Препоръчайте ми съдомиялна машина!

  • 16 485
  • 156
  •   1
Отговори
Здравейте, искам да си купя съдомиялна машина за вграждане, 45см широка, за поне 9 комплекта, енергиен калс ААА. От този тип съдомиялни каква бихте ми препоръчали? Вие от кои сте доволни?Предварително ви благодаря!

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Аз съм си харесала на Бош -  всичко клас А, 48децибела шум, има 4 програми за измиване, система за предпазване на кристални съдове и автоматично разпознаване на таблетки 3в1. Само че цената на 45см е 120лв повече от 60см, а е за 9комплекта, не за 12  ooooh!
Ама пусто място  Tired

# 2
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ще следя темата с интерес. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 999
И моите изисквания бяха такива и избрах това:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021312
Но не съм я ползвала още , в новият апартамент е и нямам впечатления. Иначе изглежда добре като функции. Thinking

# 4
  • Мнения: 1 303
При всички случаи е желателно да има трети /на тавана на миялната/ впръсквател за вода - така измиват по-добре. Също така да има половин зареждане, накисване, отложен старт /това на мен аааадски много ми липсва/, регулируема на височина горна кошница, стойките за чиниите на долната кошница да се прибират, за да събираш по-обемни неща иииии от тук нататук изборът ти доста се стеснява. Бих казала, че на пазара има горе-долу 2-3 миялни с тези характеристики /включително и трите "А"/ и ако не се лъжа миялната на aunt Ogg е точно една от тях  Wink

# 5
  • Мнения: 544
Все съм си мислила, че за 9 к-та, половин зареждане е безмислено  newsm78, накисването също не го използвам, защото имам програма с предв. накисване, а иначе отложения старт наистина за мен специално е много важен  Peace.За марка бих предпочела тези уреди, които са с 3 г. гаранция, макар че всичко си е късмет

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
При всички случаи е желателно да има трети /на тавана на миялната/ впръсквател за вода - така измиват по-добре. Също така да има половин зареждане, накисване, отложен старт /това на мен аааадски много ми липсва/, регулируема на височина горна кошница, стойките за чиниите на долната кошница да се прибират, за да събираш по-обемни неща иииии от тук нататук изборът ти доста се стеснява. Бих казала, че на пазара има горе-долу 2-3 миялни с тези характеристики /включително и трите "А"/ и ако не се лъжа миялната на aunt Ogg е точно една от тях  Wink
И аз за такава говоря. Ето я и моята любимка  Heart Eyes
http://bosch.expo2000.bg/category.php?cat=p1_c5&pid=5

# 7
  • Мнения: 1 303
Накисването се ползва, когато чакаш да напълниш миялната, за да не засъхват съдовете. Програма с накисване си е съвсем друга работа. А половин зареждането и аз при 60 см миялна рядко го ползвам, но пък си е незаменимо като трябва да пътуваш и имаш само 5 чинии и 5 чаши за миене  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 13 165
И моята е Бош. Доволна съм от нея. Спестява ми много време и разширени нерви. 45 см е. За 4 души я пускам най- малко през ден, но по- често ежедневно. Доколкото знам половин зареждане имат само големите миялни- 60 см. Правилно са те посъветвали по- горе да си вземеш с три впръсквателя за водата, да има и кратка програма. Естествено ти препоръчвам Бош, но каквато и да вземеш съвсем скоро  Heart Eyesще се влюбиш в нея.

# 9
  • Мнения: 544
Dame, ясно ми е за какво е накисването, но не ми е ясно кога го пускам-непосредствено преди да сложа втората част с чиниите(примерно на следващия ден), или веднага като сложа първата част с чиниите.Може би за това не съм го ползвала никога, защото мисля, че се обесмисля ако го пусна на първия ден, те пак ще изсъхнат до другия, а пък ако го пусна това накисване на втория ден-отново няма смисъл, защото самата програма е с накисване.Не знам дали успя да ме разбереш какво исках да кажа

# 10
  • Мнения: 1 303
Разбрах те напълно  Hug
Пуска се обикновено след като сложиш чиниите. Аз му ръсвам и мъничко прах. Ползвам го да поотмия основната мърсотия от съдовете. И не, не засъхват до другия ден, поне не много, особено ако държиш вратата затворена. Понакога ако чакаш не един, а два дни, се пуска и повторно.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 999
След трите ААА, най-много държах на функция плакнене. Laughing Като прочетох в една друга тема,че така си миете зеленчуци и полудях! Друго има-няма, но плакнене-задължително. Даже мъжът ми се зачуди какво съм го загледала това плакнене, но не му беше обяснено.  Joy

# 12
  • Мнения: 1 303
aunt Ogg, то можеш да използваш наисването вместо програмата за плакнене. При моята машина програмата за плакнене е мноого дълга.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 999
Ооо,благодаря,благодаря!   bouquet Такива идеи са винаги добре дошли. Надявам се,че за пресните марулки ще мога да си ползвам миялната,заедно с целия апартамент.  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 4 371
Не знам какво си си избрала, но не си взимай Горение Stop
Моята е такава и редовно я пускам по два пъти, защото чиниите не са измити добре, остава препарат по тях...мразя я Crossing Arms

# 15
  • Мнения: 204
Моята е Електролукс, 60 см., за мен най- важно беше да е ААА и да има отложен старт. Мия най-често на автоматична програма и тази за тенджери /винаги имам някоя тава или тенджера/. Като я купих се бях шашнала, че няма изплакване, то пък се оказа че всяка го имала. Но сега не го ползвам- с него, без него и на втория /и на третия/ ден чиниите са си измити, ако съм ги наредила правилно. Много често ползвам също кратката /30 мин./ програма, даже предпочитам да пусна нея и да измия чиниите, ако няма тенджери, разбира се, отколкото само да ги изплакна - то е 15 мин. Харесва ми също, че има дисплей, който ти показва колко е дълга програмата, за съжаление късно се усетих, че като се пусне, не се вижда, а има само червен лъч, който показва, че работи още. Сега ако трябваше бих си купила с външен дисплей.

# 16
  • Мнения: 3 830
Бих обърнала внимание на марката Електролукс.

И аз ще следя, защото и аз искам да купувам съдомиялна Peace

# 17
  • Мнения: 2 708
Преди 2 месеца си купих Електролукс, от половинките. Много съм си доволна. Естествено, че всички имат и кратки програми и дълги и супер кратки  - за изплакване. Но тя като е малка, няма да ти засъхват, та да ти се налага да ги киснеш. И аз я пускам през ден, а съб и нед - всеки ден. Пък и зависи колко човека сте. До сега съм ползвала 13 години вече все Канди, но от по големите - 60 см. По бавно се пълни, но пък е много удобно за тенджери и тави. В малката не се справям с тавите. Всичко си зависи от това, колко място си определила за миялна и колко пари даваш за нея. Предполагам че Бош е по- хубава, но пък Електролукса е по евтина и пак си върши работа. Все пак аз търсех за вграждане и това доста ги оскъпява.

# 18
  • Мнения: 2 708
Пропуснах да кажа, че моята няма отложен старт, но на мен не ми и трябва. Или я пускам вечер, след като сме се навечеряли, или пък ако толкова се препълни през деня и аз съм си в къщи - пускам си я. Ако са децата - те имат грижата. Затова си преценяваш - трябва ли ти тая опция, за да я плащаш, или не ти трябва.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
От днес следобед съм горд собственик на AEG F60860. След два ремонта за два месеца и днес, само седмица от взимането от последния ремонт стария ми Бош пак се развали. Ще го ремонтираме за последно, пък колкото изкара на село, за след купони. За новото АЕГ нямам още мнение, тъкмо я пуснах за първи път. Засега - изглежда по-голяма от Боша, обаче събира по-малко, или аз не съм свикнала с разпределението на кошниците. Ако някой се интересува от модела да дам малко инфо - голяма, клас ААА, пръскалка най-отгоре, отложен старт, дисплей с индикатори за какво ли не, програма автоматик, кратка, интензивна, еко, стъкло, изплакване. Има и промяна на височината на горната кошница, ама като гледам се променя със сантиметър и половина, не е кой знае какво.

# 20
  • Мнения: 13 165
Е, честито! Със здраве да си я ползваш!

# 21
  • Мнения: 503
С две ръце за Аристон. Страшно съм доволна..

# 22
  • София
  • Мнения: 2 871
И аз утре ще си купя миялна и сме си харесали Индезид Кажете си мнението за тях моля Praynig

Също ако може да ми каже някой, защо е толкова важен Отложен старт newsm78 И това за половин програма  newsm78
От прочетеното разбрах, че трябва да гледам Изплакване, Регулиране на кошницата, и пръскачката да е отгоре Peace

И още нещо, аз искам да не е за вграждане, но се чудя дали не е по -удобно да е вътре дисплея, за да не се пипа от децата Thinking

Много ще съм благодарна ако някой ми отговори, защото утре ще е късно
 Wink
  bouquet

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
Отложения старт е важен за да можеш да я напълниш след вечеря и да я пуснеш, а тя да почне да мие на нощна енергия. Регулирането на кошницата според мен е безмислено, променя се с 1-1,5 см, голяма разлика няма що. Пръскачката е хубаво да е отгоре, обаче се среща при не много миялни, от 20 да има 2-3 с пръскалка отгоре. Изплакването .... абе и то според мен е горе-долу непотребна функция, зависи за какво време ще я пълниш. Половин програма никога не ползвам - хаби много ток и вода за никакво количество съдове. За дисплея е много по-добре да е скрит от децата, ама май миялните за вграждане са по-скъпи.
За Индезит нямам мнение, не ползвам, говоря по принцип Simple Smile

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 22:46 от Янтра

# 24
  • София
  • Мнения: 2 871
Добре де, нали направиха цените на водата и тока еднакви през цялото денонощие newsm78 Или се бъркам newsm78

И сега много ме карате да се замислям дали да е вградена Thinking а хич не ми се иска Crossing Arms

# 25
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Добре де, нали направиха цените на водата и тока еднакви през цялото денонощие newsm78 Или се бъркам newsm78

И сега много ме карате да се замислям дали да е вградена Thinking а хич не ми се иска Crossing Arms
Вградените струват колкото свободностоящите, или разликата не е фрапантна. Ако ще вграждаш ти трябва от този тип

Иначе незнам дали има миални със защита от деца newsm78 Можеш да проучиш въпроса Wink

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
Цената на водата е еднаква, ама на тока въобще не е. Нощната е приблизително на половин цена. Дневната е 17ст. клвтч, а нощната 9ст. Прави си сметката сама Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 3 999
Аааа,плакненето е важно!  Grinning Да може да си миеш зеленчуците вътре. Но Dame сподели, че става и с програма "накисване" .  Не знам за вас, но ние толкова салата ядем,че това ми е по-важно от миенето. Party

# 28
  • Мнения: 2 891
Добре де, бутоните не могат да са на панел отвън само заради децата и дизайна, така ли  Thinking

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
Добре де, бутоните не могат да са на панел отвън само заради децата и дизайна, така ли  Thinking
Това не го разбрах? newsm78

# 30
  • София
  • Мнения: 2 871
Един бърз въпрос Praynig Като взема миялната, какво да купя освен таблетките за миене  newsm78 Има ли др. препарат или нещо което се прави преди да започнеш да я ползваш newsm78

И какъв е този индикатор за соли Thinking

# 31
  • Мнения: 2 891
Добре де, бутоните не могат да са на панел отвън само заради децата и дизайна, така ли  Thinking
Това не го разбрах? newsm78

Нали едните бутони са скрити -

а другите са на панел, отпред   Rolling Eyes

# 32
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Предимството на скритите бутони е, че ако недай си боже ти се развали миялната сваляш цялата вратичка и я мъкнеш на поправка. Ако е с панел отпред първо викаш дърводелец, или впрягаш половинката да отмонтира вратичката  Confused (не се смейте на мен така ми го обясни дизайнерката на кухнята)  Blush
Иначе е несравнимо удобство и че нито деца, нито никой не я пипа докато работи и съвсем си прилича на шкаф   Wink ама един такъв вълшебен шпкаф  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 2 891
Добре де, като са на панел отпред, не е ли също толкова лесно да отмонтираш вратата?

# 34
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 429
Запис.. И на мен ми предстой такава покупка- за вграждане. И аз много се чудя с панел или не... newsm78

# 35
  • Мнения: 995
Моята е вградена, прилича на шкаф. Ползвах я една седмица и се развали, изписа на дисплея Е4 и блокира Rolling Eyes В упътването пише, е блокира, когато има опасност от преливане- има аква стоп. Сега чакам техника да се произнесе.

# 36
  • Мнения: 2 891
С "мастър рисет" от контакта не се ли оправи?  Laughing

# 37
  • Мнения: 995
С "мастър рисет" от контакта не се ли оправи?  Laughing
Laughing тц
Иначе много хубаво мие, ама карък!

# 38
  • Мнения: 1 417
До имащите `Електролукс`тая миялна мие ли ви чашите? Аз мия само на една програма, че ми е най-кратка 60 градуса, но измита чаша не мога да изкарам  Confused и вече ги мия на ръка Close. Иначе за чинии, тенджери, тави нямам проблеми. Не знам точно какъв модел е, малка е и като я купувахме Бош беше доста по-евтина, не знам защо някой посочи че Електро е по-евтина newsm78

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 702
Искам да се запиша в темата, много полезни неща срещнах  Close

# 40
  • Мнения: 1 303
До имащите `Електролукс`тая миялна мие ли ви чашите? Аз мия само на една програма, че ми е най-кратка 60 градуса, но измита чаша не мога да изкарам  Confused и вече ги мия на ръка Close. Иначе за чинии, тенджери, тави нямам проблеми. Не знам точно какъв модел е, малка е и като я купувахме Бош беше доста по-евтина, не знам защо някой посочи че Електро е по-евтина newsm78

Много ми е трудно да си представя, че ти мие тенджерите и то на кратката програма, а чашите излизат мръсни  Shocked
Как точно ги редиш?

# 41
  • София
  • Мнения: 2 871
От днес и аз съм с миялна Grinning
Взехме си Аристон 45см newsm78 След голяма чуденица Crazy по удобно ще ми е , а ако преместим кухята след някоя година ще я сменя Wink
Сега ще чакам мъжа ми да я включи и ще споделя  Heart Eyes

Вие използвате ли сол за миене или само таблетки newsm78 А тази течност като веро задължителна ли е  newsm78

# 42
  • Мнения: 23
Запис и от мен. Доста полезни неща прочетох.
Ние приключваме с новата кухня , но за миялна ще трябва да изчакам месец два. Иначе съм се спряла на Електролукс или АЕГ 45 см.

# 43
  • Мнения: 1 303
От днес и аз съм с миялна Grinning
Взехме си Аристон 45см newsm78 След голяма чуденица Crazy по удобно ще ми е , а ако преместим кухята след някоя година ще я сменя Wink
Сега ще чакам мъжа ми да я включи и ще споделя  Heart Eyes

Вие използвате ли сол за миене или само таблетки newsm78 А тази течност като веро задължителна ли е  newsm78

Е хайде да ти е честита! Сега ще се чудиш как си живяла без нея.  Wink Аз все още си спомням с умиление за първия ден, когато ни докараха нашата  Joy Бяхме си оставили една огрооомна купчина мръсни съдове, чак се чудя как се побраха всичките.

По въпроса. Сол не се слага, ако ползваш таблетки 3в1. Тази течност, която е като веро е гланц и е абсолютно задължителна, за да излизат без петна чиниите, но също не се слага ако таблетките са ти 3в1. Само чети внимателно като купуваш, дали това 3в1 означава, че съдържат препарат, сол и гланц или са някаква глупост от рода на тристепенно почистване и тинтири минтири!

# 44
  • Мнения: 96
Изчетох темата с интерес и ми се иска да задам въпрос:
Има ли  съдомиялни за вграждане по-малко от 45 см широчина. За да знам как да процедирам с проекта за кухнята и да напъвам ли майстора да "измисли" някаква дупка за такова нещо?
 Hug

# 45
  • Мнения: 1 303
Изчетох темата с интерес и ми се иска да задам въпрос:
Има ли  съдомиялни за вграждане по-малко от 45 см широчина. За да знам как да процедирам с проекта за кухнята и да напъвам ли майстора да "измисли" някаква дупка за такова нещо?
 Hug

До колкото знам - не. Има едни, които са колкото много голяма микровълнова, ама съм чувала, че никаква работа не вършат. Пък и не можеш да завреш нищо по-обемно в тях. И като имаш гости, трябва да я пуснеш 100 пъти , за да измиеш всичко, което си е абсолютна досада.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 967
CANDY  Simple Smile

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Моята е Беко,но още не съм започнала да я ползвам.Отидохме да си избираме печка ,а се върнахме с миялна.
Само незнам каква посуда да си купя .Бихте ли споделии какви чинии и чаши са подходящи за съдомиялна?

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
Моята е Беко,но още не съм започнала да я ползвам.Отидохме да си избираме печка ,а се върнахме с миялна.
Само незнам каква посуда да си купя .Бихте ли споделии какви чинии и чаши са подходящи за съдомиялна?
В упътването пише. Защо не го прочетеш?
По принцип не се слага дърво, кристал и някои пластмаси се топят от температурата.

# 49
  • Мнения: 284
Янтра ти е написала какво не се слага,всичко друго се мие без проблем-порцелан,дуралекс,аркопал,стъкло,йенаглас,алпака.

# 50
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Днес какво ми се случи?Снощи пуснах съдомиялната,сутринта отварям и хапчето си е вътре,в сектора за препарата,капачето обаче е отворено.Самото хапче е поело вода,но е почти цяло(ползвам на Сомат-7в 1).Пуснах отново машината,ще видя какво е станало по-късно.За първи път ми се случва това.А на вас случвало ли ви се е?Защо ли се е получило така?

# 51
  • Мнения: 88
Здравейте! И аз следя темичката с интерес защото и на нас ще ни предстои такава покупка.Искам да попитам какво по-точно представлява функцията 3 в 1 за да знам дали да си избирам миялна с такава есктра.Някой знае ли какво ще стане ако сложа таблетка 3-5-7 или там колкото е в 1 в съдомиялна която няма такава функция.Добре,че е този форум, че иначе не знам как щях да вземем такива решения. Laughing

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
Здравейте! И аз следя темичката с интерес защото и на нас ще ни предстои такава покупка.Искам да попитам какво по-точно представлява функцията 3 в 1 за да знам дали да си избирам миялна с такава есктра.Някой знае ли какво ще стане ако сложа таблетка 3-5-7 или там колкото е в 1 в съдомиялна която няма такава функция.Добре,че е този форум, че иначе не знам как щях да вземем такива решения. Laughing
Тази функция е копче, което като натиснеш престава да свети инидкатора за гланц и сол. Ти го натискаш, ако ползваш препарат 3в1. Ако няма тази функция просто индикатора ще свети Laughing Въобще не ти трябва, освен ако не те дразнят много светнали лампички Laughing

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Предимството на скритите бутони е, че ако недай си боже ти се развали миялната сваляш цялата вратичка и я мъкнеш на поправка. Ако е с панел отпред първо викаш дърводелец, или впрягаш половинката да отмонтира вратичката  Confused (не се смейте на мен така ми го обясни дизайнерката на кухнята)  Blush
Иначе е несравнимо удобство и че нито деца, нито никой не я пипа докато работи и съвсем си прилича на шкаф   Wink ама един такъв вълшебен шпкаф  Mr. Green

 hahaha
 Joy Joy Joy Големи смешки... ще падна от смях  Joy

освен ако не те дразнят много светнали лампички Laughing

а ако те дразнят има 2 начина: чук или непрозрачно тиксо.

# 54
  • Мнения: 386
запис и от мен

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Янтра,аз съм чела в книжката но исках да споделите какво е вашето наблюдение върху съдовете.Чела съм ,че дуралекса с времето става на петна ,че ако чиниите са със шарки и те с времето се изтъркват.Имам и един сервиз ,който е със златисти кантове.Дали да го пускам и него.

Какво да не поставяме в миялната?
Не мийте алуминиеви или медни съдове, както и прибори с дървени части. Неръждаемата стомана, стъклото и порцеланът са “най-желаните гости” в миялната. Пластмасови съдове и части се слагат с повишено внимание. Най-сигурно е да са обозначени със съответния знак и да не са от магазина “За 1 лев”.

# 56
  • Сливен
  • Мнения: 894
здравейте,
да попитам вие дабре си говорите за марки съдомиални и екстри,
но нищо не казвате за цени Laughing
ориентирайте ме моля,че и на мен ми предстои купуването на такава  bouquet

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
Янтра,аз съм чела в книжката но исках да споделите какво е вашето наблюдение върху съдовете.Чела съм ,че дуралекса с времето става на петна ,че ако чиниите са със шарки и те с времето се изтъркват.Имам и един сервиз ,който е със златисти кантове.Дали да го пускам и него.

Какво да не поставяме в миялната?
Не мийте алуминиеви или медни съдове, както и прибори с дървени части. Неръждаемата стомана, стъклото и порцеланът са “най-желаните гости” в миялната. Пластмасови съдове и части се слагат с повишено внимание. Най-сигурно е да са обозначени със съответния знак и да не са от магазина “За 1 лев”.

Такааа, аз ползвам чаши само от левчето, купувам си всеки месец по 6 за 3лв, че сме много сръчни в ръцете и ги чупим бързо. Картинките им падат, ама няма проблеми иначе. Единия ми сервиз е най-евтин дуралекс, набързо го купих от Билла навремето. Той се надрасква от ножовете. Като режеш в чинията и се драска дъното, но купите нямат проблем с миялната. Дървените части - говорим за дървение ми бъркалки и за дървените дръжки на ножовете, както и за дървени дъски за рязане - за толкова време ежедневно миене съм скапала един нож и една дъска. Другите две дъски не са мръдналии другите дръжки също. Значи си зависи от дървото - ако ти е много скъп ножа не го пускай.
Обаче на скъпия ми сервиз Луминарк (не толкова скъп, ама в сравнение с другите чинии...) картинките не мърдат.
Пластмаса - пъхам всичко, да се скапва, негов си проблем. Обаче не се скапва. Засега само няколко кутии от маргарин се смачкаха. Иначе кутиите на сладолед делта не мърдат, ползвам ги за фризера.
Спред мен, това е лично мнение, изпробвано само при моите миялни - препаратите за миене оказват голямо влияние. Аз НЕ ползвам Сомат - именно той ми надраска някои чаши. Ползвам най-често прах Кларо 3в1 (купувам го от Бриколаж, не знам къде другаде го има) и прах Апта. Калгонит също харесвам. Таблетките ми излизат много по-скъпо от праха.
Моята миялна е АЕГ, за 12 коплекта, някъде по предните страници съм казала модела - 1100лв.


В заключение ще кажа - кристал нямам, иначе всичко друго го пъхам смело в миялната и досега нямам някакви забележими загуби.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Янтра ,благодаря ти. Peace
И аз четох на едно място,че ако някои съдове се надраскат трябва да се смени препарата.
Надявам се до седмица да започна да използвам моята и да дам отзиви. Peace

Ето и една статия за избора на съдомиялна :http://moi-dom.net/index.php?option=com_content&task=view&am … d=32&Itemid=9

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 21:39 от suzi_a

# 59
  • Балчик
  • Мнения: 9 209
Лелееее,това със свалянето на вратичката и мъкненето на ремонт ме утрепа на място. Няма такава друга глупост. Или дизайнерката е била от тъпа по-тупа, или теб е взела за балък. ooooh!

И аз като Янтра- не харесвам Сомат. Peace И също мия дърво и имам поражение само една дъска.

Относно цените- отвори сайта на Техномаркет и ще се ориентираш, много зависи от това каква машина ще вземеш. Не смао марка, но и като вместимост. Освен това за вграждане моделите са по-скъпи от колкото соло вариантите,както и иноксовите по-скъпи от белите. Пуста мода. Laughing

# 60
  • Мнения: 752
Преди няколко дни и аз най-накрая се сдобих с това прекрасно нещо - съдомиялна машина. Четох тук хиляди теми и мнения и знаех какво да гледам и търся. След обикаляне и малка предубеденост към фирмата все пак си взехме едно ВЕКО. За сега съм много доволна. Награда за най-добра миялна машина, красив дизайн и засега перфектно мие. Клас ААА, с горна пръскалка (много държах на това, а малко модели го имат), 12 комплекта, отложен старт до 24 часа и непомня друго.

# 61
Преди няколко дни и аз най-накрая се сдобих с това прекрасно нещо - съдомиялна машина. Четох тук хиляди теми и мнения и знаех какво да гледам и търся. След обикаляне и малка предубеденост към фирмата все пак си взехме едно ВЕКО. За сега съм много доволна. Награда за най-добра миялна машина, красив дизайн и засега перфектно мие. Клас ААА, с горна пръскалка (много държах на това, а малко модели го имат), 12 комплекта, отложен старт до 24 часа и непомня друго.

Нашата май е същата - имаше отпред една лепенка /златен медал  Joy /
Много съм доволна! Измива супер! Единствено се притеснявах да не ни е много голяма, обаче не е - всеки ден я пускам, някой път - по два пъти.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз имам от три дни чисто новичка - БОШ - инокс - още даже не съм я включила. С две ръце подкрепям и Сименс - предишната ми беше такава и сумати години ми служи вярно , а сега продължава да слуша майка ми Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 6 011
Бош.  Peace
Обаче ако имаш място си вземи 60 см.
Всичко слагам вътре - дърво, стъкло, пластмаса. Нищо досега не се е развалило. Кристал не слагам, защото нямам.  Grinning

# 64
  • София
  • Мнения: 5 856
Аз да попитам... Понеже и аз тия дни се въртях около миялните в Техно-еди какво си, отварях, зяпах вътре... За тази горна пръскалка - вижда ли се? Или питате т.нар. консултанти? Имаше на горната страна нещо кръгло, това ли е? И перките, нали било хубаво да са метални - тях къде да ги търся вътре? Сигурно ще ви е смешно, ама никога не съм ползвала такава машинка и като я отворя, ми се струва чак страшна... Laughing

# 65
  • София
  • Мнения: 4 493
Бош.  Peace
Обаче ако имаш място си вземи 60 см.
Всичко слагам вътре - дърво, стъкло, пластмаса. Нищо досега не се е развалило. Кристал не слагам, защото нямам.  Grinning
задължително 60 см, че иначе за какво ти е - ако ще миеш най-тежките неща на ръка - тенджери, тави и тигани
аз и порцелан, дуралекс, аркопал и иена бутам вътре  Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз да попитам... Понеже и аз тия дни се въртях около миялните в Техно-еди какво си, отварях, зяпах вътре... За тази горна пръскалка - вижда ли се? Или питате т.нар. консултанти? Имаше на горната страна нещо кръгло, това ли е? И перките, нали било хубаво да са метални - тях къде да ги търся вътре? Сигурно ще ви е смешно, ама никога не съм ползвала такава машинка и като я отворя, ми се струва чак страшна... Laughing
Горната пръскалка се вижда.
Перките са прикрепени отдолу към кошниците.

# 67
  • Майничка
  • Мнения: 12 461
Преди няколко дни и аз най-накрая се сдобих с това прекрасно нещо - съдомиялна машина. Четох тук хиляди теми и мнения и знаех какво да гледам и търся. След обикаляне и малка предубеденост към фирмата все пак си взехме едно ВЕКО. За сега съм много доволна. Награда за най-добра миялна машина, красив дизайн и засега перфектно мие. Клас ААА, с горна пръскалка (много държах на това, а малко модели го имат), 12 комплекта, отложен старт до 24 часа и непомня друго.

И моята е същата. При мен везните наклониха трите години гаранция (е, освен цената Wink).

# 68
  • София
  • Мнения: 5 856
Ъмм, мерси, Ники., надявам се да се ориентирам... Mr. Green

# 69
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз да попитам... Понеже и аз тия дни се въртях около миялните в Техно-еди какво си, отварях, зяпах вътре... За тази горна пръскалка - вижда ли се? Или питате т.нар. консултанти? Имаше на горната страна нещо кръгло, това ли е? И перките, нали било хубаво да са метални - тях къде да ги търся вътре? Сигурно ще ви е смешно, ама никога не съм ползвала такава машинка и като я отворя, ми се струва чак страшна... Laughing
На консултантите не вярвай - аз попитах за аква стоп системата и те гледаха като   #Crazy . Разгледай моделите в сайтовете - виж опциите им и възможностите им и тогава вече на място само за да я видиш на живо  Peace
Метални перки - незнам коя фирма предлага, но поважното е корпусът от вътре да е цял, а да не е снаждан със заварки /например Аристон/. Едната перка е под горната кошница, а другата е отдолу. Хубаво е  Горната кошница да може да се регулира на каква височина да бъде в зависимост от това какво ще миеш от долу /големи съдове или малки/.
Съдомиалната не е хич страшна - като я използваш един път и ще ти стане любима  Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 5 856
Благодаря, dioni, аз съвестно четох темите (поне тези, които се отварят) и даже си записвах в ГСМ-а за какво да гледам Wink, това за целия корпус сега ще го добавя! Дано скоро престана и аз да се плаша от това чудо! Laughing
П.П. Сетих се още нещо - имаше съвет да се махали/сваляли поставките за чинии на долната кошница, та да се слагали тавите и тенджерите по-удобно. Това има ли го на повечето миялни, или е някаква екстра?

# 71
  • София
  • Мнения: 312
Значи, това с 60-те см. широчина не съм много съгласна, че е абсолютно задължително. Моята миялня е 45 см (Електролукс) и ми побира тавите, които са комплект към фурната (37 х 45 см). По-големи тави от тях нямам, а и да имах нямаше да се поберат във фурната Joy Ако става въпрос да се напъхат напримет три тенджери, две тави и n-броя чинии и чаши, просто пускам два пъти миялнята. Изпробвала съм всички програми, но използвам най-кратката - 30 минути при 60 градуса. Въпрос на подходящ препарат за измиване. А за таблетките три в едно.. ами не ползвам, както и не мога да си представя шампоан+балсам. Двете взаимно се изключват. Едното мие, другото подхранва (т.е. омазнява). По същата логика не си представям, че препаратът за измиване ще е достатъчно ефикасен смесен с препарата за неутрализирането му.

# 72
  • Мнения: 752
И според мен не вярвай много на консултатните. Като ги питах за горна пръскалка - никой (а ходихме на доста места) не беше чувал за такова нещо. То се вижда.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 493
П.П. Сетих се още нещо - имаше съвет да се махали/сваляли поставките за чинии на долната кошница, та да се слагали тавите и тенджерите по-удобно. Това има ли го на повечето миялни, или е някаква екстра?
Те не се махат - просто се прибират легнали ити дават възможност да сложиш тава, но и да не се прибират пак не ти пречат на тавите и тенджерите. Не е екстра.
Относно 60 см и таблетките 3в1 или 5в 1 - няма да споря - най-голямата ми тава е 55 см - как да я сложав миялна 45 - просто нищо друго няма да влезе. Мен не можеш ме убеди да заменя 60 см с 45 см. Ще се лиша от шкаф но от голяма миялна - НЕ  Naughty
А относно таблетките - те не се разтварят всички компоненти едновременно, а на етапи - така че ............ е все едно дали ще сложиш отделно сол, гланц и измиващ препарат. Да не говорим, че може и да забравиш нещо или да не го дозираш правилно  Peace
лято! помисли си от кой от екстрите можеш да се лишиш - защото едва ли има миялна която да ги има абсолютно всички накуп  newsm78

# 74
  • София
  • Мнения: 6 011
А това за металните перки откъде изникна?
Моите са пластмасови и са си съвсем наред.
Лято!, като екстри според мен е добре горната кошница да може да варира във височина. Отложеният старт е хубаво нещо. Това с прибирането на шиповете го нямам, но и за 3 години не ми е било нужно. Тенджери, тави и абсолютно ссички големи съдове могат да се слагат между тях, удобно си е пак.
Също така ако е вградена бих избрала такава с вътрешен панел, не външен. Моята е с външен и в момента е най - любимата играчка на сина ми, също така леко разваля вида на долният ред шкафове.
По въпроса за големината - категорично 60 см. мисля аз. Въпреки, че сме само трима, а съдомиялната е от големите - случва ми се да я пускам понякога два пъти на ден.
Досега съм ползвала само таблетки, прах никога, важното е като ги извадя да са чисти, всичко друго еса подробности.

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
Реално погледнато промяната на височината на горната кошница е само сантиметър и половина при мен. Така, че мога и без него.
А наистина - ако миялната ти е за вграждане и имаш малко дете САМО с вътрешен панел. Старата ми миялна си беше пушка от втората употреба докато не я почна сина ми, скапа и програматора за 4 месеца само Cry

# 76
  • София
  • Мнения: 5 856
За металните перки мисля, че го беше казала Никол... Thinking Благодаря за съветите, аз мисля да гледам за следните работи: отложен старт, програма за изплакване (или накисване - различно ли е?), горна пръскалка (ако я позная вътре в миялната Blush), евентуално металните перки, ако и с тях се справя, и повечко температури. Да, и да се мести горната кошница. Доколкото разбрах, нямало много смисъл от половин зареждане, защото харчело почти колкото пълно.
Сега преглеждам бележките, писала съм и кратка програма, не помня вече защо е добре да има Laughing.И ако се сетя, ще гледам и за заварките по корпуса...
Добре ли съм се подготвила? Wink
П.П. Няма да е вградена, така че вътрешният панел отпада...

# 77
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Щом ти трябва голяма - Бош - чувала съм страхотни отзиви за тях!

# 78
  • София
  • Мнения: 5 856
Това не знам дали беше към мен, или към авторката, чиято тема аз обсебих Blush, но - да, и аз съм чувала хубави неща за Бош! Ще ги имаме предвид, макар че повече ни влече Електролукс...

# 79
  • Мнения: 2 723
Да, когато си я купувах поразпитах разбирачите и се оказа, че КАНДИ е много добър избор. Малко по-скъпи са, но си струва. Имам и КЬОРТИНГ, и тя беше добра. Вече пета година нямат проблем. Копчетата са скрити, трябва да се отвори вратата, за да може да се натисне някое копче. Детето ми не е пипало миялката, за разлика от всички останали уреди Wink

# 80
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Никси, че ти 2 миялни ли имаш?  newsm78 Или едната е заменила другата?

# 81
  • Мнения: 2 723
Никси, че ти 2 миялни ли имаш?  newsm78 Или едната е заменила другата?

Абе 2 имам, ама в 2 апартамента. Едната сега я ползва наемателката и няма оплаквания и то след като и аз преди това съм я ползвала.
Но да речем, че съм я заменила, все тая.
Исках да кажа, че съм доволна и от двете

# 82
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Никси, че ти 2 миялни ли имаш?  newsm78 Или едната е заменила другата?

Абе 2 имам, ама в 2 апартамента. Едната сега я ползва наемателката и няма оплаквания и то след като и аз преди това съм я ползвала.
Но да речем, че съм я заменила, все тая.
Исках да кажа, че съм доволна и от двете
Имах предвид, че ако са 2, то вероятно по-малко ги натоварваш. Но щом е така, значи се натоварват и двете едновременно и си си доволна!  Peace

# 83
  • София
  • Мнения: 6 011
Реално погледнато промяната на височината на горната кошница е само сантиметър и половина при мен. Така, че мога и без него.
Янтра, сега специално мерих - при мен промяната е с почти 5 см., което си е много. Така горната кошница става използваема за доста повече неща.

# 84
  • Балчик
  • Мнения: 9 209
Значи, това с 60-те см. широчина не съм много съгласна, че е абсолютно задължително. Ако става въпрос да се напъхат напримет три тенджери, две тави и n-броя чинии и чаши, просто пускам два пъти миялнята.

Е, да ама ти излиза почти два пъти по-скъпо. Ако за теб това няма значение, за други- има.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
Реално погледнато промяната на височината на горната кошница е само сантиметър и половина при мен. Така, че мога и без него.
Янтра, сега специално мерих - при мен промяната е с почти 5 см., което си е много. Така горната кошница става използваема за доста повече неща.
Прецаквация Laughing Ама нямам други оплаквания от миялната, пък и засега ми се събират всички тенджери, ще го преглътна Laughing

# 86
  • София
  • Мнения: 4 493
Щом ти трябва голяма - Бош - чувала съм страхотни отзиви за тях!
Аз съм с 100000000000000000000 ръце за Бош и Сименс - те вече двете фирми са едно и също   Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 4 493
Това не знам дали беше към мен, или към авторката, чиято тема аз обсебих Blush, но - да, и аз съм чувала хубави неща за Бош! Ще ги имаме предвид, макар че повече ни влече Електролукс...
Ако се спреш на Електролукс - няма лошо, НООООО да не есглобявана в китай или някъде там - поне гледай да е турска

# 88
  • София
  • Мнения: 4 493
Реално погледнато промяната на височината на горната кошница е само сантиметър и половина при мен. Така, че мога и без него.
Янтра, сега специално мерих - при мен промяната е с почти 5 см., което си е много. Така горната кошница става използваема за доста повече неща.
Какъв модел ти е миялната - имам усещането че са ни еднакви  Wink

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
АЕГ - нещо си, в началото на темата съм го писала. Нова-новеничка, няма 4ри месеца още. Тъкмо си я купих като излезе темата.

AEG F60860 това е модела.
След стария ми Бош леко ми е по-малка като размери.  newsm78 Не е точно размери,мерих с рулетка, еднакви са, но някак кошниците са по-различни и успявам да събера по-малко неща.

# 90
  • София
  • Мнения: 5 856
Това не знам дали беше към мен, или към авторката, чиято тема аз обсебих Blush, но - да, и аз съм чувала хубави неща за Бош! Ще ги имаме предвид, макар че повече ни влече Електролукс...
Ако се спреш на Електролукс - няма лошо, НООООО да не есглобявана в китай или някъде там - поне гледай да е турска
Благодаря, ще гледам. Пералнята и хладилникът са ни май румънски и унгарски, надявам се поне такава да е и миялната... Simple Smile

# 91
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
АЕГ - нещо си, в началото на темата съм го писала. Нова-новеничка, няма 4ри месеца още. Тъкмо си я купих като излезе темата.

AEG F60860 това е модела.
След стария ми Бош леко ми е по-малка като размери.  newsm78 Не е точно размери,мерих с рулетка, еднакви са, но някак кошниците са по-различни и успявам да събера по-малко неща.

това го забелязвам и аз.
Моята е стара 45см., но е доста по-широка от днешните 45см.
Пък ако ми измеле късметЯ с едно суперско Миеле  Rolling Eyes... Ще почерпя  Flutter

# 92
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Момичета,тези от вас които имат вградена миялна ,в горната си част вратата на миялната на едно ниво ли е с дървената врата?

# 93
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Момичета,тези от вас които имат вградена миялна ,в горната си част вратата на миялната на едно ниво ли е с дървената врата?

зависи.
Има на едно ниво, има на 2 нива, има и модели за вграждане, които си имат лицев панел отпред и чак под него започва дървената вратичка.

# 94
  • Мнения: 46 403
За металните перки мисля, че го беше казала Никол... Thinking ...

Тц, не е Никол Blush
Никол си избра нейната по външен вид  Mr. Green с пластамсови перки е, Candy, от 6 месеца я ползвам, доволна съм  Peace

# 95
  • София
  • Мнения: 5 856
Ъм, ще прощавате тогава, ама не помня... Blush

# 96
  • Мнения: 2 211
Това не знам дали беше към мен, или към авторката, чиято тема аз обсебих Blush, но - да, и аз съм чувала хубави неща за Бош! Ще ги имаме предвид, макар че повече ни влече Електролукс...

Моя приятелка от няколко години е с Електролукс и е доволна.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Шани ,благодаря ти .При мен се получава дървената врата да е малко над тази на миялната.

# 98
  • Мнения: 1 925
Нашата е като тази - http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09010691 само че моделът и беше LL42 45 см., работи безотказно вече 2 години и нещо.  Peace

# 99
  • Балчик
  • Мнения: 9 209
Нашата е като тази - http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09010691 само че моделът и беше LL42 45 см., работи безотказно вече 2 години и нещо.  Peace

Никога не е късно да спре.  PeaceНищо лично спрямо теб, но много лично против марката. #2gunfire

# 100
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
о, да. Джемма, права си... Класически боклук сте си купили, Страч Wink
Но аз имам 13-сет годишен Индезит (пералня) и нямам забележка. Особено като знаеш, че имам поглед в/у новата стока  Flutter
Та Индезитите (румънски), не са това, което бяха. Невероятно, но факт  Sunglasses

# 101
  • Nice / France
  • Мнения: 225
Здравейте момичета, предварително се извинявам на авторката на темата, че ще питам в нейната тема, но има много теми за миялните та да не пускам нова тема.
реших и аз да си купя миялна, но не мога да избера кой от двата модела да взема, според вас коя е по добрата http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09024544 и http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09030104

# 102
  • Мнения: 4 965
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025248
Моята е такава, но в бяло.
Много съм доволна, ама е 60 см. - отказах се от идеята за по-малка, защото предишната 45 см. постоянно беше претъпкана - тази ми събира значително повече съдове. Peace

# 103
  • Мнения: 752
Здравейте момичета, предварително се извинявам на авторката на темата, че ще питам в нейната тема, но има много теми за миялните та да не пускам нова тема.
реших и аз да си купя миялна, но не мога да избера кой от двата модела да взема, според вас коя е по добрата http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09024544 и http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09030104
Уърпула и аз го бях харесала, но като отидохме да го купуваме (преди седмица и половина) беше изчерпан във всички магазини от веригата в София. Затова си и взехме друга миялна. Провери - дано са го заредили.

# 104
  • София
  • Мнения: 5 856
Пак аз да питам. Мъжът ми е хвърлил око на този модел http://www.bilezbozi.cz/mycky-60cm/electrolux-esf-66020-inspire , ето го и в сайта на Техномаркет http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025410. Така като я гледате, заслужава ли си? Нещо май е и различна информацията за броя програми, доколкото виждам Thinking Няма я на много места, та не мога да се завра в нея и да я разгледам, бяха му обещали да я докарат от друг магазин, ако я искаме... Дали да отложа и да си обикалям и да зяпам из не особено големия избор по магазините, или да я хващаме за ушите?

# 105
  • София
  • Мнения: 4 493
Здравейте момичета, предварително се извинявам на авторката на темата, че ще питам в нейната тема, но има много теми за миялните та да не пускам нова тема.
реших и аз да си купя миялна, но не мога да избера кой от двата модела да взема, според вас коя е по добрата http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09024544 и http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09030104
Ще бъда чесна и ще ти кажа - НЕ взимай нито един от двата модела - бих ти препоръчало това http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09034784. Плюсовете й са безкрайно много  Peace

# 106
  • Мнения: 2 891
Защо? Имаш някаква вътрешна информация ли?  Thinking

# 107
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Шани ,благодаря ти .При мен се получава дървената врата да е малко над тази на миялната.
Това пък защо? Разбирам, че миялната е за пълно вграждане. В такъв случай първо се монтира миялната и след това се напасва вратичката, така че да е на нивото на останалите вратички.

# 108
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани ,благодаря ти .При мен се получава дървената врата да е малко над тази на миялната.
Това пък защо? Разбирам, че миялната е за пълно вграждане. В такъв случай първо се монтира миялната и след това се напасва вратичката, така че да е на нивото на останалите вратички.

ми защото при нея явно така се напасва. Няма грешка, нито излъгани...

# 109
  • София
  • Мнения: 5 856
А по моя въпрос някой няма ли мнение? Rolling Eyes

# 110
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Шани ,благодаря ти .При мен се получава дървената врата да е малко над тази на миялната.
Това пък защо? Разбирам, че миялната е за пълно вграждане. В такъв случай първо се монтира миялната и след това се напасва вратичката, така че да е на нивото на останалите вратички.

ми защото при нея явно така се напасва. Няма грешка, нито излъгани...
Шани, аз пак не съм много сигурна дали разбрах правилно, какво точно се получава при suzi_a, но на една приятелка например, шкафа и е по-широк от миялната с няколко сантиметра (взеха я доста след кухнята и пригодиха шкаф) Та при нея вратичката стърчи повече от едната страна на вратата на миялната и все пак като е затворена не си личи нищо. При мен пък плота е по-висок от стандартните 85см и остава празно място между него и миялната, което не е много красиво като се отвори вратата, но пак като е затворено не си личи. Искам да кажа, че има начин да стане.

suzi_a, сега видях снимките от другата тема, и при мен е същото. Ако искаш по-късно ще ти пратя снимки да видиш как е монтирано всичко.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Шани,не съм обяснила правилно.Вратичата ще е наравно с другите вратички няма проблем,само че като отворя и копчетата не са на нивото  на дървената врата а по-надолу.

mentolka ,благодаря ще чакам снимки. Peace

# 112
  • Nice / France
  • Мнения: 225
Здравейте момичета, предварително се извинявам на авторката на темата, че ще питам в нейната тема, но има много теми за миялните та да не пускам нова тема.
реших и аз да си купя миялна, но не мога да избера кой от двата модела да взема, според вас коя е по добрата http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09024544 и http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09030104
Ще бъда чесна и ще ти кажа - НЕ взимай нито един от двата модела - бих ти препоръчало това http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09034784. Плюсовете й са безкрайно много  Peace
А би ли казала защо имала си и от двете ли или просто си доволна от боша.

# 113
  • Nice / France
  • Мнения: 225
Здравейте момичета, предварително се извинявам на авторката на темата, че ще питам в нейната тема, но има много теми за миялните та да не пускам нова тема.
реших и аз да си купя миялна, но не мога да избера кой от двата модела да взема, според вас коя е по добрата http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09024544 и http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09030104
Уърпула и аз го бях харесала, но като отидохме да го купуваме (преди седмица и половина) беше изчерпан във всички магазини от веригата в София. Затова си и взехме друга миялна. Провери - дано са го заредили.
Аз съм от Варна и двете ги има в наличност. Единствената съществена разлика е , че уърпула има пръскалка отгоре, а аристона няма. Едната е зглобявана в Турция (уърпул), а другата в Италия (аристон) което ме съмнява и не мога да реша коя от двете да взема.

# 114
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
а другата в Италия (аристон) което ме съмнява и не мога да реша коя от двете да взема.

ти да не го вярваш това?  Joy

# 115
  • Мнения: 368
Бош моята е такава и съм доволна

# 116
  • Мнения: 752
Svetoslava, преди да се купя миялната машина прочетох доста теми тук и повечето мнения бяха, че е хубаво (препоръчително) да има горна пръскалка за по-хубаво измиване. Това беше едно от важните неща, които аз търсих.  Peace

# 117
  • Мнения: 511
Извинявам се за глупавият въпрос  Embarassed, но къде точно е тази горна пръскалка?
На "тавана" на машината или под горната кошница?

# 118
  • Мнения: 752
На тавана. По задната страна върви една пласмасова част и завършва на таванчето на миялната. Сори за обяснението, но дано си ме разбрала. наистина много малко модели я имат, но като четох мнения с тази допълнителна пръскалка се миели по-добре нещата в горната кошница.

# 119
  • София
  • Мнения: 5 856
karrita, а твойта каква е?

# 120
  • Мнения: 752
Както вече писах, бях си харесала 2-3 модела (уирпуул и електролукс май), но ги нямаше в наличност и в крайна сметка взехме ВЕКО. Иноксово, с дисплей и всичко, което търсех (отложен старт, горна пръскалка, 3 год. гаранция). Мия вече 1-2 седмици и съм доволна, супер тиха е и мие страхотно (просто вече не прекарвам 1-2 часа на мивката всеки ден  Laughing)

# 121
  • София
  • Мнения: 5 856
Благодаря и извинявай, не съм видяла къде си писала!  bouquet Да си я ползваш със здраве!

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
karrita честито. Да си я ползваш със здраве.
Аз имам Електролукс- ел. дисплей, отложен старт, енергиен клас ААБ. Доволна съм, но на 30 минутната програма с по обикновени препарати не се измиват съдовета.

# 123
  • Мнения: 752
благодаря, момичета. Съжалявам, че по-рано не съм си взела. Аз я пускам на една програма от 58 минути и съм доволна. Мойта е клас ААА, не те това е свързано с миенето де, но сега се сетих.

# 124
  • Nice / France
  • Мнения: 225
а другата в Италия (аристон) което ме съмнява и не мога да реша коя от двете да взема.

ти да не го вярваш това?  Joy
Не ми се вярва да е истина разбирасе, но пък и няма как да разбера точно къде(то вече май всичко е поизведено в Турция или Китай), в магазина едвали ще ми кажат. Ще продължа да мисля, клоня към аристона заради дизайна, но пък няма да се снимам с нея, а ми се иска да има пръскалка горе. Уффффф

# 125
  • София
  • Мнения: 5 856
Може ли да ми кажете, колко важно е да има изплакване? Тази, дето уж сме я харесали, май няма тази функция...

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
karrita честито. Да си я ползваш със здраве.
Аз имам Електролукс- ел. дисплей, отложен старт, енергиен клас ААБ. Доволна съм, но на 30 минутната програма с по обикновени препарати не се измиват съдовета.
Че то на тая програма на никоя миялна не се измиват добре чинии Simple Smile Аз я ползвам за чаши само Simple Smile Ползвам еко-програмата или тази, която се води автоматик. И много рядко тази, за тенджери, суперинтензивна.

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
Може ли да ми кажете, колко важно е да има изплакване? Тази, дето уж сме я харесали, май няма тази функция...
Зависи. По принцип това е функция за мързелани (като мен bowuu) нареждаш си няколко килограма плодове(зеленчуци) и ги измива перфектно за 12-15мин без да стоиш на мивката. По консервено време е много удобна. Иначе стандартното и приложение е, ако не напълниш за един ден миялната да я пуснеш вечерта само да изплакне съдовете да не изсъхват. Ама аз никога не съм я ползвала по този начин, на съдовете нищо не им става до другата вечер, пак си се измиват добре.

# 128
  • Мнения: 686
Svetoslava, като купувахме нашата, ни посъветваха, че е по-добре да е турска, отколкото китайска. Но доколкото знам Аристон също имат завод в Турция  newsm78. По-добре вземи уърпула, че е с две пръскалки и би трябвало по-добре да измива.

# 129
  • София
  • Мнения: 5 856
Янтра, благодаря! Simple Smile И мен това ме тормозеше, ако се оставят чиниите неизплакнати до другия ден, дали ще са неизмиваеми, но твоите думи звучат успокояващо Wink

# 130
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нареждаш си няколко килограма плодове(зеленчуци) и ги измива перфектно за 12-15мин без да стоиш на мивката.

трябва да ти снимам и покажа, каква остатъчна течност има в машината по всяко време... и тогава да решиш, дали да мързелуваш.

# 131
  • Мнения: 34
Моя избор преди 4 години беше СИМЕНС, от по-малкия вариант - пускам я всяка вечер. Понякога ми се налага да прескоча, оставам ги за другия ден сутринта, и не съм имала  проблеми с измиването, така че мисля, че и при другите марки ще важи същото. Повечето ми приятелки ползват АРИСТОН, но всеки сам си преценява споредекстрите и цената, разбира се.

# 132
  • Мнения: 2 591
и аз стоях до неотдавна пред тази дилема! бях си харесала един индезит, понеже повечето уреди в кухнята са ми от тази марка и като отидох да го купувам, ми обясниха, че той всъщност е китайски и само мострата е италианска, но като проверихме, се оказа, че и мострата вече е китайска и аз се ядосах и си купих мидеа - имам я вече месец и половина и в общи линии съм доволна. поне знам, че наистина е китайска!

другата ми чуденка беше уърлпул, но дизайнът не ми хареса изобщо  Naughty

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
нареждаш си няколко килограма плодове(зеленчуци) и ги измива перфектно за 12-15мин без да стоиш на мивката.

трябва да ти снимам и покажа, каква остатъчна течност има в машината по всяко време... и тогава да решиш, дали да мързелуваш.
Mr. Green Стига! В хлебозавода съм виждала как плъха тича по хляба, който е оставен да втасва. Значи май трябва първо да пусна празна миялна и после зеленчука, а ?

# 134
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В хлебозавода съм виждала как плъха тича по хляба, който е оставен да втасва.

ау, сега аз яко се погнусих  Sick
Ми не, дори да я пуснеш празна, пак си има около 500 - 800мл. течност постоянно в машината.

# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
В хлебозавода съм виждала как плъха тича по хляба, който е оставен да втасва.

ау, сега аз яко се погнусих  Sick
Ми не, дори да я пуснеш празна, пак си има около 500 - 800мл. течност постоянно в машината.
Ама се предполага, че това е вече чиста течност от последния цикъл. Пък и все пак тази миялна ми мие чиниите и вилиците, та пак имам досег с течността.

# 136
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Янтра, няма да те оборвам, нито да споря с теб. Само казвам, каквото е факт.

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
Ама не се ли сменя тази течност? Shocked Т.е. да я преточва миялната при миене?

# 138
  • Мнения: 2 891
И какво се оказа, че миялната мие с мръсна престояла вода  Shocked Започвам да се разколебавам  Whistling

# 139
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И какво се оказа, че миялната мие с мръсна престояла вода  Shocked Започвам да се разколебавам  Whistling

не, не. Всеки цикъл започва с изцеждане на остатъчната течност. И въпреки това, пак казвам - в самата машина си има до 5-600мл. вода (по тръбите, около долната перка и т.н). Е, какво става с вода, която престоява?
А подозирам, че 15 мин. миене на зеленчуците на Янтра нямат предварително плакнене (може и да бъркам, де).
Абе как да го кажа - няма проблем да си измия посудата, но не бих си плакнела там храната.
Иначе  jj okocha, това е един от уредите, без които не мога.

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 23 492
Янтра го измисли. Първо пуска едно плакнене с празна машина, веднага след това зарежда зеленчука и мие. Така водата в тръбите ще е свежа от предното плакнене Mr. Green Ако Янтра толкова я болеше, колкото я мързи, досега да е умряла. bowuu И без миялна не мога да дишам повече от един ден.

# 141
  • София
  • Мнения: 3 999
Янтра го измисли. Първо пуска едно плакнене с празна машина, веднага след това зарежда зеленчука и мие. Така водата в тръбите ще е свежа от предното плакнене Mr. Green Ако Янтра толкова я болеше, колкото я мързи, досега да е умряла. bowuu И без миялна не мога да дишам повече от един ден.

 hahaha Joy Якооо!  Joy  bouquet

# 142
  • Мнения: 995
Ако Янтра толкова я болеше, колкото я мързи, досега да е умряла. bowuu

Това съм го чувала години наред за себе си от майка ми Laughing
Още не съм пробвала да мия зеленчуците, но от три месеца имам миялна и не мога да сетя що не съм си купила по-рано.

# 143
  • Мнения: 882
Както вече писах, бях си харесала 2-3 модела (уирпуул и електролукс май), но ги нямаше в наличност и в крайна сметка взехме ВЕКО. Иноксово, с дисплей и всичко, което търсех (отложен старт, горна пръскалка, 3 год. гаранция). Мия вече 1-2 седмици и съм доволна, супер тиха е и мие страхотно (просто вече не прекарвам 1-2 часа на мивката всеки ден  Laughing)
А какъв точно модел е съдомиялната.Спряхме се засега на тази марка и бих искала да знам горе долу какво да търся?Благодаря ти.

# 144
  • Мнения: 752
http://www.beko.co.uk/ProductDetails_53_Full%20Size_DWD8657.aspx
Мисля, че това е модела (довечера ще видя точно буквите). Просто неуспях да го намеря на страницата на Технополис.

# 145
  • Мнения: 882
http://www.beko.co.uk/ProductDetails_53_Full%20Size_DWD8657.aspx
Мисля, че това е модела (довечера ще видя точно буквите). Просто неуспях да го намеря на страницата на Технополис.
  bouquet
А на каква цена я взехте?Извинявам се ако спамя темата!

# 146
  • Мнения: 752
Мисля, че беше 630-650 лв. Извинявам се, но не помня точно цени. Нашата е иноксова и съответно беше малко по-скъпа. Белите понякога и със 100 лв. са по-евтини, просто не обърнах внимание, защото на нас ни трябваше иноксова.

# 147
  • Мнения: 882
Благодаря ти за бързите отговори.  bouquetНай-накрая се решихме и на тази покупка и ще се отърва от най-омразното ми домакинско задължение. Simple Smile

# 148
  • Мнения: 686
А на каква цена я взехте?Извинявам се ако спамя темата!
Бялата на промоция беше за 560 лева преди 3 месеца.

# 149
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Първо пуска едно плакнене с празна машина, веднага след това зарежда зеленчука и мие. Така водата в тръбите ще е свежа от предното плакнене

ей това е.
Браво.  Peace

# 150
  • Мнения: 882
http://www.beko.co.uk/ProductDetails_53_Full%20Size_DWD8657.aspx
Мисля, че това е модела (довечера ще видя точно буквите). Просто неуспях да го намеря на страницата на Технополис.
Tвоята съдомиялна с пластмасови или метални перки е,защото в технополис има подобна ,но е с пластмасови перки?

# 151
  • Мнения: 281
Само не MIDEA!!! Banghead Banghead Banghead

# 152
  • Мнения: 752

 Tвоята съдомиялна с пластмасови или метални перки е,защото в технополис има подобна ,но е с пластмасови перки?
Мисля, че е с пластмасови, но това не е било опция на която да държа, когато търсех миялна.

# 153
  • Мнения: 882
Засега сме се спрели на този модел,но пластмасовите перки ме притесняват.

# 154
Нашата миялна е на Brandt , не много известна френска марка в БГ. Имаме я като подарък за сватбата. Вече е на почти 2 години и съм страшно доволна.Горещо я препоръчвам. Купихме я от Денси в Студ.град(май така се казваше магазина,защото я няма навсякъде тази марка). Дано да съм била полезна Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 155
  • NL
  • Мнения: 520
Ние сме поръчали тази и я чакам другата седмица да пристигне.


Bosch SGS55E92EU


Нямахме техническа възможност до този момент за съдомиялна но напоследък съм по-ангажирана и вече няма мърдане,някой трябва да помага с миенето.Не съм запозната много  какви функции е хубаво да има,малко на сляпо я поръчах(ориентирах се по коментарите на потребителите).Единственото на което държах е да е клас А А А и да е с ниски децибели,тази е 49.Четох,че най-безшумните съдомиялни са  около 42-44 децибела.Според мнението на потребителите добре измивала и подсушавала.За останалото представа си нямам какво ще е.Ще я видим като започне да работи.

# 156
  • Мнения: 386
купих си миналата седмица един аристон за вграждане и засега съм доволна

Общи условия

Активация на акаунт