Въпросче за кашите...

  • 1 846
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 636
Всеки ден давам млечна каша следобяд. Винаги имам две отворени и ги редувам. Понякога слагам вътре пасиран плод или плодово пюре.

# 31
  • Мнения: 724
Аз давам всеки ден,но от време на време я замествам с плодово пюре с мляко.

# 32
  • Мнения: 953
Давах млечни. Всеки ден, даже понякога по два пъти на ден. Не се дебелее от кашите, ако това са доводите на педито, да не се дава често.
и при нас е така.

# 33
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Давах всеки ден!!!

# 34
  • Мнения: 24 467
До тук не разбрах кое му е вредното. Само разбрах за становището на педиатърката, но това е равно на нула, когато е непридружено с мотиви.

# 35
  • София
  • Мнения: 43 904
Judy
Аз давах Ганчев, ХИПП и Ам-Ам. Доволна съм и от трите.

В ХИПП имах "страхотна" находка, затова не съм така сигурна, че цената определя качеството   Laughing
         сподели newsm78

Дебели бели косми, единственото, на което мога да го определя е свинска четина  newsm78

eто ти един цитат от темата за пюретата ганчев (Никол да ме прощава, че си позволявам да я цитирам).
Не бъдете толкова сигурни в контрола над пюретата, само защото са маркови и скъпи.....имаше скоро и тема за пюрета хип с мухал вътре....както и доста други оплаквания има и от тях.
Хората, който си правят домашни пюрета поне за едно със сигурност са прави - поне знаят какво им в тези пюрета....докато ние с готовите може само да се надяваме на добросъвестност на производител,контролни органи и вносители....



Колкото до вредата т кашите - ако ще и по 2 пъти на ден да се яде аз такава не знам да има...наистина се водят малко по-калорични...но аз такъв ефект върху моя щиглец не съм видяла.

# 36
  • Мнения: 24 467
То тръгнем ли даваме подобни примери и за нещата, дето ги купуваме от пазара или магазина- мога енциклопедия да издам.  Mr. Green Говоря за картофи, грах, боб, леща, царевица, хляб, за голям процент от месото говоря и т.н.- продукти за готвене.
Лично аз и при двете си деца не съм намирала каквито и да било "неядивни" допълнения към готовите им бебешки храни.
Ако ще се върнем на съществото на темата и ако си говорим за калории смея да твърдя и ще повторя, тъй като вече съм го писала, че калориите в една съвременна бебешка каша са по- малко от тези, в забърканото "брашънце", крем със захар и нишесте, кус-кус, попара, следобедни вафли, чипсове, солети, филии, намазани с еди какво си и т.н. /тъй като кашата замества, поне в къщи, именно тези върхове на кулинарното изкуство и без които не само сме минавали, но смятам и за в бъдеще да се лишим от тях/. Полезните вещества са повече от тези в така изброените чудеса на кулинарията.
Когато слагам на котлона /във фурната/ продуктите и чакам да измъкна от там храна и аз не съм сигурна какво и с какво качество съм поставила, никак. Но така или иначе го ядем, тъй като все нещо трябва да ядем, поради факта, че лично стопанство си нямаме, а и едва ли ще се сподобием с такова.

# 37
  • София
  • Мнения: 43 904
А да ясно, ама то за 6 месечно - кви фафли, кви кус-куси, кви пет лева Simple Smile))
то на тази възръст каша си яде така или иначе....мен ми е интересно с какво ли трябва да се замени тази каша според педиатърката щом не е полезна всеки ден - при дете на 6 месеца, което не би трябвало да яде глутен.....кво ли трябва да закусва - сигурно плодови пюрета....

А примера го дадох само от гледна точка, че се твърди, че детските храни минават някакав не знам колко си строг контрол при производство при внос и т.н....какъвто останалите стоки нямат...а пак има пропоски...
Както и да е...не искам да споря..пак подчертавам - до една годинка моето дете изключително и почти само се е хранило с готови храни...
Просто никога нещата не са само черни и бели и няма защо да изпадаме в някакви такива крайности....

# 38
  • Мнения: 24 467
Аз не говоря за 6- месечно само. Нито пък за изпадане в крайности.
Нали точно това съм писала- кашата не замества нито плодовото хранене, което аз предпочитам да е чисто, само плодове, нито зеленчуковото или зеленчуково/месното, което давам винаги на обяд. Нарочно пиша изрично какво замества в къщи кашата и не виждам причини да не го замества. Това аз лично не наричам нито "прясна храна", нито въобще храна. До момента не съм чела за основателна причина да не предпочета кашата пред тези неща.
Освен това с каша именно захранвах, когато бебето стана на ІV месеца, именно тя се препоръчва, а не тези примери, които по принцип кашата замества.
Твърдя, че специализираните бебешки храни са подложени на по- висок контрол от тези, които се продават в свободната магазинна /пазарна/ мрежа. Писала съм защо.

# 39
  • Мнения: 337
Давам почти всеки ден от млечните каши на Милупа

# 40
  • София
  • Мнения: 43 904
Judy - с тези, неща които си изброила мога да се съглася, но за едно по-голямо дете стават освен кашите идеално и закуски от типа на елда, овесени, ечемичени, пшеничени ядки, грес с мляко, мляко с ориз...ако щеш с плодове към тях ако щеш без...мюслитаи разни такива....и те са си много полезни даже....спирам да пиша наистина...няма смисъл а и е доста далеч от темата за каша при 6 месечно бебе....Wink

# 41
  • Мнения: 522
А да ясно, ама то за 6 месечно - кви фафли, кви кус-куси, кви пет лева Simple Smile))
то на тази възръст каша си яде така или иначе....мен ми е интересно с какво ли трябва да се замени тази каша според педиатърката щом не е полезна всеки ден - при дете на 6 месеца, което не би трябвало да яде глутен.....кво ли трябва да закусва - сигурно плодови пюрета....

А примера го дадох само от гледна точка, че се твърди, че детските храни минават някакав не знам колко си строг контрол при производство при внос и т.н....какъвто останалите стоки нямат...а пак има пропоски...
Както и да е...не искам да споря..пак подчертавам - до една годинка моето дете изключително и почти само се е хранило с готови храни...
Просто никога нещата не са само черни и бели и няма защо да изпадаме в някакви такива крайности....

Е как 6 месечно само на каша и млеко? Моята дъщеря на 5 месеца и 20 дена я записах на кухня.
Сутрин закуска - попара
Обед- супа и манджа
След обед - десерт и плод
Вечер - мляко
 

# 42
  • София
  • Мнения: 43 904
Ми ей така, аз пък захраних на 5,5 и на 6 ядеше само - кърма и тиква и моркови....(по около 30 грама от пюрето ако и толкова изяде)....има хора, които не захранват на 2 месеца все пак. И то не малко....
А виж кухнята за мен е най-неблагоприятния вариант...там пък си слагат каквото искат и е без никакъв контрол...значи едно е домашно готвено, друго готови храни, съвсем трето да взимаш от кухня....
Ама всеки си знае.

# 43
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
С каката давах всеки ден - в началото без глутен, после с глутен. С малкото още не сме стигнали до кашата - в края на този месец ще е.
Отвреме навреме редувах кашите с готовите кашички за лека нощ на Хип.

# 44
  • Мнения: 522
какви 2 месеца? Захранването го направих на 4 месеца. В кухнята всичко е дозирано и много по- здравословно от готови каши и пюрета- колкото и да са скъпи.

Общи условия

Активация на акаунт