ХОМЕОПАТИЯ И КАФЕ?

  • 13 742
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте.До колкото знам,не е желателно по време на лечение с хомеопатични да се пие кафе(дори и само по едно на ден).Моля ви,споделете-когато се лекувате с хомеопатични позволявате ли си да пиете кафе,какво кафе пиете,действат ли ви лекарствата в този случай?Благодаря.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Моята хомеопатичка ми забранява ментата и камфора....За кафето и шоколада е по- либерално настроена - само да се намали консумацията, без да се спира...да речем по едно кафе на ден..и да има повече време между тях и хомеопатичното.   Peace

# 2
Много хомеопати се безпокоят да препоръчат забрана на кафето на своите пациенти. Причината, според мен е, че се страхуват да не загубят пациенти,
Ментата, камфора, кафето и производните им МОГАТ да антидотират хомеопатичното лечение. Не е задължително при всички случаи да се получи. Но вие, като пациент, бихте ли рискували да се лекувате без успех? Това от една страна. От друга страна е абсолютна илюзия, че човек не може без кафе или сутрин не може да се събуди без кафе, или пък да започне с ясно съзнание работата си и т.н. Сега малко друга гледна точка за кафето /научна, не е измислено от мен/. Ободряването, което се получава след консумацията на кафе е не от самото кафе, а от енергията, която организма отделя, за да се справи с отстраняването му. Освен това то действа дехидратиращо на организма. За изхвърлянето от организма на 1 чаша кафе са необходими 2 чаши вода, лукс, който е твърде голям за организма. Кафето съдейства за образуването на холестеролни камъни в черния дроб. Има още много негативи, които мога да напиша за кафето, но спирам дотук, защото много ще ви дойде.
Надявам се да бях полезна.
 Hug

# 3
  • Мнения: 164
Аз спрях да пия  за 3 седмици от приема на ХЛ/еднократна доза/.Но на 4-а седмица взех че пропих -по 1 ден и то взех Арабика /четох из форума за него че не пречело/.Резултата беше че след 4 дни  оплакваниата ми пак започнаха. Sad.А как го обичам самоо Simple Smile Но спирам.

# 4
Благодаря ви,че писахте.На мен  ми е много трудно да се лиша от едно кафенце сутрин(Арабика).Но май,ще трябва.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 478
Аз се лекувам с хомеопатия от 6 мес и съм спряла кафето и колата-пия по едно безкофеиново на ден.За съжаление не мога да спра сладкото и шоколада и си позволявам да изям една вафла и нещо друго на ден.Може би и за това има много малък резултат от лечението ми.

# 6
  • Мнения: 1 168
На мен в началото на лечението моят хомеопат ми разрешаваше само нес кафе, но след няколко месеца каза, че мога да пия всякакво кафе, но мента категорично ми забранява.               

# 7
  • Мнения: 126
Има много добро безкофеиново нес кафе  на  NESCAFE. Аз пиех от него. Кола си пиех, но нищо с мента, даже и дъвки.

# 8
  • Мнения: 164
За съжаление не мога да спра сладкото и шоколада и си позволявам да изям една вафла и нещо друго на ден.
Защо трябва да спираш сладкото?Или имаш предвид това което е с какао ?Аз сега хапвам сладко но гледам да е от бял шоколад или други видове.

# 9
  • Мнения: 677
На мен в началото на лечението моят хомеопат ми разрешаваше само нес кафе, но след няколко месеца каза, че мога да пия всякакво кафе, но мента категорично ми забранява.              
Здравейте.Нес кафето,не е ли с повече кофеин от другото кафе?

# 10
  • Мнения: 88
Много хомеопати се безпокоят да препоръчат забрана на кафето на своите пациенти. Причината, според мен е, че се страхуват да не загубят пациенти,
Ментата, камфора, кафето и производните им МОГАТ да антидотират хомеопатичното лечение. Не е задължително при всички случаи да се получи. Но вие, като пациент, бихте ли рискували да се лекувате без успех? Това от една страна. От друга страна е абсолютна илюзия, че човек не може без кафе или сутрин не може да се събуди без кафе, или пък да започне с ясно съзнание работата си и т.н. Сега малко друга гледна точка за кафето /научна, не е измислено от мен/. Ободряването, което се получава след консумацията на кафе е не от самото кафе, а от енергията, която организма отделя, за да се справи с отстраняването му. Освен това то действа дехидратиращо на организма. За изхвърлянето от организма на 1 чаша кафе са необходими 2 чаши вода, лукс, който е твърде голям за организма. Кафето съдейства за образуването на холестеролни камъни в черния дроб. Има още много негативи, които мога да напиша за кафето, но спирам дотук, защото много ще ви дойде.
Надявам се да бях полезна.
 Hug
Здравей, Диана!   bouquet Кажи още за кафето. Много добре ще ни дойде /поне на мен/, даже. Имам нужда от малко побутване, че да го откажа. А и ако за колата споделиш нещо, ще съм много благодарна.

# 11
  • Мнения: 250
Моята хомеопатка също казва, че може да се рие кафе, но сама забелязах, че не ми влияят хапчетата и го спрях. Сега от време на време пия без кофеиново

# 12
  • Мнения: 8 769
Кафе не пия по принцип, така че не се чувствам ощетена. Обаче моята хомеопатичка не позволява да се пие кафе.
Кофеинът антидотира-пиуше го във всяка книга за хомеопатията.
ka6i1963, мини на чай, който обаче не е черен или зелен (в тях също има кофеин).
Това, че не можеш да "се събудиш" сутрин без кафе е по-скоро фантазия  Wink

# 13
  • Мнения: 793
Кафе не пия по принцип, така че не се чувствам ощетена. Обаче моята хомеопатичка не позволява да се пие кафе.
Кофеинът антидотира-пиуше го във всяка книга за хомеопатията.
ka6i1963, мини на чай, който обаче не е черен или зелен (в тях също има кофеин).
Това, че не можеш да "се събудиш" сутрин без кафе е по-скоро фантазия  Wink
Като си свикнал с кафето в началото ти липсва, но дори и най-закоравялите  Laughing пиячи на кафе бързо свикват и без него (имам жив пример пред очите). Спрях да пия кафе заради хомеопатичното лечение. Сега се разсънвам със сок от лимон/и. Правя си го така : сок от лимон + лъжица мед + голяма чаша вода = много ободряващо и полезно.

# 14
  • София
  • Мнения: 431
Видях няколко мнения за шоколада, но не ми стана напълно ясно може ли да се яде по малко шоколад при хомеопатично лечение или трябва напълно да се спре? Иначе от ментата вече се лиших (а толкова обичам ментов чай), но ако трябва и шоколада да откажа, ще ми дойде в повече.

Общи условия

Активация на акаунт