Въпрос за Милумил

  • 1 859
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Досега затоплях водата за Милумил 1 в микровълновата. Доки каза, че не е препоръчително и да съхранявам топла вода в термус. Така и направих, но нещо не ми се разтваря млякото като хората. Случвало ли ви се е и къде е проблема?

# 1
  • Мнения: 5 940
Милумил се разтваря добре само при по-висока температура. Най-хубаво би било да разтваряш на 60 градуса, както пише и в указанията на опаковката. Използвам кана и стоплям всеки път преди да направя млякото.

# 2
  • Мнения: 165
е как познаваш кога е 60 градуса? аз преварявам вода и я наливам в термуса. не мисля, че е хладка. и разреждам млякото в 2/3 от дозата и после доливам студена. Преди имаше само като едни кристалчета, а сега и остатъци от неразтворено мляко. Не е от нова опаковка да кажем, че му има нещо.

# 3
  • Мнения: 5 940
В началото ползвах термометър, а сега вече познавам температурата по степента на нагряване на стените на каната. При по-хладка вода Милумил не се разтваря добре, пробвала съм, когато синът ми е много гладен и нямам време за затопляне.

# 4
  • Мнения: 27 524
Милумил на мен ми се е разтварял без проблем. Максималната допустима температура на водата за АМ не бива да надвишава 50 градуса. Сипваш водата, сипваш необходимото количество АМ, затваряш биберона и веднага друсаш хубаво шишето. Сава, пробвай, но бързо след слагането на млякото, да не стане на буца, тогава остават малки бучици и запушват биберона.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм нямала никога проблем с Милумила. Никога не съм мерила температурата на водата в интерес на истината.

# 6
  • Мнения: 508
Милумил на мен ми се е разтварял без проблем. Максималната допустима температура на водата за АМ не бива да надвишава 50 градуса. Сипваш водата, сипваш необходимото количество АМ, затваряш биберона и веднага друсаш хубаво шишето. Сава, пробвай, но бързо след слагането на млякото, да не стане на буца, тогава остават малки бучици и запушват биберона.
Абсолютно точен отговор,както винаги,аз приготвях млякото по същия начин,но сега  вече си топля водата в микровълновата Crossing Armsмн по-лесно и бързо става,но най-вече защото малката го предпочита по-топло Grinning

# 7
  • Мнения: 165
Много благодаря за отговорите, момичета Hug а като казвате за максимално допустима температура това означава ли, че се прецаква нещо млякото при по-висока? имам предвид качествени изменения

# 8
  • Мнения: 1 586
Милумил не се разтваря добре при по-ниска температура,аз също съм има проблеми и то с вода ,която държах в термус.На кутията също го пише.Преди да дадеш млякото ,естествено ще го охладиш или ще го изчакаш само да поизстине малко.

# 9
  • Мнения: 165
 Hug Hug Hug

А от кога на Милумил 2? Пише след 4 месеца. Това означава ли в 4 месец или от 5 месец? Алекс  стана на 4 месеца и доки каза да почваме двойката, но на кутията пише на БГ етикет 5 месеца, а на немския текст след 4 месеца.

# 10
  • Мнения: 486
На кутийте който аз купувам пише след 4 месец.Моето бебе е недоносено и минах на 2-ката когтао беше на 6 месеца.от вчера сме на 3-ка.Няма да сбъркаш ако смениш млякото малко по-късно.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 508
Много благодаря за отговорите, момичета Hug а като казвате за максимално допустима температура това означава ли, че се прецаква нещо млякото при по-висока? имам предвид качествени изменения

От по-високата температура се разрушават белтъчините.

# 12
  • Мнения: 165
Да, така и предположих. Още повече, че щом немец е написал "около 60 градуса", то със сигурност има защо

# 13
  • Мнения: 36
сори че не е по темата ама разтваря ли ви се милумила като слагате от него в кисел или пюре например

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да, така и предположих. Още повече, че щом немец е написал "около 60 градуса", то със сигурност има защо
Ами да  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт