Изберете име за момче и момиче

  • 31 788
  • 137
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Jenny

2. Определено държа на българските имена (нищо, че може би е демоде Embarassed )


Не е демоде, класика е! Твърдя го, въпреки че моят син /Емил/ не носи българско име.

# 136
  • Мнения: 343
Цитат на: Bounce
Никол, Маргарет, Лорейн, Симон, Емили и не знам си какви още. А и сега като чета форума си спомням и за мъжки имена като Ерик, Дейвид, Тим и т.н.
Ако детето е родено в чужбина разбирам. Обаче в България някак тези имена са непривични, още повече ми прилича на някакво чуждопоклоничество. Вярно е че света става все по-малък, обаче по този начин като че ли си губим корените.


Много съм съгласна с теб!!!
Особено във времената в които живеем, имам предвид Европейския съюз и глобализацията и т. н. имаме нужда да съхраним поне частица от бъларската си идентичност! Имената на децата ни са една такава възможност.

# 137
  • Мнения: 857
Спомняте ли си,че в по-задните страници на темата имаше една подтема за ''смешните''имена!Сега ще ги напиша,а освен тях измислих още едно!

    име на момче:ПЕШКИРЧОкръстен на дядо Пешо и дядо Кирчо Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
    име на момиче:ЛУКАНКАкръстена на дядо Лука и на баба Анка Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
    име на момиче:МАРАТОНКАкръстена на баба Мара и баба Тонка Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
    име на момиче:ЖИВОТИНКАкръстена на дядо Живо и на баба Тинка
   смешни са нали! Grinning  Grinning  Grinning Ако имате друди идеи за ''смешни''имена знаете къде да ги напишете! Wink

Общи условия

Активация на акаунт