случвало ли се е детето ти да "прихване" и да се усъмниш в интуицията си?

Досега не. Дъщеря ми е боледувала три пъти досега (1г11м) и за два от тях никой (не само аз) не може да свърже болестта и със заразяване. За  последното и боледуване, най-лесното обяснение е "вирус от яслата", само дето тя беше единствената болна от децата, които по това време посещаваха яслата.

# 7
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз пък направо се панирам като видя някой болен  иска да целува и пипа детето! заразява се и още как и презаразява после, като закрепи в къщи и отиде  при децата в градината на другия ден е пак болна! ами като те си ходят болни на градина, как да стане?това е за респираторните, дай боже да не ни напитят други тежки болести , хепатити, шарки и тн! аз ли4но съм карала много заради ясли и градини, но не съм станала много резистентна, само дето се разболявам последна и най-тежко!даже си мисля, 4е вси4ко си е до зараза, просто някой  е  с по-силен или по- слаб имунитет или носител без да се разболява!

# 8
  • Мнения: 3 506
Абе и аз тъй си мислех допреди някоя и друга година... Но се оказа, че нещата са по-различни. Доста по-различни. И всички с изключение на традиционната медицина поддържат становището, че заразяване в чист вид няма. Няма по-силен или по-слаб имунитет. Поне не би трябвало да има, ако се вярва на официалната теория, нали механизмът е еднакъв за всички?

Замисляла ли си се дали боледуването на дъщеря ти не се дължи на начина, по който тя преживява адаптацията си в яслата?

# 9
  • София
  • Мнения: 630
Цитат
Замисляла ли си се дали боледуването на дъщеря ти не се дължи на начина, по който тя преживява адаптацията си в яслата?
   

Да. Още повече, че месец след тръгването на ясла, при нея силно се изяви атопичен дерматит. Тогава потърсих хомеопат. По това време започнах да чета и този форум и попаднах на ГНМ Laughing.

# 10
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
 заразяването си е налице, аз бях на градината с нея цял месец и си бях болна, каквото на нея, такова и на мене се лепна! има ли болни ,не преска4ам ли4но или леко зака4ам, ако съм на антибиотици по това време заради друго!ами едно дете не беш? здраво по това време, оцеляването щеш? да е 4удо!вси4ки се изредихме след това, има още кашлящи и болни, свеки и аз направихме и отити, абе красота!аз в на4алото то4но си виках няма ли да им светне на тези хора как си носят и пренасят бацилите едва ли не уста в уста, целуват се вси4ки и  постоянно, даже непознати са ме спирали да ни целуват!4е и по устата я целуват малката! е, ами то си ясно после защо им текат сополите и кашлят като пуша4и!имунитет си има и то си зависи от здравословното състояние,а новите теории  не съм приела за миродавни, ина4е ще се окаже, 4е тукашните са открили първи топлата вода! те само изстиват и заради стоенето на топло се разболяват!дайте ми линк да видя какво ви е убедило вас?!

# 11
  • София
  • Мнения: 630
marsy, това, че не вяврвам в заразяването е мое убеждение, което логично не мога да обясна. Мога да да дам примери с мен и детето ми. Интересно ми стана, ти казваш, че всичко, от което тя е боледувала един месец и ти си се заразявала. А обратното? Тя заразява  ли се от теб? В работата си (която е с деца) съм забелязала, че аз не се разболявам когато работя с детенце, което боледува. Когато аз съм била болна не отчитам децата също да са се разболявали. Други колеги обаче много често казват, че са се заразили от еди си кой и съм сигурна, че го вярват. Чудя се дали точно страха от заразяване не кара  възрастните също да се раболяват при контакт с болни.

# 12
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
еми, аз имам три деца и наблюденията са ми конкретни! малката като беше бебе, бяхме в бг и на гости ,тоест бяхме събрани 10 4овека в един апартамент, и летния грип ни покоси вси4ките, падахме през 3 4аса, по4на се с децата и възрастните(баба), после родителите(ние)бяхме като във военно време за тоалет и мивка или легени за повръщането! за грипа просто не преска4а, което е интересното, тука оби4ат ваксините против грип и си бият, ами не ги отминава, което ми прави впе4атление, даже усложненията са пове4е там! дайте ми линк4е за тази теория за незаразяването! любопитно ми е, след като откриха заразяване при слюн4ест контакт дори за спина и язвата!за рака 4ета преположения за вирусна основа, тоест интересно ми е!

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 15:36 от marsy

# 13
  • Мнения: 8 769
Maria.St, и аз като теб все по-често се замислям над тези въпроси, особено след като започнахда чета повече и да се лекуваме с хомеопатия. И знаеш ли, действиетелно на човек му се случва това, което е в мозъка му. Вече започвам да се убеждавам и на практика за това.
Имаше нещо, което Christian обясняваше за шарките в ДГ, например-децата са в една и съща стресова среда, на една и съща вълна/честота са (това съм запомнила синтезирано).
Което на мен ми дава обяснение за много "зарази", но все още не може да ми се изясни напълно.
И все още, подобно на теб, се свивам малко, когато налетим на кашлящи, сополиви и прочие деца, като веднага след това, с усилие на волята си казвам:"не е заразно, няма да ги зарази". Мисля го наистина много усилено, и досега никога, никога не се е случвало. Не се е случвало и дъщеря ми да кашля и да зарази сина ми.

Имам обаче няколко примера, които са ми малко странни и не мога да си ги обясня с еднаквата "честота". Съвсем накратко.
Когато сина ми бе на 7м лежахме с него в болница за бронхиолит. Другото дете в стаята бе с двустранна пневмония и от един момент нататък-с диария. Върнахме се от болницата с диария, която обхвана дъщеря ми и съпруга ми, но не и мен. Обикновената медицина обяснява това с по-силен имунитет. Не нзая как би го обяснила ГНМ или хомеопатията.

Втори случай: В Габрово на летувка. БАбата в къщата, където сме отседнали е покосена от върлуващия в Габрово летен грип с повръщане и разстройство. Само сина ми се "заразява" от това и повръща три дни (без разстройство). Никой друг от нас четиримата. А бабката не се е доближавала повече до сина ми, отколкото до всеки друг от нас.
Чудя се newsm78

# 14
  • Мнения: 3 506
Marsy, това, което в момента си изравям от bookmark-овете: http://www.whale.to/v/disease2.html.

Ако искаш вкратце мога да ти кажа основополагащия аргумент срещу теорията на заразяването. Въпросната теория се базира на следните постулати, формулирани от нейните създатели и претърпели малко промени във времето:
- микроорганизмът трябва да присъства във всеки случай на заболяване, но не и в здрави хора;
- микроорганизмът трябва да може да се изолира от болния в чиста култура;
- когато с микроба от тази чиста култура се зарази здрав човек, това трябва да доведе до заболяване;
- от заразения експериментално човек трябва отново да може да се изолира първоначалния микроб.

Ако всички тези са изпълнени, можем да говорим, че микробът Х предизвиква заболяването У. Ето тук е обяснено малко по-подробно на английски, въпреки че основната насоченост на текста е друга (по-философска).

Та въпросните постулати са "лееееко" позабравени в съвременната медицина. Всъщност забравени са до такава степен, че май за никое заболяване, за което официалната теория е набедила конкретен микроб (вирусът на варицелата, хепатита, заушката, грипа и сие), тези правила не са доказани.

Това теоретично. Всъщност, ако се замисли човек (мен в последните години ме тресе един агностицизъм) цялата съвременната наука се базира на теории, а не на факти. Та ако искаш факти, забрави постулатите и се върни към първия ми постинг, има достатъчно Simple Smile Би следвало поне да се съгласиш, че има доста много неща, които теорията на заразяването на може да обясни. Минимум.

# 15
  • Мнения: 3 506
Доня, точно ей такива съвпадения на моменти ме хвърлят в размисъл дали все пак няма нещо вярно в заразяването. Но за всяко съвпаднало заразяване има и съвпаднало незаразяване.

Според ГНМ това са наистина съвпадения - просто конфликтите на някои хора си съвпадат във времето. Да кажем в случая с болницата - ти си успяла да преглътнеш и смелиш преживяването (или си го преживяла чрез друг конфликт), останалите получават диария.
Според другите теории, микробите удрят там, където намерят почва да виреят...

Моите двамата например почти винаги боледуват заедно респираторните болести - хреми, кашлици, гърла и сие, макар и с леко различна симптоматика. Което бих си го обяснила с това, че ако нещо ги овикам и си изпусна нервите, и двамата го преживяват. Но пък коремните изпълнения почти никога не дублират. Обикновено само синът ми минава през тях, малката май само веднъж и се е случвало.

Знам ли... Ако знаех, нямаше да пускам тема...

# 16
  • Мнения: 4 414
моята лична теория е, че човек се заразява само и единствено, когато има някакъв дискомфорт - ако е в хармония в себе си и е "добре балансиран" не прихваща. тази ми теория обаче, предполага наличието на циркулиращи вируси, които все пак заразяват...

четох, че ГНМ отрича изцяло заразяването. склонна съм да приема тази теза, но все пак не ми стана ясно как тогава цели офиси се тръшват с еднакви или много близки симптоми. може и да съм пропуснала нещо в темата. ако някой има конкретни линкове по темата, бих искала да прочета. може и на английски/немски не знам:(/.

аз не се страхувам да се срещам с кихащи и кашлящи, но все още и аз не мога да преодолея възмущениети си, когато болни възрастни се навират в детето. Embarassed  моите наблюдения са, че дъщеря ми никога не се е заразявала от други болни. когато се разболее и се обадя в градината, винаги ми казват притеснени: "Ама ние нямаме болни деца!". интересното е, че и с болни възрастни не се е срещала.

друг случай: миналата година половината група в градината се тръшна с повръщане и разтройство. няколко деца даже стигнаха до болница. точно тогава Ния направи бронхит. това тотално изуми персонала на градината. за мен нямаше нищо странно.

най-пресния ми случай е от преди НГ. 60% от офиса  излязоха в болнични със силна кашлица, висока Т и мускулни болки. 20% си се мъкнеха болни на работа. аз съм бременна и искаха да не ходя на работа, за да не се заразя. аз казах, че имам друга теза за болестите и няма да се заразя. така и стана.

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 16:50 от agneshka

# 17
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Хм. Спорът е безпредметен. Отричащите заразяването няма да започнат да го приемат, нито обратното.
Обаче аз ще ти дам друга дефиниция за инфекция (заразяване) Инфекция имаме когато външни организми колонизират тялото на гостоприемник и го ползват като ресурс за своето размножаване. Т.е. не е достатъчно микроорганизмите да присъстват (което става и при здрави хора), а да се размножават, т.е. броят им да нараства експоненциално.
За това при редица заболявания показател за инфекция е изменението на антителата.

Медицината не е точна, а вероятностна наука. При нея 2+2 не е 4, а се очаква да е 4, или най-вероятно е 4. Но същевременно са допустими отклонения, като тези отклонения се случват с определена вероятност. Или по-просто - ако 100 000 души са в контакт с вируса Х, от тях 70 000 (70% - това е много силно заразно заболяване!!!) ще преболедуват. А от тези 70 000  10% (7 000) ще имат усложнения. От коя група ще си ти в конкретния случай, никой не може да каже и по никакъв начин не променя глобалната картина. Т.е. изпълнен е законът за големите числа. Не може да се прогнозира как ще се отрази нещо на отделния индивид, а само на групата като цяло.

А как НГМ (или произволна теория отричаща заразяването, а предполагам и връзките антиген-антитяло) обяснява изчезването на едрата шарка, или дифтерита? А как се обяснява СПИН, хепатит?

И понеже даваме конкретни примери, ето един пресен, пресен. По празниците цялото ни семейство (5 човека, които бяхме събрани за Коледа) се тършнахме от грип. Абсолютно всички в рамките на 2 дни развихме аналогични симптоми. Разликата беше, че при някои мина за 2 дни, а други го влачиха цяла седмица.

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 17:05 от Тинкърбел

# 18
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
това ми напомня на самовнуш?нието! аз съм опитвала автотренинга за доста стресови ситуации и май може да има идея с това да позитивираш мислите си ,а не да ги мислиш най-лошите, тоест с една дума да не викаме дявола по старому! мобилизацията на организма и тялото е може би при4ина някои да забавят или избягват заразяване! но малко са ми примерите на незаразяване и оттам по-склонна съм да приема досегашното мнение! най-са ми интересни слу4аите на супер заразни болести в минаото и как някои са оставали живи, на какво се дължи ? като инфлуенцата, 4ума и тн!

# 19
  • Мнения: 8 769
А как НГМ (или произволна теория отричаща заразяването, а предполагам и връзките антиген-антитяло) обяснява изчезването на едрата шарка, или дифтерита? А как се обяснява СПИН, хепатит?

В темата за ГНМ е обяснено.
И понеже даваме конкретни примери, ето един пресен, пресен. По празниците цялото ни семейство (5 човека, които бяхме събрани за Коледа) се тършнахме от грип.
Ами нали това казвам-нещо за честотите/вълните беше споменал Christian. Дано той се появи, та да даде някакво обяснение, защото както виждаш все още не всички сме много наясно с обяснението на точно такива примери.

# 20
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Много удобно и лесно е абстрактно обяснение с честоти на вълните (нещо което как се доказва, а?). А къде отиде добрата стара биология. Ще прочета темата за НГМ, дано бързо намеря обяснението. Ако е пак с вълни, аури или нещо дето ни се вижда ни се пипа дгд.

ПП Опитах се да намеря статистика за заболеаваемостта от варицела. Не намерих. 90% е ужасно голяма (нереална!) вероятност. Ако беше вярно в един момент всичко живо щеше да кара варицела (имаме 1 болен, който е контактувал със 100 човека, от тях се разболяват 90, които от своя страна също са контактували със 100 човека, от които ще се заразят други 90, така на втора стъпка имаме 90*90 заразени, а на н-та имаме 90^н заразени)

# 21
  • Мнения: 8 769
Ето какво обаяснение дава хомеопатията за "заразите":

Питали ли сте се, защо различните хора боледуват от различни болести или защо децата като тръгнат на детска градина започват да боледуват много често? Най-вероятно подобни въпроси са често срещана тема на обсъждане, когато застанете пред лекарския кабинет. Симптомите, които възникват при всяко нарушение на нашето здраве, винаги ни притесняват, тревожат и често ни карат да променяме начина си на живот, за да се предпазим от задълбочаване на здравословния си проблем. Често не отиваме да се забавляваме с приятели, защото някой от тях е неразположен и страхът ни да се заразим е причина да не изживеем много приятни моменти с тях. Но дали контактът с болестотворен вирус или бактерия е достатъчен, за да възникне болест в нашето тяло? Повечето общопрактикуващи лекари ще кажат “да”, но това едва ли е така. Състоянието и слабостите на Имунитета на конкретния организъм е решаващата причина за възникването, начина на протичане, периода на възстановяване, появата на усложнения и типа на болестта! За пример ще взема възбудителя на лещенката (варицела) – телца на Арагао. Той принадлежи към групата на херпес-вирусите. Още през 1925г. Кундратиц установил пълна идентичност между тях и херпес зостер. Ако един човек е генетично предразположен към развитие на болести на лигавиците, най-вероятно, при контакт с тези телца, той ще развие херпангина (ще се засегне лигавицата на устната кухина). Ако обаче индивидът е предразположен към кожни заболявания (кожният имунитет е компрометиран), то той ще оформи херпесни образувания по кожата си (варицела; херпеси по кожата на лицето – устни, нос, бузи, клепачи; по ограничени участъци на кожата на тялото – херпес зостер на дерматом). При генетична слабост на паренхимните органи (бели дробове, черен дроб, бъбреци, слезка и други) най-вероятно ще се развие вирусна пневмония, за която, при подробни лабораторни изследвания, ще се установи причинител херпес-вирус, а при изключително силно отслабен имунитет би могло дори да се развие менингит (възпаление на обвивките на мозъка) или енцефалит (възпаление на мозъчната тъкан), причинителят на който отново ще бъде херпес-вирусът. Виждате, че един и същи причинител, води до развитие на различни заболявания при различните хора, според състоянието на техния Имунитет.

Взето е от тук, където има и обстойно обяснение що е то имунитет от гледна точка на хомеопатията.

# 22
  • Мнения: 8 769
Много удобно и лесно е абстрактно обяснение с честоти на вълните (нещо което как се доказва, а?). А къде отиде добрата стара биология. Ще прочета темата за НГМ, дано бързо намеря обяснението. Ако е пак с вълни, аури или нещо дето ни се вижда ни се пипа дгд.
Абстрактно е за теб, тъй като не вярваш на подобни нелогични за теб неща. За мен не е. Wink

ПП Опитах се да намеря статистика за заболеаваемостта от варицела. Не намерих. 90% е ужасно голяма (нереална!) вероятност. Ако беше вярно в един момент всичко живо щеше да кара варицела (имаме 1 болен, който е контактувал със 100 човека, от тях се разболяват 90, които от своя страна също са контактували със 100 човека, от които ще се заразят други 90, така на втора стъпка имаме 90*90 заразени, а на н-та имаме 90^н заразени)
Ха де, какво е туй сега? Да му се неначудиш... Wink

# 23
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Доня Туфиня, аз още от начало казах, че спорът е безпредметен. Участието ми в темата е само от благородни подбуди  Crazy. като влязат невинни незарибени душички ( Sunglasses) да прочетат и другата гледна точка и сами да преценят кое е по-достоверното за тях.

Ето прекрасна статистика за заболеваемостта от варицела в Румъния.

http://www.eurosurveillance.org/ew/2005/050811.asp#6

Няма да я анализирам (макар че мога да го направя Wink) Но просто няма как на базата на тази статистика да излезе 90% заразност.

За херпес зостера цитатче от уикипедия - "Herpes zoster occurs only in people who have had chickenpox, also caused by varicella zoster virus". Т.е. от херпес-зостер не може да се разболее неболедувал от варицела, => винаги при първа среща с варицела-вируса се развива варицела.

# 24
  • Мнения: 4 414
честотите и вълните не са абстрактни понятия. те са понятия от физиката.
аурата не се пипа, но се вижда. за справка - Кирлиановата фотография.

В статискиката за варицелата не пропускаме ли факта, че прекаралите варицела имат траен умунитет и не заразяват? Или въпреки, че имат имунитет, и те заразяват?

# 25
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
В статискиката за варицелата не пропускаме ли факта, че прекаралите варицела имат траен умунитет и не заразяват? Или въпреки, че имат имунитет, и те заразяват?

Не, не пропускаме. Тръгваме от там, че децата се раждат неболедували от варицела  Grinning, т.е. в момента 0 години, броят варицелно болни е 0.
И веднага ще ти направя сметката. От графиката на фиг. 2 виждаме, че за 4 години имаме 3800/100000 регистрирани боледувания от варицела на деца от 0 до 14 години (1200  за 0-4 г. + 1500 за 5-9 г. + 1100 за 10-14 г. , а можем да ги събираме по този начин, точно защото са независими, т.е. веднъж боледувал човек, не боледува повторно.)
Което сметнато не към общото население, а към това, което в момента е на възраст 0-14 г. (което от тук http://www.tiscali.co.uk/reference/encyclopaedia/countryfacts/romania.html излиза, че е 16%, дава вероятност 3800/(100000*0.16) = 23.17% ~ 25% Т.е. силнозаразната варицела има заразност около 25%.
Сега ще кажете е да, ама повечето хора са преболедували варицела, значи това не е вярно. е да, ама това е различно. Ако правим наблюденията не за 4 години, а за 60, например, и върху постоянна извадка от хора, тогава ще получим, че да кажем 70-80% от хората са боледували. Но това е съвсем различна сметка.

# 26
  • Мнения: 8 769
Честно казано,много съм зле с математиката и цифрите и нищо не разбрах от анализа на Тинкърбел.  Embarassed Ама това в същност не е май същината. Wink

# 27
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Честно казано,много съм зле с математиката и цифрите и нищо не разбрах от анализа на Тинкърбел.  Embarassed Ама това в същност не е май същината. Wink

Да, изобщо не е същината  Sunglasses

И честно да ти кажа, хората, които могат да разберат този анализ няма да са много (даже и да са добре с математиката)

# 28
  • Мнения: 3 506
Ето тук в темата за ГНМ сме дискутирали за инфекциите. И тук - за имунитета. Не се сещам някъде да е намесвал Christian вълни, но може и да съм пропуснала.

Всъщност целта ми беше да продължа именно тази дискусия, но реших, че много ще "натежи" в темата за ГНМ. Причината е, че аз лично още разсъждавам върху нея и още имам чуденки тук-там. Не искам да предизвиквам спор в отрицателния смисъл на думата, или да убеждавам някого в нещо. Просто да поразсъждавам заедно с хора, с които имам сходни възгледи (умишлено темата е в този подфорум), да науча нови неща, да разбера как се чувстват останалите. А защо не и да разменя идеи с инакомислещи, макар и не с цел да ги убеждавам в моите си съждения.

В този ред на мисли, Теди, малко по-късно ще те изчета по-подробно и ще коментирам. Междувременно се радвам, че има интерес към темата и се надявам да има още мнения.

# 29
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
В този ред на мисли аз не се вписвам в картинката на сходно-мислещите. Но не знам защо такава тема, написана от човек, когото уважавам, не може да ме остави безучастна Wink
Казах каквото имам да казвам и повече няма да се меся.

ПП може да се каже, че аз се занимавам с това - анализиране на статистически данни за заболеваемост и смъртност и оценка на риска им. Или поне през ръцете ми минават много такива таблици от данни. Мисълта ми бе, че съм учила и ми плащат за това, а ако можеше всеки да го прави (и разбира), щях да остана без работа

# 30
  • Мнения: 8 769
Ето тук в темата за ГНМ сме дискутирали за инфекциите. И тук - за имунитета. Не се сещам някъде да е намесвал Christian вълни, но може и да съм пропуснала.
Мисля, че не беше в темата за ГНМ, но сега нито имам желание, нито време да ръся. Мисля даже, че темата изобщо не бе за заразяване, а отговор на някакъв въпрос между другото в темата.  Съжалявам много, че не мога да бъда по-конкретна. Embarassed

# 31
  • Мнения: 3 506
По повод на 90-те процента:

Цитат
Varicella is a highly communicable viral disease with worldwide distribution. In temperate climates of the Northern Hemisphere, varicella occurs mainly in the period from late winter to early spring. Secondary attack rates reach close to 90% in susceptible household contacts.

От страницата на СЗО: цък

Цитат
# Almost everyone gets chickenpox by adulthood (more than 95% of Americans). Chickenpox is highly contagious. CDC estimates that 4 million cases occur each year.
# The virus spread from person to person by direct contact, or through the air. Approximately 90% of persons in a household who have not had chickenpox will get it if exposed to an infected family member.

От CDC - цък.

# 32
  • Мнения: 3 506
Но не знам защо такава тема, написана от човек, когото уважавам, не може да ме остави безучастна Wink

Може би поради споменатите от теб благородни подбуди (макар че в тоя форум май рядко се навъртат незарибени душички)?
Или все пак сянката на съмнението е посята, а  Wink

Надявам се по-късно да ми остане време да разгледам големите числа.

# 33
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
По повод на 90-те процента:
....

10x. вярвам. Ще разсъждавам по въпроса. 90% е наистина безумна вероятност, трябва да има клопка!

# 34
  • Мнения: 3 506
Да, май я видях - 90% е за household contacts, а един човек може да има максимум дестина такива, а? За останалите контактни го дават 80% из нашенските сайтове, после ще видя в останалите дали е дефинирано "highly". Но след като те казват, че около 95% са карали варицела, не виждам проблем от статистическа гледна точка. Статистиките са за умерените ширини. В тропическите не била много ясна епидемиологията.

# 35
  • Мнения: 3 506
Добре, Теди. Изчетох аз числата и статистиките, и да кажем, че съм съгласна с индекса на заразност, до който си стигнала - 25% (моето предположение беше за около 33%, макар да не беше базирано на изчисления).

Какво от това обаче?

Първият извод, който веднага ми се набива на очите, е, че официалната статистика не само, че е манипулирана, а е силно манипулирана. Което веднага ми припомня онази тема за ваксините, в която аз твърдях нещо подобно, а на теб не ти се вярваше...

Второ питане - как можем да твърдим, че варицелата е заразна при контакт, при положение, че въпросното явление се проявява само в 25% от случаите, а в останалите 75% отсъства? Няма ли да е по-логично да твърдим (макар и също с известна вероятност), че варицелата не е заразна?

# 36
  • Мнения: 1 586
...
Което сметнато не към общото население, а към това, което в момента е на възраст 0-14 г. (което от тук http://www.tiscali.co.uk/reference/encyclopaedia/countryfacts/romania.html излиза, че е 16%, дава вероятност 3800/(100000*0.16) = 23.17% ~ 25% Т.е. силнозаразната варицела има заразност около 25%.

Чакай да се набутам и аз между шамарите, щом иде реч за математика  Grinning.
Аз виждам следната пукнатина в твоята логика тук. Смяташ вероятността на фона на общото население в посочената възрастова група директно. Това би било коректно сметнато, ако всички деца в тая възрастова група са контактни. Т.е. би трябвало да вземеш предвид и вероятността за контактност. Начинът на смятането на последната оставям на тебе като специалист  Grinning.

По темата - аз също не вярвам в заразяването и не се притеснявам от контакти с болни хора. Практикувам го от известно време това и задобрявам все повече  Simple Smile. Не че всичко по темата ми е ясно, имам хиляди въпроси...

Тинкърбел, мисля, че ГНМ ще е интересно предизвикателство за теб като статистик Wink. За СПИНа ти препоръчвам един хубав филм - "The other side of AIDS", ако наистина те интересува дисидентското виждане по въпроса.

# 37
  • Мнения: 4 392
И аз преживях голяма метаморфоза ..Докато преди много се вманиачавах в тези неща, сега въобще не реагирам, ако някой кихащ или кашлящ се доближи до детето.. Даже преди време се наложи да посетим детенце , болно от коклюш и бабата не даваше дъщеря ми да го доближи, а аз не се трогнах особено..Други сили ме движат..вътрешни. Wink
Като съм спокойна и тя е спокойна, и съответно, здрава. Peace

# 38
  • Мнения: 3 506
Amarena, Andrea, много ме радвате, много   bouquet Благодаря ви за включването!
И аз на там вървя, ама не съм стигнала още май. Има и една доза инат при мене, признавам.  Толкоз време се карах с цялата махала да ми стоят далеч от детето като са болни (тук нали всички са много агресивни с децата и все искат да ги натискат и целуват) , пък сега да кажа "Не съм била права" Party

Теди, забравих да ти пиша за "комплекса антиген-антитяло". Не съм се интересувала много конкретно ГНМ какво мисли по въпроса, защото и там за мене мъглата е прекалено голяма. И аз уж имам сравнително логично мислене (поне имах, де, вярно че напоследък в друга посока ме понесе живота, и с това висене вкъщи, може и да се е изпарило Laughing), и да ти кажа, колкото и да се напъвам, не мога да приема за наука нещо, за което вероятността да е вярно, е 50/50. Защото средно толкова е вероятността резултатът от тестовете за изследване на антитела (ELISA и прочее) в действителност да покаже дали човек е болен или боледувал.
Лятото, ако си спомняш, много лично ме касаеше този въпрос - когато никой (вкл. шефката на Заразните и паразитни болести) не можа да каже дали малката има Лаймска болест.
Отделно съм гледала и за хепатитите - имам близки хора (много близки) с хепатит и за мой ужас някой мислят даже да се подлагат на лечение. А за СПИНа - във филмчето, доколкото си спомням създателят на един от тестовете каза в прав тест, че всъщност не е много ясно какво точно се изследва с този тест и какво отношение има това към болестта...

# 39
  • Мнения: 455
И аз преживях голяма метаморфоза ..Докато преди много се вманиачавах в тези неща, сега въобще не реагирам, ако някой кихащ или кашлящ се доближи до детето...........Като съм спокойна и тя е спокойна, и съответно, здрава. Peace
Не знам дали ключа към загадката не е някъде в последното изречение. Аз лично никога не съм се притеснявала, че мога да заразя децата си или те нас. Защото между нас тече предимно положителна енергия. Не бих се подразнила и притеснила ако детето ми си играе с болно дете (нека да кажа кихащо и кашлящо, защото не съм готова да приема хладнокръвно всички болести). Но бих се меко казало изнервила ако възрастен, особено ако не ми е приятен, не се съобразява със здравословното си състояние и се вре в детето ми.  И някой болести ме карат да изпитвам ужас и да си призная не бих си позволила да приближа до болен от вирусен менингит например.  Вярвам, че може да бъде заразен човек по кръвен път (поне докато някой не ме убеди в противното)

# 40
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Andrea$, грешката е вярна. Т.е. ти си права, че трябва да се отчете % контактност, но от друга страна, ако един човек е бил контактен n на брой пъти и се е разболял на n-тия, или не се е разболял, той трябва да се брои за н човека.
И понеже 4 години са малко време, можем с чиста съвест да смятаме, че горните два фактора се унищожават.
Т.е. че за този период от време всяко дете от 0-14 г. е било контактно точно веднъж.
Ако има някаква корекция на тези 25%, тя няма да е в порядъци, а ще е +- малко.
И пак опираме до това що е контактност. Мими е права, ако разглеждаме контакти в домакинството, картинката е една. Ако разглеждаме контакти по принцип (напр. децата в един клас са контактни), картинката е съвсем друга.

А филмчето ще го гледам.

# 41
  • Мнения: 4 414
Не бих се подразнила и притеснила ако детето ми си играе с болно дете (нека да кажа кихащо и кашлящо, защото не съм готова да приема хладнокръвно всички болести). Но бих се меко казано изнервила ако възрастен, особено ако не ми е приятен, не се съобразява със здравословното си състояние и се вре в детето ми. 
май и аз до там съм я докарала, кихащи и кашлящи деца със сополи никак не ме притесняват/в градината поне половината деца кашлят/, ама възрастен с червени очи, течащ нос и кашлица ми е супер неприятно да идва при детето. няма логика в това поведение, но е факт. може би се дължи на това, че сме склонни да приемаме по-отворено децата, но не и възрастните.
от друга страна това се отнася само за детето. аз лично не се притеснявам да се срещам с болни - нито възрастни, нито деца.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
agneshka, и аз така мисля...Имам приятелка, която изобщо не се притеснява за децата си при контактуването им с болен, независимо от какво и колко болен, и дете ли е или възрастен, но аз съм още не съм я докарала чак до там... Wink

# 43
  • Мнения: 2 761
Ами мен не никога не ме е било страх,4е може да прихване от някого болет.Събирала съм го с болни деца.Той пък рядко боледува,но моето отно6ение винаго е било,4е те4а6т нос или ка6лица не са болести.Не знам,може би това съм го изградила,благодарение на средата си в момента.Освен това сега е студено,а малкия не оби4а нито 6ал,нито ръкавици,дори в големия студ.Аз само като го гледам и се смръзвам,но до сега ни6то не го сва6та.
Мисля,4е е въпрос на психологи4еска настройка.Имам познати дето само 4акат да кажат по медиите "грип" и веднага спират да се сре6тат с хора да не се заразят,но въпреки това задължително се тръ6кат болни.Много са ми странни.

# 44
  • Мнения: 3 506
Омега, права си донякъде за груповият манталитет. Част от причините да се дразня, когато са болни дребните, е това, че другите ги е страх, поради което например може да им пропадне тържеството с дядо Коледа, което са чакали два месеца. Или най-малкото ще се изредят няколко човека да им обяснят колко са болни, колко лошо кашлят и как трябва да пият сиропче...

Albena9, Agneshka, има го и този момент с това доколко някой ти е приятен някой. И изобщо със субективните фактори - ако сме на почивка на морето например, се впечатлявам доста по-лесно от възможността да се заразят и да прекарат n дни на прибежки до тоалетната, отколкото ако сме си вкъщи. А от децата в детската градина и на мен не ми пука (вече). Дето вика Andrea$ и аз надобрявам.

Може пък разковничето да се окаже в практиката. Макар че и за теория нямам нищо против да си поговорим, щото и аз съм така:

Не че всичко по темата ми е ясно, имам хиляди въпроси...

Вчера например си обсъждахме с Iva_D (която само занича тайничко, но не е писала още) защо през зимата преобладават респираторните заболявания, а през лятото стомашно-чревните (поне според статистиките). Стигнахме до едно възможно обяснение - че може би разрешаването на конфликта зависи (частично поне) не само от човека, а и от наличните към момента микроорганизми, които участват в процеса. Примерно ако през зимата ти е трудно да преглътнеш нечии думи, те боли гърло, а през лятото - повръщаш. А дали е така кой ще ни каже...

# 45
  • Мнения: 4 150
Честита интересна темичка  bouquet

Да ви кажа честно,това е темата която и мен най много ме вьлнува zаЩото официалната теория която сьм учил и практикувал години наред е много трудно да я преоформя в сьвсем друга.
Но успях.Макар и  не 100%.
Трьгва се от основата,биологията и ембриологията.Там са отговорите и са много лесни и раzбираеми zа всеки.Раzбира се,офиц.теория трябва да бьде zа момент zабравена zа да няма предубеждения.

Пьрвото важно неЩо е кьде са теzи вируси,които причиняват zаболяванията? Кьде са иzолирани и характериzирани,снимани и докаzани кауzално като при4инители?
Няма такива.Няма да споря. Peace

Офиц.медицина си "представя",че бактерии,вируси и тн...действат на "своя глава" в органиzма ни.Уви,или по скоро zа Щастие не е така.Всички те се командват от главният моzьк,от централният ни компйутьр(иzвинете zа гре6ката,клавиатурата иzневерява понякога).
Само главният моzьк  може да ре6и кога теzи микроорганиzми имат право да се раzмножават/да стават вирулентни и каква дейност (строго определена,пак от главният моzьк) имат да иzвьр6ат в органиzма.

Затова и е важно да се zнае ембрионалната история на човека.Така Ще се раzбере кои органи от кои части на моzька се контролират,кои микроорганиzми се командват от кои части на моzька и zаЩо при определени симптоми винаги има едни и сьЩи микроорганиzми,при други сьвсем други.

Цитат
Вчера например си обсъждахме с Iva_D (която само занича тайничко, но не е писала още) защо през зимата преобладават респираторните заболявания, а през лятото стомашно-чревните (поне според статистиките). Стигнахме до едно възможно обяснение - че може би разрешаването на конфликта зависи (частично поне) не само от човека, а и от наличните към момента микроорганизми, които участват в процеса. Примерно ако през зимата ти е трудно да преглътнеш нечии думи, те боли гърло, а през лятото - повръщаш. А дали е така кой ще ни каже...
Много правилно.Поzдравления  bouquet
Тук мога да спомена сьЩо от ембрионалната еволйуция на човека,че клоаката (устата и ануса) на най примитивните животни преди милиони години е иzвьр6вала една и сьЩа функция...поемане/прегльЩане и в сьЩото време иzкарване/освобождаване/.
При раzвитието(4овек) имаме  уста и анус обаче,което свьрzва исторически/еволйуционно/биологи4но и двете и при подобни конфликти страдат то4но теzи две крайности (анус и уста).
Контролират се от една част на моzька и имат едни и сьЩи микроорганиzми на помоЩ.

Наблйудавал сьм "zараzяване" на цялото ми семейство и не сьм могьл да си го обясня.Но сьм имал и напьлно обяснени zаболявания,които не стават чреz zараzяване,а би трябвало.Например сьм работил в ТБЦ болница беz да имам ваксина (отворена ТБЦ и какво ли не),ка6ляли са ми в лицето,прегрьдки,целувки и тн...НиЩо.Сега като погледна наzад,пове4ето пациенти zа които zнаех историята им добре, виждам,че са имали пани4ески страх от смьртта (пове4ето от тях бяха с рак на белите дробове).По ГНМ рака се раzпада чреz микобактериите(тбц бактериите,командвани от главният моzьк)...т.е. те са били в фаzа на ре6ени конфликти,а ние ги тьпчехме с химиотерапия и АБ от най силните.

Преz войната е имало много ТБЦ...сега раzбирате ли zаЩо? Тогава кй е следял някой дали има рак от страх от смьртта?Никой.Но след войната и по време на zати6ия винаги са се ре6авали конфликтите на страх от смьртта и хората са zаболявали от ТБЦ.Ло6ите условия и постоянният стрес оба4е е допринесьл zа тяхната смьрт като последствие от туберкулоzата.

Варицелата е конфликт на раzдяла.
Грипа с подути сливици (ангина напр) е конфликт на "неЩо не ми дават,а толкова го исках".Например искам zа коледа ме4е,оба4е полу4авам обувки.Полу4авам ангина.
Искам кредит zа кьЩа и zнам,4е Ще ми го отпуснат,оба4е банката каzа НЕ.Пак Ще имам грип или ангина.

НеЩо,което искам да "гльтна" бьрzо и сьм сигурен,че Ще го имам,но уви...не го полу4авам.Биологичният смисьл е да увелича клетките,които да ми помогнат да го "хвана и прегльтна" следваЩият пьт по лесно и по добре.
Затова и подобни конфликти при втори пьт ве4е се преживяват по леко,т.е. "ставаме имунни,zакрепваме имунната система" (не сьЩествува такова неЩо като "имунна система").Няма да имам ангина,но Ще имам болки в гьрлото и хрема,Ще ми мине zа 3 дни,не zа 1 седмица.
Особено ако zнае човек zа ГНМ един рецидив се раzпоzнава веднага и конфликта се ре6ава на секундата и симптоми няма.Няма болести,няма раzболяване.

КОлко сме били глупави (говоря zа мен,zа колеги и zа цялата офиц.медицина) да си мислим,че някои неЩа се слу4ват беz да бьдат под контрола на главният ни моzьк.Че микроорганиzмите действат сами с свой си моzьк и своя си мисия с цел да ни НАВРЕДЯТ ooooh!
Постоянната борба на zлото с доброто.
В природата няма добро и zло.Всичко се случва по необходимост.С прьв приоритет да се zапаzи живота и с втори да се премахне,zа да не пречи на другите ( в сьвсем крайна ситуация,не ме раzбирайте погре6но )

Много иzписах...иzвинете. Peace

ПП Когато в една "наука" 2 и 2 не винаги прави 4 то таzи наука не може да бьде наречена  наука. :peace:



Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 21:49 от Christian

# 46
  • Мнения: 3 506
Christian, изобщо не си се увлякъл, напротив, благодаря ти за подробния постинг. Надявах се да се включиш в темата, при това мисля, че не само аз, а и всички, които са писали   bouquet

Два въпроса ми се завъртяха в главата на първо четене. Единият е дали всички така наречени епидемии (чума, холера, коремен тиф, детски паралич и прочее) и тяхното изчезване в последствие се обясняват подобно на това, което си разказал за туберколозата.

Вторият ми е по-интересен, макар че не знам дали ще успея да го формулирам както трябва. След като решаването на конфликта зависи от наличните микроорганизми, излиза, че "заразяването" е дори полезно. Т.е. ако нямаш микроорганизмите - не можеш да си решиш конфликта, което не е добре. Следвайки тази логика, всъщност е полезно децата да си обменят бацили и да не се изолират, когато са болни - така можем да сме сигурни, че си имат всичко необходимо за разрешаването на конфликтите. В същото време ми направи впечатление, че в темата за варицелата пишеш, че не би си завел детето нарочно да играе с болно дете. Интересно ми е защо?

И пак в този ред на мисли - не е ли подозрително твърде доброто здраве? От една страна може да е признак на липса на конфликти или на опитност на организма с повечето типове конфликти - така, както си го обяснил:

НеЩо,което искам да "гльтна" бьрzо и сьм сигурен,че Ще го имам,но уви...не го полу4авам.Биологичният смисьл е да увелича клетките,които да ми помогнат да го "хвана и прегльтна" следваЩият пьт по лесно и по добре.
Затова и подобни конфликти при втори пьт ве4е се преживяват по леко,т.е. "ставаме имунни,zакрепваме имунната система" (не сьЩествува такова неЩо като "имунна система").Няма да имам ангина,но Ще имам болки в гьрлото и хрема,Ще ми мине zа 3 дни,не zа 1 седмица.
Особено ако zнае човек zа ГНМ един рецидив се раzпоzнава веднага и конфликта се ре6ава на секундата и симптоми няма.Няма болести,няма раzболяване.

Не може ли обаче доброто физическо здраве да се дължи на невъзможност за разрешаване на конфликтите поради липса на микроорганизми или пък поради някакъв емоционален блокаж (т.е. вместо да се разрешават, конфликтите се подтискат и стават по-сериозни)? С по-прости думи - често пъти се чува да говорят за човек, болен от рак "Той никога от нищо не е боледувал, как можа сега да го хване такава болест".

# 47
  • Мнения: 4 414
Единият е дали всички така наречени епидемии (чума, холера, коремен тиф, детски паралич и прочее) и тяхното изчезване в последствие се обясняват подобно на това, което си разказал за туберколозата.
Точно вчера обсъждахме вкъщи въпросът за изчезването на тези болести. Поводът беше едно твърдение, че  едрата шарка е изчезнала, благодарение на масовата ваксинация. По моята логика, обаче, тифът, чумата и холерата също са изчезнали, само че без масова ваксинация. Това ме навежда на мисълта, че ваксинацията няма много общо. Не стигнахме до някаква теория обаче защо са изчезнали тези болести...а също и дали е завинаги. Аз се отлеснах, но също ще ми е интересно да чуя отговор на въпроса на Мария.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 098
Абсолютно съм съгласна с Кристиян  Hug
Цитат
Офиц.медицина си "представя",че бактерии,вируси и тн...действат на "своя глава" в органиzма ни.Уви,или по скоро zа Щастие не е така.Всички те се командват от главният моzьк,от централният ни компйутьр(иzвинете zа гре6ката,клавиатурата иzневерява понякога).
Само главният моzьк  може да ре6и кога теzи микроорганиzми имат право да се раzмножават/да стават вирулентни и каква дейност (строго определена,пак от главният моzьк) имат да иzвьр6ат в органиzма.

И това, което виждам в момента с моя син е нещо такова.

Все пак си мисля, че истината е някъде по средата. 
 Grinning Имунитет трябва да има и да е стабилен. Да може да се потивопостави на микроорганизмите, при сигнал на мозъка. Ако допуснем, че не е така, мозъка дава сигнал "Бори се!", но организма е слаб и не може. За мен, като лаик, това са обикновенните настинки, хреми, грипове, ежедневните проблеми. При стабилизиране не имунната система те постепенно се разреждат, намаляват или изчезват.  Hug Затова е добре да ползуваме различни неща за физическо укрепване на имунитета - сурови плодове, зеленчуци, витамини, водорасли или каквото си изберем. Аз съм преценила - водорасли. За мен те са най-добрите. За други от вас - друго е  добро.

От друга страна - имаме висок физически имунитет. Здрав организъм, който не боледува и за него е странно да се случи да е болен от причинител - микроорганизъм. Защо? Защо все пак е болен?  Grinning Ами защото  центъра е дал сигнал - спри да го правиш. Недей да парираш размножаването на ...... (еди какво си ) .... Този сигнал има първопричина и тя е в нашето психоемоционално моменто състояние. То може да е за кратко, но достатъчно за развитието и популацията на микроорганизма.

Не ви ли се е случвало - напрегнати сте, тичате непрекъснато да решавате неотложни проблеми, задачи. Работите на високи обороти. Свъръшвате работата, решавате проблема, спирате с напрежението и ..... се разболявате.  Rolling Eyes А може и друго - не можете да решите проблема, знаете вътрешно (подсъзнанието ви знае), че няма да можете да се справите и ..... се разболявате.... Въпреки доброто си физическо състояние. Подсъзнанието ни дава сигнала, главния мозък го приема и издава нареждането, за да избягаме, да решим нещо или да отложим решението, а понякога просто да си починем. Ако не сме болни, няма да си дадем необходимата ни почивка.

За съжаление, лекарите не отчитат този фактор. Становището обикновенно е - ами слаб имунитет.  Tired Това не е вярно!

 Grinning Е, това е моето мнение!  И тези, които знаят за сина ми ( в момента е в болница с нелека диагноза) - причината е тази. Бягство и отлагане. Страх, че няма да може да се справи. Не на слаб имунитет се дължи болеста му, а на страх. Обикновен, детски страх и малко гордост. Sick И се чувствам кофти, защото не предвидих това, въпреки че знаех за възможността да си болен на психоемоционално ниво и да пренесеш проблема на физическото. Да го соматизираш.

# 49
  • Мнения: 3 506
Dino, здравей! Мислех си за сина ти тези дни. Как е? Откри ли от какво го е било страх? Няма ли да си го взимаш вече вкъщи - знаеш, че вкъщи и стените помагат...

Това, което пишеш, за здравословния начин на живот, разбира се е важно (нали така се казва "Здрав дух в здраво тяло"), затова се борим срещу ваксините, флуора и т.н. - защото тялото трябва да се третира по начина, за който е създадено.

Специално за имунитета обаче прочети това, което Christian е обяснил, и кажи не ти ли звучи много по-логично. Че просто човек се научава да разпознава и решава конфликт, който изживява повтортно, а не, че имунитетът е специфичен срещу някакъв микроорганизъм / микроорганизми - смисълът, който традиционно се влага в това понятие.

# 50
  • Мнения: 4 150
МариаСТ,

Чума ,холера,тоф,полио не са иzчеzнали.Те имат други имена в момента.
А и при повторен конфликт от едно и сьЩо естество симптоматиката е по слаба,zаЩото се "учим","имуниzираме се" кьм даден конфликт,ако той ни повтаря.
Ако една жена 5 пьти я иzоставя мьж,пьрвия пьт може и рак да е получила,на втория,третия и тн..може да се раzмине само с грип или друго по леко и накрая иzобЩо да не й действа...Хамер каzва,че при подобни конфликти обикновено може да се обьрне сексуалността.т.е. да стане хомосексуална.

Цитат
След като решаването на конфликта зависи от наличните микроорганизми, излиза, че "заразяването" е дори полезно. Т.е. ако нямаш микроорганизмите - не можеш да си решиш конфликта, което не е добре. Следвайки тази логика, всъщност е полезно децата да си обменят бацили и да не се изолират, когато са болни - така можем да сме сигурни, че си имат всичко необходимо за разрешаването на конфликтите. В същото време ми направи впечатление, че в темата за варицелата пишеш, че не би си завел детето нарочно да играе с болно дете. Интересно ми е защо?


Ако има6 даден конфликт,а няма6 микроорганиzмите,то конфликта пак се ре6ава,но с друга симптоматика.Например zа скарлатина трябват стрептококи,но ако ги  няма6 може да има6 само обрив беz ангина.За Щастие имаме почти всичко.Не е хубаво да има стерилност при отглеждането на деца.

Не бих си "zараzил" децата zаЩото не мисля,че Ще се zараzят.Ако носят в тоzи момент точно сьЩият конфликт,тогава Ще го прихванат.Иначе не.
Например едно другар4е от градината се раzболява и си стои в кьЩи.На всяко негово приятелче то липсва по някакьв начин,на един пове4е,на друг по малко.Когато то се вьрне в групата,всички,които са били в "инкубационен период" се о6арват и иzкарват варицелата като ре6ен конфликт на липса от контакт.Много 4есто става с лелките,които липсват или сьдят децата не еднакво.
Правени са експерименти дали ако дадено дете с варицела продьлжи да ходи на градина,а не да си стои в кьЩи.Процентьт на останалите "zараzени" е бил 10%.Т.е. теzи 10% са имали сьЩият конфликт като болното,което не е било иzолирано.Пита се кой е конфликта?Мама и татко липсват?Някоя лелка точно на теzи 10% е повлияла?...Децата оба4е си каzват и то много то4но.Обикновено човек трябва да слу6а много внимателно и да раzбира всяка тяхна дума и zна4ение.Детските думи идват дьлбоко от ду6ите им.

Цитат
Не може ли обаче доброто физическо здраве да се дължи на невъзможност за разрешаване на конфликтите поради липса на микроорганизми или пък поради някакъв емоционален блокаж (т.е. вместо да се разрешават, конфликтите се подтискат и стават по-сериозни)? С по-прости думи - често пъти се чува да говорят за човек, болен от рак "Той никога от нищо не е боледувал, как можа сега да го хване такава болест".

НЕ.Ние не сме на таzи zемя zа да боледуваме.Болестта е процес на добиване на цялостен баланс.Това е приоритета на живота.Да оцелеем като вид.Мисията ни и аz не я zнам Laughing
Не може6 да подтисне6 рак.Той си има 3 критерия,които са нужни zа да го раzвие6.И не може6 да го "таи&" с години.Обикновено е видим до 9 месеца след конфликта.

Дано сьм отговорил на вьпросите ти колкото имам поzнания  bouquet

Дино,

Цитат
Имунитет трябва да има и да е стабилен. Да може да се потивопостави на микроорганизмите, при сигнал на мозъка. Ако допуснем, че не е така, мозъка дава сигнал "Бори се!", но организма е слаб и не може. За мен, като лаик, това са обикновенните настинки, хреми, грипове, ежедневните проблеми. При стабилизиране не имунната система те постепенно се разреждат, намаляват или изчезват.   Затова е добре да ползуваме различни неща за физическо укрепване на имунитета - сурови плодове, зеленчуци, витамини, водорасли или каквото си изберем.
За сьжаление не сьЩествува "имунитет".Това Ще ти го каже дори всеки лекар.Полzва се това понятие zа неЩо,което не е иzяснено и докаzано.
Мисля,че раzсьждава6 от гледна то4ка на официалната теория zа "борбата" с ло6ите сили...Доброто побеждава zлото.Цьрквата има дяволи и ангели,медицината ло6и и добри бактерии и тн...Едно време са били zли духове,които са ни обладавали,имало е жертви кьм боговете,инквиzиции и тн...Не сме се раzвили пове4е от 16 век в медицината по раzсьждения,не по техника.
Имаме реzултати,но не zнаем как да ги интерпретираме правилно.И zатова се придьржаме кьм някаква теория/хипотеzа,която ни помага да си вярваме,че правим правилното неЩо.И че лекуваме някого от zли елементи.
Моzька дава zаповед на микроорганиzмите да си свьр6ат работата.Не дава zаповед на на6и клетки да иzбиват микроорганиzми.

Ина4е водораслите са хубаво неЩо.Особено при анемия помагат много бьрzо.Най ве4е zаради хлорофила.Но и например кьнове са с подобен ефект.

С останалото и аz сьм на подобно мнение. Simple Smile

Аz не zнам zа сина ти...








# 51
  • София
  • Мнения: 1 098
Вече писах - съгласна съм с написаното от Кристиян. Но не мога да приема, че не трябва да се грижим добре за тялото си, за дома си (защото това тяло е Дом за нашия Дух) и да разчитаме само на положителни мисли.

Нещата са комплексни и сложни, а ние се опитваме да ги опростим и да си ги обясним. За мен истината винаги е по средата - нито е в ляво, нито е в дясно; няма горе, няма долу. Има само БАЛАНС. Опростяването е добър метод, докан и използуван в много области от науката. Единственото неудобство е, че е приблизителен.

И между другото си права - няма имунитет срещу определен микроорганизъм. Има добре действаща система, добре изграден, добре "нахранен" организъм. Добре комуникиращи си органи и клетки, добро взаимодействие между отделните човешки системи и т.н. Имунитет, който може да се противопостави не само на един микроорганизъм, а на който и да е. Стига т.н. ПНЕИ система да не му изиграе кофти номер.

Всъщност какво точно е имунната система - добре действащия организъм. Синхронизиран, балансиран, мощен, изчистен от токсини, с работещи информационни канали - всичко!
Като прибавим към това и положителните мисли и правилните емоции - нещата стават непоклатими и ние сме здрави! Точно така, както казва Кристиян - това е просно едно обобщено име.

А Кристияне, сина ми направи плеврален излив и в момента е в детската университетска болница (Медицинска академия). Прочетох, че си работил в системата. Ако можеш, кажи нещо дето не го знам.  Hug Благодаря предварително.  За проблема си писах ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=253358.0

# 52
  • Мнения: 3 506
Christian,

Да, отговори на въпросите ми, благодаря!

Ей това особено ми беше много приятно да го чуя, че децата значително разредиха боледуванията и ми минаваха от време на време разни лоши мисли да не би пък да ги подтискам нещо:

НЕ.Ние не сме на таzи zемя zа да боледуваме.

Само още едно мъъъъничко въпросче (извинявай, ако ставам досадна). При тези дребните "топли" болести - настинки, грипчета, ангини, шарки и прочее, има ли начин да се знае колко време "назад" трябва да се търси конфликта?
Напр. в средата на декември уволниха любимата леля на сина ми от детската градина (говорихме, говорихме за лелки и то взе, че се случи и на нас Laughing). А по Коледа (т.е. седмица след това, но пък точно през ваканцията) той беше доста болен - стандартна зимна болест (темп., кашлица + лека хрема), която ме впечатли единствено с това, че се чувстваше много зле, отпуснат през цялото време, изплашен, оплакваше се, че не може да диша и т.н. И се чудех дали има нещо общо или трябва да търся друга причина.

Dino, а кой твърди, че не трябва да се грижим добре за тялото си  Peace  Така и не разказа - откри ли какво го е изплашило дечко толкова много?

# 53
  • София
  • Мнения: 1 098
Цитат
Dino, а кой твърди, че не трябва да се грижим добре за тялото си    Така и не разказа - откри ли какво го е изплашило дечко толкова много?

Проблемите са много. Ще ги анализирам по-подробно. Причината не е една. Проблемите с него са доста. Има си причини и поводи момчето. А иначе по-подробно ще си говорим през мейлите.

# 54
  • Мнения: 4 150
Цитат
Само още едно мъъъъничко въпросче (извинявай, ако ставам досадна). При тези дребните "топли" болести - настинки, грипчета, ангини, шарки и прочее, има ли начин да се знае колко време "назад" трябва да се търси конфликта?

Обикновено zависи от продьлжителността и тежеста  на конфликта,но обЩо вzето при леки конфликти може да се каже,че на другия ден има симптоми ве4е.
При по тежки,след 2 седмци до 6 месеца след конфликта има симптоми.

# 55
  • Мнения: 3 506
Благодаря  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 2 761
.. Но не мога да приема, че не трябва да се грижим добре за тялото си, за дома си (защото това тяло е Дом за нашия Дух) и да разчитаме само на положителни мисли.

Съгласна съм с теб.За да работи този "централен компютър" все пак трябва да са му зададани правилно данните и да има захранване,което става то4но 4рез грижата за тялото-храна,разходки и всеки както го разбира.Другото е ди6ането,което аз все натрапвам и смятам за особено важно.
6тото както го е написал Хамер-връзката е мозък-орган(нали са поместени в тялото) - ду6а(дъх,дихание,ди6ане).Зна4и са взаимно свързани и всяко едно от тези не6та оказва влияние на останалите. Peace

Другото,което се се6там са онези работи от църквата(която никак не уважавам,но мисля има някаква връзка)-Отца(мозъка-най-старото),Сина(тялото) и светия Дух(ди6ам).Малко библейско стана и пове4е подхожда6е за коледен постинг Simple Smile.Или тъй да се каже се има впедвид тази връзка,а не онази-разни дядовци по небесата.

# 57
  • Мнения: 3 506
Добре, де, аз пак да питам, кой е казал, че не трябва да се грижим за тялото си? И защо се получава това (леко) противопоставяне на грижите за духа, спрямо грижите за тялото? Никой тук не твърди, че тялото не може да се увреди механично. Ясно е, че може. И никой не твърди, че едно увредено тяло ще действа толкова добре, колкото добре поддържаното - вижте примера с туберколозата през войната. Мисля, че място за спор няма, друг е въпросът кой как възприема грижата за тялото, но това е друга тема  Peace

# 58
  • Мнения: 2 761
Ами аз ли4но все оставям с впе4атлението,4е за вси4ко били виновни някакви конфликти и за съвсем малко от болестите има друга при4ина.Или каквото и да стане все трябва да се търси при4ината някъде в гре6на мисъл или постъпка или възприятие,а като 4е ли не може да е предизвикана изкуствено отвън-за това са моите мисли.

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 17:55 от Omega

# 59
  • Мнения: 3 506
Ами не съм компетентна да говоря количествено (малко болести, повече болести и т.н.). Вярвам обаче, че тук пишещите имаме пълно съгласие по въпроса, че някои болести имат причини, извън въпросните конфликти. Както и че търпението на тялото ни към опитите ни да му навредим не е безгранично Peace

# 60
  • Мнения: 4 150
Цитат
Ами аз ли4но все оставям с впе4атлението,4е за вси4ко били виновни някакви конфликти и за съвсем малко от болестите има друга при4ина.Или каквото и да стане все трябва да се търси при4ината някъде в гре6на мисъл или постъпка или възприятие,а като 4е ли не може да е предизвикана изкуствено отвън-за това са моите мисли.

Може раzбира се...иzяж една отровна гьба или стой в гараж zатворена с гаzове 3 часа и после Ще се видим на едно и сьЩо място...
ГНМ обхваЩа всички zаболявания,които офиц.медицина иzучава като патология.
Счупен крак няма как да се иzлекува с хомеопатия или баене.МОже с гипс или с ниЩо.Сам Ще zарастне.Но с какви последствия?Крив?Пациента Ще е обеzдвижен седмици от болка.В такива случаи офиц.медицина е в поzитивен аспект.И в много други.

# 61
  • Мнения: 2 761

Счупен крак няма как да се иzлекува с хомеопатия или баене.МОже с гипс или с ниЩо.Сам Ще zарастне.Но с какви последствия?Крив?Пациента Ще е обеzдвижен седмици от болка.В такива случаи офиц.медицина е в поzитивен аспект.И в много други.

За това може и 4акрък4ия да помогне-не6то като прау4ителя на остеопата. Simple Smile

Нямах впредвид тези "болести",а другите,за дето са виновни на всяка цена конфликтите.Може и да си прав,но на мен за сега "конспиративните" теории ми вър6ат по-добра работа.Т.е. не ги намирам за съвсем такива.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
И аз не съм се притеснявала от това някой да "зарази" с нещо децата, но ето че тия дни ме опровергаха... ooooh!  в събота каката се разболя - висока темп.-39,5,  кашлица, червено гърло, болки в коремчето и главата и днес малкият- абсолютно същите симптоми! От градината и училището ми казаха, че много деца отсъстват, щото са болни и са точно с тези симптоми! Ужас!  Thinking

# 63
  • Мнения: 4 150
Цитат
в събота каката се разболя - висока темп.-39,5,  кашлица, червено гърло, болки в коремчето и главата и днес малкият- абсолютно същите симптоми! От градината и училището ми казаха, че много деца отсъстват, щото са болни и са точно с тези симптоми! Ужас! 

Замисли се zаЩо не се е раzболял веднага в сьбота и той,а чак сега...
Ако бе6е zараzно,би трябвало всички деца да се раzболеят и то по едно и сьЩо време,не след няколко дни едно,после друго и тн...
Офиц.медицина го обяснява като инкубационен период.
ДРуга е при4ината.

Напьлно ви раzбирам,zаЩото и аz сьм бил "опровергаван" с много примери докато накрая видях,че сьм се zаблуждавал.

# 64
  • Мнения: 417
И аз да дам един пример. По нова година сина ми поддържаше 39 градуса температура два дни. Нищо друго. Пърувахме за едно село в планината да празниваме Нова година. Решихме, че чистият въздух ще му помогне. В компанията имаше лекар /джи-пи/, които обаче ние не познаваме лично. На 31.12 той прегледа малкия и каза, че има най-вероятно стрептококова ангина. По телефона хомеопатът, който го лекува посочи лекарство /което по случайност имах с себе си - ползвали сме го при друг случай/ Три дни двете деца  пиха от едно шише вода, а при пътуването ядоха с една лижица. На връх Нова година температурата беше за кратко 40 градуса. Сестра му го целуваше в леглото и го галеше по ръчичките. Постоянно го пргръщахме и успокоявахме. На четвъртия ден детето беше по-добре. Лекарката, която го преслушваше и преглеждаше всеки ден /и настоятелно мърмореше, че не трябва да го оставяме без антибиотик/ се учуди от подобрението. След още два дни нямаше и следа от ангината, което беше потвърдено от УНГ специалист. Та никой около детето не се разболя /бяха  два дена заедно шест деца/.

# 65
  • Мнения: 8 769
Офиц.медицина го обяснява като инкубационен период.
ДРуга е при4ината.

Напьлно ви раzбирам,zаЩото и аz сьм бил "опровергаван" с много примери докато накрая видях,че сьм се zаблуждавал.
Ох, Крис, давай причината, че аз самата съвсем се опетлавам от толкова много информация, и тъй като е нова за мен, явно имам проблеми с това да я синтезирам и да я разкажа с прости думи на хора, които пък хептен са и чували за подобно нещо.
Пресен пример:водя днес дъщеря ми на градина и чувам учителката вика по име едно дете, и му казва "Еее,  ...., защо идваш хремав тук? Гледай, сега всички покрай тебе сме със сополи!" (тя наистина е с хрема, жестока). Е как да й обясня, че едва ли тя се е заразила от детенцето? Госпожата ми харесва, но тя просто не може да намери друга причина за кашлящите и сополивите деца да не бъдат водени в дг.... ooooh! За да вляза в спор с нея и подобните й, трябва да обяснявам; толков асъм прочела, а нищо не мога да изрека със същите убедителни аргументи като вашите.... Cry

# 66
  • Мнения: 3 506
zazi, и вие ли сте срещали новата година болни...

При нас са единици случаите да боледува само едното дете. Току що стигнах до извода, че когато има разлика от няколко дни, второто дете може би се разболява от ревност, покрай това, че на болното отива доста повече внимание от обичайно. А когато се разболяват почти едновременно, може би една случка ги е афектирала и двамата, напр. скарала съм се за нещо.

За убеждаване, аз отдавна съм се отказала. Споменавам. Ако срещна интерес, а не съжалителни погледи, обяснявам, доколкото мога, давам прости и разбираеми примери, както и давам източници за допълнителна информация. А пък на учителката в детската градина... Аз не мога да я убедя, че децата не "настиват", а камо ли че заразяването не съществува  Confused

# 67
  • Мнения: 863
признавам си,че темата е изключително интересна за мен;тази материя за мен  е съвсем нова,но  доакто ви четях, имах чувството,че нареждате пред мен пъзел,който  досега само е стоял пред мен ненареден.....Ще продължавам да следя темата.......С голям интерес...

# 68
  • Мнения: 4 150
Цитат
Ох, Крис, давай причината, че аз самата съвсем се опетлавам от толкова много информация, и тъй като е нова за мен, явно имам проблеми с това да я синтезирам и да я разкажа с прости думи на хора, които пък хептен са и чували за подобно нещо
Доня,zависи от симптоматиката.Знам,че е трудно.Даже иzобЩо  не е лесно да се открият причини особено при децата,ако си го таят в дуШите и си плачат вечер или някое ьгьлче в градината.
МИсля,че специално zа теzи "сополи,каШлица" сме писали какви конфликти са при децата и zабележете,че децата боледуват най ве4е в градината.ПОсле иzведньж спират.Да не би да няма ве4е вируси и бактерии или са станали желеzни среЩу тях?
Никой не ги zабеляzва теzи детайли.Само се радваме,че децата ни вече не боледуват и не се zамисляме над друго.
Да убеждаваШ лелките? ooooh! ИzобЩо не ти го препорьчвам.Бьди инат и егоист в това отноШение,zа доброто на децата си. Peace Най малкото може да те помислят zа луда..
Аz и жена ми не се обясняваме даже.ИzобЩо не влиzам в дискусии.Каzвам си желанието и то трябва да бьде иzьлнено доколкото zакона го поzволява.Поне тук е по "хлабаво" от БГ...
Не давам децата ми да бьдат преглеждани,нито лекувани,нито имуниzирани,нито насилвани да ядат някаква храна,нито да ги карат да спят,когато не могат или не искат.Знам,че не ги бият,но има и такива случаи.Каzал сьм с свити устни,че ако някой бие децата ми или ги стресира с лоШи думи Ще бьде накаzан лоШо.Имам си готови иzре4ения.
Колкото и гроzно и арогантно да zвучи,околният свят се отнася много по zле с децата ни и е нужна твьрдост.


МариаСТ,имам чувството,че много си напреднала и че ти вьрви "по вода".Браво  bouquet


# 69
  • София
  • Мнения: 2 249
Ако има6 даден конфликт,а няма6 микроорганиzмите,то конфликта пак се ре6ава,но с друга симптоматика.Например zа скарлатина трябват стрептококи,но ако ги  няма6 може да има6 само обрив беz ангина.
А видът на микроорганизмите влияе ли на тежестта на протичането на заболяването? Защото, ако е така, излиза, че е някои микроорганизми са за "предпочитане", както и обратното - че по-добре е да не "приемаш" други? Например, детето ми има някакъв конфликт, свързан с "преглъщането" на нещо, има си и стрептококи, а същевременно "обмени" и дифтерийни бактерии. От какво ще зависи дали ще развие ангина или дифтерия? И не е ли по-добре, ако не беше се "срещало" с дифтерийните бацили?

# 70
  • Мнения: 417
Maria,както боледувахме около тези празници не сме боледували скоро /вкл. и аз/. Първо преди коледа бяха с високи температури по пет дни и двамата., а на Нова година ангината на млкия. И при нас когато бяха по-малки боледуваха заедно. Сега по-често боледуванията са самостоятелни. Дори се сещам, че конюктивит изкара само дъщеря ми въпреки, че те са постоянно заедно и се твърди, че е много заразен.
И аз вече не се пробвам да обяснявам какво правя и да гледам укорителни погледи и физиономии. Не съм арогантна, но често лъжа напр. че детето е прегледано и т.н.

# 71
  • Мнения: 1 586
Зази, и аз имам такава дилема в момента. Има скарлатина в детската градина на малката. Скарлатината мен не ме притеснява. Ако се случи детето да попадне в същия конфликт в детската и я изкара, ще си я "лекувам" у дома без антибиотик. Притеснява ме единствено фактът, че ако по някакъв начин в детската се разбере, че малката е изкарала скарлатина, ще почнат едни безкрайни изисквания на болнични, прегледи и пр... Иначе изрично поднових предупреждението си да не й се дава нищо и да не й се прави нищо медицинско без моето изрично съгласие.

Що се отнася до тия микроорганизми и "срещите" с тях... На мен най-логично ми звучи теорията за плеоморфизма. В тялото ни има някакви "заготовки", които са много устойчиви, и при нужда от тях се синтезират необходимите микроорганизми за специфичното състояние на тялото в момента. Като си свършат работата, отново се разграждат до първичните "заготовки" (Бешам ги нарича микрозими, Наесенс ги нарича соматиди, но все за същото иде реч). Този поглед и схващане за микроорганизмите напълно ме освобождава от страха от "контакт" с разни микроорганизми.  И съвсем логично се допълва с ГНМ.

# 72
  • Мнения: 3 506
МариаСТ,имам чувството,че много си напреднала

Christian, не толкова, колкото ми се иска за съжаление, много ми липсва немския Confused А и иначе нямаше да я има тази тема... Но последната година наистина беше голяма крачка напред - ГНМ е огромно освобождение за мен, за което ти си главният виновник   bouquet
А като се върна към първата си бременност и си спомня как четях кои ваксини си ги нямаме, та да си ги внеса от чужбина, и какви профилактики правят в чужбина, че да си внеса лекарствата, защото тук сме изостанали... направо ми идва да се гръмна...


Maria,както боледувахме около тези празници не сме боледували скоро /вкл. и аз/.
Zazi, и ние бяхме така в края на тази година, та планираната активна почивка се превърна в пасивна, но... явно така е трябвало.
Като каза за конюктивита - аз имах голям страх от това заболяване, защото като малка много страдах от него - все с подпухнали очи ходех и с гадните капки и мехлеми и децата бягаха от мен, като ме видят с мазните очи... И както преди година си позволих да оставя дребната почти без лечение с пневмония, само като видех зачервени очи, тичах в аптеката Embarassed Едва наскоро се осмелих да оставя Ники с конюктивит без никакви илачи, и, разбира се, конюктивитът мина и замина, макар и за доста време (две седмици), а малката една единствена нощ се събуди с червени очички, на другия ден нищо и нямаше.

От какво ще зависи дали ще развие ангина или дифтерия? И не е ли по-добре, ако не беше се "срещало" с дифтерийните бацили?
Иве, най-накрая Simple Smile Препрочитайки написаното от Christian си мисля, че всъщност дори и да ги има двете бактерии, мозъкът "избира" какво трябва да се случи. Ако нещата са сериозни (голям конфликт), симптомите също са сериозни, независимо от микроба, който се използва за целта. Уф, как го казах и аз... Мисълта ми е, че може да караш ужасно тежка ангина, както и много лека дифтерия. Предположение само.

# 73
  • Мнения: 61
А как се отразяват на дечицата прегледите при лекаря? Боян почти винаги се влошава, особено, ако го заведа в началото на "болестта", независимо с каква "диагноза" излезем от кабинета.

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 10:55 от pak.vessela

# 74
  • Мнения: 5 500
.

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 13:42 от AFRODDITA

# 75
  • Мнения: 4 414
още преди да науча за ГНМ смятах, че децата боледуват в ДГ, защото се отделят от майка си и преживяват стрес. когато свикнат с градината, спират да боледуват. сега картината ми е по-ясна от преди, благодарение на темите за ГНМ, за което съм изключително благодарна на всички превеждащи и активно участващи/аз май повече чета и по-рядко пиша/.
мисълта, която ме гризе напоследък е Как помагате на децата си да се справят с конфликтите? Как ги учите да приемат нещата по-леко?
аз лично изпадам в отчаяние напоследък Embarassed ето сега на Ния баба и е тук и тя не ходи на градина, а се гледат вкъщи. ами полудявам като чуя неща от сорта "трябва да се храниш, защото ще се разболееш"/детето никога не е било злоядо или капризно и си се храни съвсем добре/, "не плачи, че мама и татко ще се притеснят и няма да могат да работят", "ела да спиш при мен, че само риташ майка ти, а тя трябва да пази бебето и не може да спи"....аз обяснявам, моля, разяснявам, таткото директно вдига скандали, ама жената не вдява. тя просто има такъв стериотип на общуване с деца. като прибавим и факта, че е детска учителка, става ясно, че ние непрофесионалистите нищо не разбираме и не можем да и се опрем на малкия пръст, уф Sad притеснява ме, че и в ДГ малко или много този стериотип се повтаря...чувствам се безсилна вече. не искам на детето ми да се вменяват чувства като страх от болести, вина или че не бива да плаче. винаги съм я насърчавала да изказава чувствата си, било с плач, гневни изблици или радостни възгласи. не искам да трупа в себе си неизказани емоции...
ох, оплаках се Embarassed всъщност исках да помоля да споделите как помагате на децата си да са в мир със себе си.

# 76
  • Мнения: 3 506
Agneshka, и мен много ме "човърка" този въпрос. Това е другият (и може би по-важният) момент - как да научим децата (а и себе си) да се справят с конфликтите...

Като начало ще ти кажа, че изцяло съм в подобна ситуация по отношение на това, което се внушава на детето. Баба му (медицинска сестра) живее под нас. Ако се закашля, тя е на вратата със сиропите. Ако я изгоня, идва след малко пак. Репликите "Изяж си супата, за да не се разболееш", "Не ходи бос, че ще те заболи гърло", "Дай му на това дете Панадолче, какво го мъчиш с тази температура" и т.н. се сипят непрекъснато. Да не говорим за любимите ми "Не плачи, мъжете (големите деца) не плачат", "Искам да си послушен. Децата слушкат." и куп други. Същото е и в детската градина.

В резултат, колкото и да ми е неприятно, все по-често чувам "Мамо, болен съм. Трябва да ми дадеш лекарство". Лошото е, че особено Никола е голям инат, и е изключено в такъв момент да се впусна в дълго обяснение...

Май всичко, което правя, се свежда до говорене, говорене, говорене. Използвам всеки удобен момент да обяснявам как болестите не са лоши; те идват, когато тялото има нужда от тях, и си отиват, когато са си "свършили работата". Изобщо много разказвам за тялото и за как то може да се справи с почти всичко. Някои техники взаимствах от Кехоу, книжката му, която е за деца. Напр. като имат раничка, което обикновено е придружено с истерия за лепенкааааааааа, след 3 дена махаме лепенката и се възхищаваме как тялото само е излекувало раничката. Като спрат да кашлят, без да са пили лекарства, отбелязваме този факт заедно.

Май и аз повече се оплаках, отколкото написах нещо смислено...

пп Agneshka, дали да не изнесем тази дискусия в отделна тема? Мисля, че и тя има потенциал да стане доста интересна. Напр. "Какво обяснявате на децата за болестите" или нещо такова?

# 77
  • Мнения: 5 500
Копирах си постинга в другата тема.

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 13:44 от AFRODDITA

# 78
  • Мнения: 4 414
изнасям нова тема да не разводняваме тук Hug

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 13:01 от agneshka

# 79
  • Мнения: 3 506
А, Агнешка, писали сме едновременно Simple Smile Прехвърлям си постинга в другата тема.

# 80
  • Мнения: 4 414
Какво ще кажете за "Как приемат децата ви различните ви възгледи по здравните въпроси". Само не знам дали може автоматично да се изнесат последните постинги, или трябва да ги копирам.
ами аз ги копирах, ама сложих друго име...ако не е ясно, ще го сменя.

# 81
  • Мнения: 3 506
Видях.. Просто пишем едновременно... Всъщност не толкова да не се разводнява, а по-скоро да я видят повече хора, защото също е много интересна. Включително и такива, които са надникнали в тази тема и са ни обявили за ....., хм, хайде няма да казвам  Laughing

Надявам се, че не си се разсърдила  Hug

# 82
  • Мнения: 4 150
ИваД
Цитат
А видът на микроорганизмите влияе ли на тежестта на протичането на заболяването? Защото, ако е така, излиза, че е някои микроорганизми са за "предпочитане", както и обратното - че по-добре е да не "приемаш" други? Например, детето ми има някакъв конфликт, свързан с "преглъщането" на нещо, има си и стрептококи, а същевременно "обмени" и дифтерийни бактерии. От какво ще зависи дали ще развие ангина или дифтерия? И не е ли по-добре, ако не беше се "срещало" с дифтерийните бацили?

Тоzи вьпрос го zадаваШ,може би zаЩото zабравяШ неЩо основно.
ВСИчКИ микроорганиzми са подвластни на моzька.Няма микроорганиzьм ,който да действа самостоятелно ,сьс собствен моzьк и да причинява симптоми ей така,zа да ни навреди или  напук,zаЩото няма какво да прави в момента.
Ако на всеки човек се направят всякакви иzследвания Ще му се открият и микроорганиzми,които не ги пиШе и в учебниците,вкл. и всички теzи които поzнаваме.
Само при определен конфликт теzи баактерии се програмират да се притечат на помоЩ,zа да ни раzреШат конфликта.И добре че ги има. Peace

Стрептококи си нося и аz,може би и ти...МОже би всички тук в темата си ги носим,беz да сме иzследвани и беz да zнаем.И личните лекари не zнаят zа нас дали ги носим и zатова и не ни насилват да пием АБ.Ако обаче се врем между Шамарите,много бьрzо ставаме пациенти.

Видьт конфликт влияе на тежестта на симптоматиката.Ако си имал страх от смьртта идват на помоЩ туберкулоzни микобактерии,които предиzвикват тежка симптоматика.Но и това е един от най силните конфликти.
Ако не купиШ на детето желаната играчка zа рождения му ден,а то я очаква,Ще се раzмине само с ангина (стрептококи).
Не каzвам,че трябва zа всичко да се угажда на децата,но има начини да бьдат раzвличани с други интересни неЩа и по тоzи начин да не усетят липсата,да не приемат конфлитка като конфликт.

При всички положения е по добре да си ги има теzи микроорганиzми,отколкото да ги няма.Особено докато е дете.
Иzграждането на детската "имунна система" е "свикване и напасване" на моzька на всички микроорганиzми,които обкрьжават едно дете.Затова и в напреднала вьzраст дадени zаболявания (вече иzкарани конфликти) не ни "ловят" и сме "имунни".Не сме ве4е с детското мислене.
В детството при раzдяла с мама може да имаме дерматит,ексzеми и тн.Ако мама обаче се раzдели с детето няма да получи дерматит,а неЩо по тежко според иzживяването на вече вьzрастната й дуШа.

Имам чувството,че сложно го обяснявам....

АгнеШка,
Цитат
ами полудявам като чуя неща от сорта "трябва да се храниш, защото ще се разболееш"/детето никога не е било злоядо или капризно и си се храни съвсем добре/, "не плачи, че мама и татко ще се притеснят и няма да могат да работят", "ела да спиш при мен, че само риташ майка ти, а тя трябва да пази бебето и не може да спи"....аз

Детска учителка е.И го прави при вас.А представяШ ли си при чужди деца как контактува...Такива думи,ако постоянно се натрапват на едно дете,то накрая zапочва да им вярва и да си ги втьлпява.
Много хора по такива причини си гледат децата в кьЩи.Уви ,така се раzвива обЩеството ни,че да си даваме децата,zа да можем да сме роби на индустрията.Да работим,zа да можем да ги иzхранваме.Каква жалка картина сме в очите на природата.Няма как да не страдаме от тоzи стереотип.

Ние много раzговаряме с децата.Обяснявам точно кое как е.Когато падне и си обели колената голямата каzва..."Сега чакам бактериите да я zатворят".Такова иzречение няма да дойде от "Ако тичаШ Ще паднеШ и Ще имаШ лоШи раи на колената".
Надявам се ме раzбра. Peace

Децата трябва да бьдат "zакьрмени" с биологията.А какво виждаме днес? Един семестьр или два (в училиЩе) някакви листа,личинки и други глупости.70% (даже каzаха 85%,но не ми се вярва просто) не zнаят кой орган кьде им е.Да не говорим zа функции и тн.
Това е умиШлено.От невежество се поражда страх кьм професията лекар (и всички други мед.професии),както и се смята zа преимуЩество,zа неЩо,което само определени хора владеят и го дават само среЩу голямо zаплаЩане.
И това е най важното неЩо.Здравето zависи от теzи хора,които не дават да научим неЩо пове4е,zа да бьде zнанието само тяхно и на никой друг.
Затова и се опьват и се борят с всички сили пациентите да остават невежи,страхливи и да не полzват алтернативи,zаЩото Ще открият истината и Ще спукат балона.

Да,обаче живеем в век на промяни и будни умове и иzлиzането на истината на бял свят е програмирано и идва.

Хубаво ви раzводних темата и после видях,че има нова. Flutter

# 83
  • Мнения: 4 414
Надявам се, че не си се разсърдила  Hug
не, за какво да се сърдя?!  аз отдавна си мислех да пусна подобна тема, че ме "яде" тоз въпрос:)

Кристиян, според мен подобно поведение е масова практика сред това поколение. Тези хора си мислят, че правят добро и понеже го правят от години, смятат, че не подлежи на коментар Sad
Аз не съм израстнала с подобни заявления, така че те разбирам прекрасно. Още помня как майка ми се караше с баба ми, която твърдеше, че "големите деца са виновни", без да се опитва да разбере ситуацията. Опитвам се да действам по начина по който казваш, но понякога някой такъв педагог ми срива надеждите...или пък съм твърде преуморена тия дни Wink
Надявам се поне по-младите да са в час.
Иначе, за нашия конкретен случай се радвам, че на 2 месеца за по 2-3 дни идва бабата. Но пък ми е правило впечатление, че когато лятото оставим детето при нея за 1 седмица /това се е случвало 2 пъти, с големи терзания от моя страна/, после поне 10 дни боледува като я приберем. Преди имах подозрения на какво се дължи, сега съм убедена къде е проблема...

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 15:39 от agneshka

# 84
  • Мнения: 2 761
Цитат
Да,обаче живеем в век на промяни и будни умове и иzлиzането на истината на бял свят е програмирано и идва.

Я раздуй,4е и мен това ме вълнува.Едва ли мислим за едно и съ6то не6то,но за времето,когато 6те се слу4и може би има съвпад.

# 85
  • Мнения: 3 506
Christian, днес се замислих, че не ми е попадало обяснение за менингита и енцефалита по ГНМ. Има ли такова? Нали те също се водят инфекциозни болести - вирусни, бактериални и т.н...

# 86
  • София
  • Мнения: 2 249
Кристиян, съвсем разбираемо обясняваш   bouquet
За това, което пишеш за разсейването на децата с цел да избегнем конфликтите,  ще питам в другата тема:).

# 87
  • Мнения: 3 506
А как се отразяват на дечицата прегледите при лекаря? Боян почти винаги се влошава, особено, ако го заведа в началото на "болестта", независимо с каква "диагноза" излезем от кабинета.

Това сега го видях... Не че мога да ти отговоря от опит - отдавна не ходим на доктор в началото на болестта, а само в краен случай. Но не виждам нищо странно - болестта има "курс", който трябва да мине, и ако, отивате на доктор в началото, нормално е болестта да се влошава още известно време след това...

# 88
  • Мнения: 1 168
Моят хомеопат ми каза, че сега (студено и влажно време) е много лошо да се карат шарки, а в момента има епидемия и аз спрях дъщеря ми от детска градина за 2 седмици. Доста съм вманиечена на тема "болести".

# 89
  • Мнения: 8 769
А как се отразяват на дечицата прегледите при лекаря? Боян почти винаги се влошава, особено, ако го заведа в началото на "болестта", независимо с каква "диагноза" излезем от кабинета.

Това сега го видях... Не че мога да ти отговоря от опит - отдавна не ходим на доктор в началото на болестта, а само в краен случай. Но не виждам нищо странно - болестта има "курс", който трябва да мине, и ако, отивате на доктор в началото, нормално е болестта да се влошава още известно време след това...
А задължително ли е да мине този "курс"? Защото, съдейки по себе си, може и да не съм се чувствала много зле, но сле посещение при лекар и поставяне на диагноза, е имало случаи, когато изпитвам едва ли не 5 други болести по себе си, освен диагностицираната. Т.е. аз също клоня към това, че от стреса в болничния кабинет може да се получи влошаване на болестта. Не случайно битува мнението, че от ходене по лекари, човек се разболява повече... Thinking

# 90
  • Мнения: 3 506
Доня, разбира се, че има и мнооого такива случаи. Просто pak.vessela не ми приличаше на някой, който ще се панира прекалено много от посещение при лекар, и реших, че другото е по-вероятно... Иначе това беше една от причините, поради които аз почнах да ги водя на доктор в краен случай...

# 91
  • Мнения: 61
Като поразмислих: Боян се влошава като ходим при неговата педиатърка. Както казва Доня Туфиня не просто се развива болестта, а се струпват още сума ти "екстри". Сетих се, обаче, че като сме на село, понякога съм го водила до местния фелдшер. След посещение при него, съвсем нямаме проблеми, дори напротив. Може би той е доста по-спокоен и ненатрапчив човек, докато педката все се опитва да възпитава Боян, щото той рядко се държи прилично. И прегледът прилича повече на борба... (Да, наистина, когато имах повече отпуска, просто си взимах ден-два, които да изкараме заедно, и "болестта" приключваше.) Честно казано, не ми беше хрумвало, че тези "борби" може да имат толкова лош ефект, но накрая така ще излезе. Благодаря за идеята!
Мария, благодаря ти за хубавото мнение за мен, ама всъщност съм доста паниращ се тип. Това, че започнах да не лекувам Боян според официалните изисквания, е резултат от неговата изключителна непоносимост към този тип лечения.

# 92
  • Мнения: 3 506
Весела, значи във вашия случай с пълна сила важи максимата "Всяко зло за добро"  Simple Smile Намерете си сговорчив лекар  Wink

# 93
  • Мнения: 61
 Grinning или сговорчив шеф, за да нямам нужда от болнични.

# 94
  • Мнения: 3 506
Мда. Така е по-добре даже Simple Smile

# 95
  • Мнения: 2 761
Аз не мога да я убедя, че децата не "настиват"...

Какво иска6 да каже6 всъ6тност?4е изклю4ва6 във всякакав слу4ай и настинките?Т.е. 4е те пак са породени от възприятията на мозъка на всяка цена?
Ами ако 4овек пие ледена вода дали няма да го заболи гърлото?Ако го брули вятър без да е за6титен дали няма да му поте4е носа?
И изоб6то след като 4овек е 4аст от природата,за6то да не се от4етат все пак и атмосферните влияния?
Как се обянява примерно това,4е едно болно дете,даже с асма при изка4ване високо в планината спира да се нуждае от лекарства?(по НГМ сигурно сменя обстановката Simple Smile)Зна4и все пак има някакаво влияние таз "околна среда".
Аюрведа например разделя хората на 3 типа,като единия тип болести се при4иняват то4но от мозъка,другия оба4е е от атмосферни влияния и нейното обяснение е,4е тези които не настиват имат изли6ък от топлина в тялото си,третата ...трябва да се ровя.

# 96
  • Мнения: 4 150
Омега,
Преz февруари,март и април лично Хелмут Пилхар прави семинарите в Мюнхен.Други термини има zа цяла Германия.
http://pilhar.com/News/Seminare.pdf


http://www.neue-medizin-niederbayern.de/14501.html

München Jeden letzten Montag im Monat, 19.30 Uhr GNMMuenchen@aol.com
089 66665437  Studienkreis (Gratisteilnahme)  Отиди бе човек,умолявам те Peace Колко хора на твое място да са се вьzполzвали...
http://nsl-archiv.com/Buecher/Nach-1945/Hamer,%20Ryke%20-%20Germ … 6%20(23%20S.).pdf

# 97
  • Мнения: 2 761
Първия ти линк ми блокира PC-то и ми заминаха вси4ки отворени файлове....
Ина4е на последния видях за 19.30,което евентуално би ме устроили като време.6тото аз си нямам баба под ръка,тъй 4е не мога да мърдам когато си поискам.
Интересно ми е само какво толкова 6те се промени с мене като отида там? newsm78
Евентуално няма да досаждам с въпроси.Аз и не смятам пове4е...

# 98
  • Мнения: 3 506
Какво иска6 да каже6 всъ6тност?4е изклю4ва6 във всякакав слу4ай и настинките?...

Ооо, тези "настинки", за които ми говорят учителките, категорично ги изключвам. Напълно, въобще, изобщо и както там ти харесва. Не мога да си представя, че детето ми ще го хване хрема, щото го е духнал вятър, категорично НЕ. Да, ако седи цял ден на -10, вероятно ще има някакви последствия, напр. измръзване, все пак тялото е създадено да функционира при определени параметри на околната среда. И ако този престой е свързан със стрес, сигурно ще хване и бронхит (примерно) в крайна сметка. Но да ми говорят, че детето ми настива, когато съм го извела на разходка, си е направо смехосурдно Simple Smile Синът ми се е къпал в морето през зимата, януари, декември, нищо му е нямало. Излизал е по тениска навън в студа и т.н. По-миналата зима (беше на 2 и нещо) как го обрули вятъра на връх Безбог, да не ти разказвам - мене беше страх дали няма да ни катурне в някоя пряспа и да си измръзнем в планината.. Нищо му е нямало в никой от случаите... Не е специално закаляван, т.е. не правим някакви процедури за моржуване Wink А колко пъти са пили ледени неща, изобщо не ги броя...

За астмата - не мога да коментирам конкретно, това, което аз съм чувала е, че състоянието се подобрява от смяна на климата - т.е. децата, които са високо в планината, се подобряват, ако отидат на морски климат. А вероятно подобряването просто настъпва, когато конфликтът бъде разрешен  Wink

# 99
  • Мнения: 2 761
За мен,когато един 4овек е изложен на неблагоприятни условия,но се движи(т.е. има някакво горене) не е проблем.Пък ако се затопли после-става ИН-Ян.
За асмата и планината аз си го обяснявам с отрицателните йони,които влияят на електриката на 4ове6кото тяло.И  изоб6то тялото трябва да се разглежда като енергийина система според мен.

# 100
  • София
  • Мнения: 12 229
  Хайде и аз да се запиша да ви следя. Прочитам интересни неща, въпреки че все още не мога да се съглася с повечето. Реших да не продължавам с ваксинити на малките, но все още смятам че някои болести в действителност са заразни. Това обаче не означава че пазя малките по някакъв специален начин, тоест не се притеснявам особено когато ние сме болни или някое другарче. Досега освен едно сериозно разболяване веднага след морето, са имали само леки настинки които са минали сами. Честно все още не вярвам и в хомеопатията, защото ние с таткото също не боледуваме или изкарваме леко на крак всичко без да ползваме хомеопатия. Все ми се струва че ползата от нея е по-скоро внушението че правиш нещо и това че не пиеш стандартните с лоши последствия лекарства. Може и да греша  Simple Smile Засега обаче този вариант ме устройва.
   За простудате вярно е че ако наистина студуваш няколко часа ще настинеш, но от разходките които правим цяла зима по един или два пъти на ден засега виждам само полза. Определено ми се чудят защо ги изкарвам на разходка като било студено, или духало или било влажно. За мен варианта да не ги изкарам е по-лош и мисля че засега това се оказва правилния подход.
    За мен начина да се справим с болестите е сравнително лесен, движение, добра храна и добро настроение. Оставяне на болестите най-често да си протечат нормално и организма да се справи сам с тях, така следващия път или настинката протича още  по-леко или дори не се разболяваш  Simple Smile

# 101
  • Мнения: 502
Ще следя темата Simple Smile

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 
    За мен начина да се справим с болестите е сравнително лесен, движение, добра храна и добро настроение. Оставяне на болестите най-често да си протечат нормално и организма да се справи сам с тях, така следващия път или настинката протича още  по-леко или дори не се разболяваш  Simple Smile
Напълно съм съгласна. Така ме учеше и нашата педиатърка, следвах този път и не съжалявам. Детето ми е било навън и при -6 като бебе, не е боледувало. Друг е въпроса като тръгна на градина. Имах чувството, че я пращам в поликлиника или болница , а не в забавачница. Е, то при тия бацили горкото дете издържаше най много седмица .  Но всичко си дойде на мястото с времето.Изгради имунитет и към тях.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 098
 Hug Момичета, изписаха ни!!!!!

Няма никакви следи, нищо не е останало то заболяването. Лекарката каза - "Никой няма да познае, че е имал такъв проблем!"

Много съм щастлива.   bouquet  bouquet  bouquet

# 104
  • Мнения: 3 506
Браво, радвам се да го чуя   bouquet

# 105
  • Мнения: 4 414
eeeeeeeeeee, толкова се радвам за вас!

 Hug Hug Hug

# 106
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Много се радвам за вас! Hug

# 107
  • Мнения: 455
Рени, поздравления и от мен, че се преборихте с болестта   Laughing

# 108
  • Варна
  • Мнения: 567
Много интересна и полезна тема. Радвам се, че не съм сама в "еретичните" ми мисли; че не съм единствена, която не се страхува, че детето ще се зарази, защото другарчето имало сопол. Всъщност за всички около мен, а дори и за мен самата тази липса на страх от зарази е необяснима. Но малко, по малко нещата ми се изясняват. Благодаря, че ме насочихте към невероятната тема за НГМ.
Човешкият организъм наистина е една невероятна саморегулираща и самовъзстановяваща се система, ако му дадем този шанс...  Simple Smile

# 109
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Засега "запис" с надеждата да мога и да пиша след време.

Засега съм някъде по средата - от една страна с големия виждам как разминава почти всички болести (да не дръпна дявола за опашката), от друга - малкия преди често ми боледуваше и доста го пазех, а сега вече е доста по-добре и съм на някакво странно съчетание от мисли - хем не се притеснявам да контактува с кашлящи и сополиви деца (в яслата май повечето са така), хем оня стария страх отпреди, когато беше все болен се обажда ...

# 110
  • Мнения: 2 652
Тъкмо бях започнала и аз да се зарибявам с тази теория за заразните болести и уви - тръшнахме се всички подред. Първо бебето, което го изкара с най-висока Т първия ден, но най-леко после, след това дядото (баща ми), бабата (майка ми), аз, мъжът ми съвсем слабо, накрая жената, която идва да чисти. Логичният въпрос, който си задавам, е, дори и да е имало някакъв конфликт или притеснение (според ГНМ), който да сме изживяли всичките (което не ми се вярва), то жената, която чисти, не се вписва в схемата. Нещо не мога да се оправя в този лабиринт от мисли...

# 111
  • София
  • Мнения: 630
Тъкмо бях започнала и аз да се зарибявам с тази теория за заразните болести и уви - тръшнахме се всички подред. Първо бебето, което го изкара с най-висока Т първия ден, но най-леко после, след това дядото (баща ми), бабата (майка ми), аз, мъжът ми съвсем слабо, накрая жената, която идва да чисти.

Въпреки, че чета и приемам ГНМ, в голяма степен нещата не са ми ясни. Все пак моето предположение е, че е възможно ти и бебето  да сте преживявали един конфликт, а другите просто да ги е било страх от заразяване и като реакция на това те се разболавят.

# 112
  • Мнения: 2 652
Благодаря, Darra. И аз се опитвам да разсъждавам логически, защото ГНМ и темата са ми много интересни. Но аз, доколкото схванах нещата, конфликтът трябва да е по-дълбок, изживян вътрешно. То иначе, все болни да си ходим  newsm78

# 113
  • София
  • Мнения: 1 098
Според статистиката 80% от заболяванията се дължат на психиката. Така че Grace m, вие сте били от другите 20%.

 newsm78 Не знам правилно ли е да се абсолютизира и да се обяснява всичко с писиката. Аз се опитвам да не го правя и да не забравям за останалите 20. Затова се старая да елеминирам доколкото може тези 20 %, да поддържам висок статус на имунитет. Това е по-лесното - начин на хранене, билки, добавки, химия. Начини колкото искаш.

За влияние върху психиката - работи се непрекъснато и постоянно. Това е сложно и зависи в много голяма степен от индивида. Аз мога да работя върху себе си, но да работя върху децата си, върху близките си, ако те не искат -  как да стане?  На теория е по-лесно.  Hug Сигурна съм, че на много от нас се е случвало да чува съвета: "Не се притеснявай!" Но дали сме успявали?  newsm78 И ако външно не даваме вид, дали вътрешно не го изживяваме и не трупаме пасиви? Пасиви, нарушаващи процесите и функциите на някой орган или система?

 Thinking Много съм мислила, чела, ходила съм на тренинги. Споделям становището, но въпреки това изпитвам усещането: "Свива ми се под лъжичката!" Притеснявам се, скърбя, ядосвам се, радвам се. Защото и от радост може да се разболее човек.  Струва ми се, че просто не трябва да се прекалява.
 Hug Не искам да кажа, да не работим върху тези 80%. Искам да кажа само, че е много трудно и резултатите може да не са очакваните. Така, както стана при нас - изненада ме младежа и туй то! И то с много неприятно заболяване.
Като че ли приемането на нещата такива, каквито са е не лошо решение. Стига да можем и да не се опитваме да променяме всичко, според нашите си представи, да приемаме и друга гледна точка, друго мнение и друго желание. И като го приемаме да не е само показно, а вътрешно. Да махнем големите дразнители (по възможност), а ако не може да се опитаме да се променим ние и да спрем да се дразним. Да преосмислим някой от постулатите си и да се развием, за помъдреем.   bouquet  bouquet Да вдигнем тост за мъдростта.

# 114
  • Мнения: 705
...
 Но аз, доколкото схванах нещата, конфликтът трябва да е по-дълбок, изживян вътрешно. То иначе, все болни да си ходим  newsm78

Бих казала по-неочакван. Виж, че навсякъде в описанията на теорията на ГНМ се говори за следната последователност:
1. неочаквана лоша случка / новина
2. студена (активна) фаза
3. топла (лечебна) фаза
Казваше се някъде, че 1-2 секунди са достатъчни, за да се подготвим за кнфликт. Наистина си права, че все болни ще си ходим, ако всички лоши случки, очаквани и неочаквани,  се трансформират в симптоми.

# 115
  • Мнения: 705
Какво мислите за Цитросепт? Убивал незнам колко стотин вида бактерии! Мисля, че в тази тема това е достатъчен довод.

Значи, понеже Цитросепт е природен продукт, някой гордо ще си мисли, че се лекува природно и когато тези бактерии му потрябват, няма да ги има? Стана ясно, че без бактериите болестта ще избие в друга симптоматика, но стана ясно и, че е по-добре бактериите да са на лице.

# 116
  • Мнения: 2 652
...
 Но аз, доколкото схванах нещата, конфликтът трябва да е по-дълбок, изживян вътрешно. То иначе, все болни да си ходим  newsm78

Бих казала по-неочакван. Виж, че навсякъде в описанията на теорията на ГНМ се говори за следната последователност:
1. неочаквана лоша случка / новина
2. студена (активна) фаза
3. топла (лечебна) фаза
Казваше се някъде, че 1-2 секунди са достатъчни, за да се подготвим за кнфликт. Наистина си права, че все болни ще си ходим, ако всички лоши случки, очаквани и неочаквани,  се трансформират в симптоми.

Да, неочаквана случка може би е по-правилно. Или конфликт, който изживяваш сам, без да споделиш тревогите си с някой друг, поне аз така го разбирам. В този смисъл, дали хората, които посещават психотерапевти или изобщо си изливат мъката на който и да е, боледуват по-малко? Всички знаем, че не е добре да задържаш в себе си негативните си емоции и тревоги. Не са ни чужди приказки от сорта "не се измъчвай, ще се разболееш", или нервите и стресът докарват гастрити, язва и т.н. Това не е ново за никой и отговаря на ГНМ.

# 117
  • Мнения: 705
Grace, за хората, които посещават психотерапевти. Не зная дали са по-защитени от болести, но Кристиан казва в темата за ГНМ, че разговорите трябва да се водят с медицинско лице, специалист по ГНМ. Другите, психолози, психоаналитици,  не са запознати с връзката конфликт - орган и разговорите не са плодотворни в нашия смисъл.

# 118
  • Мнения: 644
Grace, за хората, които посещават психотерапевти. Не зная дали са по-защитени от болести, но Кристиан казва в темата за ГНМ, че разговорите трябва да се водят с медицинско лице, специалист по ГНМ. Другите, психолози, психоаналитици,  не са запознати с връзката конфликт - орган и разговорите не са плодотворни в нашия смисъл.
А в България има ли такива специалисти или по конкректно примерно за Бургас?
Много е интересна темата наистина!
Не бях се замисляла за болестите по този начин, макар че ми е минавало през ума, но съм на път да си изменя коренно мисленето!

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 16:21 от sneji20

# 119
  • Мнения: 8 769
sneji20, в БГ специалисти по ГНМ няма (можеш да прочетеш съответната тема, там мисля също е задаван този въпрос).

Да, неочаквана случка може би е по-правилно. Или конфликт, който изживяваш сам, без да споделиш тревогите си с някой друг, поне аз така го разбирам. В този смисъл, дали хората, които посещават психотерапевти или изобщо си изливат мъката на който и да е, боледуват по-малко? Всички знаем, че не е добре да задържаш в себе си негативните си емоции и тревоги. Не са ни чужди приказки от сорта "не се измъчвай, ще се разболееш", или нервите и стресът докарват гастрити, язва и т.н. Това не е ново за никой и отговаря на ГНМ.
Да, и аз мисля така. Т.е. че когато споделиш проблема ти олеква някак си....даже тук форума го доказва. Споделяш, намираш утеха, понякога и доста адекватен съвет и някак си придобиваш увереност, че можеш да се справиш.
Може би не всички психотерапевти и подобни са запознати с връзката орган-конфликт, но съм сигурна че има и доста такива. Пример за мен в това отношение е Мадлен Алгафари-от това, което съм чела и слушала от нея разбирам, че подобни теории не са й чужди. Peace

# 120
  • Мнения: 352
Вместо запис:
 Wink

Много интересна и полезна тема. Радвам се, че не съм сама в "еретичните" ми мисли; че не съм единствена, която не се страхува, че детето ще се зарази, защото другарчето имало сопол. Всъщност за всички около мен, а дори и за мен самата тази липса на страх от зарази е необяснима. Но малко, по малко нещата ми се изясняват. Благодаря, че ме насочихте към невероятната тема за НГМ.
Човешкият организъм наистина е една невероятна саморегулираща и самовъзстановяваща се система, ако му дадем този шанс...  Simple Smile

# 121
  • Мнения: 753
Когато родих много се притеснявах от всякакви зарази за себе си и бебето.Свекърва ми е учителка и контактува с много деца и когато идваше дори и да е здрава я карах да си слага маска.Сега,благодарение на темите в този форум съм на точно противоположното мнение,изобщо не се притеснявам детето ми да контактува с кашлящи или хремави деца и съответно синът ми рядко се разболява.Дори и близките ми забелязаха колко много съм се променила в това отношение.Затова едно голямо благодаря на Christian и всички вас  bouquet

# 122
  • Мнения: 3 506
Хайде като така и така темата е актуална, да споделя нещо. По ирония на съдбата моите деца се разболяха от варицела точно като по медицински учебник - малката на 15-тия ден откакто се изрина съседчето и по легло в градината, а днес и малкия - на 15-тия ден откакто се изрина сестра му . И двамата във възможно "най-подходящия" момент Mr. Green Не че и за двамата нямам логично обяснение защо точно сега "прихванаха", но ми стана смешно като се присетих как преди доста време пуснах тази тема именно по повод на варицелата.

# 123
  • Мнения: 2 652
Мария, честито, както се казва! Simple Smile
Пожелавам леко изкарване на болестта от малкия. И нали знаеш за теорията, че децата много порастват и физически и емоционално, и умствено, след като изкарат някоя детска болест?

А как я изкара дъщеря ти?

# 124
  • Мнения: 3 506
Добре, не мога да се оплача. Една приятелка ни пожела много пъпки, че така било по-добре и пожеланието и се сбъдна. Имаше доста пъпки и сравнително силна хрема. Но почти не я сърбеше, нямаше температура, не беше кисела, с изключение на една единствена нощ, която прекарахме много тежко и на сутринта и дадох хомеопатично лекарство, макар че и аз, и хомеопатката, искахме да мине без него.

А за тази теория, която споменаваш, бях даже пускала питане преди време, дали някой е забелязал такава зависимост (дали не беше и в тази тема, или в съседната, която тръгна успоредно с тази). Мненията обаче бяха противоречиви. Аз съм наблюдавала няколко пъти промени след боледуване, за съжаление в някои случаи краткотрайни. И сега е така, девойката има сериозен напредък по проблем, който мъчехме от доста време, ама не смея да се похваля, че не знам колко ще продължи.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 567
Kaто става дума за варицела. Дъщеря ми тръгна на ясла на 02.април. От края на февруари до края на май в нейната група имаше деца, които се разболяваха от варицела и бяха в постоянна карантина. То не можеха и да я приемат заради карантината. Та досега още не се е разболяла от така заразната варицела. Но пък започна хрема и кашлица на втория ден след като аз се върнах на работа.
...

# 126
  • Мнения: 753

А за тази теория, която споменаваш, бях даже пускала питане преди време, дали някой е забелязал такава зависимост (дали не беше и в тази тема, или в съседната, която тръгна успоредно с тази). Мненията обаче бяха противоречиви. Аз съм наблюдавала няколко пъти промени след боледуване, за съжаление в някои случаи краткотрайни. И сега е така, девойката има сериозен напредък по проблем, който мъчехме от доста време, ама не смея да се похваля, че не знам колко ще продължи.


Стани ми интересно,би ли пуснала линк към тази тема?
А синът ми тази сутрин се събуди с температура и се оказа ангина.лекарката веднага изписа АБ,но много се чудя дали да го давам,аз все си мисля,че е вирусно.Какво ще ме посъветвате?А и много се озадачих-нали според ГНМ ангината е ако съм отказала нещо,ядене или нещо друго,но аз наистина не мога да спомня такъв случай?

# 127
  • Мнения: 8 769
Мария, браво на вас!  bouquet Пожелавам на дребен лека варицела! Heart Eyes
Само че за такива случаи като вашия (и нашия с варицелата) все още не мога да си обясня "незаразяването" с логични и твърди доводи...
Ако има такива, моля те да ме светнеш Hug

# 128
  • Мнения: 3 506
kambanka, ето тук, но сега като погледнах няма много казано по въпроса - темата бързо се е отклонила в друга посока.

доня, при нас и в двата случая имаше раздяла, а нали варицелата е разрешен конфликт на раздяла. не са ми казвали децата, че това ги е притеснило, така че всичко е в сферата на предположенията... та логични е относително, твърди - съвсем... абе 100% гаранция няма за нищо, к'во да ти кажа... (ако въобще правилно ти разбрах въпроса)  Hug

# 129
  • Мнения: 5 500
Големия от вторник с конюктивит. От днес и малкия.
В понеделник смениха стаята им в градината. Мисля, че това е причината, защото никой близък не е губил от поглед.
Какво ще кажете вие?

# 130
  • Мнения: 4 150
Афродита,
Конфликта е реШен един или два дни преди вторника сьс симптомите.
Питай какво му липсва от старата стая.Има ли деца,които са минали в друга група,играчки останали там и тн...
РеШен конфликт е.

# 131
  • Мнения: 5 500
Афродита,
Конфликта е реШен един или два дни преди вторника сьс симптомите.
Питай какво му липсва от старата стая.Има ли деца,които са минали в друга група,играчки останали там и тн...
РеШен конфликт е.
Вземат всичко от старата стая, играчки, легла, учителки, лели...няма деца преминали в друга група, всички са заедно. Ако ще е ден-два преди вторника, то тогава не е от новата стая, защото те са там от понеделник  newsm78.
Той се оправи почти, но малкия сега ееее.....
И защо се заразиха един от друг?

# 132
  • Мнения: 7 837
Я, че интересна тема  Simple Smile
Доста се чудех досега, как за последните осем месеца, големият беше 3 пъти с конюктивит (последния път вече го лекувахс хомеопатични капки, че ми писна...), а брат му не се зарази нито веднъж.

Аз отдавна съм претръпнала. Тук сополът или кашлицата не са признак на болест. В детските градина приемат деца с темп. до 38,5 градуса (стига да не повръщат и нямат разстройство), не тичаме при първите покашляния на доктор, антибиотици се дават в градината, ако се наложи; децата с конюктивит по препоръка, е добре да си стоят вкъщи, първите 12 часа след капките, но не защото са заразни и т.н. и т.н.

# 133
  • Мнения: 14 654
Интересна тема е това и въпреки че нещата звучат до известна степен логични, не мога да преодолея личната си погнуса от болни деца. Не мога да понасям да кашлят в лицето на детето ми и да го пръскат с гадните си секрети, нито някое със сополи да му пипа колелото и да го докосва. Споделям, че откакто напълно е спрян от детска градина, не е боледувал нито един път. Ходи на рисуване, където се случва да се среща с болни деца, но не е прихванал от тях никаква зараза, въпреки моите страхове. Друго, което ми прави впечатление е, че от мен или баща си никога не се е заразявал с грип, само от деца прихваща и то детско-градински.

# 134
  • Мнения: 4 150
Афродита,
Значи и двамата са имали раzдяла,като по малкият я е почувствал по кьсно и е реШил по кьсно конфликта.
МОже би имат еднаква раzдяла.Т.е. едно и сьЩо неЩо.
За такива конфликти понякога е много трудно да се открият,особено при децата.

# 135
  • Мнения: 5 500
Кристиян, за раздяла може ли да се смята излизането ми преди обяд 3 пъти седмично за час и половина?
Божеее, и мъжа ми иска да ги праща при двете баби за по две седмици лятото, казах му аз, че няма шанс hahaha те са като гербови марки за нас!

# 136
  • Мнения: 4 150
Цитат
раздяла може ли да се смята излизането ми преди обяд 3 пъти седмично за час и половина
Не мога да почувствам вместо децата ти Laughing
Всичко е вьzможно.

# 137
  • Мнения: 2 652
Афродита, "потърси" и малко по-назад във времето. Не ми се струва чак толкова да са почувствали раздялата от по няколко часа. Всъщност, знае ли човек? Деца!

# 138
  • Мнения: 5 500
Афродита, "потърси" и малко по-назад във времето. Не ми се струва чак толкова да са почувствали раздялата от по няколко часа. Всъщност, знае ли човек? Деца!
В неделя бяхме на сватба, цял ден...върнахме се за час следобяда, но после чак късно вечерта newsm78

# 139
  • Мнения: 2 652
Афродита, "потърси" и малко по-назад във времето. Не ми се струва чак толкова да са почувствали раздялата от по няколко часа. Всъщност, знае ли човек? Деца!
В неделя бяхме на сватба, цял ден...върнахме се за час следобяда, но после чак късно вечерта newsm78

ааааа ееееее, това е друга работа. А сега кажи дребните как го понесоха?

# 140
  • Мнения: 5 500
Афродита, "потърси" и малко по-назад във времето. Не ми се струва чак толкова да са почувствали раздялата от по няколко часа. Всъщност, знае ли човек? Деца!
В неделя бяхме на сватба, цял ден...върнахме се за час следобяда, но после чак късно вечерта newsm78

ааааа ееееее, това е друга работа. А сега кажи дребните как го понесоха?
Малкия се разплака като тръгвахме, но от прозореца ми махна за чао, после се чух с майка ми, каза, че веднага се е успокоил. Баткото като се върнахме искаше да идва с нас в ресторанта, но му казахме, че няма да има деца. А, той разглежда снимките дето ги бяхме правили дотогава и вика: ами какви са тези деца тука Mr. Green Но наистина там имаше само 1 малко дете и 1 по-голямо. Преди да тръгнем ни разиграваше, ще ви дам ключовете за колата като излезете, ще ви дам картичката като излезете.... Mr. Green
Май е пост за темата а ГНМ newsm78

# 141
  • Мнения: 936
Позволявам си да върна темата на бял свят, защото сега я чета и бих искала да прочета отговор на този въпрос:

Какво мислите за Цитросепт? Убивал незнам колко стотин вида бактерии! Мисля, че в тази тема това е достатъчен довод.

Значи, понеже Цитросепт е природен продукт, някой гордо ще си мисли, че се лекува природно и когато тези бактерии му потрябват, няма да ги има? Стана ясно, че без бактериите болестта ще избие в друга симптоматика, но стана ясно и, че е по-добре бактериите да са на лице.

В момента и аз пия Цитросепт и наистина ще ми е интересно влиянието на природните бактериоубиващи продукти.... Бих помолила Кристиян за коментар, ако може!

Общи условия

Активация на акаунт