Най-успешни клиники и доктори за ин витро

  • 124 769
  • 127
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 095
ddnchv, аз официална статистика не съм виждала никъде
Ако имаш такава,моля , да я предоставиш  Peace
Кои са 2-те клиники,които я предоставят?
Как да сме сисгурни,че е достоверна?

# 121
  • София
  • Мнения: 6 232
Момичета,този безумен спор се води преди време в една друга темичка-май за д-р Стаменов беше. Нека не се връщаме отново към него и към безсмислените нападки. Аз, за себе си,като си търсех клиника,се интересувах от личното мнение на пациентите от отношението,което получават, а не от това,каква е успеваемостта и какво казва статистиката по въпроса,защото ми е пределно ясно,че зад всички цифри има и огромна доза късмет.Предполагам,че не съм единствената,която се ръководи от това.За моя приятелка с 15 годишен стерилитет,с не знам вече какви диагнози при нея, статистиката и всички "светила"тук и в чужбина,които обходи й даваха 0% шанс да забременее по естествен път.След 4 неуспешни инвитро-опита ,след като напълно се отказа да има свое дете,в момента е бременна и до месец очаква бебето си, като забременя случайно и неочаквано,по абсолютно естествен начин. Затова препочитам да не гледам цифри

# 122
  • Мнения: 2 022
Изборът на клиника не е лесна задача и няма как да не се коментира тази тема - нали за това са форумите. Успеваемостта на клиниката не е единственият нито най-важен критерий за избора, но определено е един от основните критерии, които показват резултатите от работата на лекарите в нея. Повечето центрове навън имат страничка с публикувани резултати - по възраст и причини за стерилитет. А също и с кумулативни резултати - нещо, което тук е трудно да се направи поради малкия брой процедури все още, които се извършват в един център. Затова е хубаво всеки да си направи графика с плюсовете и минусите на един център на база информация за него - и чрез форуми, и чрез приятели и най-вече чрез лична среща с екипа на клиниката.
Иначе и аз имам приятелка, която направи 4 ин витро опита, poor responder (едва реагираше на стимулация с 2 яйцеклетки максимум при това с гигантски дози гонадотропини) и забременя съвсем случайно докато се чудеше как да продължи, но - има си и тръби и спермограмата им позволяваше това да се случи. Има случаи, в които няма как да стане само с успокоение, колкото и да си спокоен.

# 123
  • Мнения: 822
ddnchv, аз официална статистика не съм виждала никъде
Ако имаш такава,моля , да я предоставиш  Peace
Кои са 2-те клиники,които я предоставят?
Как да сме сисгурни,че е достоверна?

всички лкиники задължително се отчитат пред Агенцията по трансплантации, по силата на една Наредба от 2007г., така че сравнителни данни може да даде само тази агенция.
клиниките, които предоставят информация за успеваемостта си  са АГ Варна и КИРМ Плевен.

за спорове и нападки и дума не може да става - колкото по обективно се отнасяме към въпроса толкова повече можем да бъдем полезни във форумите.

# 124
  • София
  • Мнения: 289
не личните впечатления, не приказките, слуховете или препоръките биха помогнали за ориентация в избора, а само надлежно направена и представена статистика за успеваемостта не клиниките / за съжаление в БГ само 2 клиники имат доблестта да си покажат успеваемостта/ явно трябва да има национална информационна система по въпроса, както е в по напредналите страни. Коментари, че всеки може да си пише всичко по сайтовете са смешни, защото всички клиники задължително се отчитат пред Агенцията по трансплантаций, въпроса е как тази агенция да направи достъпа до информацията достъпен.

Да , направена представителна извадка за успеваемостта на клиниките, но в двете клиники по различни показатели.
В данните на МЦ Варна е направена на брой пациенти. През 2007 г. /в друга клиника/ правих две ИКСИ и един трансфер на замразени ембриони. Как по-точно да  се изчисли какъв е процента на успеваемост като съм правила три процедури за една година, а съм 1 брой пациентка на  клиниката? 
Следващ пример: През 2009 два трансфера на замразени ембриона пак в същата клиника. Единият довел до бременност, но .....missed.
Не ми отговаряй, аз зная какъв е процента на личната ми успеваемост-  нулева.   Все ми е тая  как фигурирам в статистическите  методи за оценка и представяне на резултатите, а и не знам как ще помогна на някой да се ориентира в избора си.
Така, че ако някой си избира клиника на база цифри и проценти негово право. Аз лично съм си избрала моята клиника на база лични впечатления и не съм я сменяла, независимо от това, че не съм успяла.

# 125
  • Мнения: 822
а не ти ли обясниха, ч ЕТ на размразени ембриони има много ниска успеваемост, от една старана защото при правилна оценка при пресния ЕТ са подбраби най-добрите, от друга страна по- малко от половината ембриони се размразяват нормално и преживяват тази манипулация. мисля че твоят размразен ЕТ предварително е бил обречен на неуспех, просто си си платила заради неинформираност. Съжалявам. Искрено ти желая успех.

# 126
  • Мнения: 2 022
мими34, в статистиката 1 пациент = 1 цикъл АРТ. Когато има повече от 1 цикъл вече става дума за повече опити, освен ако не се прави отделно кумулативна статистика по брой цикли на двойка и тогава е друго и таблицата е в друг вид, но в Бг няма такава предимно поради малкия брой на цикли, които се извършват, още повече на едни и същи пациенти в един и същ център. Тогава успеваемостта е доста по-висока, защото се смята на брой цикли за една двойка. Общо взето съм разглеждала кумулативни статистики на центрове в чужбина - при средна възсраст 30-35 и изяснени причини за стерилитет процента на успеваемост при двойки направили 3 опита например е над 75% (общо за трите опита).

# 127
  • София
  • Мнения: 289
а не ти ли обясниха, ч ЕТ на размразени ембриони има много ниска успеваемост, от една старана защото при правилна оценка при пресния ЕТ са подбраби най-добрите, от друга страна по- малко от половината ембриони се размразяват нормално и преживяват тази манипулация. мисля че твоят размразен ЕТ предварително е бил обречен на неуспех, просто си си платила заради неинформираност. Съжалявам. Искрено ти желая успех.

Хайде без оценки за това колко съм била информирана и за какво си плащам, както и за това дали са ми обяснявали или не.
И престани да пишеш за ниска и висока успеваемост на база на някакви данни. Не ме интересува ти какво мислиш за моя  размразен  ЕТ и дали е  бил обречен или не. Бог знае или може би имаш гадателска дарба? Ако е така моля те, да ми кажеш каква е причината за направения missed след като забременях.
А за това колко ембриона преживяват след размразяване и колко не пак явно си го прочела от някаква статистика?
Ще ти дам малко информация на база личен опит:
От трите замразени ембриона два от тях се размразиха на 100 % и единият на 75%.
Правила съм и трансфер и на бластоцист на два "подбрани" ембриона от общо шест.  Изчетох много направените статистики на центрове в чужбина от която е видно, че успеваемостта е много по-висока. Колко се надявах и при мен да е така. При мен обаче завърши с отрицателен тест.
И последно уточнение на база проценти успеваемост. В  коя ли възрастова група ще ме сложи статистиката на дадена клиника "Х".? Дали в тази възрастова група до 35 години или в другата над 35, ако съм направила трансфер 4 дни преди да навърша 35.

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 10:23 от mimi34

Общи условия

Активация на акаунт