Препоръчайте ми съдомиялна машина!

  • 16 496
  • 156
  •   1
Отговори
Здравейте, искам да си купя съдомиялна машина за вграждане, 45см широка, за поне 9 комплекта, енергиен калс ААА. От този тип съдомиялни каква бихте ми препоръчали? Вие от кои сте доволни?Предварително ви благодаря!

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Аз съм си харесала на Бош -  всичко клас А, 48децибела шум, има 4 програми за измиване, система за предпазване на кристални съдове и автоматично разпознаване на таблетки 3в1. Само че цената на 45см е 120лв повече от 60см, а е за 9комплекта, не за 12  ooooh!
Ама пусто място  Tired

# 2
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ще следя темата с интерес. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 999
И моите изисквания бяха такива и избрах това:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021312
Но не съм я ползвала още , в новият апартамент е и нямам впечатления. Иначе изглежда добре като функции. Thinking

# 4
  • Мнения: 1 303
При всички случаи е желателно да има трети /на тавана на миялната/ впръсквател за вода - така измиват по-добре. Също така да има половин зареждане, накисване, отложен старт /това на мен аааадски много ми липсва/, регулируема на височина горна кошница, стойките за чиниите на долната кошница да се прибират, за да събираш по-обемни неща иииии от тук нататук изборът ти доста се стеснява. Бих казала, че на пазара има горе-долу 2-3 миялни с тези характеристики /включително и трите "А"/ и ако не се лъжа миялната на aunt Ogg е точно една от тях  Wink

# 5
  • Мнения: 544
Все съм си мислила, че за 9 к-та, половин зареждане е безмислено  newsm78, накисването също не го използвам, защото имам програма с предв. накисване, а иначе отложения старт наистина за мен специално е много важен  Peace.За марка бих предпочела тези уреди, които са с 3 г. гаранция, макар че всичко си е късмет

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
При всички случаи е желателно да има трети /на тавана на миялната/ впръсквател за вода - така измиват по-добре. Също така да има половин зареждане, накисване, отложен старт /това на мен аааадски много ми липсва/, регулируема на височина горна кошница, стойките за чиниите на долната кошница да се прибират, за да събираш по-обемни неща иииии от тук нататук изборът ти доста се стеснява. Бих казала, че на пазара има горе-долу 2-3 миялни с тези характеристики /включително и трите "А"/ и ако не се лъжа миялната на aunt Ogg е точно една от тях  Wink
И аз за такава говоря. Ето я и моята любимка  Heart Eyes
http://bosch.expo2000.bg/category.php?cat=p1_c5&pid=5

# 7
  • Мнения: 1 303
Накисването се ползва, когато чакаш да напълниш миялната, за да не засъхват съдовете. Програма с накисване си е съвсем друга работа. А половин зареждането и аз при 60 см миялна рядко го ползвам, но пък си е незаменимо като трябва да пътуваш и имаш само 5 чинии и 5 чаши за миене  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 13 165
И моята е Бош. Доволна съм от нея. Спестява ми много време и разширени нерви. 45 см е. За 4 души я пускам най- малко през ден, но по- често ежедневно. Доколкото знам половин зареждане имат само големите миялни- 60 см. Правилно са те посъветвали по- горе да си вземеш с три впръсквателя за водата, да има и кратка програма. Естествено ти препоръчвам Бош, но каквато и да вземеш съвсем скоро  Heart Eyesще се влюбиш в нея.

# 9
  • Мнения: 544
Dame, ясно ми е за какво е накисването, но не ми е ясно кога го пускам-непосредствено преди да сложа втората част с чиниите(примерно на следващия ден), или веднага като сложа първата част с чиниите.Може би за това не съм го ползвала никога, защото мисля, че се обесмисля ако го пусна на първия ден, те пак ще изсъхнат до другия, а пък ако го пусна това накисване на втория ден-отново няма смисъл, защото самата програма е с накисване.Не знам дали успя да ме разбереш какво исках да кажа

# 10
  • Мнения: 1 303
Разбрах те напълно  Hug
Пуска се обикновено след като сложиш чиниите. Аз му ръсвам и мъничко прах. Ползвам го да поотмия основната мърсотия от съдовете. И не, не засъхват до другия ден, поне не много, особено ако държиш вратата затворена. Понакога ако чакаш не един, а два дни, се пуска и повторно.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 999
След трите ААА, най-много държах на функция плакнене. Laughing Като прочетох в една друга тема,че така си миете зеленчуци и полудях! Друго има-няма, но плакнене-задължително. Даже мъжът ми се зачуди какво съм го загледала това плакнене, но не му беше обяснено.  Joy

# 12
  • Мнения: 1 303
aunt Ogg, то можеш да използваш наисването вместо програмата за плакнене. При моята машина програмата за плакнене е мноого дълга.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 999
Ооо,благодаря,благодаря!   bouquet Такива идеи са винаги добре дошли. Надявам се,че за пресните марулки ще мога да си ползвам миялната,заедно с целия апартамент.  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 4 371
Не знам какво си си избрала, но не си взимай Горение Stop
Моята е такава и редовно я пускам по два пъти, защото чиниите не са измити добре, остава препарат по тях...мразя я Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт