За соц- козметиката.....с любов...

  • 50 810
  • 321
  •   1
Отговори

Анкета

Ползвате ли соц- козметика?

Опции:

# 240
  • Мнения: 8 450
В работата имам един абсолютно класически Крем для рук на Ален Мак. Ползвам си го с удоволствие. Преди няколко дни колегата ми си изгори ръката и аз му го дадох да се намаже, разглеждаше го доста озадачено.  Laughing
Много хубав. Преоткрих го наскоро. И аз си го нося само на работата, че е малък и не заема място в чантата ми.

# 241
  • Мнения: 2 673
не използвам соц, защото ми е втръснало като ученичка само на соц.козметика да карам...като успявах да си намеря крем СД или 21 от кореком и...бях на седмото небе..Ползвала съм Бадемова маска за коса, от която бях доволна, за шампоаните нямам спомен кви са били  newsm78Паста за зъби Поморин, тоалетно мляко за тяло ми беше Кря-Кря  Mr. Green или в по-добрия случай КЕЧ\З\, а парфюма Бич може...ХАХАХАХАХАхаха..........Бих ползвала пак парюмчето де.  А СЛУЧАЙНО ДА СИ СПОМНЯТЕ КРЕМ ВИТАМИНА за ръце и крем ДУНАВСКИ ВЪЛНИ...Паста за зъби СНЕЖАНКА в едни несесери в комплект с чашка и четчица за зъби.. bowuuИмаше и паста Ежко Бежко Mr. Green

# 242
  • Мнения: 48
Ползвам крем Здраве, когато имам хрема и си протрия носа.
Когато ми се възпалят венците паста за зъби Тетра минт, за стягане.
Майка ми на времето ползваше червена Рексона и кафяв Импулс и винаги свързвам тези миризми с нея. Сега се виждаме веднъж годишно, защото не живее в Бг и  винаги си  имам кафяв Импулс . Като ми стане мъчно и си се пръскам, за да ми мирише на мама  Heart Eyes

Наскоро едната ми приятелка изнамерила бонбони теменужка и ми идва на гости с 2 пакета. Голямо ядене падна, чак на другия ден имах афти в устата  Simple Smile

А със сестра ми винаги, когато усетим някакви миризми от храни, козметика, които да ни напомнят детството си казваме че "мирише на Комунизъм", не в лошия смисъл, разбира се.

# 243
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 268
Намерих в една книга от 80-те малко фабрични козметични марки от онова време.
"Масажен крем","Доматен крем",
"Желе роял"-дневен и нощен с пчелно млечице и мед,
спортна серия-"Младост","Ивета","Китен","Омбродерм","Идеал""Леда",
желе-шампоан"Ренета",сапун"Чайка",
подхранващ крем"Ембрионален"",-съдържа извлек от пилешки зародиши/ембриони/на възраст 10-12дни,
"Плацентен"/с екстракт от плацента/,
младежки шампоани от серията"Диско",
боров шампоан,
маслена баня за коса,
и още много има....

# 244
  • Мнения: 3 835
Може би сте споменали и крем Невен - един от най-търсените, да не кажа най-търсения.
Заради него даже една жена ме прокле, защото свърши точно пред нея.  #2gunfire

# 245
  • Мнения: 1 522
И за какво се използа този с Невен ( и има ли го все още).

# 246
  • Мнения: 560
Хихихи.
Сетих се за една случка.
Отиваме до аптеката да си купя крем за лице с Василчо /сори,тук не ме знаете и няма как да знаете,че Василчо е мъжлето ми/.Та купувам си аз едно скромно Лореалче и се обръщам с шепичката към Василчо:
"Дай 10 кинта".
Той облещва едни очи като тиган за палачинки и вика:
"Тая па,какви 10 кинта,къв е тоя крем?!?Я си вземи един Медикоидеал!."

За всеки случай все още винаги имам кутия крем Здраве и в момента боря всякакви пъпчици от щерка ми и най-хубавото е,че ги преборвам.
Иначе не ползвам вече соц-козметика,но и от чужбина не си поръчвам.

# 247
  • Мнения: 3 835
И за какво се използа този с Невен ( и има ли го все още).

Не знам - бях стажантка тогава. Беше в оранжева кутийка и когато и аз си го взех изобщо не ми хареса. Но 80-те години беше хит.

# 248
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Този на Арома също е в оранжева кутия......и е от едно време......

# 249
  • Мнения: 3 094
не използвам соц, защото ми е втръснало като ученичка само на соц.козметика да карам...като успявах да си намеря крем СД или 21 от кореком и...бях на седмото небе..Ползвала съм Бадемова маска за коса, от която бях доволна, за шампоаните нямам спомен кви са били  newsm78Паста за зъби Поморин, тоалетно мляко за тяло ми беше Кря-Кря  Mr. Green или в по-добрия случай КЕЧ\З\, а парфюма Бич може...ХАХАХАХАХАхаха..........Бих ползвала пак парюмчето де.  А СЛУЧАЙНО ДА СИ СПОМНЯТЕ КРЕМ ВИТАМИНА за ръце и крем ДУНАВСКИ ВЪЛНИ...Паста за зъби СНЕЖАНКА в едни несесери в комплект с чашка и четчица за зъби.. bowuuИмаше и паста Ежко Бежко Mr. Green

една колежка полякиня ми беше казала, че като приватизирали козметичнита им гордост, която произвежда Бич Може, Пани Валевска и н.т....приватизаторът-някакъв интернационален производител премахнал много от соц. артикулите, обаче много от поляците си търсели Бич Може-то и понеже полският пазар е доста по-голям от българския почнали пак да го произвеждат , даже в 4 варианта....но не бил така хубав както преди.

# 250
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 268
А помните ли,че бяха пуснали слуха,че в крем 21 една от съставките е сперма. #Crazy Sick

# 251
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Спомням си.....,но едва ли в България са внасяли от тези партиди......за символичната цена на която се продава и в момента......

# 252
  • Мнения: 3 094
А помните ли,че бяха пуснали слуха,че в крем 21 една от съставките е сперма. #Crazy Sick

да Laughing Joy

# 253
  • София
  • Мнения: 10 858
О, сетих се като казахте Невен, за един Балсам за коса "Невен". Беше страхотен!

# 254
  • София
  • Мнения: 3 814
Ползвам -при нужда, този ползвам в момента--за зимата много добре ми понася. Ползвала съм и тази маска- Имам още, една кутийка меден вазелин/е, в обновена опаковка е/, устните ми стават много мекички и бързо се оправят от напукване от него. Peace

Общи условия

Активация на акаунт