Бебе с АБКМ а сега накъде доц.Маринова,Мустаков или....?

  • 9 398
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 327
И двете ми дъщери бяха с диагноза АБКМ.Минахме през доц.Ковачева идр.Мустаков(докато живеехме в София).После ми се наложи да се запозная и с доц.Маринова във Варна.Не знам какво да те посъветвам, само ще споделя на кратко:
Първо се срещнах с Ковачева-без никакви изследвания ми постави диагнозата и дори ме хвърли в ужас, че детето ми има някаква степен на рахит(оказа се невярно).Изписа ми кортикостероиден крем за атопичния дерматит, рецепта  за Frisopep и толкоз. Млякото го пихме окологодина и1,2месеца, а крема като прочетох листовката въпреки, че го бях купила, а не беше евтин реших да не мажа с него.
При Мустаков не съм чакала много, даже мисля, че ходих и без предварително запазен час.Ами, разговор за историята на проблема и препоръча изследване за алергените-около100лв. в частния му кабинет.Направихме го и ...нищо,листче хартия, вкоето ти се обяснява вероятността детето да е алергичо към картоф, ябълка, моркоф, дом. прах, и др.(общо10)
Във Варна достъпа до доц.Маринова е доста по-труден,защото се оказа само тя като специалист и то работещ с касата.За сметка на това за първи път ни приеха в болницата за изследвния, тестове към различни млека и въобще имах ясна епикриза въз основа на конкретни изследвания.
След годината просто го израснаха и сега нямат проблеми нито с храни,нито с лекарства.Единствено преди ваксинация правихме терапия с някои от противоалергенните препарати.Иначе се сещам за мами, които тръгнаха по хомеопати и станаха големи фенки, но аз не мога да споделя личен опит.

# 16
  • Мнения: 19 296
Bobi2mama,това същата доц.Маринова като тази от София ли е?
защото ние сме от Варна,но никой не ми каза,че преглежда и там.ако не е същата моля те дай координати.

# 17
  • Мнения: 247
За първи път чувам за "бебешки пубертет"!  Embarassed
Естествено, че при нас не беше контактен дерматит, защото както duhi_puhi отбеляза точно тази част от тялото няма досег с нищо. Според мен тези обриви представляващи червени струпеи направо лющещи се и твърди са наистина атопичен дерматит, както Мустаков ни определи. Той ме сложи на такава жестока диета /тази, която pearly  е написала/, че мен направо си ми спря кърмата. Е, гледам да не злоупотребявам с възможните алергизиращи храни.
За доц.Маринова съм чувала от една мед.сестра, която дълги години е работила с нея, че всичко според нея е АБКМ. От Мустаков аз лично съм доволна, макар че едва му теглех думите от устата и в един момент си разменихме остри думи.

# 18
  • Мнения: 19 296
бебешкият пубертет е през първите 1-2 месеца след раждането.заради голямото количество хормони ,които майката е предала на детето,то може да има подуване на гърдичките и да се изприщи.обикновено по лицето и главичката.постепенно нивото на хормоните се нормализира и пъпчиците изчезват.обикновено те са червени,на струпеи,някои с бяло връхче.
ако още кърмиш и си на диета може да ядеш жито.при мен помагаше за увеличаване на млякото.

# 19
  • Мнения: 59
Извинете ако не е на място питането ми!!! Обрива от храна към която детето има непоносимост може ли да е само по гушката и да е на малки ситни червени точици,или трябва да е като ожулено от коприва на по-големи червени петна?

# 20
  • Мнения: 1 555
Здравей,
първо да ти кажа, че тест за алергия каквато и да била на дете под 3 годинки просто не се препоръчва, защото не е достоверен ! Второ - ако се наблюдава обрив или по точно лишеи по ръцете краката или под брадичката, които не затихват или пък се разрастват, вече говорим за алергия, но не е казано че трябва да е хранителна, може дае от десетки неща -  домашен прах, жив. косми, препарати, материи и т.н. Това е моят случай, затова и съм сигурна в думите си, синът ми е с АД, което е предпоставка за наличие на алергия, но други показатели като повръщане при захранване, разстройство или кръв в памперса не е имал, а е захранван постепенно, като не е лишаван от нищо, макар че още не е консумирал прясно мляко и внимавам още с Е-тата ! При синът ми отдавам всичко на АМ, но това е др тема, лошото е че и сега бебка е с въпросните лишеи по телцето, а е изключително кърмено бебе. Shocked просто не издържам вече!!!!


Иначе на въпроса ти ... ами за Маринова няма и да коментирам, то другите мами, достатъчно са ти я предтсвили, само ще ти кажа, че аз при нея няма да си заведа децата. Не искам да правя реклама на никой лекар, но аз си ги водя и двете при д-р. Мустаков, това е единствения лекар, който не ми препоръча кортикостероиди за мазане и не ме сложи на някоя зверска диета, за да намразя съществуването си ! Лошото е, че всяко 10 -то дете се ражда или пък получава след раждането алергия, което е резултат от храните и въобще всички гадости, които ни заобикалят !!!
Важното е че тези алергии се израстват до към 7 год. възраст  Praynig най-късно  ! Аз на това се надявам, защото е доста трудно да предпазиш едно дете от даден вид храна, като всички около него я приемат Peace

# 21
  • Мнения: 327
b u b i, трябва да е просто съвпадение на имената. Тази Маринова от Варна е завеждащ детското гастроентерологично отделение в терапията. Има и частен прием в частната детска клинища до окръжна болница.Ама, тава е инфо от преди около две години-тогава за последно съм ходила при нея.

# 22
  • Мнения: 2
някой знае ли рецепта, която се изписва при контактен дерматит и се приготвя в аптека...Ползвали сме преди време. За около 3-4 дни дерматита изчезва...

# 23
  • Мнения: 5
Здравейте мамчета! Може ли някой да ми даде координтати на доц.
Маринова в София? Пращат ни на преглед при нея, но незнаем нито адрес, нито тел. Благодаря ви предварително! Embarassed

# 24
  • Мнения: 250
Моя приятелка вчера води детето си при Мустаков,в частния му кабинет.20 лева е прегледа, и не е чакала много,предния ден се е записала. Беше изключително доволна. Доколкото знам, той е за късно захранване.

Общи условия

Активация на акаунт