Мажeте ли бебета си всяка вечер и с какво?

  • 2 285
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Питам , защото аз всяка вечер правя масажи на моя юнак и го мажа с бебешко олио, а за лятото ползвах лосион, но вече почвам да се чудя дали е добре това мазане всеки ден. Все пак кожата трябва диша, но пък от друга страна масаж не мога да правя без олио   и за това питам? newsm78

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 01:12 от мими_то

# 1
  • Мнения: 491
Аз не правя масаж,но всяка вечер след баня мажа лицето с крем за лице,дупето с пенатен или подобен,и тялото с олио.През деня мия 1-2 пъти дупето само и я мажа с мляко за тяло и крем за дупе.

# 2
  • Мнения: 2 000
Не ги мажех, защото кожата им беше достатъчно мека и свежа и ми се виждаше излишно това мазане.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Продължавам да го мажа с NIVEA софт за бебета но не толкова обилно и "старателно" когато беше по-малък (пък и него вече не го свърта дълго на едно място) Wink  Peace

# 4
  • Мнения: 4 111
След баня го мажем с лосион или олио на Джонсън, къпем го през вечер.

# 5
  • Мнения: 493
Мажа всяка вечер с млякото на Мустела Peace

# 6
  • Мнения: 4 915
Масажите ги спрях около 5-тия месец още, след баня мажех със зехтин. Сега не мажа с нищо.
Принципно гледам да хлепотя по-малко химии върху детската кожа. 

# 7
  • Мнения: 1 477
Мажа го с бебешкото олио на Бюбхен.Всяка вечер след баня.

# 8
  • Мнения: 8 769
Не всяка вечер, но ги мажа, защото кожите им са много сухи.

# 9
  • Мнения: 9 481
Питам , защото аз всяка вечер правя масажи на моя юнак и го мажа с бебешко олио, а за лятото ползвах лосион, но вече почвам да се чудя дали е добре това мазане всеки ден. Все пак кожата трябва диша, но пък от друга страна масаж не мога да правя без олио   и за това питам? newsm78

За да диша кожата не се слага олио...по-доброто е хидратантен бебешки крем какъвто има всяка бебешка серия.
А се маже по-скоро за да не се изсушава кожата в този период на бърз растеж. Лично аз в началото купих беб. олио, но като видях че реално остава по-скоро по дрехите ooooh! моментално го смених и ВСЯКА вечер след баня, слагам хидратантен крем Peace

# 10
  • Мнения: 2 614
Мажех със зехтин, когато беше бебе, до лятото. През лятото с бебешки лосион отвреме-навреме.
Сега вече не мажа, кожата и си достатъчно мекичка и гладка  Peace

# 11
  • Мнения: 1 371
До годинката бяхме редовни с мазането, или с мляко, или с олио. Сега вече не си даваме толкова зор. Проблеми с кожата не е имал.

# 12
  • малкия град
  • Мнения: 127
Моето бебе е на 10 месеца и все още всяка вечер след баня го мажа с млякото на Мустела. А масаж така и не успях да направя нито един път - върти се, суче се и въобще не стои на едно място, просто е абсурд дори само да го намажа.

# 13
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 След първия месец не мажа с нищо, кожата и си е супер и така. Ако имаше някакви проблеми, вероятно щях да мацотя с нещо...

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Къпя го всяка вечер и след баня го мажа с мляко за тяло с лаванула на Джонсън.

# 15
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Мажа Маги всяка вечер, първо с лосион на Клоран- обрина се, после с олио на Алтер Мед- пак се обрина и сега я мажа с А дерма на Дюкрей и бебето се чувства явно добре.Докато я обмазвам, я масажирам и така хем крема попива, хем кожата диша.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
Всяка вечер го мажа, понеже му е доста суха кожата - в момента с млякото на д-р Тайс.

# 17
  • Мнения: 4 621
Всяка вечер след къпане я мажех. Така бяхме до 1 година Hug

# 18
  • Мнения: 545
Аз къпя Лора през ден и тогава я мажа с крем цялата.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 161
Всяка вечер след къпане ги мажа и масажира. Мисля че им е много хубаво. То и мен да има кой да ме масажира всяка вечер и аз щях да се намествам Joy

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   На възръстта на детето ти го мажех всяка вечер с тоалетно мляко.Аз също се мажа след къпане и на двама ни кожата е суха.

# 21
  • Мнения: 537
Мажа с кремче на Мустела за атопична кожа, след баня цялата, а иначе ако само мия дупе само крачетата, за да не се изсуши кожата от водата и без това й е суха и прави обриви  Cry
Масаж правих първите месеци сега е мисия невъзможна  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз я къпя през деня така ми е по удобно и през ден я мажа с мляко на Бюбхен  Peace

# 23
  • Мнения: 3 929
Мажех до около 6 месеца, после не всяка вечер.

# 24
  • Мнения: 1 186
Ние все още се мажем всяка вечер....ползвам тоалетното мляко на CHICCO Peace....от самото раждане ползвам това и съм много доволна Peace

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И ние се мажем всяка вечер, но сме малки и едва ли сме критерии.

# 26
  • Мнения: 812
до 2 г го мажех,всяка вечер

# 27
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Никога с нищо не съм мазала

# 28
  • Мнения: 24
Всяка вечер след къпане мажа малкия с олио,от както се е родил.

# 29
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Засега го мажа всяка вечер с олио на Бюбхен

# 30
  • Мнения: 403
Мажа със зехтин.

# 31
  • Мнения: 620
Само отвреме-навреме мажа с зехтин, сигурно веднъж седмично. А пък правя масажи всеки ден.
Когато правя масаж на възрастен човек - също с нищо не мажа, така си усещам ръцете по-добре, и на мен когато ми правят масаж - моля да не ме мацотят с нищо.
Ако ти запецват ръцете при масаж, макар че не вярвам да прилагаш силов масаж на бебе - мажи си твоите ръце с нещо, а не кожата му.

# 32
  • Мнения: 1 008
Всяка вечер след къпане мажа с оло. Лятото мажех с лосион за тяло.

# 33
  • Мнения: 1 546
След къпане с олио или мляко за тяло на Мустела  Peace

# 34
  • Мнения: 1 685
ние се мажем с олио но има едни специални кремчета за масажи  Peace

# 35
  • Мнения: 351
До скоро мажех със зехтин,сега с тоалетно мляко на Бюбхен с лайка!

# 36
  • Мнения: 140
Всяка вечер след баня с млякото на Мустела откакто се е родил.

# 37
  • Мнения: 472
До 1г. всяка вечер след баня я мажех с мляко на Мустела. После до 1г.6м. мажех само дупето. Сега не я мажа с нищо  Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 6 011
Питам , защото аз всяка вечер правя масажи на моя юнак и го мажа с бебешко олио, а за лятото ползвах лосион, но вече почвам да се чудя дали е добре това мазане всеки ден. Все пак кожата трябва диша, но пък от друга страна масаж не мога да правя без олио   и за това питам? newsm78
Аз не го къпя всяка вече, масажи никога не сме правили, не обича и досега да го мачкат.
Когато го къпя го мажа с млякото на Мустела.

# 39
  • Мнения: 174
Мажем се с олиото на Джонсън, а за масаж правим задължително много и харесва baby_neutral

# 40
  • София
  • Мнения: 5 079
Мажа го след къпане с олио, защото адски много му се изсушава кожата от водата...  Confused

# 41
  • София
  • Мнения: 553
След вечерния душ я мажа с лосиона на Мустела.

# 42
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ние се мажем всяка вечер с пречистена и преварена на водна баня мас, може да Ви звучи смешно, на като си я взех малката от болницата кожата и се лющеше като на гущер и беше много зачервена, там цял месец изобщо не я бяха къпали нито мазали с нещо. След това се мажехме още един месец по два пъти на ден със себа мед - тоалетното мляко за силно раздразнена и чувствителна кожа. Спря да се лющи, но си остана суха и тогава ми казаха сега през зимните месеци да я мажа с мас, тя хем загрява, хем задържа влагата в кожата. Сега сутрин и правя масажи с олиото на Бюбхен илис тоалетното мляко с лайка, а вечер след баня задължително с мас. Кожата и сега е страхотна мекичка и пухкава, само лицето все още и е малко сухо. Него го мажем все още с лосиона на Себа мед за лице.

# 43
  • Мнения: 27 524
Мажа го след къпане с лосион, хидратиращ. Никога олио, гадно е. Масажи също не съм правила, нито гимнастики.

# 44
  • Мнения: 40
След вечерния душ я мажа с лосиона на Мустела.

И ние сме със същото и сме много доволни Peace

# 45
  • Мнения: 329
С млякото на Нивея

# 46
  • София
  • Мнения: 17 591
Всяка вечер - е, почти, но след всяко къпане, го мажа с бебешко мляко.

# 47
Дупето й мажа с Мустела срещу подсичане,а телцето с Мустела за тяло.Смятам,че е добре да се маже телцето на бебюето,въпреки юе бебеяките яампоани не изсушават кожиюката,но все пак.

# 48
  • Мнения: 177
Масаж -да!
Мазане - изключително рядко - с хидратиращ крем

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не съм мазала с нищо освен със зехтин в началото.И естествено кремчето за дупе при смяна на памперса Peace

# 50
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Да,всяка вечер я къпя и мажа с хидратиращо мляко.Доколкото знам бебешкото олио се използва само за масажи,а лосионите и млеката са подходящи за хидратиране на нежната бебешка кожа.

# 51
  • Мнения: 480
благодаря за отговорите!  Hug

# 52
  • софия
  • Мнения: 257
През вечер се мажем с лосиона на Мустела.

# 53
  • София
  • Мнения: 44 024
След къпане - мажа с линола фет най-често (понеже е с много суха към атопична кожа....като е имал обриви и с линола уреа). Пробвах скоро и на хип - хидратиращия крем и олиото...хубави са, но не за толкова суха кожичка като на моя бебон-бонбон....

# 54
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Мажех с лосион СЕБА МЕД като се роди около 2 седмици. До 6 месец мажех с ПЕНАТЕН крем дупето. Сега вече не мажа с нищо, само лицето и ръцете, когато сме на вън, за да не изпръхнат. Масаж през дрешките и не всеки ден. Peace

# 55
  • Мнения: 6 461
Когато бяха бебчета ,след баня ги омаслявах със зехтин или бебешко олио.
Сега използвам мляко ,но не редовно.

# 56
  • Мнения: 1 483
Мажех до 6мес,сега вече не.

# 57
  • Мнения: 2 005
До годинката го масажирах всяка вечер с бебешко олио , но сега вече по рядко Peace

# 58
  • Мнения: 520
Мажех до 6-7 месец някъде.

# 59
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Аз лично мазах бебопн всяка вечер до средата на третия месец. Но после минахме на къпане през ден, тъй като започна доста да му се изсушава кожата от водата и така и мазането стана през ден.

# 60
  • Мнения: 2 910
След баня съм мазала тялото с олио и тогава масажирах.

# 61
  • Мнения: 123
Мажех до 10 месец, лятото с Нивеа мляко за тяло, а зимата с Нивеа олио, сега се къпем през 2-3 дни, но пак мажем

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 675
Мажа всяка вечер с млякото на Мустела Peace

И аз така Peace

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Мажа го със зехтин всяка вечер след баня,не защото има кой знае каква нужда с тази мека и хубава кожа,а заради масажа-немога да му го правя на сухо.

# 64
  • Мнения: 3 478
Не мажа и не масажирам. Пробвах и при двамата, но и двамата явно мразят и не ги мъча.

# 65
  • Мнения: 514
с зехтин всяка ве4ер

# 66
  • Мнения: 2 068
с лосион СЕБА МЕД  Laughing.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 711
Мажем се всяка вечер след баня с олио на Чико за атопина кожа, но слагам само на гънките под мишниците, ръчичките и крачетата - така ми каза педиатърката, за да може кожата да диша. А дупетата мажем при всяка смяна на пелените с едно кремче което се бърка в аптеката.

Общи условия

Активация на акаунт