проветряване на стаята

  • 8 523
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Имам две питания:

От форума разбрах, че трябва да се проветрява често стаята на бебо. Трябва ли да го извеждам от стаята всеки път или е достатъчно да го завия добре, да не е близо до прозореца и да отворя само за 3,4  мин, без температурата в стаята да падне ?

Другият ми въпрос е - Да ли пречи това, че изпраните дрешки/на бебо/съхнат в стаята му /жилището ни е много малко/.  И да ли въздухът не е прекалено влажен от това. Трябва ли въпреки това да слагам купичка с вода на радиатора?

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз лично изкарвам Ники от стаята като проветрявам и пускам духалка за няколко минути след като затворя, преди да го прибера.
Дрехи не суша в неговата стая Naughtyголяма влага е.

# 2
  • Мнения: 553
Нарочно сложих сушилник в стаята на бебето, за да овлажнява въздуха, но с тази уговорка че не ползвам ароматизатори и омекотители за прането и простирам само бебешките неща там. Отделно слагам купичка с вода.
за проветряването: обикновено проветрявам 2 пъти на ден за поне 10-15мин.
Ако не е чак много студено оставям детето, само го завивам и му слагам шапка главно защото няма почти никаква косичка и е само на 2 месеца. Не виждам никаква логика да се пънем да ги извеждаме на разходка за примерно половин час, а същевременно да ги пазим от малко свеж въздух вкъщи за 10 мин. Освен това един от много приятните ми детски спомени е как майка отваряше прозореча след като си легнехме вечер и усещах как студения свеж въздух изпълва постепенно стаята.Кеф и половина, дори и в най-студените вечери.

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 16:19 от oceanid

# 3
  • Мнения: 5 393
За проветряването не съм го извеждала от стаята,само го завивах по-добре.

Не бих сушила дрехи в стаята, или поне не много, става прекалено влажно, а и ако ползваш омекотител става направо тежко за дишане.Купичка с вода според мен е задължително, за да не изсъхва въздуха прекалено.

# 4
  • Мнения: 1 586
Аз лично го извеждам когато проветрявам,но и да го завиеш не мисля,че ще е проблем.
Дрешките недей да ги сушиш там ако е възможно,изобщо не е хубаво. Naughty

# 5
  • София
  • Мнения: 44 088
извеждах го като проветрявах. Не мислля, че в това време ще му е добре да седи в стаята...поне аз не бих седяла дори завита докато проветрявам.
3-4 мин не са проветряване за мен....аз оставям поне 20 мин...често и повече...

За дрехите - изобщо не съм ги простирала в неговата стая - беше малкаи ставаше прекалено влажен въздуха, което не е много хубаво..особено за малчо...


Според мен трябва да гледаш главно отговорите на майките със ЗИМНИ бебета...т.е са били в подобни ословия като новородени...защото едно е терморегулацията при новородено, друго при дете на 6 месеца например....

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 16:55 от bubu_to

# 6
  • Мнения: 351
Аз проветрявам докато и той е в стаята!За 20-30 мин. завивам го добре и така... Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 39 758
Не съм извеждала Дияна от стаята когато проветрявах.

# 8
  • Мнения: 469
Миналата зима беше много топла и не ми се е налагало да извеждам Жорко от стаята докато проветрявам( около 20-30мин),а  пък сега е голям.
А за простирането на дрешки в стаята-никога не съм го правила Peace
Колкото и да не се използват омекотители самият прах за пране е достатъчно ароматизиран.
Пък за влагата да не говорим.

# 9
  • Мнения: 2 614
Имам две питания:

От форума разбрах, че трябва да се проветрява често стаята на бебо. Трябва ли да го извеждам от стаята всеки път или е достатъчно да го завия добре, да не е близо до прозореца и да отворя само за 3,4  мин, без температурата в стаята да падне ?

Не съм извеждала Калина от стаята. Нали все пак трябва да се калява бебето от съвсем ранна възраст  Peace

Другият ми въпрос е - Да ли пречи това, че изпраните дрешки/на бебо/съхнат в стаята му /жилището ни е много малко/.  И да ли въздухът не е прекалено влажен от това. Трябва ли въпреки това да слагам купичка с вода на радиатора?

Мисля, че не е необходимо да овлажняваш допълнително въздуха при това положение. Даже се опасявам, че може доста да се вдигне влажността на въздуха в стаята, а това не е полезно.  Peace

# 10
  • Мнения: 525
А сега се чудя, да проветря ли, не ли..
Мъглата е денонощна и много гъста, и смърди..ад.

# 11
  • Мнения: 5 940
Проветрявам, докато е в стаята.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 088
А сега се чудя, да проветря ли, не ли..
Мъглата е денонощна и много гъста, и смърди..ад.


 в такивадни направо ти идва да не отвориш прозорец наистина, камо ли като бебето е във въпросната стая...то все едно не проветряваш, а обгазяваш направо... Sick

# 13
  • Мнения: 525
Бубу, мда.
Отварям около обед, уж се е вдигнала, и после ме е яд.

# 14
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз никога не извждам детето..пообличам я малко повече или я завивам.
А пране не се суши в стаята при детето.
Ако имаш възможност махни ги от там....дали на балкона...или в коридора....няма значение...
Понеже и ние не живеем в голямо жилище си бях направила в банята въженца...и спешните дрешки там се изцеждаха, а след това в коридора...може да не е много красиво,но пък е безопасно за бебето.
А и когато е топло изсъхват за 1 ден.

# 15
  • Мнения: 1 440
Само я завивам бебата и проветрявам.

# 16
  • Мнения: 6 461
Когато бяха мънички ги извеждах от стаята ,понеже докато е отворен прозореца аз я чистя,забърсвам праха ,забърсвам пода .
След като приключа с почистването на стаята оставям прозореца още десетина минути отворен .
А сега  пак докато чистя сутрин детската  и я проветрявам децата си играят в хола.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 2 354
завивах я по-добре когато проветрявах.
Случвало се е да сложа някоя дрешка на радиатора, но рядко...

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Не съм извеждала Тери от стаята,но тя кошарата си беше с обиколник и той я предпазваше от директно нахлуване на студен въздух.Дрехи суша в стаята.

# 19
  • Мнения: 745
рано сутрин мъжът ми проветрява преди да замине за работа,докато ние спим в спалнята.през деня отварям,но завивам малкия.ако не духа дори го изкарвам с количката на терасата.за дрехите-не суша в стаята ,в която седим през деня.

# 20
  • Мнения: 332
Аз го извеждам от стаята, защото проветрявам за по 1-2 часа, особено като е топло. В мъглата пропускам проветряването  Mr. Green
А дрешките и при него съм сушила.

# 21
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
на леглото и метвам една хавлия или пелена да не отива директно студения въздух към нея, слагам и още една завивка и отварям за 5 минутки по няколко пъти на ден, а ако проветрявам за повечко време я извеждам от стаята Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 406
аз бих оставяла по- дълго отворено- поне 10- 15 мин. , в които ще нося бебето в друго помещение. тогава и сушенето на дрешки в стаята няма да е проблем

# 23
  • Мнения: 9 973
завивам добре.
дрехи при него  Naughty
цялата влага отива в него

# 24
  • Мнения: 423
Проветрявам два пъти дневно и не го извеждам от стаята. Просто го завивам.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 603
Гушкам, завивам и проветрявам 15-20 мин.

# 26
  • Мнения: 1 477
Имам две питания:

От форума разбрах, че трябва да се проветрява често стаята на бебо. Трябва ли да го извеждам от стаята всеки път или е достатъчно да го завия добре, да не е близо до прозореца и да отворя само за 3,4  мин, без температурата в стаята да падне ?

Другият ми въпрос е - Да ли пречи това, че изпраните дрешки/на бебо/съхнат в стаята му /жилището ни е много малко/.  И да ли въздухът не е прекалено влажен от това. Трябва ли въпреки това да слагам купичка с вода на радиатора?
Аз не извеждам бебо, когато проветрявам.Завивам го добре.И нашите дрешки са в стаята.Въздуха не е  влажен.Вода не слагам да се изпарява.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Проветрявам на ден по 1-2 пъти,но доста сериозно така,че през това време сме в друга стая.
Аз отварям цялата балконска врата,така че е немислимо да останем в стаята.

# 28
  • Мнения: 27 524
Не е нужно да го извеждаш от стаята. За дрешките - зависи колко са, да не са прекалено много, че става тежко за дишане. Или тогава отваряй по-често  Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 6 011
Имам две питания:

От форума разбрах, че трябва да се проветрява често стаята на бебо. Трябва ли да го извеждам от стаята всеки път или е достатъчно да го завия добре, да не е близо до прозореца и да отворя само за 3,4  мин, без температурата в стаята да падне ?

Другият ми въпрос е - Да ли пречи това, че изпраните дрешки/на бебо/съхнат в стаята му /жилището ни е много малко/.  И да ли въздухът не е прекалено влажен от това. Трябва ли въпреки това да слагам купичка с вода на радиатора?
Нашата педиатърка още на първото си посещение ме научи така - проветряване след всяка смяна на памперса /без нощния, естествено/. Сменям памперса, обличам бебето, отварям и излизаме от стаята, проветрявам по десетина минути. Така проветряването ми стана навик и вече го правя направо машинално.
За прането - аз лично не обичам да ми се суши пране в стаята, затова не го правя. Водичката на радиатора вкъщи е просто задължителна.

# 30
  • Мнения: 1 174
Не съм извеждала бебенцето си от стаята, докато я проветрявам, единствено съм я завивала, докато вратата е отворена.Миналата зима беше сравнително топла и първите показвания на дъщеря ми навън бяха именно на терасата, докато в стаята влиза чист въздух.
За сушенето на дрешките - аз също го правя, понеже не мога да чакам 4-5 дни до пълно изсъхване на прането.Все имам чувството, че ще ги прибера от простира по-мръсни, отколкото съм ги сложила в пералнята! Wink Не се и притеснявам, че ще овлажнят въздуха, а точно обратното - ще компенсират изсушаването му от работата на климатика и радиатора (при минусови температури ползвам и двата уреда).

# 31
  • Мнения: 75
Здравейте аз не вадя бебето от стаята, когато проветрявам, но нашата стая ,в която сме с детето като напече слънце сега при тези температури става 24-25 градуса. Аз отварям прозореца по обед само един път за около половин час или един. Дрехи не суша при нас в стаята.

# 32
  • Мнения: 2 197
Никога не съм извеждала дъщеря ми при проветряване. Е, тя никога не е била без коса, но не съм я обличала специално когато е отворено. В момента като отворя вратата и не мога да я прибера от балкона (а не я обличам особено дебело в къщи).
Дрехите винаги са се сушили в стаята при нея. Само през лятото част от нещата ги изваждам на терасата, но повечето пак са в стаята. Не виждам проблем в това. И дрехите винаги са прани с прах и омекотител. Никога не съм я пазила от разни миризми, не съм прала дрехите и с бебешки прах и детенцето няма никакви проблеми и никога не е имало.

# 33
  • София
  • Мнения: 431
И аз проветрявам при всяка смяна на памперса (дори и през нощта). Иначе не мога да дишам. Вземам бебето, отварям прозореца, оотиваме в другата стая за смяна на памперса и като се върнем, затварям прозореца. Ако е нужно, включвам за няколко минути духалка.
Бебето ти е много малко, а сега е много студено, така че по-добре да не е в същата стая при провертяване. А за дрешките, които сушите, смятам, че не е проблем, но все пак, не използвай омекотител, защото много мирише и наистина не се издържа.

# 34
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз лично го махам от стаята. Най-малкото, както и да го завия, или трябва да му туря шапка - което изобщо не ме хвърля във възторг като идея - или ще му е студено на главичката, или трябва да го изнеса. Все пак, зима е. Като беше топло, държах отворено, но сега... Дрехите суша в сушилня, малкото, които не бива да влизат там, оставям с спалнята.

А, да, купички с вода никъде не оставям.
В предишното жилище, преди да вземем сушилня, сушах дрехи в стаята. Сутрин прозорецът беше все едно вътре дъжд е валял. Влагата изобщо не е за пренебрегване като вреден фактор...

# 35
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз не бих оставила малкото си бебе в стая, която се проветрява - все още не може да регулира само температурата, затова е опасно и претоплянето.
Недей да сушиш в стаята при бебето.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Проветрявах, а и все още го правя докато дъщеря ми е в стаята. Никога не съм я извеждала. Правя го през около 2 часа за по 5 минути и просто я завивах по-добре като бебе.

За прането- не мисля, че е добра идея постоянно да има голямо количество мокри дрехи при бебето. Ако имаш възможност ги изнеси другаде.

# 37
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Проветрявах  без да изнасям бебето от стаята!!!!

# 38
  • Мнения: 3 356
Моят хубавец е лятно бебе,та не съм имала проблеми с проветряването.Сега си отварям и изобщо не се съобразявам къде е.
По-добре дрешките да не съхнат  при детето.Трудно е през зимата,но така е по-добре.

# 39
  • Мнения: 5 362
Когато беше съвсем малка я изнасях от стаята,но после не.Все пак се касае за няколко минутки.
Дрехи съм сушила в стаята й,нямали сме проблеми с влажността Peace

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Когато беше съвсем малка я изнасях от стаята,но после не.Все пак се касае за няколко минутки.
Дрехи съм сушила в стаята й,нямали сме проблеми с влажността Peace

И аз така.

# 41
  • Мнения: 1 049
Обикновено я изнасям от стаята и отварям нацяло вратата да проветря поне 10-20 мин.  Дрехите не бих ги сушила точно кьдето спи бебето, все би трябвало да се намери и по-добро място от това.  Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 627
Проветрявам когато спи, защото тогава е единственото време, в което стои завита-иначе все си рита завивките. Шапка не слагам, тъй като се роди с доста дълга коса, а сега и е по-дълга от тази на мен и мъжа ми взети заедно Simple Smile

# 43
  • софия
  • Мнения: 257
ИЗзвеждам го от стаята докато проветрявам , а пък с това парно сушенето на дрешки според мен не е проблем.

# 44
  • Мнения: 2 746
Аз завивам бебето добре и проветрявам около 10 мин.Дрешки съм сушила в стаята /и ние сме в малко жилище   Wink/, но винаги пускам допълнително плакнене,  да не диша бебка миризмата на прах за пране, доколкото е възможно.

# 45
  • Мнения: 7 474
Извеждам детето от стаята, когато е студено, лятото не  Wink

# 46
  • София
  • Мнения: 5 079
Изкарвам го от стаята, когато е много студено. Но по - често проветрявам като спи и завивам по - дебело. Peace

# 47
  • Мнения: 728
Проветрявам веднъж на ден за 15-20мин.,детето не е в стаята.По съвет на педиатърката НЕ суша дрешки в стаята на детето,защото все пак миришат на прах за пране,било то той и детски,а и влагата ставала по-висока от допустимата

# 48
  • Мнения: 1 186
Суших дрехите в стаята къдете беше детето и то при това напълно умишлено ,за да овлажня въздуха,но вече не го правя от доста време защото нямаме вече климатик в стаятя при детето и затова Peace...а относно проветряването,правя го по 2 пъти на ден за по 10-15 мин. и в двете стаи....така трябва да се прави когато е зимно време(педиатърско изказване) Peace...

# 49
  • Мнения: 636
Дъщеря ми е родена през май и още в родилния дом спеше на отворен прозорец. Никога не съм я извеждала от стаята докато проветрявам. Бебето ти е малко, но според мен можеш просто да го завиваш с още нещо докато е отворен прозореца. Шапка вкъщи не слагам по никакъв повод.
По принцип не е добре прането да се суши в стаята на бебето, но ако го правиш, няма нужда допълнително да овлажняваш въздуха с купичка на радиатора.

# 50
  • София
  • Мнения: 542
В нашите апартаменти отоплени с ТЕЦ се оказва, че сушейки дрехи в стаята + допълнителен метален съд на радиатора с вода, влажността в стаята не може да се качи над 38%- крайно сух въздух. Включвайки овлажнител за въздуха, който само за една нощ изпарява 4 литра вода, влажността се покачва до нормалните 50% и сутрин не се събуждаме с пресъхнали гърла. Редовно проветряване + споменатия овлажнител според  мен са най-удачните варианти. Никакви купички, съдинки с вода и проснати дрехи не помагат. А сухия въздух е по-вреден за детето дори и от проснатите дрехи в стаята!

# 51
  • Мнения: 508
Винаги съм я извеждала докато проветрявам. На ден по3-4 пъти. Като единия път е когато излизаме на разходка, стои отворен докато се прибереме. Сутрин като стане и вечер преди лягане.
И когато се сетя и не сме в стаята.

# 52
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
За проветряването не съм го извеждала от стаята само го завивах по добре.Е ако има мъгла не проветрявам(чакам да се дигне, иначе какъв е смисълът).
Не бих сушила дрехи в стаята ,или поне не много,става много влажно и не е добре за бебчо.Ако нямаш друг избор тогава ги суши вътре,по-добре е от колкото миризмата на пушек който се набива в детските дрешки(и не само в тях),ако простреш на вън

# 53
  • Мнения: 2 100
Аз съм с есенно бебе, практикувам така. Проветрявам по няколко пъти на ден за по 5-10мин, не го изкарвам от стаята, а го завивам добре. Проветрявала съм и за много по дълго време, но отварям по малко прозореца и така постепенно се проветрява (за мен това е най-добрия начин), не съм го изкарвала.

За дрехи-в никакъв случай не суша дрехи в стаята на бебо! Не искам да плаша никого, но моя приятелка сушеше дрехите в кухнята (живеят в гарсониера) и въпреки това се усещаше много силно влагата в целия апартамент, независимо, че проветряваха. На 4 годишна възраст на детенцето й откриха астма и лекарите били категорични, че голямата влага е спомогнала за това.

# 54
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не извеждам винаги бебето от стаята, но той вече е на 5 месеца. Като съвсем малък го извеждах.

# 55
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
При нас е много влажно, купихме си влагоуловител и часовник, който мери влажността Confused
С редовно проветряване/поне 3 пъти на ден/ и поне час работа на влагоуловителя на ден постигам идеалната нормална влажност - 50 %  Peace
Дрехи не суша вътре, само при някакви екстремни ситуации Confused

# 56
  • Мнения: 3 929
Ако не искаш да изведеш бебето, докато проветряваш, добре е да го облечеш подобаващо, така че да не му се отрази зле промяната в Т, а и не трябва да е на течение. Аз лично изкарвах бебо навън на терасата, добре завит, когато му беше още рано да го изкарвам навън.
Що се отнася до сушенето на дрехите в стаята на бебето, мисля че сама можеш да прецениш това. Ако е сух въздухът, по-добре ще е да сушиш дрехите в същата стая, но ако е много влажен и има мухъл или вероятност да се появи мухъл, недей. Мухълът може да създаде големи проблеми със здравето му, а и вашето също.

# 57
  • Мнения: 2 131
Понеже бебчето ти е само на 16 дни, според мен, би могло да поизчакаш и на първо време да го извеждаш от стаята докато се проветрява. И примерно като стане на месец, може би, да го обличаш дебело, да слагаш шапка и да го оставиш да подиша свеж въздух.
Аз проветрявам стаята на детето два пъти дневно - сутрин и следобед, но задължително го извеждам. Алекс е много щурав и нито ще търпи шапка на главата си, нито ще стои завит.
А относно дрехите - понякога си позволявам да слагам негови дрешки на радиаторите, но не е практика.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 348
В началото го извеждах от стаята и проветрявах. Към 20тия ден започнах да му слагам шапка, увивах го в две дебели одеалца и отварям прозореца. Стаята се проветряваше доста дълго, но аз го държах по 10тина мин. Скоро започнах да увеличавам и сега спинка по 30-40мин на отворен прозорец.

# 59
  • Мнения: 2 498
Когато сушиш дрешки в стаята не слагай купичка с вода на радиатора.....
А съветът ми, когато проветряваш стаята е да държиш бебето в другата стая....
Това са мои мнения-ти си решаваш все пак Peace

# 60
  • София
  • Мнения: 3 823
Докато проветрявам те са в другата стая.
Дрехите ги суша в хола макар, че те прекарват по - голямата част от деня в него.

Общи условия

Активация на акаунт