Бебета-възможности

  • 1 430
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 167
Здравейте,имам бебе на 4 месеца и си мисля че се развива прекрасно.Вчера обаче сестра ми каза,че вече трябвало да може да си задържа главата вдигната за дълго време,както и да го къпем  по гръбче в коритото.
Въпросът ми е :Откъде вие се информирате според месеците какво да предлагате на бебчо да учи ? напр /ясно е ,че ако аз не го поставя по корем,по бавно ще се обърне/
Благодарна съм и на линкове по темата.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
С линк не  мога да ти помогна,но според мен и педиатрите,които познавам на 4 месеца би трябвало да си държи главата стабилно,но пък от друга страна щом педиатърката нищо не е казала,значи и според нея е ок.

# 2
# 3
  • Мнения: 745
влез в съдържание в бг-мамма.там според месеците пише как се развива бебето.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Мисля 4е на 4 месеца трябва да държи глави4ката си стабилно.Но най-добре се съветвай с педито отново.Слагай го по-4есто по корем,така ще се нау4и и да се обръща по-лесно като му дойде времето.

# 5
  • Мнения: 491
Мисля 4е на 4 месеца трябва да държи глави4ката си стабилно.Но най-добре се съветвай с педито отново.Слагай го по-4есто по корем,така ще се нау4и и да се обръща по-лесно като му дойде времето.
И аз мисля така,но не се притеснявай всяко бебе е различно,едни имат зъби на 5 месеза др на 1г5м.....едни могат да ходят до годинката др не.....не се шашкай много

# 6
  • Мнения: 403
Купи си от книжарницата един картон за бебета и в него има таблиците за ръста, килограмите и по-месеци какво трябва да прави Hug

# 7
  • Мнения: 9 973
не търси кусури на детето,може би не гори от желание да се прави на голям човек Wink

# 8
  • Мнения: 331
Ето тук в сайта на Бг-мамма има информация по въпроса. За съжаление, няма точно за 4 месечно бебе, но има за всички останали месеци:
Вашето бебе на 3 месеца
Вашето бебе на 5 месеца
Вашето бебе на 6 месеца
Вашето бебе на 7 месеца
Вашето бебе на 8 месеца
Вашето бебе на 9 месеца
Вашето бебе на 10 - 12 месеца

# 9
  • София
  • Мнения: 555
,както и да го къпем  по гръбче в коритото.


А вие как го къпете?

# 10
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432



# 11
  • Мнения: 1 197
моята си задържа главата вече според мен това е според детето не мисля че трябжа да има правила за това кога и как

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Много хубава и полезна тема Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 44 089
Купи си от книжарницата един картон за бебета и в него има таблиците за ръста, килограмите и по-месеци какво трябва да прави Hug

бре, в кои книжарници продават картони???

# 14
  • Мнения: 167
Благодаря на Дудинка и Дан Дим за линковете.
Ами къпим го все още подхванат през корема.

# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Купи си от книжарницата един картон за бебета и в него има таблиците за ръста, килограмите и по-месеци какво трябва да прави Hug
бре, в кои книжарници продават картони???
и какви са тия картони, какво представлява newsm78

Ами къпим го все още подхванат през корема.
много по-лесно е по гръб Thinking от както му падна пъпа все по гръб го къпем.

# 16
  • Мнения: 403
Купи си от книжарницата един картон за бебета и в него има таблиците за ръста, килограмите и по-месеци какво трябва да прави Hug
бре, в кои книжарници продават картони???
и какви са тия картони, какво представлява newsm78

Ами къпим го все още подхванат през корема.
много по-лесно е по гръб Thinking от както му падна пъпа все по гръб го къпем.
В книжарница, където продават не само книги, а и канцеларски консумативи.Този картон е същия, който педито попълва какво е правено на детето.На последните страници има таблици за момчета и за момичета.В кой месец колко трябва да тежат, да са високи и месец по месец какво трябва да прави бебчо.

# 17
  • Мнения: 2 616
Аз няма да ти пускам линкове, защото видях, че момичетата са ти пуснали много добри "информационни източници", просто ще ти предложа да намерите мрежа за къпане на бебчо. Малко трудно се намират, но има такива, струват около 8лв. Представлява тригълна мрежа, като в краи+ата има плат с думапрен, да му е меки^но под главата и в трите края се за+ипва за коритото с едни като ръкохватки,много е удобно за къпане, горе+о го препоръ^вам.

# 18
  • Мнения: 403
Купи си от книжарницата един картон за бебета и в него има таблиците за ръста, килограмите и по-месеци какво трябва да прави Hug
бре, в кои книжарници продават картони???
и какви са тия картони, какво представлява newsm78

Ами къпим го все още подхванат през корема.
много по-лесно е по гръб Thinking от както му падна пъпа все по гръб го къпем.
В книжарница, където продават не само книги, а и канцеларски консумативи.Този картон е същия, който педито попълва какво е правено на детето.На последните страници има таблици за момчета и за момичета.В кой месец колко трябва да тежат, да са високи и месец по месец какво трябва да прави бебчо.
Всъщност грешката е моя-Здравна карта се казва Peace

# 19
  • Мнения: 3 500
Честно казано информирах се от последната страница на картона на детето, където пише на колко месеца какво трябва да може да прави. И от форума също съм черпила доста информация. Вкъщи имам и доста книги и списания за отглеждането на бебето.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 089
Мими007 - мерси, ще потърся, че ми стана интередно.

# 21
  • Мнения: 403
Мими007 - мерси, ще потърся, че ми стана интередно.
Моля, моля Mr. Green

# 22
  • Мнения: 9 973
темата е супер полезна  bouquet  bouquet  bouquet
как го къпете така през корема,то си тежи.............,а иска и да рита,да пляска Laughing

# 23
  • Мнения: 2 000
Като бяха бебета и ги водехме на консултация при педиатърката и там сестрата всеки път ни казваше според месеците какво трябва да правят. Половината работи поне не ги можеха, но не виждах нищо обезпокоително в това.

# 24
  • Мнения: 27 524
Не съпоставям общоприетите средни статистики спрямо моето бебе, нито съм го принуждавала да прави нещо, нито съм го очаквала. Оставям го да се развива сам и според себе си и не мисля за тези неща  Simple Smile
Проходи на година и половина, но никога не ме е притеснило, нито съм се чудила защо други прохождат на 8 или 9 месеца.

# 25
  • Мнения: 1 596
Здравейте,имам бебе на 4 месеца и си мисля че се развива прекрасно.Вчера обаче сестра ми каза,че вече трябвало да може да си задържа главата вдигната за дълго време,както и да го къпем  по гръбче в коритото.
Въпросът ми е :Откъде вие се информирате според месеците какво да предлагате на бебчо да учи ? напр /ясно е ,че ако аз не го поставя по корем,по бавно ще се обърне/
Благодарна съм и на линкове по темата.


Не пускай подобни теми тук!
Майките ще ти изкарат бебето нередовно.
А техните са най-гениални.
Наблюдавам подобни теми, както и аз съм писала и веднага: ооо,мойто го прави от двумесечно,иди на лекар!
Абе ай.........р.

# 26
  • Мнения: 200
Не се притеснявай, всяко бебе е различно. Моята щерка например не се обръщаше до 10 месец.

Общи условия

Активация на акаунт