Бебетата и телевизията

  • 20 197
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте, споделете опит дали вашите деца като бебета са се заглеждали в телевизора.Моят син е на 4 месеца и търси теревизора с поглед-много му е интересно.Вредно ли е , чели ли сте мнения на специалисти по въпроса?

# 1
  • Мнения: 46 510
Всичко е вредно  Mr. Green

Аз сложих +5.5 на 6 г. , без да съм гледала телевизия, затова моето дете го оставих да гледа, колкото иска, погледа погледа и към 1 г. му омръзна, сега въобще не гледа  Laughing

Проблемът при съвременните телевизори не бил страшен, по-скоро гледането водело до липса на концентрация и др. подобни, но на практика не съм го виждала при дете, само на теория съм го чела  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 005
И ние не спирахме да гледаме рекламите и музикалните програми  Peace Много му беше интересно , но и аз така свършвах по някоя друга работа  Hug

# 3
  • Мнения: 502
Моето дете е на 4 месеца и го усещам, че все търси с поглед телевизора.Моето мнение е, че не трябва толкова рано да започва с гледането на телевизия.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Нормално е да търси телевизора, цветен образ, силна музика и т.н.

 На тази възръст се стараех моето дете да не гледа телевизия.Едва ли не е вредно, на мен бързо ми се насълзяват очите, какво остава за едно бебе.

   И противно на тезата на Никол, сега не обича да се заглежда в телевизора Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 23:21 от Биляна

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Ето какво е мнението на Д-р Антони Ненов, акушер-гинеколог:


  Въпрос: Имаме бебе на 4 месеца; в стаята, в която го гледаме, има телевизор и компютър. Когато те са пуснати, детето обича да гледа. Вредно ли е това?
Райкова, Хасково

Отговор: Да, вредно е. Установено е, че въпреки защитата на мониторите, излъчваните от тях вълни влияят негативно върху функциите на детския мозък.


 От тук

# 6
  • Мнения: 25 600
Аз лично повече бих се притеснявала от зомбирането. Ако гледате телевизор в тъмна стая, нали забелязвате как светлината, която излъчва сменя интензитета си (или както там се казва, сещате се). Точно тази смяна на кадрите ме притеснява дали не влияе по някакъв начин, не толкова електромагнитното излъчване. Второто може да се избегне, когато детето се държи далече от телевизора, но първото?  newsm78
Не знам, може да е глупост това, което написах, но все си мисля, че влияе... А и не съм сигурна за 25-тия кадър, че не се използва.  Thinking

# 7
  • Мнения: 745
такава тема си мислех да пусна скоро.моят син също се заглежда в телевизора.това не е много добре за тази ранна възраст.избягвам да го включвам през деня,но вечер гледаме новини,филми.дори го слагам да лежи с гръб,пък той се извърта и очичкете му пак там!

# 8
  • Мнения: 9 973
ами и ние втори месец все в тв-то зяпаме,но забелязвам,че все повече губи интерес.Оставям го срещу него,но той си търси нещо друго,нещо ново и интересно.Сякъш е разучил ТВ-то newsm78
Е,аз се радвам Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 44 098
Ако ще гледа - поне да е на 100 херцов ТВ, че да няма трептения...
Облъчване си има.
Но ако вие или някой съсед ваш има уаърлес - облъчването е доста пъвече, от на ТВ...
Ако близо до вас има гсм клетка - също.....
От гсм-тата също но по-малко...
 Та - всичко е вредно...

Моя гледа (както и ние самите впрочем поради липса и нежелание за ТВ) на компа....понеже е качествен нямам поне това притеснение...

# 10
  • Мнения: 493
И ние търсим телевизора,много ни харесва да го гледкаме  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 031
Синът ми гледа тв от бебе. В началото му бяха интересни само рекламите.
После започна осезателно да предпочита музикалните канали и рекламите.
Сега се гледа де що дават по телевизията и рекламите.
Но най- много ме притеснява, че когато нещо му е интересно се забива пред самия телевизор, ако има начин да влезе вътре #Crazy Не мога да го отуча от този навик. Наказваме се и ми се казва: "няма повече да правя така" - до следващия път.
Ако някой има работеща идея какво да правя да пише.

# 12
  • Мнения: 454
На моето бебе също му е много интересен телевизорът, но никога не съм му го пускала, за да свърша някаква работа. Всеки сам си решава и аз също смятам, че не е полезно още от бебета да свикват с телевизора. Не съм се задълбочавала с вредите от самото излъчване, защото както вече някой каза, има много по-силни източници на всякакви вълни.

# 13
  • София
  • Мнения: 718
Добре че е ТВ да можем да се нахраним като хората. Преди гледаше само рекламите, обаче сега има нова страст - Бейби ТВ. Като гледам и на него доста бързо му омръзват нещата, така че всичко с времето си.

# 14
  • Мнения: 5 940
Решили сме си проблема изначално, и двамата със съпругът ми не обичаме да гледаме телевизия, та бебчо няма къде да се загледа. Новини, филми, всякаква информация има в Интернет.

# 15
  • Earth
  • Мнения: 1 952
То май всички бебета обичат да гледат телевизия  newsm78

# 16
  • Мнения: 357
И ние търсим телевизора,много ни харесва да го гледкаме  Mr. Green
Peace същото  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 677
Телевизори, мобилни телефони, компютри, микровълнови фурни и какво ли още не... Все неща, за които се твърди, че са вредни.
Хич не се и замислям сериозно върху тези теми, защото по-добре да се затворя да живея в бункер с първобитно обзавеждане.  Rolling Eyes

От 8-месечен малкият е влюбен в телевизията и особено в рекламите. Щом му харесва - нека гледа.

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Като застане близо до телевизора го изключваш и така ще разбере, че няма да гледа, ако не е по-далеч.Поне при нас имаше ефект.

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 ...................................грешка, съжалявам...............

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 23:36 от Биляна

# 20
  • София
  • Мнения: 1 524
Гледа, но много по малко, а как му говори просто не е истина. (гука с цяла гърло и се смее - сърце не ми дава да и отнема радостта, но наистина за пет минути, два три пъти на ден)

LCD  и плазмени монитори и телевизори нямат вредно излъчване.  newsm78 ще спра защото не съм много запозната, но е време да се образовам и по този въпрос.

# 21
  • Мнения: 6 461
И двамата като бебчета гледаха телевизия.

# 22
  • Мнения: 491
Гледа главно реклами....но и аз не я спирам,защото както каза др майка по темата за облъчването-микровълнови печки,GSM-ми.....сателитни телевизии.....Само когато е с проходилката спирам ТВ защото стои мн близко.
И забравих да добавя според мъжът ми рекламите излъчват по специален сигнал и за това бебетата и малките деца гледат ТВ реклами

# 23
  • Мнения: 258
Ирен като бебе гледаше  с голям интерес рекламите по FOXLIFE и даже съм използвала тези моменти да я храня, че като се захласне и отваря уста като за световно, без да се усеща  Simple Smile
Сега, за сметка на това, не проявява никакъв интерес към телевизията - нищо Rolling Eyes
От време на време може да погледне ако сме на Animal Planet и дават някое интересно животно Simple Smile

Хубаво е по принцип да гледат тв поне от 2 метра разстояние /каза ми го нашия педиатър/

# 24
  • Мнения: 9 903
общо-взето, против съм, особено за толкова малки бебета. Ясно, че и майките си имат работа, но съм сигурна и че могат да намерят друго занимание на бебето си. Против съм не заради някакво излъчване, а заради това, че вместо да гледа телевизия, детето може да прави други полезни неща. Имаше наскоро тема в нашите деца - 2-3годишно детенце иска да гледа тв по цял ден. Познавам и лично такова дете, не иска да излезе навън, за да си гледа филмчетата. Това не ми харесва.

# 25
  • Мнения: 493
Незнам какво намира в звука като започват рекламите,но и в другата стая да е пак търси телевизора и издава звуци.Много и харесва и рибката от рекламата на Ту би.Аз без телевизор не мога,почти винаги е включен.То само това ми остава развлечението в тая ужасна зима.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 524
и коки харесва рекламите- много бързо преминават кадрите и са доста шарени, това си е моето обяснение. зная че не е много хуаво, но от друга страна не мисля че чак толкова му вреди Thinking разбира се ,с всяко нещо с което се прекали, не е добре, но ние не прекаляваме Peace

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Нашия не спира да го гледа!Независимо в кой край на стаята е той,автоматично се обръща и го търси,а когато го намери-по-доволен отнего няма.Иначе знам,че е вредно,но какво да направя?Радва му се детето и това е!

# 28
  • Мнения: 873
нашата бумба е на 6,5 месеца и открай време гледа тв-то,но само рекламите-сигналът им е по-силен,картинките се сменят бързо.много се радва на анимираните реклами.аз обаче не стоя на включен тв по цял ден-гледам определени неща в определени часове,защото смятам,че въпреки зимното и студено време,има с какво да се забавляваме вкъщи,общувайки помежду си Hugс таткото сме взели решение възможно по-дълго време да държим бумбата далеч от телевизор и компютър-виждала съм много 3-годишни да се забавляват пред компа Rolling Eyes
иначе и аз използвам рекламите,за да отида до тоалетната или да простра например Peace

# 29
  • Мнения: 4 371
Във форума съм попадала на мнения, че гледането на телевизия от малки бебета води до аутизъм. Не знам така ли е, но не бих дала на бебето си да гледа ТВ Peace

# 30
  • Мнения: 486
Не й давам да гледа.Ще се опита да я опзя поне до 2 год. възраст

# 31
  • Мнения: 4 362
Гледа телевизия

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Всичко е вредно  Mr. Green

Аз сложих +5.5 на 6 г. , без да съм гледала телевизия, затова моето дете го оставих да гледа, колкото иска, погледа погледа и към 1 г. му омръзна, сега въобще не гледа  Laughing

Проблемът при съвременните телевизори не бил страшен, по-скоро гледането водело до липса на концентрация и др. подобни, но на практика не съм го виждала при дете, само на теория съм го чела  Simple Smile
Съгласна съм с Никол.Не ограничавам гледането.Сега почти не гледа, единствено вечер като си легне гледа някое детско на ДВД-то

# 33
  • Мнения: 545
И нашата буба се заглежда в телевизора, дори когато не е пуснат - тогава почва тя да му говори нещо на бебешки Simple Smile)

# 34
  • София
  • Мнения: 555

[/quote]


 Като застане близо до телевизора го изключваш и така ще разбере, че няма да гледа, ако не е по-далеч.Поне при нас имаше ефект.
[/quote]
Ти си гениална, нямаше да ми хрумне Laughing Hug

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 286
Никога не съм ограничавала гледането. Напоследък й е по- интерсно да седи пред компютъра обаче  Crazy

# 36
  • Мнения: 3 634
По време на бремеността ми де що имаше теми из форума за гледането на ТВ аз пишех "Категорично против!". После Мите дойде и нещата се промениха. С влизането в стая търси телевизора. Онзи ден реших да не го пускам изобщо, но ми се догледаха новини. Щом светна екрана извика силно "Е-е-е" и въздъхна. В очите му имаше такъв възторг.  Laughing
Най-добре спи пред компютъра, на отворен прозорец. С една ръка го държа, с другата спамвам из форума.  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 19 296
ние гледаме да изключваме телевизора,когато тя се опитва да гледа.
компютърът обаче е постоянно включен.
кажете вредно ли е бебето да стои в една стая с компютър през деня?

# 38
  • Мнения: 9 903
С влизането в стая търси телевизора. Онзи ден реших да не го пускам изобщо, но ми се догледаха новини. Щом светна екрана извика силно "Е-е-е" и въздъхна. В очите му имаше такъв възторг.  Laughing
той няма 4 месеца?
честно, не звучи добре. Не искам да те засегна, но .....

# 39
  • Мнения: 3 634
С влизането в стая търси телевизора. Онзи ден реших да не го пускам изобщо, но ми се догледаха новини. Щом светна екрана извика силно "Е-е-е" и въздъхна. В очите му имаше такъв възторг.  Laughing
той няма 4 месеца?
честно, не звучи добре. Не искам да те засегна, но .....

Не се засягам, но и ти нали не си останала с впечатление, че гледа ТВ по цял ден. По-скоро поглежда когато е включен и приготвям АМ. Все пак прекарва деня в стаята си, а там няма ТВ.  Peace

# 40
  • Мнения: 9 903
ами от първоначално написаното точно с такова впечатление останах  Peace

# 41
  • Мнения: 40
И ние много гледаме телевизора и осезаемо предпочитаме музикалните канали

# 42
  • Мнения: 123
гледа телевизия, но най вече рекламите. В началото си мислех , че го привличат цветовете , но после установих, че звукът е този , който привлича вниманието му.  3 дни се наложи да гледаме ТВ на чернобял телевизор, и малкия пак се обръщаше и зазяпва на рекламите Grinning

Общи условия

Активация на акаунт