Какво ме впечатли в България

  • 16 022
  • 243
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 545
А когато падна големият сняг, ползвах и БДЖ-то. Нови малки влакчета. Хората бяха тихи и културни, приятно пътуване беше.
Моля?!?!  Shocked къде, кога, за къде, с кой влак???? погледни поста ми по-рано за ужасното ми пътуване...
забравих да кажа, че тоалетните наистина са навсякъде станали по-добри (с изключение на влака)

 Mr. Green Приличат на европейските регионални влакчета. Без купета. И с голяма чиста химическа тоалетна по средата  Grinning

Ето това представляват:
Мотриси
А пуши ли се там, че на мен това мие болна тема?
Иначе, нищо общо с влака Варна София и обратно, която е само може би най-дългата линия в жп системата....

Нееее, не се пуши!  Flutter

# 31
  • Мнения: 2 563
Гадни медии, смрад и гадост в болниците (белина + готвено, мизирмата на България), груба и безумно неефективна администрация, градският транспорт и движението в София са некъф кошмар пълен. Хората мерят качеството си на живот по това, което могат да си купят, плашещо консуматорство. Феноменът "пица на парче", блях.

Центърът на София, режат му зелените площи, но все пак се пълни с хубавини - приятни кафенца, чистичък е, има с какво да се занимаваш. И новото летище е хубаво, има достатъчно колички и място, хората бяха любезни.

# 32
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
chumbi, пишеш така като че ли не си ходила в Бг от 20г, а не две Wink.

Феноменът "пица на парче", блях.

Защо феномен и в Гърция се продава пица на парче Wink.

Аз пък толкова се радвам като се прибирам в София, че почти не обръщам внимание на описаните от вас неща. Голяма част от изброените проблеми съществуват, но не се ли прибираме заради роднините и приятелите, всичко останало остава на заден план Peace.

# 33
  • Мнения: 1 909
Teopr, и аз се радвам и се вълнувам, а и все пак не говоря само за проблеми.

Интересно ми е да отбелязвам какво се променя в България - още повече, че в сравнение с тук, наистина всичко се променя много по-бързо и по-очебийно. Иска ми се да виждам хубавите неща и ги виждам, но не мога да не се впечатлявам от разни неадекватности.

Ако бях сигурна, че нямаше да ми се разсърдят, щях например да кажа на собствениците на хотела, в който бяхме, че биха могли малко повече да се усмихват на клиентите си, или поне да ги поздравяват. През цялото време гледаха, като че ли си им изял десерта - може и да са си имали причини, ама много непрофесионално впечатление създава.

# 34
  • Мнения: 1 783
А туй летище хич не ми го хвалете! България Еър може да са монополисти и с отвратително обслужване, ама не са те винаги виновни, че им се отменят полетите. През зиматат сега имам чувството, че през ден е мъгла и отменят, закъсняват полети, гледам да не летя от там изобщо. Красиво, ново, ама неизползваемо при малко по-лошо време.  #Cussing out

# 35
  • Мнения: 1 909
Разбрах, че летището било построено още от едно време на възможно най-ниското и замъгляващо се място в София - пак недомислия, макар и да не са отсега!

# 36
# 37
  • Мнения: 3 241
Да, летището в София е недомислица номер едно!  ooooh!
Последно чух, че на това място е имало военно немско летище, за което мъгливото място е било специално избрано. След това обаче на някого е хрумнало да го развие като летище София Simple Smile

За феномена - пица на парче - не знам дали на вас така ви изглежда, но аз имам чувството, че толкова места за продажба на храна никъде няма Wink

Аз бях в София на Коледа и промяна в движението не виждам! Close
Всеки път като се върна тъпо и упорито шофирам, а не взимам такси, и всеки път след около 5 мин. се нервирам и започвам да ругая и да карам като всички други. Явно лесно се влияя  Confused

Обслужването - масово ми говорят на ти, и като кажеш добър ден, се чудят от къде се познавате  Laughing

# 38
аз пък като си бях за последно в София преди по4ти две години, останах с много положително усеЩане  Grinning 
единственото, което ми направи впе4атление беШе, 4е майките в Южния парк са млади, слаби, с плоски кореми, гримирани, на ток4ета и гледат злобно_предизвикателно (не знам дали  и преди са били такива, просто преди мамеШко_бебеШкия свят не ме е интересувал)

# 39
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Новото летище е супер, чисто, просторно, багажа излиза веднага, Хората са по-ведри, по-младите особено.
Градският транспорт е полупразен.
Колите са много, лъскави, нови, големи, скъпи.
Заведенията са страхотни, разнообразни, с голям избор, напълно достъпни, страхотна храна.
Работа има за всички, само да ти се работи.
Квалифицираните хора са добре платени, често изплащат кола или жилище, лесно се реализират, пътуват доста, ядат навън, позволяват си доста неща.

Мисля, че най-голямата разлика от преди са многото възможности за работа за квалифицирани и амбициозни хора. Има невероятен недостиг на хора, на които им се работи, търсят се хора със специфично образование и опит, способностите се ценят. Заплатите на тези хора са добри...



 newsm10

# 40
  • Мнения: 2 563
Новото летище е супер, чисто, просторно, багажа излиза веднага, Хората са по-ведри, по-младите особено.
Градският транспорт е полупразен.
Колите са много, лъскави, нови, големи, скъпи.
Заведенията са страхотни, разнообразни, с голям избор, напълно достъпни, страхотна храна.
Работа има за всички, само да ти се работи.
Квалифицираните хора са добре платени, често изплащат кола или жилище, лесно се реализират, пътуват доста, ядат навън, позволяват си доста неща.

Мисля, че най-голямата разлика от преди са многото възможности за работа за квалифицирани и амбициозни хора. Има невероятен недостиг на хора, на които им се работи, търсят се хора със специфично образование и опит, способностите се ценят. Заплатите на тези хора са добри...



 newsm10



Къде е празен градският транспорт?

А за работата - наистина има много работа за определени специалности. Хумантираните продължават да са в голям гърч. Надарен и опитен преводач на худ. литература към Сиела, една от най най издателските къщи се поти над сложен роман два месеца и получава 900 лв и нищо от продажбите.

# 41
  • Мнения: 2 093
Аз не разбирам защо всички се оплавате и учудвате, нещата са си били такива и преди години, може би вие сте се разглезили и очаквате да намерите стандарта на живот, който имате в страната в която сте. И аз не се бях пребирала за 3 години и като си отидах миналия октомври, видях много от нещата които споменавате. Направи ми впечетление че по тротоарите не може да се ходи с количка от всичките дупки и паркирани коли, че цените са скьпи, че обслужването е мудно, но определено не ме изненада.Видях и много положителни неща- светофарите бяха сменени, на спирките имаше светлинни табла, които ти показват кой номер трамввай/автобус идва, в Народния театьр копуването на билети  е модернизирано и т.н. Не сьм седяла и вайкала колко е зле, а се радвах че сьм сьс семейството и приятелите си.
Ако се вьрна да живея в Бьлгария бих се борила да сьздадат по добри условия за пешеходци. Поне това научих от Канада, че много неща са уредени, защото сьществуват всички тези инициативи и организации за граждански права. Нищо не е било поднесено на тепсия. За това ми се струва странно да си седя на топло и далече и да кратикувам колко са зле нещата.

# 42
  • Мнения: 1 783
Аз не разбирам защо всички се оплавате и учудвате, нещата са си били такива и преди години, може би вие сте се разглезили и очаквате да намерите стандарта на живот, който имате в страната в която сте. И аз не се бях пребирала за 3 години и като си отидах миналия октомври, видях много от нещата които споменавате. Направи ми впечетление че по тротоарите не може да се ходи с количка от всичките дупки и паркирани коли, че цените са скьпи, че обслужването е мудно, но определено не ме изненада.Видях и много положителни неща- светофарите бяха сменени, на спирките имаше светлинни табла, които ти показват кой номер трамввай/автобус идва, в Народния театьр копуването на билети  е модернизирано и т.н. Не сьм седяла и вайкала колко е зле, а се радвах че сьм сьс семейството и приятелите си.
Ако се вьрна да живея в Бьлгария бих се борила да сьздадат по добри условия за пешеходци. Поне това научих от Канада, че много неща са уредени, защото сьществуват всички тези инициативи и организации за граждански права. Нищо не е било поднесено на тепсия. За това ми се струва странно да си седя на топло и далече и да кратикувам колко са зле нещата.

Ми то да не е едно, да не са две нещата плачещи за граждански инициативи... Избирай си битките е работата. Пълен работен ден трябва да водиш всичките инициативи. Аз като живееща в Б-я в момента имам право да се оплаквам и се включвам, когато мога в инициативите. Сори, ама след като непушачи ми казват, че никога нямало да се променят нещата и да не съм си губела времето, представи си какво е мисленето за тротоарите. Манталитет му е работата и нещата просто искат време да се променят. Но не може да не се ядосва човек, за неща които са елементарни на друго място, а тук изглеждат както от преди 20 години... хич даже не си е глезене  Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 176
Не само манталитет, а и законодателство е нужно, си мисля аз. В САЩ ако се спъна на повдигната плочка на тротоара или в метрото и си счупя крак или ръка, ще осъдя общината като едното нищо, а в България най-много да ми се изсмеят (най-малко да ме изпсуват)...

Ама да споделя и аз едно вЧЕпетление от лятото. Бяхме за 2 дни в София, отседнахме в Хилтън. С нас за единия ден бяха и много близка приятелка и малката и дъщеричка - за тях запазихме отделна стая. (Да поясня че плащаме с "точки," като съпруга ми има ненам си къв си ВИП статус защото при нон-стоп пътуванията си само в Хилтън седи. Както и да е...)

Хотела прави отвратително неприятният гаф на сутринта да откаже да чекира приятелката ни и детето (въпреки че сме направили резервацията по интернет и след това 4 пъти поред сме се обаждали да потвърдим че не е проблем да ги чекират в 7 сутринта). Държат се с тях меко казано надуто. Казват им, ако искате да влезете в стаята сега, ще ви струва 130 евро.

След като разбираме за това се обаждаме в Хотела и мъжа прави лек скандал. Те им звънят и ги викат (вече е обяд) да ги настанят. (Доколкото разбрах, поднасят и извинение за грешката.)

Ние пристигаме в 5. Уж любезни, но полагаемият се ъпгрейд до по-голяма стая го "забравят" и трябва да им се напомни. При което те започват да спорят че всъщност не са длъжни да ни дадат, но хайде, от тях да мине. Но това само ако мъжа ми им покаже Голд картата си, иначе, Цъ. (Не че не им е в системата.)  Поспорваме за отношението им като крайно нехарактерно за хотелската верига. 

Междувременно, се оказва че аз (шматката) съм забравила част от багажа ни на рецепция при първото тръгване към стаята (преди да се върнем да си поискаме ъпгрейда) и една от служителките ми казва, пратих ви го до стаята. Главната рецепционистка обаче подочува и снизходително отбелязва "Ама вие така ли правите като отсядате в нашите хотели, забравяте си нещата и очаквате да ви ги носят?"  doh  Просто без думи.

В същото време бях свидетел на коренно-различно отношение към група чудженци - едва ли не краката им целуваха. Наистина.

Та мисълта ми беше че дори и там където са с големите претенции за добро обслужване, нещата са мнооого назад. Не че обичам да ми лицемерничат, но пък да спорят с мен и да ме третират като трета класа човек не ми е приятно...

За сметка на това, от едно хотелче в Дряново нямам ниииикакви оплаквания, само дето за 3 дни не ни измиха банята и не ни смениха чаршафите, а все пак беше 3 звезди (стандартно е уж).  Crazy

сори за дългия пост.

# 44
  • Мнения: 2 093
Biz това което казваш е така и сьм сьгласна с теб, има много неуредици и хората  дори не се опитват да си тьрсят правата, но това е разговор за сьвсем друга тема. Имах предвид тези които се идват за 10 дена, месец..... в Бьлгария и като се вьрнат обратно  се започва едно оплакване за това колко  са зле и неуредени нещата. Хората в Бьлгария всеки ден ги изпитват тези неща.

По отношение на гражданските инциативи има голяма разлика в сравнение с 10 години, вземи само този форум и всичките акции и помощи които се сьбират, определено вьрвим напред. 

Общи условия

Активация на акаунт