стерилизиране

  • 2 609
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте на всички,
въпросът ми е : Кога спряхте да  стерилизирате шишета , биби и т.н.

# 1
  • Мнения: 469
На около 5м.,когато започна да пълзи и да лапа всичко,което му попадне пред погледа. Peace

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Никога не съм и започвала да стерилизирам.Няма защо бебето да се прави стерилно, против това съм.

# 3
  • Мнения: 1 900
Аз смятам и за напред да продължавам да стерилизирам шишетата  Peace

# 4
  • Мнения: 4 371
На около 5м.,когато започна да пълзи и да лапа всичко,което му попадне пред погледа. Peace
И аз като започна да лази. Така стерилизацията се обезсмисля Peace

# 5
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Стерилизирам само помпата за кърма  Peace

# 6
  • Мнения: 564
Според мен е въпрос на собствена преценка. Колкото мами, толкова и мнения. Не съм нито за прекалената стерилност, но пък съм се съобразявала с неукрепналия имунитет на новороденото. Аз лично стерилизирах залъгалките до 2-ия месец редовно. От 2-рия до 4-ия веднъж- два седмично.. и до там.Но тя беше на кърма и не съм ползвала АМ и шишета. Ако беше на АМ може би малко по-дълго щях да стерилизирам шишетата.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
До 6я месец,но по веднъж на ден.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
След 8-я месец започнах да ги стерилизирам по веднъж на ден и от годинката- веднъж на 2-3 дни

# 9
  • Мнения: 745
стерилизирам си шишетата и залъгалкато по веднъж на ден.така съм свикнала и ще го правя още докато яденето ни е главно мляко.

# 10
  • Мнения: 1 586
Стерилизирах шишетата и бибите до края на 6 тия месец. Flutter

# 11
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
стерилизирах само първите 2 седмици от тогава го правя само с бибата ако падне на земята и с шишетата когато се сетя иначе мия със вряла вода Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 406
ползвах таблетки за стерилизиране до 7-8 месец

# 13
  • Мнения: 9 973


   Никога не съм и започвала да стерилизирам.Няма защо бебето да се прави стерилно, против това съм.

и аз.как да го опазиш? Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 627
Аз стерилизирам след всяко хранене.

# 15
  • Мнения: 2 000
Аз стерилизирах само първия път като купя шишетата. После само измивах хубаво без стерилизация.

# 16
  • Мнения: 1 477
Аз стерилизирам след всяко хранене.(синът ми е на 9 м).Шишета не мия никога с препарати.Предпочитам да ги стерилизирам пред това.

# 17
  • Мнения: 27 524
Никога не съм започвала  Grinning Няма смисъл, след раждането бебето изобщо не е в никаква стерилна среда повече, така че какъв е смисълът?  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 276
Още стерилизирам... след всяко хранене.
Бибите - един път дневно.
Имат много ъгълчета, гънки и там могат да виреят бактерии. Особено в шишетата, в които сипваш мляко.

Не налагам на никого мнението си. Донякъде съм съгласна и с тези, които не са стерилизирали изобщо, само че аз се притеснявам за всичко постоянно.

# 19
  • Мнения: 814
 Стерилизирам 1 път на ден и смятам да продължа докато навърши годинка

# 20
  • София
  • Мнения: 4 587
Стерилизирах до третия месец.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Стерилизирах първите два месеца. После когато се сетя - някъде веднъж седмично.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 706
Аз стерилизирам след всяко хранене.
Peace

# 23
  • Мнения: 200
След втория месец

# 24
  • Мнения: 2 197
Стерилизирах до годинка. Събирах обаче по 4-5 шишета и ги пусках заедно.

# 25
  • Мнения: 756
стерилизирам след всяко хранене всичко  и не виждам защо да не стерилизирам , незевисимо че пълзи и лапа всичко от земята - все пак това са прибори за хранене

# 26
  • Мнения: 491
И аз стерилизирам след всяко хранене.Събирам си по цял ден биби,шишета и лъжички и вечер стерилизирам

# 27
  • Мнения: 451
До края на 4-ти месец стерилизирах след всяко хранене. От тогава нито веднъж не съм го правила.

# 28
  • Мнения: 554
Всеки ден и нямам намерение скоро да спирам да го правя.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 734
Стерилизирах не особено усърдно,а след 3-ия месец изобщо престанах.

# 30
  • Мнения: 1 546
Стерилизирам шишета и биби веднъж на ден, мисля поне до 6ти месец ма бъде така Peace

# 31
  • Мнения: 941
никога не съм стерилизирала,

# 32
  • Мнения: 60
Не съм спряла още,но честно казано рядко стерилизирам бибата,редовно шишетата след хранене Peace

# 33
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
На 4 месеца.

# 34
  • Мнения: 123
на 8 месеца Simple Smile

# 35
  • Мнения: 195
Спрях да стерилизирам когато навърши 6 месеца.

# 36
  • Мнения: 1 031
До 6-тия стерилизирах всеки ден.
После лека-полека разредих и към 9-тия спрях да стерилизирам.

# 37
  • Мнения: 627
Аз стерилизирам след всяко хранене.
И аз... Дали не е прекалено, като гледам кой какво пише...Все пак е химия тази течност за студена стерилизация?...

# 38
  • Мнения: 4 784
Още към 6-7 месец намалих стерилизирането и към 8-ми окончателно го изоставихме.

# 39
  • Мнения: 1 447
Спрях към 5 месец след всяко хранене,а до 6 месец един път на ден.

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Стерилизирах до 8-я месец

# 41
  • Мнения: 1 103
До  едната годинка всеки ден , след това по рядко примерно два-три пъти в седмицата .

# 42
  • София
  • Мнения: 23 067
Преди няколко дни приключих със стерилизацията. Малката вече си играе с дрънкалки, които постоянно падат и се въргалят наоколо, та би било глупаво и безсмислено да продължавам със стерилизацията! Ако имам второ дете, няма да стерилизирам изобщо  Peace

# 43
  • Мнения: 1 031
Първите 3-4 месеца стерилизирах по 1 път на ден.
После 1 път на седмица и до 8-мия месец спрях стерилизирането.

# 44
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На 4м.
Сега на 2м веднъж стерилизирам шишето за млякото.

# 45
  • Мнения: 805
Шишетата, бибите и помпата след всяко хранене до 3 месец. После почнах по нарядко.
С второто мисля да не прекалявам. Така или иначе не мога да гледам бебето в стерилна среда! Може би до първия месец е достатъчно!

# 46
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
вече стерилизирам само залагалките и бибероните Peace и то не в стерилизатор , а на печката в тенджерата

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 190
Стерилизирах докато пиеше адаптирано мляко от пластмасово шише- до 1 година и 1 месец. Смисълът е, че в остатъците от мляко много бързо се развиват бактерии. Сравнението с лапането на неща от пода и играчки е некоректно, тъй като  сухата среда е далеч по-неблагоприятна за развитието им.

# 48
  • Мнения: 3 929
На около 6-7 месеца.

# 49
  • Мнения: 741
Веднъж дневно до 7-ми месец

# 50
  • Мнения: 318
стерилизирам всичко от шишета до капачки за залагалките Laughing

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Стерилизирах след всяко хранене до 6-ия месец. След това почнах само по веднъж на ден, а вече го правя много рядко.

# 52
  • България
  • Мнения: 457
Още стерилизирам,но мисля скоро да спра че вече лапа всичко което му попадне

# 53
  • Мнения: 4 335
Не помня сьвсем точно,но до кьм 3-я месец след всяко хранене,след това по ведньж на ден,а сега вече и пропускам Wink

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
До около 7-8месец.

# 55
  • Мнения: 194
И аз до към 6-ти месец стерилизарах шишетата след всяко хранене.Сега само бибките и то ако са падали докато сме били на разходка Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 521
Все още продължавам  Crazy

# 57
  • София
  • Мнения: 928
Спрях, когато майка ми изпече стерилизатора с шишетата и бибероните на грила в микровълновата Mr. Green
Малчо беше на около годинка и четири месеца. То не че вече имаше смисъл от стерилизиране, просто не ми пречеше, а и ми беше по-удобно да ги държа в стерилизатора Peace

# 58
  • Мнения: 822
Дъщерями е на 3 месеца и стерилизирам всеки ден! Peace

# 59
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Когато стана на 7 месеца някъде.

# 60
  • Мнения: 1 080
На 2 - 3 мес. беше като спрах да стерилизирам!!!

# 61
  • София
  • Мнения: 17 591
Като стана бебо на 6 м.

Общи условия

Активация на акаунт