НЗОК и Програма за лечение на безплодието 2008 г.

  • 30 072
  • 482
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 010
Dendy, хормоните които трябва да изследваш са: FSH, LH, TSH, Prolactin - изследвани между 3 и 5 ден от цикъла.

Всички казват различно и станах разногледа  #Crazy А Естрадиола не е ли задължителен..?

# 46
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Денди, така или иначе ще ти трябват хормонални изследвания на 3-5 ден от цикъла заради ин витрото - пусни ги всички. Доколкото си спомням ти сама каза, че не си пускала отдавна хормони.  Peace

# 47
  • Мнения: 3 010
Днес ходих до джипито за направления, взех за някои изследвания, но се 4удихме какво е това биохимия  Shocked ? Той казва, 4е било общо понятие. Кажете вие какво пуснахте?

# 48
  • Мнения: 4 302
Кръвна захар, АСАТ, АЛАТ... друго не си спомням.

# 49
  • Мнения: 939
Той казва, 4е било общо понятие. Кажете вие какво пуснахте?
ASAT, ALAT, UREA, CREA, UA, GGT, ALP, AMYL, CHOL, CRP, PHOS, FE, GLU и може и още, но да са от тоя род. ПКК включва WBC, RBC, HGB, HCT, MCV, PLT, RDW, PDW, MPV. Това са май кръвните изследвания, като чета тук от едно.

# 50
  • Мнения: 3 010
МИше, ясно 4е тези всичките са биохимия, ама всичките ли ги искат, за това се по4удихме с джипито, а в зачатие четох че става въпрос за урея, кр. захар, АСАТ и АЛАТ.

# 51
  • Мнения: 939
не знам newsm78. Никъде не са пояснили какво точно искат, ама по принцип това са нормалните резултати при едно кръвно изследване. Когато от касата искат по-специфични неща за иследване, обикновено се поясняват. В сручая мисля, че става въпрос за едно обикновено изследване. Но мисля, че дори и да не присъстват всички резултати, не може без Цреактивния протеин. А като изключиш от това, което съм изброила, това което ти пишеш, остават още 7 неща. Мисля, че и за теб би било интересно като така и така ще те изследват поне да видиш всичко как е.

# 52
  • София
  • Мнения: 55
Подадох днес документите в здравната каса.Казаха след 30 дни да звънна и да проверя.

# 53
  • Мнения: 3 010
Подадох днес документите в здравната каса.Казаха след 30 дни да звънна и да проверя.

anisl браво на теб  Hug

# 54
  • Мнения: 32
Браво наистина на всички, които успяхме да подадем докемунтите и на тези които ще го направят. Сега остава да си стискаме палците на ръцете, краката и т.н. и да ни одобрят бързо.   bouquet

# 55
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Момичета, на мен док ми иска копие от лапароскопията и хормоните. Вие оригиналите ли подадохте или само копията?

# 56
  • Мнения: 4 302
На изследванията - оригинали, на епикризите - копия. Моите копия на епикризи не бяха заверени с "Вярно с оригинала" от клиниката.

# 57
  • Мнения: 3 010
Експертното становище се дава когато всички останали изследвания са налице ли?

# 58
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Дават го от клиниката, заедно с останалата документация - протоколи за лекаствата, молба, информирано съгласие.

# 59
  • Свищов
  • Мнения: 209
Здравейте момичета! Ние миналата седмица разбрахме че трябва да подготвим документи за инвитро,  но мен 3 ден на цикъла ми е чак 10 март. Не ставали доста късно за НЗОК?
И ако евентуално ни одобрят тогава ли се насочваме към  клиника в която да правим процедурата(ние до сега се лекувахме в клиника в която правят само инсеминации).
Притеснявам се да не стане 2009 докато започнем с опита.    Станаха май много въпросите и моля да ме извините Embarassed Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт