Кое считате за по-неприемливо?

  • 1 724
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
И двете неща присъстват в работното ежедневие на повечето от нас. И двете са "класика в жанра". Интересно ми е кое Ви дразни повече.
Аз например секс-прогреса не го одобрявам, но шуро-баджанащината много повече ме дразни и на моменти дори обезкуражава.
Би ми било интересно какво мислите по въпроса.

# 1
  • Мнения: 431
най-неприемлива за мен е сексуалната шуробаджанащина

Демек: когато и сексът не е достатъчен и в помощ е наложително да се намеси родата  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 682
И двете ситуации са много дразнещи. Като че ли шуро-баджанащината ме дразни в по-голяма степен. Може би защото съм се сблъсквала често с нея.

# 3
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Второто ме дразни повече, в моя град присъства в изключително силна форма ooooh!.

# 4
  • Мнения: 339
Не мога да гласувам. Не знам кое да си избера. И двете неща ме дразнят. Не мога да приема нито някоя празноглава кукла Барби да ми началства само защото си ляга с шефа, нито пък някой  тюфлек  да ми се прави на началник понеже е внук на баба Злата шурея....
За жалост всекидневно се сблъсквам и с двата класически жанра.

# 5
  • Мнения: 3 423
И двата варианта са приемливи, когато
става дума за професионалисти. Когато
се назначават бездарници, ни секс, ни
вуйчо-владика помага. Не съм против ни
за шуробаджанащината, нито за секса.

# 6
  • NL
  • Мнения: 520
Съгласна съм с последният пост.И от тези хора се намират свестни,нахъсани и разбиращи си от работата ,независимо как точчно са попаднали на това място.Да те подбутнат оттук или оттам не означава винаги,че е нещо лошо,стига да се покажат нужните качества след това.Неприемливо е за мен подлизурсвтото например но и там ако пак си разбира човек от задълженията не бих го приела с неприязън.

# 7
  • Мнения: 804
Честно казано не ме интересува по каква линия е заел мястото си някой - секс, роднинство или конкурс. Единственото което ме дразни е непрофесионалистът, некомпетентния и мързелив мърляч, който не си върши работата за която му плащат.

# 8
  • Мнения: 192
...непрофесионалистът, некомпетентния и мързелив мърляч, който не си върши работата за която му плащат....

Обикновено това е следствие и от двете. За мен празноглавата барби която "свири на кавала" на шефа е изключително противно нещо.

# 9
  • Мнения: 20
  "Шуробаджанащина"  това са т.нар. "социални познанства " Всяка уважаваща себе си фирма наема хора именно чрез  препоръки направени от някого. В днешно време ако си смотан и некадърен едва ли някой дълго ще те носи на гърба си. Тъпи са такива коментари от сорта на " Този е човек на еди кой си  и затовна е назначен",  без да се отчита дали същият е способен и т.н.т.
А секскариеризма може  и да е секс , но кариеризъм  едва ли.

# 10
  • Мнения: 133
Честно казано не ме интересува по каква линия е заел мястото си някой - секс, роднинство или конкурс. Единственото което ме дразни е непрофесионалистът, некомпетентния и мързелив мърляч, който не си върши работата за която му плащат.
с две ръце ЗА
а още по-гадно е когато същото това същество е и подлизурко и отявлен подмазвач, а с хора, от които няма полза се държи като надут пуяк. имам пример  Sick

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Като се буташ с връзки поне да си направиш правилна преценка, дали ще можеш да я вършиш таз работа! Ей, товаме дразни, знаят, че не стават и пак се бутат, после трябва и тяхната работа да вършим. Връзкарка съм, ама поне никой никога не се е оплакал от мен и си върша работата.
Виж секс прогресът ми е абсолютно противен. Представям си комбинацията от двете Sick

# 12
  • Мнения: 139
Честно казано не ме интересува по каква линия е заел мястото си някой - секс, роднинство или конкурс. Единственото което ме дразни е непрофесионалистът, некомпетентния и мързелив мърляч, който не си върши работата за която му плащат.

Права си, непрофесионализмът е дразнещ сам по себе си.
Но аз по-скоро коментирам варианта, когато някой видимо неспособен попада по "странен" начин на хубава позиция и е заобиколен от кадърни хора, които му вършат работата.
Или случаи, когато от двама способни и мотивирани хора, пак по "странен" начин шанс получава по-връзкаря.
Аз също имам много добри препоръки от бивш работодател, не поради х.йоблизане, или чичовщина, но това е практика в цял свят но в България май повече работа вършат по-друг вид кръвни, съребрени, "френски" и дупепредлагащи "препоръки".
Иначе с или без връзки и секс - човек може да бъде както професионалист, така и непрофесионалист.

# 13
  • Мнения: 1 425
Има ли значение кое е по-дразнещо? И девте си ги има открай време и едва ли скоро ще изчезнат.

# 14
  • Мнения: 4 965
И двата варианта са приемливи, когато
става дума за професионалисти. Когато
се назначават бездарници, ни секс, ни
вуйчо-владика помага. ...

Напоследък много ми харесва да чета мненията на Лиска.   bouquet

...
Но аз по-скоро коментирам варианта, когато някой видимо неспособен попада по "странен" начин на хубава позиция и е заобиколен от кадърни хора, които му вършат работата.
Или случаи, когато от двама способни и мотивирани хора, пак по "странен" начин шанс получава по-връзкаря.
...

Първият случай все по-рядко вирее напоследък. Колкото и яки връзки да имаш, ако не ставаш за въпросната работа, не те държат дълго.
Вторият случай е по-често срещан, но за него нямам нищо против - щом човекът е кадърен, препоръките са добре дошли. Пък и преценката за кадърност е субективна, затова много работодатели предпочитат да назначат някой, който е "човек на някой" /най-малкото, разчитат на по-голяма отговорност - дето се казва "от кумова срама"/.

Общи условия

Активация на акаунт