Препоръчайте ми съдомиялна машина!

  • 16 492
  • 156
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 204
Моята е Електролукс, 60 см., за мен най- важно беше да е ААА и да има отложен старт. Мия най-често на автоматична програма и тази за тенджери /винаги имам някоя тава или тенджера/. Като я купих се бях шашнала, че няма изплакване, то пък се оказа че всяка го имала. Но сега не го ползвам- с него, без него и на втория /и на третия/ ден чиниите са си измити, ако съм ги наредила правилно. Много често ползвам също кратката /30 мин./ програма, даже предпочитам да пусна нея и да измия чиниите, ако няма тенджери, разбира се, отколкото само да ги изплакна - то е 15 мин. Харесва ми също, че има дисплей, който ти показва колко е дълга програмата, за съжаление късно се усетих, че като се пусне, не се вижда, а има само червен лъч, който показва, че работи още. Сега ако трябваше бих си купила с външен дисплей.

# 16
  • Мнения: 3 830
Бих обърнала внимание на марката Електролукс.

И аз ще следя, защото и аз искам да купувам съдомиялна Peace

# 17
  • Мнения: 2 708
Преди 2 месеца си купих Електролукс, от половинките. Много съм си доволна. Естествено, че всички имат и кратки програми и дълги и супер кратки  - за изплакване. Но тя като е малка, няма да ти засъхват, та да ти се налага да ги киснеш. И аз я пускам през ден, а съб и нед - всеки ден. Пък и зависи колко човека сте. До сега съм ползвала 13 години вече все Канди, но от по големите - 60 см. По бавно се пълни, но пък е много удобно за тенджери и тави. В малката не се справям с тавите. Всичко си зависи от това, колко място си определила за миялна и колко пари даваш за нея. Предполагам че Бош е по- хубава, но пък Електролукса е по евтина и пак си върши работа. Все пак аз търсех за вграждане и това доста ги оскъпява.

# 18
  • Мнения: 2 708
Пропуснах да кажа, че моята няма отложен старт, но на мен не ми и трябва. Или я пускам вечер, след като сме се навечеряли, или пък ако толкова се препълни през деня и аз съм си в къщи - пускам си я. Ако са децата - те имат грижата. Затова си преценяваш - трябва ли ти тая опция, за да я плащаш, или не ти трябва.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 493
От днес следобед съм горд собственик на AEG F60860. След два ремонта за два месеца и днес, само седмица от взимането от последния ремонт стария ми Бош пак се развали. Ще го ремонтираме за последно, пък колкото изкара на село, за след купони. За новото АЕГ нямам още мнение, тъкмо я пуснах за първи път. Засега - изглежда по-голяма от Боша, обаче събира по-малко, или аз не съм свикнала с разпределението на кошниците. Ако някой се интересува от модела да дам малко инфо - голяма, клас ААА, пръскалка най-отгоре, отложен старт, дисплей с индикатори за какво ли не, програма автоматик, кратка, интензивна, еко, стъкло, изплакване. Има и промяна на височината на горната кошница, ама като гледам се променя със сантиметър и половина, не е кой знае какво.

# 20
  • Мнения: 13 165
Е, честито! Със здраве да си я ползваш!

# 21
  • Мнения: 503
С две ръце за Аристон. Страшно съм доволна..

# 22
  • София
  • Мнения: 2 871
И аз утре ще си купя миялна и сме си харесали Индезид Кажете си мнението за тях моля Praynig

Също ако може да ми каже някой, защо е толкова важен Отложен старт newsm78 И това за половин програма  newsm78
От прочетеното разбрах, че трябва да гледам Изплакване, Регулиране на кошницата, и пръскачката да е отгоре Peace

И още нещо, аз искам да не е за вграждане, но се чудя дали не е по -удобно да е вътре дисплея, за да не се пипа от децата Thinking

Много ще съм благодарна ако някой ми отговори, защото утре ще е късно
 Wink
  bouquet

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 493
Отложения старт е важен за да можеш да я напълниш след вечеря и да я пуснеш, а тя да почне да мие на нощна енергия. Регулирането на кошницата според мен е безмислено, променя се с 1-1,5 см, голяма разлика няма що. Пръскачката е хубаво да е отгоре, обаче се среща при не много миялни, от 20 да има 2-3 с пръскалка отгоре. Изплакването .... абе и то според мен е горе-долу непотребна функция, зависи за какво време ще я пълниш. Половин програма никога не ползвам - хаби много ток и вода за никакво количество съдове. За дисплея е много по-добре да е скрит от децата, ама май миялните за вграждане са по-скъпи.
За Индезит нямам мнение, не ползвам, говоря по принцип Simple Smile

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 22:46 от Янтра

# 24
  • София
  • Мнения: 2 871
Добре де, нали направиха цените на водата и тока еднакви през цялото денонощие newsm78 Или се бъркам newsm78

И сега много ме карате да се замислям дали да е вградена Thinking а хич не ми се иска Crossing Arms

# 25
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Добре де, нали направиха цените на водата и тока еднакви през цялото денонощие newsm78 Или се бъркам newsm78

И сега много ме карате да се замислям дали да е вградена Thinking а хич не ми се иска Crossing Arms
Вградените струват колкото свободностоящите, или разликата не е фрапантна. Ако ще вграждаш ти трябва от този тип

Иначе незнам дали има миални със защита от деца newsm78 Можеш да проучиш въпроса Wink

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 493
Цената на водата е еднаква, ама на тока въобще не е. Нощната е приблизително на половин цена. Дневната е 17ст. клвтч, а нощната 9ст. Прави си сметката сама Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 3 999
Аааа,плакненето е важно!  Grinning Да може да си миеш зеленчуците вътре. Но Dame сподели, че става и с програма "накисване" .  Не знам за вас, но ние толкова салата ядем,че това ми е по-важно от миенето. Party

# 28
  • Мнения: 2 891
Добре де, бутоните не могат да са на панел отвън само заради децата и дизайна, така ли  Thinking

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 23 493
Добре де, бутоните не могат да са на панел отвън само заради децата и дизайна, така ли  Thinking
Това не го разбрах? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт