За тръгването на ясла...

  • 783
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Мамчета искам да споделя, че тръгвае на ясла скоро! Взех много да се тревожа за детенцето ми, дали ще се справи, как ще му понесе и т.н., но пък обстоятелствата са такива че се налага да тръгне! Той е привързан доста към мен, въпреки че обича да играе и с дечица, особено по-големи от него! Моля ви кажете нещо хубаво за яслите, че съм се решила да се настроя положително пък..каквото сабя покаже  Hug

# 1
  • Мнения: 867
Имше май тема за яслите newsm78

Много хубави неща мога да кажа за яслите, т.е все са положитени нещата. Има с кого да играе, научава се да общува, социализира се.
Единственото отрицателно са болестите.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ох мила,моя е от септември на ясла,знам че е добре,щастлив е,играе си с другите деца,но аз все още тъгувам за него и се притеснявам.Много ми липсва.Каквото и да ти кажем ще ти липсва мъничето,ще го мислиш по цял ден.
А иначе е много хубаво в яслата,сестрите са много добри,играят,рисуват,пеят.Снощи бяха изкарали над шкафчетата картички,които са направили децата Heart EyesСякаш гледах шедьовър на Пикасо Blush

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 82
Единствено мога да те посъветвам да спреш малко с притесненията Stop Криза в началото винаги има, но когато ти си спокойна и детето няма да е толкова нервно... Ще поплаче в началото, моето сърце също се късаше първите дни, но сега Андрей е много щастлив в яслата. Все пак детето има нужда от социализация, а в яслата се учат на навици и номерата им не минават така лесно както пред нас Wink Спокойно и горе главата  bouquet

# 4
  • Мнения: 36
там детето е сред деца и наистина ще му се отрази добре, ние имахме дълаг период на превикване, но свикна. но и на теб ще ти трудно, поне с мен беше така, като я зажеда на яската и аз не знаех какво да правя, но се свиква, пък и ако си на работа и ти ще свикнеш. там им обръщат внимание и ги занимават, аз също си занимавам детето, но там се учи и да общува, мисля че и се отразява добре. дящеря ми прачеше като я оставях и аз плачех в къщи, но вече и двете свикнахме.  няма да ти е лесно, можеш да си сигурна, но дена децата им е добре там, като пусках моята Дящеричка на ясла една позната ми каза "няма дете, което не може да свикне, има майки които не свикват". На нас адаптивния ни период беше 4 мес., не ядеше там, после не спеше там, но с постоянство се свитва, сега спи, яде, играе, няма проблем. но докато свикне, не знам колко пъти ходих да говоря с учителки, с директорката, с психоложката, но на всяко дете му трябва различен период за да свикне.успех Laughing

# 5
  • Мнения: 4 668
Нормално е да си притеснена , разбира се ...
Но искам да ти кажа , че аз съм много доволна от яслата на сина ми , а и от самият него след като тръгна там  Laughing
Имаше разбира се 10 - тина дни опъване и плачеше сутрин , но сега няма търпение да отиде .
Стана доста по дисциплиниран , започна да говори много , ама много правилно , играе си с децата и виждам , че е щастлив .

# 6
  • Мнения: 1 327
аз си признавам, че по-трудно преодолях раздялата с детето, отколкото то с мен  Sad

# 7
  • Мнения: 5 393
Имаше май тема за яслите newsm78



Има, да- ето я  Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237268.0

Заповядайте        bouquet

# 8
  • Мнения: 385
Благодаря за моралната подкрепа на всички!  Hug Дано свикнем и двамата бързо и дано не боледуваме ...много...даже ако може хич-това го пожелавам на всички  Praynig

# 9
  • Мнения: X
За яслата мога само хубави неща да кажа  Grinning
Моята дъщеря тръгна на 1г.6м., малко порева - 2 седмици, но после всичко си дойде на място, някак порастна, имаше приятелчета, научи се на много неща и най-важното не боледуваше, защото яслата ни беше много хубава и ги извеждаха всеки ден.

Най-важното е ти да си спокойна и уверена за детето. То усеща твоите реакции. Ако ти се разколебаеш даже за секунда, детето ще почне да мрънка и да те "изнудва" да си го оставиш вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт