Бебета Юни 10 :)

  • 11 327
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Miami
  • Мнения: 412
The Sleeping Baeuty там изобщо ли няма 3D?  Shocked  То не че е задължително да се ходи на 3D, ама ми е интересно как в такава развита страна няма подобна техника. Или пък има, но е много скъпо сигурно?

purshing
тя ли ти каза, че е с пневмония? И ако ти е казала, ти що не си тръгна веднага?

# 256
  • Мнения: 210
Вчера по К1 даваха едно френско документално филмче за бременна женица и проблемите й... И нея я гледаха на 2Д, филма беше от  преди 3 години май...Имаше проблем със задържането , и т.н. ... Роди доста бързо и лесно, но беб беше 2,... нещо си кг. Кво става с 3,7 кг. примерно не ми е ясно... то ми е ясно де, но не ми допада  Embarassed

# 257
  • Мнения: 13
Purshing, дано не си се разболяла, яж си чесъна и пази леглото.

Малее момичета ако знаете днес какъв блажен мързел ме е хванал... Лошо като се има впревид че съм на работа Whistling

# 258
  • Мнения: 212
здравейте момичета Simple Smile

някой беше написал че не било хубаво да те гледат на видеозон често. аз не съм специалист ама си мисля че няма проблем в ехографа. някой чул ли е нещо различно?

# 259
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Здравейте на всички,и аз искам да се запиша в тази темичка.Моят термин е 29 юни - първа бременност.
Благодаря и успех на всички thumbsup

# 260
  • София
  • Мнения: 389
Purshing, не и прави чест на тази масажистка, че не те е предупредила, че е болна - все пак знае, че си бременна. Явно е искала все пак да си вземе левчетата..
Нищо, надявам се да не те е прихванало - тъпчи си се с чесън и лимони и споко  Simple Smile

Аз пък онзи ден гледах едно филмче за силата на самовнушението - Тайната (The secret). И там всички защитаваха именно тезата, която аз се опитвам да прилагам от известно време. Човек привлича това, за което си мисли. Т.е. ако си мислим за хубави неща, всичко ще е наред и ще ни се случват само хубави неща.
Така че НИКАКВИ ЧЕРНИ МИСЛИ! Всичко с бебетата ни е наред, бременността ни ще мине прекрасно, раждането няма да е проблем и след това перфектно ще се справим с родителските грижи!! Абсолютно съм убедена, че е така. Повярвайте го и вие, може и да подейства  Simple Smile

# 261
  • Мнения: 10
Момичетаааа..........колко много сте изписали... newsm10! Мислех още вчера да ви пиша, но не ми стигна времето да прочета всичко, да не говорим да напиша нещо. smile3529

The Sleeping Beauty наистина е доста неприятно, че не можеш да отидеш на 3Д, но няма нищо-едно време нашите майки да не би да са ходили на някакво" Д", но пак сме си в отлично здраве, така че голяма работа Grinning

purshing дано всичко да е наред  newsm17. Добре си направила с чесъна. Къде си тръгнала по масажи с болно гърло и хремава?Няма ли кой да ти вземе ключовете и да те заключи на топло и приятно вкъщи. За масажи ще имаш време като се затопли малко навън.Сега дори и да се загрееш при масажиста/ката като си подадеш носа на студа и пак си бона!!! Naughty Дано да не съм ти прозвучала като някоя свекърва,......но ако ние не се грижим за себе си-няма кой. Но все пак ....ти си знаеш!

РОНИ_23и мен също ме преболява корема ниско долу но незнам дали това са контракции или не. Аз лично като ме заболи корема-пия но-шпа и лягам наляво в леглото и чакам да ми мине.Ако искаш можеш и ти да пробваш smile3521 . Аз в сряда съм на доктор и ще го питам на какво се дължат болките, но доколкото чета във форума май няма такива които да не се оплакват от болки ниско долу.Явно е нормално, все пак и Бебо расте и трябва да си прави място да му е широко, за да може да се врътка свободно Joy

sianit и jenik здравейте!

Относно болките в главата-моят доктор изрично забрани АНАЛГИН . Каза да си трая.

Момичета искам да ви попитам дали вас ви сърбят котемчетата и гърдите?! Аз не спирам да се чеша като крастава и даже имам малки като пъпчици около корема!?После нормално след толкова много чешане да ми става доста червен корема! newsm78 newsm78 Много се притеснявам да не съм алергична към кремовете.?! newsm78 Аз ползвам Mustela и Mamma Donna за корема и гърдите-редувам ги едното сутрин другото вечер, както дойде. smile3518Тази вечер май ще се мажа с  мас-колкото и да ми е неприятно. newsm45.На някой случвало ли му се е? А вие какви кремчета ползвате? Препоръчайте ми някой!Не искам да ми се получават стрии........ smile3514 smile3511

# 262
  • Мнения: 33
Ами аз да кажа, че ходя при д-р Тончева и съм много доволна за сега от нея. Има 3D и струва 25 лв. без да ти записва диск. Инъче ФМ при нея струва 15 лв., аз направо като слушам в София какви цени праскат за тая морфология  Shocked
Моята информация за цените на Тончева са от август, когато братовчедка ми роди при нея второто си дете Simple Smile Нормално да ги вдигне с 5 лв, но 60 на 25 за 3д наистина е повече от двойно...

Кака Мая, аз писах, че не са много полези честите прегледи с ехограф. Вече писах за това, че го знам от моята лекарка, мъжа ми (който работи с подобни ултразвукови апарати) и от една близка акушерка. Защото ултразвуковите вълни малко или много взаимодействат с плода, дори досега учените да не са открили доказателство за вреда. Но според моята лекарка е добре да минат поне 3 седмици между отделните прегледи на ехограф.
Аз предлагам на pershing, нали ти беше с контактите в Мама и бебе?, да поканят един-двама специалисти по въпроса. Същото може да се направи и по другия въпрос, който беше спорен тук - за и против витамините за бременни - доколко са полезни синтетичните витамини и доколко е вярно, че се дебелее от тях, и т.н.
 pershing, дано не са те заразили! Изяж и един два лимона с много мед покрай чесъна!  Peace

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 16:44 от Meg_H

# 263
  • Мнения: 36

purshing
тя ли ти каза, че е с пневмония? И ако ти е казала, ти що не си тръгна веднага?
[/quote]

тя после ми се обади да ми каже, след като отиде на лекар следобеда. притесни се за мен и тя. иначе тя явно кара от тези пневмонии, в кито няма кашлица, продто е отпаднала и има едни бодежи в гърдите и около сърцето. аз съм карала такава пневмония и още сутринта и казах че се съмявам да не си е докарала нещо такова... ама как да предположа, че съм такъв добър диагностик? то не е от добро де....

изядох една глава чесан. помирисвате ли ме от тук? Sick

# 264
  • Мнения: 233
The Sleeping Baeuty там изобщо ли няма 3D?  Shocked  То не че е задължително да се ходи на 3D, ама ми е интересно как в такава развита страна няма подобна техника. Или пък има, но е много скъпо сигурно?

Оказа се, че има, но само в някои кабинети и то в централните градове, като Цюрих, напр. Обаче, разбрах защо тук не са толкова популярни - защото не се поемат от здравната каса и майките явно нямат претенции, понеже един 3Д/4Д струва тук безумно много. Отделно, здравните застраховки са много високи и затова жените се задоволяват само с това, което здр. каса плаща (т.е. 2Д).

Но, пък хубавата страна на нещата е, че всички прегледи, изследвания, раждане и доктори се поемат от касата и условията в болниците са повече от прекрасни. Така че, аз лично също не се оплаквам, че само на 2Д ще си гледам бебчето! Wink Е, ако си бях в БГ, сигурно щях и аз да отида на 3Д, ама тук.... не ми се дават толкова много пари. Между другото, ако не знаете защо на швейцарците им се носи славата, че са толкова богати, ще ви кажа - защото са голееееми скрънзи  hahaha

bleu, много ми харесва позитивното ти отношение и напълно те подкрепям!!  Peace
geneva2008, според мен тези пъпчици звучат много като алергия.  Thinking Пробвай с бебешко олио! Ако не се махнат, може и от праха за пране + суха кожа = раздразнение. В най-лошия случай - бягай на лекар!

purshing, аз също съм съгласна за тема в предаването "Часът на мама" относно витамините, така както Meg_H е обяснила подробно! Гледам предаването на запис по Интернет и ми е много интересно!  Mr. Green

# 265
  • Мнения: 33
geneva2008 можеш да ползваш кокосово или бадемово масло, особено това на Кокона за гърди - бадемово - аз го ползвам за навсякъде - казват, че тия две са най-близки до човешките масти, освен свинската  мас, съответно са и най-неутрални.

# 266
  • Мнения: 279
bleu и аз гледах филма The secret скоро. Мисля, че наистина много помага при
черните мисли. Опитвам се да прилагам техниката за положителното мислене  Peace
Даже може днес да си го пусна пак да го гледам Grinning

geneva2008 мен също много ме сърби кожата на корема и гърдите! Винаги ми е била суха кожата
и може би за това сега е още по-суха.Купих си на VICHY против стрии и малко ме облекчава, ама ми се струва, че щеше да е по-хубав ако беше малко по-мазничък. А този на Mustela е гаден, все едно кожата ми стана лепкава и си остана суха, веднага спрях да се мажа!!!

   

# 267
  • Мнения: 24
Момичета, днес ми правиха ПКК и изследване на урината. Всички показатели са в норма с изключение на лимфоцитите, малко под нормата са. Тъй като не можах да се свържа с гинеколожката си, звъннах на една позната лекарка, която ми каза, че е нормално да има такива отклонения, но на мен ми е притеснено. Иначе хемоглобина ми е 129. И най - странно ми беше, че ми взеха кръв от пръста, а не от вената. При Вас как беше?!  newsm78

# 268
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,
Аз доколкото знам за фералната морфология трябва добър специалист, а не свръх модерни машини. Аз като бях на 3Д, лекарката гледаше предимно на 2Д-то и само като ни показваше по интересните неща включваше 3Д-то - само, за да ни показва на нас, а не го използваше за диагностика.

И аз преди имах едни много ситни пъпчици около корема и установих, че ми се получават от някои бодита, явно защото имаха нещо изкуствено.  Като спрях да ги нося - изчезнаха.
С гърдите имам друг проблем, особено едната изпуска доста течност, постоянно имам петна по сутиените и дрехите. Много е неприятно. Някои от вас има ли подобен проблем? И как го решава.

# 269
  • Мнения: 194
geneva2008, аз не мога да ти препоръчам нов крем, защото ползвам Mustela. Но и аз имам подобен проблем с пъпчиците. От както забременях цялото ми тяло се покри с малки пъпчици, които нито ме сърбят, нито нищо, обаче така ме дразнят  #Cussing out Не мога да ги понасям направо. По принцип кожата ми е нормална към мазна, обаче по тялото никога не съм имала никакви пъпки. А сега  ooooh! По раменете, по гърба, по коремчето... ужас. В началото се бях наплашила да не е някоя шарка (не дай си Боже) обаче сега вече се поуспокоих поне за това. В сряда като отида на лекар ще го питам, ако не забравя. Миналия път си бях приготвила няколко въпроса, обаче като видях бебчо как мърда и загубих ума и дума  Crazy

sianit, и на мен днес ми правика ПКК и урина, обаче да ти кажа, бая кръвчица ми източиха и изобщо не беше от пръста, ами от вената. Направо се шашнах, защото 2 шишенца напълни  #Crazy Слава Богу, не са ми се обаждали днес. Надявам се това да значи, че резултатите ми са добри  Praynig Това ми е първо изследване за бременността и малко ме учудва, че толкова късно ми го направиха, обаче явно така си процедират хората. Аз като отида в други ден на преглед, ще си попитам, обаче все пак си е някакво облекчение, че не ми звъннаха  Praynig

Днес ми е едно мързеливооооо! Хич не ми се работи. Добре, че в офиса е по-спокойно и имам възможност да си вися цял ден в интернет  Crazy Само чакам любимият да дойде да ме вземе от работа, за да се прибирам и да се тропясвам пред телевизора. Събота и неделя хич не успях да си почина. Обикаляхме и двата дни магазините за плочки и направо се бях отчаяла, защото ние искахме бяло-сиви НАЙ-НОРМАЛНИ плочки за пода на кухнята, обаче навсякъде където нещо ни хареса бяха останали по 1-2 квадрата. Иначе има 50 нюанса на бежово и охра  #Cussing out От един модел дори беше останала само една плочка  #Crazy Няма да ви казвам колко нерви похабих. Добре, че в крайна сметка в последния възможен магазин харесахме едни точно като за нас. Убедиха ни, че имало предостатъчно от тях, дано не свършат за 2 дни  Laughing

Айде няма да ви се жалвам повече за ремонта, че скоро ще го почваме и сигурно ще ви надуя главата тогава  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт