Един въпрос за работата на мед.сестри в БГ

  • 14 954
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 342
Някой наясно ли е ако една мед.сестра не работи 5г.по професията си  може ли после да се върне пак на работа или трябва да държи някакъв изпит?Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 342
Никой ли не е на ясно...? Weary

# 2
  • Мнения: 37
Ако 5 години не работи като сесра губи завинаги правото си да упражнява тази професия. Това важи и за лаборанти , сестри ,акушерки и рехабилитатори.

# 3
  • Мнения: 342
alexlok-мерси.Но как така завинаги,а тези дипломи дето ги имат кво става..на боклука ли...? Би трябвало да има някакъв начин чрез изпит  да се оправят нещата newsm78

# 4
  • Мнения: 123
Не би трябвало да губи правото си Shocked

# 5
  • Мнения: 37
Може да отидеш да попиташ в Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи -София .Намира се на ул. Българска морава №61 , пряка на бул. Стамболийски.

# 6
  • Мнения: 66
Здравейте....та от първа ръка информациа да ви предам-след 5 години губиш правата-вярно,но ,ако имаш желание се явяваш ма изпит по сестрински грижи в медицинксия колеж по време насесията ,заедно с учащите се в момента и имаш възможност да си възстановиш правата ( ако вземеш изпита ) Simple Smile Надявам се да помогнах -питайте,ако не съм изяснила точно Simple Smile

# 7
  • Мнения: 342
Еееее bad_co мерси за инфото много Hug.Това пак е нещо иначе квооооо учиш 3 години и накрая все едно не си учил...така е супер,ще се понапънеш малко на изпита и готово.

# 8
  • Мнения: 4
  здравеите вси4ки,искам да попитам някои знае ли нещо за стачката на мед.сестрите

# 9
  • Мнения: 342
Чух нещо за 21ви този месец.Едночасова стачка,но не разбрах къде точно.

# 10
  • Мнения: 4
Аз разбрах,че на21 е за лекарите,но може и да не сьм чула всичко.Благодаря ти все пак.

# 11
  • по света
  • Мнения: 1 587
Няма такова ограничение вече,отпадна от преди няколко години.Не си губиш правата.

# 12
  • Мнения: 342
Няма такова ограничение вече,отпадна от преди няколко години.Не си губиш правата.
Ако е вярно е супер.Мерси и на теб за инфото.

# 13
  • по света
  • Мнения: 1 587
Абсолютно никой не ти иска подобна справка,казвам ти го от опит.

# 14
  • Мнения: 1 409
Ако 5 години не работи като сесра губи завинаги правото си да упражнява тази професия. Това важи и за лаборанти , сестри ,акушерки и рехабилитатори.
Е,чак пък завинаги,малко е пресилено.Ако не си работила 5 години,ще държиш отново същите държавни изпити,които си имала когато си завършвала и след това отново можеш да си работиш.

# 15
Абсолютно никой не ти иска подобна справка,казвам ти го от опит.
[/quo
Сигурно ли е това?Аз съм в същата ситуация и си мисля че при евентуално назначаване на работа когато започнат да се плащат осигуровки ще стане ясно че съм със загубени права и нямам право да работя,Ако има вариант кажи какъв е защото ми писна да ходя и да се обяснявам и така не успявам да намеря работа,

# 16
  • Oslo
  • Мнения: 659
И на мен никой не ми е искал подобна справка. Не мисля, че още е в сила това, а и да е - никой не следи за нарушения.

# 17
  • Мнения: 342
хпфп-Къде търсиш работа,защото по болниците има недостиг на мед. персонал.Провери е "Царица Йоана" и "2ра градска" знам,че там се търси постоянно персонал.

# 18
Е да в София е така ,аз съм от Варна и е проблем .Когато кандидатствах за работа им казах ,че не съм  работила повече от 5 г.,провериха -отговора беше ,че при една проверка глобите са сериозни .Работата беше в д. ясла-макар ,че там пък точно ...

# 19
СЪС СИГУРНОСТ МОЖЕШ ДА СИ ВЪЗВЪРНЕШ ПРАВАТА КАТО ЗАВЪРШИШ НАДГРАЖДАЩОТО ОБУЧЕНИЕ, КОЕТО СЕГА МАСОВО СЕ ПРЕДЛАГА ЗА СЕСТРИ В КОЛЕЖИТЕ . ТАКА ПОЛУЧАВАШ ПРАВО ДА РАБОТИШ И В ЧУЖБИНА С НОРМАТИВА ОТ ЧАСОВЕ , КОЙТО ПОКРИЕШ.

# 20
  • Мнения: 256
И мен ме вълнува тая тема,какво е това надграждащо обучение,това си заслужава да се опита,но пак да държа държавните изпити...В Пловдив също не вземат на работа,правят им проверки.

# 21
    :roll:Da gubqt se pravata, No poradi lipsa na kadri se priemat otdavna pensionirani sestri! Tova e realnata deistvitelnost, a ne se znae kakvo 6te stane sled godina dve?!

# 22
КАЗАХА МИ ЧЕ В ПОСЛЕДНАТА ОТ 5-ТЕ ГОДИНИ МОЖЕШ ДА ПОРАБОТИШ МЕСЕЦ В БОЛНИЦА  И ТАКА НЯМА ДА СИ ЗАГУБИШ ПРАВАТА.

# 23
хпфп-Къде търсиш работа,защото по болниците има недостиг на мед. персонал.Провери е "Царица Йоана" и "2ра градска" знам,че там се търси постоянно персонал.

Здравейте да направя едно уточнение недей да ходиш в 2ра градска защото там всички добри мед.сестри напуснаха и останаха само помярки да работят казвам ти го от личен опит майка ми работеше там преди 2 години и избяга.

# 24
колеги знаете ли след като неси работил по професията си да кажем 4 години, колко време след това трябва да работиш за да не загубиш правата? newsm78

# 25
ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ КЪМ КОГО ДА ЕС ОБЪРНА ЗА ДА ЗНАМ СЪС СИГУРНОСТ?

# 26
От измамата фирма Конкордия Груп печели 540 000 лв. на година.
Мед. сестрите ги наемат като болногледачки. Кандидатствах за работа като болногледачка, чрез посредническата фирма Конкордия Груп. Подписваш договор с Конкордия груп, но за да си изперат  парите те ме накараха да внеса пари на други две фирми. Тотал сървиз – 300 паунда и Harvest 600 паунда за издаване на жълта карта. Общите разходи възлизат над 4 200 лв. (самолетни билети, превод на документи и др.). Когато отидох в Англия разбрах, че съм една от многото излъгани.
Отидох  в Конкордия да ми върнат парите видях, че част от документите не са ми били представени да ги подпиша преди заминаването, друга част от документите  бяха подменени. Не са ми върнати парите до днес.
30 бр.  излъгани Х 300 паунда = 9 000 паунда – чиста печалба
12 месеца  Х 9 000 паунда = 108 000 паунда чиста печалба за година
Сумата се удвоява след като се преведат парите от английските работодатели
108 000  Х 2 =  216 000 паунда
216 000 Х 2, 50 лв. = 540 000 лв.
Това е доста голяма сума с която могат да си гарантират получаването на каквито си поискат разрешителни за извършване на тази дейност.  
 Неползвайте услугите на тази фирма. Тя изпраща болногледачки  за много страни.

Общи условия

Активация на акаунт